Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitelt melyik banktól? fórum

Lakáshitelt melyik banktól? (beszélgetős fórum)


1 2
21. a03dd05915 (válaszként erre: 14. - Szegedig)
2017. máj. 27. 22:22

Ha találsz olyan ajánlatot, ami végig fix kamatozású, akkor inkább azt válaszd, kiszámíthatóbb.

Az alapkamat MNB-függő, ki tudja mi lesz 10 év múlva.

De ha csak 5 éves fix kamatosat találsz...

Azért duplájára nem fog nőni a részlet.:)


Ha van/lesz lehetőséged, ajánlom, hogy nagyobb bevételeket fordítsd a hiteltörlesztésre. (jutalom, 13. havi bér, egyéb megtakarítások)

Ilyenkor kérheted majd a futamidő csökkentését v. a törlesztő csökkentését.

Így a jövőbeni kockázat is csökken.

20. globus (válaszként erre: 17. - Moonlight13)
2017. máj. 27. 22:22
Nálunk a megvásárolt ingatlanra van tömbbiztosítás. De annyira szorított a fizetési határidő, hogy inkább megkötöttünk a bank által felajánlottat is egy évre (ezt évfordulókor már le lehet mondani), mert ha bekérték volna a tömbbiztosítást, és nem tetszett volna nekik, csúsztunk volna további pár napot.
19. globus (válaszként erre: 16. - Szegedig)
2017. máj. 27. 22:20
Nekünk nem kellett. Csak az az ingatlan játszik, amelyikre felvettünk hitelt.
18. globus (válaszként erre: 15. - Szegedig)
2017. máj. 27. 22:19
Először érdemes kalkulációt kérni a bankban, hogy a számításba vehető jövedelmekhez kaphatsz-e pozitív elbírálást. Banki ügyintéző, hitelszakértő tud segíteni. Ugyanis a szerződésbe belefoglalták, hogy amennyiben nem kapunk hitelt, ennek következményéről nekünk kell gondoskodni.
17. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Szegedig)
2017. máj. 27. 22:18

Van elég önerőd?

Elvileg adnak ott is, ahol nem vezettél eddig számlát, de ha kapsz hitelt, akkor ott is kell nyitnod egy számlát, ahonnan felveszed. Nekem legalábbis így volt.

A törlesztési biztosítás tudtommal nem kötelező (egyébként azt olvastam, hogy keresőképtelenség esetén legfeljebb 12 hónapon keresztül fizetnek helyetted). A lakásbiztosítás nálam kötelező volt a hitelhez, méghozzá teljeskörű. A szerződéskötésnél lesz a közjegyzőnek egy díja, és a lakás felértékelésénél az értékbecslési díj (de ezek még az előtt, mielőtt megkapnád a kölcsönt).

2017. máj. 27. 22:15
Jelzáloghitelnél gyakran kell másik ingatlant is felajánlani fedezetként?
15. szegedig (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. máj. 27. 22:11

Összegyűjtöttem az önerőt és néztem 2 lakást, ami tetszik :-)

És mi történik a szerződéssel, ha a bank mégsem ad annyi hitelt, amennyit ígér előzetesen?

14. szegedig (válaszként erre: 11. - A03dd05915)
2017. máj. 27. 22:03

Egyébként szerinted bele szabad menni olyanba, hogy mondjuk 10 évre veszem fel, de csak 5 évig fix a kamat?

Bevállalok x összeg törlesztőrészletet, aminek a dupláját biztosan nem fogom tudni törleszteni, ha esetleg megemelik a kamatot 5 év után. Nem szeretném bebukni az eddigi megtakarításomat + lakást.

13. globus (válaszként erre: 10. - Szegedig)
2017. máj. 27. 22:01

Lakáshitelt akkor kapsz, ha viszed az ügyvédnél aláírt adásvételi szerződést, melyet utána rögzítettek az illetékes földhivatalban is. Szerződésben szerepel a lakás vételára, önerő mértéke + bankhitel összege. Bank utolsóként utal, miután ellenőrzi a földhivatali bejegyzést, valamint igazolod, hogy elküldted eladónak az önerőt.

E folyamat melyik szakaszánál tartasz?

12. szegedig (válaszként erre: 11. - A03dd05915)
2017. máj. 27. 22:01

Gondoltam én is személyi kölcsönre, de hiába hirdeti pl. az otp, hogy 5 M-ig, csak a nettó jövedelem 10x-esét adják.

Eddig csak náluk érdeklődtem, most megnézem a többit.

Köszönöm a segítséget :-)

11. a03dd05915 (válaszként erre: 9. - Szegedig)
2017. máj. 27. 21:58

Sok bank nem ragaszkodik már a számlavezetéshez és az arra utalt bérhez.

A hitelbiztosítást viszont mindenhol elvárják, ajánlják.

Lakásbiztosítás akkor, ha jelzálog hitelt veszel fel.


Vehetsz már fel személyi kölcsönt is ilyen összegben, és így nem kell az ingatlant megterhelni.


Regisztrálj néhány bank oldalán, amelyeket a bankráció v. a hitelnet ajánl a kondíciók alapján, és kérj tőlük ajánlatot.

10. szegedig (válaszként erre: 6. - Vivi.12.06.)
2017. máj. 27. 21:42
Nekem most van szükségem pénzre, nem 4-5 év múlva.
9. szegedig (válaszként erre: 7. - Suesue)
2017. máj. 27. 21:41

Szóba állnak velem, ha nem náluk vezetem a számlámat? (Igaz, hogy csak személyi kölcsönre lett volna szükségem évekkel ezelőtt, de úgy elhajtottak, mint a legyet.)

Azt esetleg megmondanád, hogy milyen havonta jelentkező plusz költségekkel kell még számolnunk a törlesztőrészleten felül? Gondolok itt törlesztési biztosításra, lakásbiztosításra pl.

Mik vannak még ezen felül?

Köszi

8. a03dd05915 (válaszként erre: 6. - Vivi.12.06.)
2017. máj. 27. 21:33

A Fundamenta lakáskassza és nem hitelt is nyújtó pénzintézet.

Megtakarításokkal foglalkozik, amit a bankok elfogadnak törlesztésként.

2017. máj. 27. 21:28

Nézd meg a KandH Erste Budapest bank illetve a többi bank oldalán lévő hitelkalkulátorokat. Az alapján kapsz reális képet. Nekünk szerencsénk volt, részletre vettük magánszemélytől, de mi nagyokat törlesztettünk havonta.

Sok sikert.

2017. máj. 27. 21:25
Csak is fundamenta.
5. szegedig (válaszként erre: 3. - A03dd05915)
2017. máj. 27. 21:22
Még nem. Meg is nézem, köszi.
4. szegedig (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2017. máj. 27. 21:17
Nem ismerek ilyet. Egy vadidegen pedig nem azt a bankot fogja ajánlani, ahonnan a legtöbb jutalékot kapja?
2017. máj. 27. 21:17

A neten körbenéztél már?


[link]


[link]


Több helyen visszahívnak, emailben elküldik az ajánlatot. Ezzel még nem kötelezed el magad egyik mellett sem, és összehasonlítva őket választhatsz.

2017. máj. 27. 21:08
Keress egy hitelügyintézőt.
2017. máj. 27. 21:04

Sziasztok!

Lakás vásárláshoz szükségem lenne 4 - 4,5 M Ft-ra.

Kb. 35-40 ezerrel tudnám törleszteni havonta.

Melyik bankot ajánlanátok?

Otp-nél irreálisan magasnak találom a kamat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook