Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáskasszás tapasztalatok - vett már fel valaki hitelt közületek? fórum

Lakáskasszás tapasztalatok - vett már fel valaki hitelt közületek? (tudásbázis kérdés)

22. nagycigi (válaszként erre: 21. - Maxité)
2010. okt. 25. 11:16

lehet, hogy az OTP-nél...

Bár, úgy tudom, ott menet közben befizetett havi összegeidből azért levonják - legfeljebb nem azonnal kp kifizetéssel kezded a projektet...

sajnos errről nem sokat tudok...

21. maxité (válaszként erre: 20. - Nagycigi)
2010. okt. 24. 21:09
Köszönöm. Hát igen éppen ilyenekre is gondoltam, ez biztos nem fordult volna meg a fejemben. Ill. most úgy reklámozzák, hogy nincs számlanyitási díj.
20. nagycigi (válaszként erre: 19. - Maxité)
2010. okt. 24. 17:23

igen.

De ne kötelezd el magad nyolc évre, csak négyre. És mondjuk havi tízezerrel...(aztán, ha futja a havi költségvetésből, nyugodtan fizess többet, húszezerig. Négy év múlva dönhetsz, folytatod-e? Amikor kiveszed a pénzt, akkor a jóváírt kamatokból levonják a számlanyitási díj különbséget...

Merthogy a számlanyitási díj a szerződéses összeg 1%-a.

Ezért négy évre havi húszezer esetén 2.460.000.- szerz.összeg után fizetsz 24.600.- forintot, nyolc évre 5.260.000.- után 52.600-at.

tízezres után azonban csak 12.300-at.

2010. okt. 23. 17:09

Van valakinek újabb tapasztalata? Vagy figyelmeztetés mire kell odafigyelni?


Érdemes ilyenbe belépni?

2009. okt. 6. 17:44

régen nem halad ez a topik...

úgy gondolom, több megoldás keveredik a hozzászólásokban:

ltp-vel kombinált lakáshitel, ha jól olvasom, akkor az ltp-hez igényelhető lakáskölcsön és ezek keserű tapasztalatai...és nem derül ki, csak egyiknél, hogy OTP vagy Fundamenta?

2009. máj. 24. 14:44
Semmi biztatót nem tudok mondani,annyi aggódás macera!Már letelt az idő,de a befizetéseket még mindíg ők reklamálták!Nagyon nehéz dolog,mást mondanak mint ami van,persze nekik van igazuk!
16. ipi
2009. máj. 23. 15:49

Hát ami azt illeti nem éppen e legszebb kilátások...

Azt hiszem ez most várhat... Köszi mindenkinek!

15. a26b2a1b7e (válaszként erre: 14. - Doxikri)
2009. máj. 4. 23:24
Szerintem az lesz, hogy utánaérdeklődöm az LTP-nél, hogy tudjam, hogy mire számítsak a továbbiakban...
14. doxikri (válaszként erre: 13. - A26b2a1b7e)
2009. máj. 4. 11:49
erre ők sem tudtak választ adni, de nekünk is mondták, hogy új szerződést kell kötni, hogy a kamatokat fizessük és ennyi a kamat. szerintem ez a csúszástól és a szerződésbontástól független
2009. máj. 4. 05:53

Hú, ez nagyon durva, most már kezdek még jobban aggódni :(


"Amikor az Ltp-t nyitottuk és felvettük a hitelt rá, senki nem mondta el, hogy a lejáratkor még egyszer annyi pénzt ki kell fizetni, mint amennyit felvettünk, mert ez a kamat. Arra majd új szerződést kellett volna kötni."


Ezt nem értem... ez azért van, mert volt két csúszásotok, vagy ez a gyakorlat mindenkivel szemben, hogy lejáratkor még egyszer annyi pénzt ki kell fizetni, mint amennyit felvettünk, mert ez a kamat?

12. doxikri (válaszként erre: 9. - A26b2a1b7e)
2009. máj. 3. 19:17

Az 5 év alatt volt két csúszásunk, amiről nem tájékoztattak. A lejárat előtt küldtek felszólítást, hogy megszünteték a számlát. Befizettk gyorsan az elmaradást + a visszaállítási díjat. Mondta az OTP-s csaj, hogy így rendben lesz. 1 hónap múlva jött a levél, hogy vagy egy összegben kifizetjük a maradék összeget /630000 ft/ vagy megy a ház.

Közölték, hogy a hitelszámlát nem állították vissza.

Amikor az Ltp-t nyitottuk és felvettük a hitelt rá, senki nem mondta el, hogy a lejáratkor még egyszer annyi pénzt ki kell fizetni, mint amennyit felvettünk, mert ez a kamat. Arra majd új szerződést kellett volna kötni.

Közben megegyeztünk az OTP faktoringgal, hogy nekik fizetjük tovább a maradékot. Csak az OTP nem szólt nekik, hogy mi közben már kifizettük a hitel tőkerészét. Merthogy tőlünk az egészet kérték. Az OTP-s hölgy felhívta a hitelkezelőket, ahol a csaj az orrom előtt akarta rávenni az ügyintézőnket, hogy dátumozza át a befizetést, mert ők erről elfelejtették tájékoztatni a Faktoringot.

Azóta is fizetünk havonta a faktoringnak, de az LTP-sek változatlanul küldik a felszólításokat, hogy nem fizetünk semmit.

Szóval gáz az egész.

Magyarul: szerz-t kötöttünk 1 300 000 Ft-ra, felvettünk 600 000 Ft hitelt, öt év alatt az állami támogatásokkal visszafizettünk kb. 730 000 Ft-ot és most még fizetünk kb,500 000 Ft-ot /kamat/ még legalább öt évig. Érdemes nem?

2009. máj. 3. 18:46
Nekem kötelező lakáskasszát fizetni havi 10ezret de mondjuk én bérlakásba lakok.
10. a26b2a1b7e (válaszként erre: 7. - A26b2a1b7e)
2009. máj. 3. 18:34
Ja, és szó sincs arról, hogy azért ne értük volna el a szükséges értékszámot, mert nem fizettünk rendesen! Mivel átutalással vonta az OTP pontosan értéknapra mindig!
9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2009. máj. 3. 18:32

Azért kíváncsi lennék, ha nem nagy baj, hogy ez nálatok hogy volt konkrétan, mert nálunk még nem lefutott meccs, és elég rosszul hangzik, hogy majdnem ráment a házatok, és, hogy most még többet fizettek vissza, mint amennyit kaptatok.

Leírnál egy-két részletet, hogy esetleg mire lehetne figyelni azoknak, akik még nem tartanak a végén? Vagy miből okulhatunk? Vagy miért is kell messziről elkerülni ezt az egészet...

Egyébként nekünk a csatornaépítés miatt is van LTP-nk, mert az meg itt a faluban "kötelezően választható" volt, mivel valami csatornaépítő társaság vagy mi alakult, amibe be kellett lépni, és így fizetünk, hogy majd csatornázzanak nálunk is valamikor... akkor viszont kifizetéses dologról lesz szó...

8. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - Ipi)
2009. máj. 3. 18:29
Közben küldtem privit, mert a fogyasztóvédelem honlapján találtam egy fórumot erről, és elküldtem a linkjét. Hátha találsz ott valami használható infót.
7. a26b2a1b7e (válaszként erre: 5. - Ipi)
2009. máj. 3. 18:21

Idézem:

"A szerződés értékszáma a számlakivonat zárásának időpontjában: 108,5555. A legalacsonyabb értékszám, amelynél az elmúlt hónapban még kiutalható volt az összeg: 350.


A szerződés további rendszeres havi X Ft betétbefizetés mellett, 2011. év március havi utolsó befizetéssel, várhatóan a hónap végén fogha elérni a kiutaláshoz szükséges feltételeket, és legkorábban az ezt követő 3 hónapos kiutalási időszak eltelte után vehető fel a szerződéses összeg."


Szóval nem index, hanem értékszám... rosszul emlékeztem... de a lényegen ez nem változtat...

És úgy írják, hogy "várhatóan" el fogja érni a megfelelő értékszámot 2011. év március havi utolsó befizetéssel... szóval még az sem biztos, csak "várható"...

2009. máj. 3. 17:36
Én is LTP-t kötöttem, a hitelt megkaptam rá azonnal /50%-a a szerződött összegnek/, de, hogy lejáratkor mi történt, azt inkább ne tudd meg! Hiányos tájékoztatás, botrányos átverések. Majdnem ráment a házunk.Annyira kedvező kamatozás, hogy most még többet fizetünk vissza, mint amennyit kaptunk. Állítólag a kifizetésekkel is szórakoznak.
5. ipi (válaszként erre: 2. - A26b2a1b7e)
2009. máj. 3. 16:49
A ? lemaradt :-)
4. ipi
2009. máj. 3. 16:49

Köszi a válaszokat!

Én is azon tűnődtem, hogy túl szép az, hogy befizetsz megtakarításként és hozzáteszik az állami támogatást és bla-bla, kicsit szép, hogy olyan könnyen is menjen...

Mi most gondolkodtunk az elindításán, de igaziból még nem hallottam zökkenőmentes hitelnyújtásról.

Leni! Mit jelent az, hogy nem érte el az indexet. Eddig azt ecsetelték, hogy ha pl. 4 évig rendesen fizetsz, akkor minden rendben, adják a 30%-ot 3,9%-os kamatra, nem?

2009. máj. 3. 14:36

Én 2001-ben vettem fel Lakáskasszát és tavaly novemberben LTP-t.

Az előbbivel semmi bajom nem volt, az LTP-vel meg majd megmondom később. :)

2009. máj. 3. 14:14

Én OTP-s LTP-vel megtámogatott forint alapú, államilag támogatott hitelt vettem fel 5 évvel ezelőtt.

Az LTP hasonlóképpen működik, mint a Lakáskassza.

Nálunk most az történt, hogy letelt az 5 év az LTP-ből, és ugyebár most kellene, hogy beleutalják a hitelünkbe a végösszeget. Ez viszont nem történt meg, mert arra hivatkoznak, hogy nem értük el az ehhez szükséges "indexet", úgyhogy még két évig kell fizetnünk az LTP-t is a hitelünk mellé...

Anyósomék a Lakáskasszával jártak hasonlóképpen pár éve. Ők csak simán elkezdték fizetni a Lakáskasszát, hogy majd 4 év múlva lakásfelújításra legyen egy keretösszegük. De amint letelt a 4 év, Velük is közölték, hogy nem érték el a megfelelő "indexet", úgyhogy még két évig kéne fizetniük... Ők viszont már elkezdték a felújítást, és számítottak erre az összegre, és nem fizették tovább, hanem kivették pusztán azt a pénzt, amit Ők befizettek (vagy talán még annyit se, mert valamennyit lenyúltak abból is adminisztrációs ktg., miegyéb címszó alatt...), persze, kamat semmi nem járt így, úgyhogy ha 4 évig őrizték volna a zoknisszekrényben azt a pénzt, akkor is jobban jártak volna, mint a Lakáskasszával...

Persze, mi most fizetni fogjuk további két évig az LTP-t, mert nekünk nem különösebben fontos, hogy pont most utalják bele, kibírjuk még valahogy azt a két évet... de azért akkor is csalódott vagyok, mert nem erről volt szó... És a fizetendő összeget a bank állapította meg, úgyhogy ha a fizetéseink miatt nem értük el a kívánt "indexet", az az Ő hibájuk, nem a miénk, szerintem.

1. ipi
2009. máj. 3. 11:25
Lakáskasszás tapasztalatok - vett már fel valaki hitelt közületek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook