Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitellel terhelt lakást venni rizikós? fórum

Lakáshitellel terhelt lakást venni rizikós? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 12. 21:52

De, elszaladt ennyire a CHF.

2005-ben vettem lakást 5.700.000-ért, nem mondták h. terhelt, de nem is volt gond nekem, a bank lerendezte, mivel ugyanaz adta a hitelt ahol az eladóé volt. A végén rám haragudtak, mert nem annyi maradt nekik kp. mint amennyit ők akartak, ugyanis elfelejtették a hitelt. 7 évet fizettem eddig, forint szerint még 7 millió van rajta. Szóval elszaladt ennyire.

Gondold meg.

10. 3532273647 (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. jún. 4. 11:49

Az ügyvéd szerint tuti nem csak ez a fedezet van,hiszen ennyire a CHF se szaladt el,így megoldható.Holnap megyünk megnézni.

Jelenleg a földszint gondolatával barátkozom,sosem voltam fsz-i lakos

9. virus2008 (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2012. jún. 4. 11:32
Ha duplaannyi hitel van rajta, mint az értéke hol ebben a jó üzlet?
2012. jún. 4. 10:56
Hú,duplája a hitel mint az ingatlan értéke..beszéltem az ügyvéddel,nem baj,megoldható
7. 3532273647 (válaszként erre: 6. - B4ca0947f4)
2012. jún. 4. 09:33
Szerintem a fizesse az ügyvéd út megbízhatóbb.Mindenesetre jó ügyvédem van.
2012. jún. 3. 19:49
Ha mindet kifizetted, akkor egyértelműen ki lehet rakatni őket, ha csak a foglalót és a hitelt, akkor peres út marad. Azért ettől ne félj, az ügyvédet te választod,nem szokott gond lenni. Kétféleképpen működhet a hitel átutalása: befizeted az ügyvéd letéti számlájára a pénzt és ő elutalja, vagy beballagsz az eladóval a bankba, és ott fizeted ki a tartozást. Itt ügyelj rá, hogy a pénztárbizonylatra befizetőként a te neved szerepeljen!!! Ha az ő nevét írják, akkor ne add oda addig a pénzt, míg ki nem törlik és nem a te neved kerül oda. Ezzel lehet bizonyítani, hogy TE fizetted be. Befizetni bárki befizethet más hitelére is.
5. 728bc799e2 (válaszként erre: 4. - 3532273647)
2012. jún. 3. 19:49

mi is terhelt lakást vettünk!


a menete a következő volt:


Az eladó az adásvételi szerződés megkötése előtt kikérte az aznap fennálló terhet a lakásról! Ezt az ügyvéddel belefoglaltuk a szerződésben mellé írva, hogy ez minimális mértékben változhat az árfolyamok miatt!

Nekünk az lett a szerződésben írva, hogy a hitelt át kell utalnunk az önkormányzatnak (önkormányzati hitel volt), arról kapunk egy igazolást, amit vinni kell a földhivatalba, hogy kiadják a törlést! A fennmaradó összeget az ügyvéd letéti számlájára kellett utalnunk! Ezt csak akkor kapta meg a hölgy, amikor mi is megkaptuk a törlési papírt (ez kb. 2 hét) Ezután utalta át az ügyvéd a pénzt az eladónak! Ez természetesen mind mind a szerződésben rögzítve!

Ha valamilyen oknál fogva meghiúsult volna az adás-vétel, miután mi a hitelt rendeztük, akkor az eladónak akkor kellett volna visszafizetni, amikor ténylegesen eladja a lakást!

4. 3532273647 (válaszként erre: 3. - B4ca0947f4)
2012. jún. 3. 19:33
Köszönöm..ha kifizettem a tartozást,és utána lép vissza,akkor csak peres uton kapom vissza a pénzt,vagy kirakják őket?Persze,ha mindent kifizettem..
2012. jún. 3. 18:44

Ha az eladó lép vissza, a foglalót duplán fogja neked visszafizetni, ha te lépsz vissza, akkor elveszíted. A foglaló egyben vételárrész legyen, a lakáshitelt ha kifizeted, az is már vételárrész lesz. Igen, utána úgy megy, mint a sima adásvételnél.

Hozzon egy előre meghatározott zárónapi igazolást az eladó, hogy az adott napon mennyi a hiteltartozása és a bank irja rá, hogy a megjelölt összeg ha átutalásra kerül, akkor kiadják a jelzálogjog törlési kérelmet, melyet azonnal vigyétek a földhivatalhoz. Az ügyvéd fogja tudni a menetét. Az adásvételi szerződés megkötéséhez is kell tudni a tartozás összegét, hiszen bele kell foglalni, hogy x összeg foglaló, x összeg a meglévő hitel kiegyenlítése és a fennmaradó x összeg pedig a .... napig kerül kiegyenlítésre. A jelzálogtörlésre lehet, hogy várni kell majd a banknál, nem minden bank adja ki azonnal, bár kötelessége lenne. Ha végrehajtás lenne az ingatlanon , az más eljárás, ott sokkal több mindenre kell figyelni.

2012. jún. 3. 18:32

Van egy lakás,tetszik,szerdán megyünk ügyvédhez,de nem tehermentes!

Hogyan működik?10% foglaló,utána nekem kell kifizetni a banknál az adósságot.Ennek az összegét szerdán tudom meg.Tehát kifizetem a 10%+XFt-ot,mindezt ügyvédnél leírva..ha ekkor visszalép a vevő,hogy szerzem vissza?

Utána már úgy megy,mint egy normál adás-vételnél?Tehát a fennmaradó részt akkor fizetem ki,amikor átadja az üres lakást és a kulcsokat?

Ilyenkor mennyire lehet alkudni?Mennyire engedékenyebb ilyenkor az eladó?

2012. jún. 3. 18:24
lakáshitellel terhelt lakást venni?Rizikós?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook