Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitel! Hogyan? Honnan? Meddig? Mennyit? fórum

Lakáshitel! Hogyan? Honnan? Meddig? Mennyit? (beszélgetős fórum)


10. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 8. - Pannita)
2009. szept. 7. 08:20

Sziasztok!

Közben megtudtam, hogy mit is takar pontosan a bánatpénz. Ez egy olyan összeg, amit az ingatlanközvetítőnek kell adni, hogy mi biztosan megvesszük a lakást!Abban a pillanatban visszakapjuk, amint megyünk az ügyvédhez aláírni az előszerződést!

Igen, 100% hitelből kell megoldanunk a lakásvásárlást! Nekünk lesz másik ingatlan fedezetünk is nem csak a megvásárolt lakás! És még lesz kezesem is, ami végülis minden esetben kell.

Rita

2009. szept. 5. 15:03

Sziasztok!

Mi tavaly ősszel vágtunk neki ennek a nagy feladatnak!Mi nem kértünk segítséget, végig jártam az összes bankot/kivéve otp/és aki szóba állt velünk annál maradtunk!ez a cib bank volt és a mai napig hálás köszönet a bankos csajnak mert 3ajánlatot kaptunk a banktól és ő segített nem hasznot húzni akart!Mindenki azt mondja, hogy utolsó pillanatba vettük fel mert ilyen feltételekkel ma nem kapnánk már!Szóval 0ft önerő, a megvásárolt ingatlanon van csak jelzálog!

nekünk is kombinált, ltp-vel, éves kamatfordulója van és örülök, hogy meg van a saját kis kuckónk!

2009. szept. 5. 14:55

szia.

én sajna nem tudok nekem segíteni, viszont az érdekelne , hogy kaptok 100%os hitelt?? Ingatlanfedezettel?? Köszike

2009. szept. 4. 11:38

Ki tudja pontosan, hogy mit is takar a bánatpénz??? Mivel 100% hitelből oldjuk meg a lakás vásárlást az ingatlanközvetítő ilyet kért!

Köszönöm: Rita

2008. okt. 18. 20:18
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat! most tényleg megfontolandó...
5. annaluca (válaszként erre: 1. - Pannita)
2008. okt. 18. 14:51

Keress fel hiteltanácsadót, lehetőleg olyat, aki nem sikerdíjért, hanem jutalékért dolgozik. (A sikerdíjat te fizeted a hitelközvetítőnek, a jutalékot a bank.)

Vigyázz a jelenlegi helyzetben a hitelfelvétellel. Azt csak akkor ajánlom, ha van még tartalékotok a havi költségvetésben amit fel tudtok használni a változó részletekre.


A kombinált termékek lehetnek jók, de attól függ, mi a célod.

Az ltp-t mindenképpen ajánlom, akár évekkel a hitelvelvétel előtt is.

A biztosítással kombinált hitel akkor jó, hogy ha nem akarsz előbb szabadulni a hiteltől. De ha mondjuk várható 10-15 éven belül egy nagyobb pénzösszeg, akkor nem igazán jó, mert hiába történik végtörlesztés, a biztosítás továbbra is fennáll.


Mivel sok mindent kell figyelni, és nem biztos, hogy ami a szomszédnak jó volt az neked is az lesz, ezért ajánlok egy független tanácsadó céget.

4. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 1. - Pannita)
2008. okt. 14. 15:32
Ha nem vagy otthon ebben a világban, keress ismerőst akiben megbízol és ebben mozog, egyedül nagyon nehéz lehet. Ő lefordítja neked magyarra a banki nyelvezetet.
2008. okt. 1. 01:02
Vigyázzni kell vele..
2008. szept. 4. 19:24

Szia Anita!


Nagyon sok a buktató hitelfelvételkor...

És eléggé nehéz átlátni, főleg az elején, hogy mikor milyen konstrukcióban ésrdemes gondolkodni.

Jó ha kapcsolt termékekkel veszel fel hitelt, mert ha jól kombinálsz akár százezrekkel is jobban jöhetsz ki.

Ha hitelt akarsz felvenni mindenképp azt javaslom, hogy tájékozódj, sokat. vagy jó helyen.

Nekem szerencsém volt mert egy közeli ismerősöm pont ezzel a témával foglalkozik, s tényleg sokat spóroltam egy könyv egyszeri elolvasása után.


üdv:

Ricardo

2008. szept. 4. 12:58

Sziasztok!


Elsősorban a saját tapasztalatok megosztását várom ettől a topictól.

Ki melyik banktól vette fel, milyen nehézségek vannak, és a későbbi meglepetések!


Segítsünk egymásnak ebben a nehéz, akár életünk végéig elkísérő problémában.


Üdv: Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook