Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitelkiváltás, vannak tapasztalatok? fórum

Lakáshitelkiváltás, vannak tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


12. szmija
2011. márc. 2. 11:12

Sziasztok!

Mi is a párommal chf-ben vettük fel a hitelt (10Milliót), 77 ezerrel kezdtük a törlesztést, és fél évvel ezelőttig 131 ezernél jártunk, ami már számunkra nem volt bevállalható! A párom barátja ajánlott figyelmünkbe egy illetőt, aki az ő hitelét-és valószínűleg a házát is- megmentette, hogy talán nekünk is tud segíteni! Egy pénzügyi tanácsadó volt az illető. Kicsit kétkedve álltunk a dologhoz, mert sok helyen lehetett hallani, hogy nem éri meg kiváltani, mert realizálja a veszteséget, meg hasonlók... De végül is úgy gondoltuk, hogy egy beszélgetést megér a dolog, és hátha nekünk tud valami biztatót mondani. Átbeszéltünk mindent a hitellel kapcsolatban, mindent elmondott, h ez mivel jár, milyen az ügymenet, milyen költségek jelentkeznek és mikor... Végül is belevágtunk és örülünk, hogy így alakult, mivel olcsóbb lett a hitelünk és még nyertünk is 3 évet a futamidőből!! csak ajánlani tudom az illetőt, ha valakit érdekelne írjon!

2010. máj. 13. 10:58
Úgy látszik senkinek nincs drága hitele.............
2010. máj. 12. 14:07

Sziasztok!

Szeretném feléleszteni ezt a fórumot. Van valakinek tapasztalata mostanában melyik bank(ok)hoz érdemes fordulni hitelkiváltás ügyén? Vannak nevesincs pénzügyi tanácsadó cégek, ahol irreálisan olcsó törlesztőrészlettel lehetne hitelt kiváltani, de ez nekem nagyon gyanús....

9. bamingoly (válaszként erre: 6. - Kingi7)
2009. nov. 23. 09:22

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni! Két év kötöttem egy biztosítással kombinált hitelt az Erste banknál /szab.felh./25 év a futamidő, 10 millió forintot vettünk fel /CHF alapon/. 2 éve 50 ezer forintot fizettünk a banknak, ami a kamat meg a kezelési költség, ez most 85 ezer forint lett. Az Erste Biztosítónok pedig 25 ezer forintot fizettünk, ez most 28 ezer forint, ez menne a tőkébe, amit elvileg csak a 10. év után törleszt be. Ha én kiváltanám a hitelemet, akkor az összes eddig befizetett összeget elbuknám? Illetve érdemes-e az UCB-vel foglalkozni, merthogy azt ajánlották, csak nekem ez az 5 éves kamatperiódus kicsit furcsa. Valami puffert is emlegetett az OVB-s emberke, hogy az árfolyam miatt 700 ezer forintot vissza fogok kapni a kiváltáskor az ERSTE-től.Ez mit jelent?

Előre is köszi, ha tudtok segíteni !

2009. nov. 15. 22:38
Szeretném ha valaki tudna segiteni, v tapasztalat alapján tanácsot adni, mert fiatal házasok v.unk a férjemmel (1,5 hónap) és tervezgetjük a jövönket. Ő dolgozik, én tanulok. Gondoltunk, h veszünk egy háztelket, amihez kisebb hitelt vennénk fel,ami 2 év múlva lejárna, majd újra 2 évre hitel az engedélyekhez, majd újabb hitel az épitkezésre. A másik lehetőség h kész házat veszünk. De itt is felmerül a kérdés, újabb épitésűt v régit. Új drága=nagyobb hitel, v régebbit=kisebb hitel és sok ráforditás mim ablak, ajto csere. Nagyon tartok a hitelektől. Valakinek valami tapasztalata v tanácsa h mit tehet a mai fiatal h családi segitség nélkül is valahogy tudjon házhoz jutni. Előre is köszi
2009. nov. 8. 01:01
vagy UCB??? Hmmm
6. kingi7 (válaszként erre: 5. - Szankuviki)
2009. nov. 8. 01:01
Én megnézném az UBC-t persze akkor,ha tudsz pontosan fizetni
2009. szept. 22. 14:17
Szeretnék segítséget kérni.Hitelkiváltással kapcsolatban lenne szükségem ügyintézőre, akár csak annyi ideig, hogy melyik bankhoz forduljunk.Viszont olyan sok átverésről hallani mostanában hogy nem merek idegenben megbízni.(családban szeretnék segíteni, nem saját részre)
4. kobagabi (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2008. okt. 2. 17:44
Fú ez nagyon jól hangzik. Na mi is valami hasonlót szeretnénk, mint ez a rokon:)
2008. okt. 1. 09:30

Tegnap jött hozzánk egy ilyen pénzügyi tanácsadó. Pár nap és kiderül mit tud intézni.

Egyébként megnézte a papírokat, biztosításainkat, és a következőt mondta:

A lakásbiztosításunk 10 millióval drágább ingatlanra lett kötve, az életbiztosításom, ha kifizetem 20 év alatt a megadott összeget, és megkapom a 2 milliót,még én fizettem rá. Szép?

Egyébként egy rokonom kiváltotta a hitelét, 10 évvel megrövidült a részlet, és kb. 30 ezerrel kevesebbet fizet. De ebbe a váltásba belevették az összes hitelüket és tartozásukat is.:)

2008. okt. 1. 09:13

Szia!


Az adott banktól függ, hogy mennyi előtörlesztési díjat, büntetőkamatot - minden banknál más a neve- kell fizetnetek. Az OTP-nél pl. 1,7 % plusszt kell fizetni, ha visszafizeted a hitelt. 10 millióra vetítve az 170.000.- ft plusszt jelent.

HA egy másik banknál váltod ki, akkor annak a banknak a kondíciói szerint kell előzetes költségeket fizetned . Sok bank akciózik, ilyenkor akár 0 ft-os induló költséggel lehet nekivágni a dolognak. De van olyan bank is, ahol a más banktól áthozott hitelt ingyen intézik, tehát csak az előző banknak kell azt a bizonyos %-ot megfizetned. legdurvább ilyen esetben az FHB, ők elég sok büntető kamatot kérnek.Az átfutási idő kb 6 hét.

Hitelekkel foglalkozom, ha tudok segíteni írj privit, válaszolok a felmerülő kérdéseidre.

2008. okt. 1. 09:05

Most építkeztünk elég sok hitellel, aminek magas a törlesztőrészlete. Gondoltuk kiváltanánk egy másik bank, másik konstrukciójával hosszabb időre, hogy a törlesztés kevesebb legyen.

Csinált e már valaki hasonlót? Milyen az átfutása? Költségei?

stb.

Bármilyen tapasztalatot, véleményt szívesen veszek. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook