Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáshitel fórum

Lakáshitel (beszélgetős fórum)

1 2 3
2010. júl. 20. 21:22

Mindenképp forintalapú hitelt kell felvenni, mert nincs árfolyamkockázat, igy a törlesztő részlet közel fix összegű a teljes futamidő alatt.

Jelenleg forintalapon a lakás vételár és az értékbecslés alapján kalkulált hitelbiztositéki érték 75%-a adható, tehát a többit önerőből kell állni.

Nem tudom hol van a lakás, de a Hitelbiztositéki érték (HB érték)kiszámolásánál ez is fontos.

Ha a lakás 5,9 millió, akkor annak a HB értéke kb. 4,7 millió, aminek a 75%-át kaphatjátok meg hitelben, ami kb. 3,5 millió. Forint alapon kb. 10 ezer forint milliónként a törlesztő részlet, tehát úgy 35 eFt/hó.

A megtakaritással kombinált hitelt nem ajánlanám, mivel a hozamot előre nem tudják megmondani, garantálni meg főleg. Ha mondjuk 5 éves megtakaritással kombinálnátok a hitelt, akkor az azt jelentené, hogy 5 évig nem csökken a tőke tartozásod, és ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy a megtakaritás hoz annyit, hogy megérje.

A fizetésetek elégnek tűnik, de mindenképp érdemes a konkrét bankkal egyeztetni. Érdemes elsőre egy értékbecsléssel kezdeni, hogy valóban felértékelik e annyira a lakást, mert ha nem akkor nincs hitel, azaz csak kevesebb.

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe.

2010. júl. 20. 21:07

Biztos, hogy megkapjátok. A lényeg, hogy legyen nekik fedezet. Ha kell, kérnek még kezest is.

7 éve, mikor felvettük a hitelt, én gyes-en voltam, párom pedig minimálbérre volt bejelentve. Igaz, nem sok helyen álltak velünk szóba, de azért mégiscsak sikerült! :)

Az egy dologm hogy mennyiért vesztek meg egy lakást, a lényeg, hogy a kirendelt szakértő mennyire értékeli fel. Persze az sokkal kevesebb lesz, mint amit fizettek érte...

2010. júl. 20. 20:59

Köszi a segítséget!

Kinéztem most egy lakást, 5,9 mill az ára. Ha van 2 millió önerőnk,arra megkapnánk a hitelt,nem?

Egyébként az én alapbérem 80ezer, a barátomé jelenleg 140,ennyi jövedelemre kapnánk hitelt szerintetek? Tudom,ezeket inkább bankban kellene megkérdezni,csak addig még nem jutottunk el sajnos,ezért érdeklődöm itt egyelőre.

2010. júl. 20. 20:51

Sok tanácsot nem lehet adni. Sajnos, amit a médiákban hallani, az mind igaz. A deviza alapú hitelek nagyon felmentek és sok esetben a 2* fizetik a kezdő törlesztéshez képest.

Nekünk is van és szintén ez a helyzet nállunk is.

Ezt nektek kell alaposan átgonolni, hogy betudtok-e saját lakásra fizetni x összeget vagy inkább másnak a zsebébe rakod.

Teljesen laikusként mondom, de kérdezz meg egy szakértőt mindenképp, hogy ha most vesziktek fel rosszabb nem lehet. Ha javul a helyzet, akkor csak kevesebb lesz a törlesztőd. Arról nem is beszélve, hogy most ebből a helyzetből adódóan, nagyon olcsón lehet lakást, házat venni.

Én azt mondom, hogy aki megteheti és tudja fizetni, az most vegyen kedvezőbb áron lakást.

Ha Bankot, ügyintézőt kérdezel, úgy sem fog semmit mondani, max azt, hgy nem tudja mi lesz 10 vagy 20 év múlva. Akik tudnák és manipulálják ezt az egészet, azokat sajnos nem áll módunkban megkérdezni.

2010. júl. 20. 20:50

Önerő mindenképpen kell hozzá, vagy Fundamentás szerződést kell kötni. Anno nekünk a bank embere által felértékelt lakásár felét adták hitelbe. Mivel nekünk több kellett, adtunk mégegy lakást jelzálogba, anyósomékét. Így aztán adnak jóval többet.

A válság miatt a forint alapú hitel a jobb, itt nincs kockázat, fix lesz a törlesztés.

2010. júl. 20. 20:44
Mi amúgy még elég fiatalok vagyunk,én 24 éves, a barátom 26,tehát elég tapasztalatlanok vagyunk. Melyik a jobb, a deviza vagy a forintalapú, mennyi önerő kell hozzá, vagy egyáltalán mik a hitelfelvétel feltételei?
6. Nyunyu22 (válaszként erre: 3. - 325b42d966)
2010. júl. 20. 20:38
Hát az albérleten is sokáig gondolkoztunk,de arra jutottunk mindig h azt a pénzt,amit a főbérlőnek fizetnénk,már lehet a saját lakásunkra is költeni,tehát kicsit feleslegesnek tartom. De megértlek téged is,hogy nagyon sok a részlet fizetése. mi viszont "csak" 3 vagy 4 milliót vennénk fel. Annyi kellene a lakáshoz, mert 5 millió körülit szeretnénk venni.
2010. júl. 20. 20:36

Szia!

Szerintem alaposan járj utána, keress fel több bankot is. Mi annak idején az Erste-nél vettünk fel lakáshitelt, 4Mft-ot, 15 évre, havi 36.000 volt a kezdő részlet. Eleinte évről-évre kicsit kevesebb lett, a válság óta 2-3 ezerrel nőtt. Elviselhető szerintem. Gondolom, most már a forint alapú hiteleket érdemes felvenni, abban nincs akkora rizikó.

Arra is érdemes figyelni, hogy a törlesztés egy része mehet biztosításra is, amit majd x év után beletörlesztenek a hitelbe. Ez után ráadásul adót is lehet visszaigényelni, nem is keveset. És még biztosítva is vagy.

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - 325b42d966)
2010. júl. 20. 20:34
Ez csak a deviza hitelekkel lehetséges. Ha forint hitelt vesz fel és nem túl sokat, akkor nem lehet ilyen gond.
3. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - Nyunyu22)
2010. júl. 20. 20:28
Ne vegyél fek hitelt,próbáld másképpen megoldani,vagy válassz inkább albérletet,az kevésbé veszélyes.én tudom 2-éve vettünk fel 10mft-ot 25-évre havi 540000ft törlesztéssel ami most100.000ft.még a fiam is fizetni fogja sajnos.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Nyunyu22)
2010. júl. 20. 20:21

Szia!

Pedig jobb lenne ha kérdeznél, úgy egyszerűbb lenne:)

2010. júl. 20. 20:19

Sziasztok!

Lakásvásárláson gondolkozunk a barátommal. Hitelfelvétellel kapcsolatos kérdéseim lennének, bármilyen tanács, ötlet jól jönne,de aki szakértő ebben a témában,az is írhat. Egyelőre nem írok kérdéseket, írjon mindenki aki hasonló cipőben jár!

bocsi ha van már ilyen fórum:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook