Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitel, de hogyan? fórum

Lakáshitel, de hogyan? (beszélgetős fórum)


21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Asdfghjkl)
2014. júl. 19. 22:23
A lakástakarékot ha megnézed, ott választhatsz, hogy 4-6-8-10 évig spórolsz esetleg. A végén lakás célra kell mindenképp felhasználni, és az állam minden évben az éves befizetéshez ad + 30 %-ot, eddig max. 72.000,- Ft-ot (most nem tudom, hogy a felső határ változott-e).
2014. júl. 19. 21:24

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Hát okosabb nem lettem. :D De ahogy a válaszaitokból kiderül, még spórolok picit tovább... Semmiképp nem szeretném senki (családtag) házát sem kockáztatni.

19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Simple)
2014. júl. 19. 20:10

"Ha nagyobb az önerőd mint a felvett hitel, akkor szerintem adnak jelzálog nélkül is."

Ezt írtad.

Amit most utólag írtál, az már más, hogy plusz ingatlan nem kell fedezetnek, az igaz.

18. simple (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2014. júl. 19. 20:06
Nem arról volt szó, hogy a megvett lakásra nem rak jelzálogot a bank, hanem arról, hogy nem kell neki még másik ingatlan fedezetnek. Ezt biztosan tudom, hogyha van elég önrésze az embernek, akkor simán ad úgy a bank pénzt, hogy nem kell ingatlanfedezet hozzá. És az is megállja a helyét, hogyha meg akar venni egy fűtés és minden komfort nélküli lakást a putri közepén, arra egy fillért nem fog neki adni senki, mert ha bedől a hitel akkor nem tudnak rajta túladni. Bocsi! :D
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Asdfghjkl)
2014. júl. 19. 16:31
A legtöbb banknál szükséges még egy adóstárs vagy kezes, akinek ráadásul ugyanazokkal a paraméterekkel kell rendelkezni, mint neked. Ezt is kérdezd meg, mert nekem már itt kiesett egy pár hely.
16. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Simple)
2014. júl. 19. 16:23

Amiket itt írtál, abból szinte semmi nem állja meg a helyét! Az sem érdekel senkit, hol veszel lakást! Az értékbecslő felértékeli, annak megfelelően adják rá a hitelt. Ha rosszabb helyen van, vagy rosszabb lakás, nyilván eleve jóval alacsonyabbra értékelik. Bocsi!

Azért van a lakás megterhelve a jelzáloggal, hogy ha nem fizet az adós, akkor úgy tudják csak eladni.

15. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Naphal)
2014. júl. 19. 16:21
Nektek is ajánlom, hogy a lakáskasszákat nézzétek meg, ha nem néztétek eddig!
14. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Naphal)
2014. júl. 19. 16:19
Most látom, majdnem egyszerre írtunk, és nagyon hasonlóan. :)
13. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Naphal)
2014. júl. 19. 16:19
Ne is tegyetek több ingatlanra, mert nagyon kockázatos!
12. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Simple)
2014. júl. 19. 16:17

Nem adnak 3 milliót jelzálog nélkül!

Létezik pár százezer forintra hitel jelzálog nélkül, de a múltkor kérdeztem az egyik bankot, meg volt szabva, hogy minimum mennyi pénznek kell érkezni a számládra, hogy egyáltalán szóbaálljanak veled.

11. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Asdfghjkl)
2014. júl. 19. 16:14

Az is lehet a fedezet, amit megvásárolsz. Kérdés, hogy mennyi hitelt akarsz felvenni a lakás megvásárlásához! A másik kérdés, hogy a minimálbérre egyáltalán mennyi hitelt kaphatsz! Szerintem nem túl sokat. Engem annakidején beírtak egy excel tábláztba, bevétel, kiadás, gyerek, megélhetés, stb. A táblázat kidobta, hogy max. ennyit meg ennyit kaphatok. És nem volt túl sok, amit kaphattam.

Amit viszont tanácsolok: nehogy két lakást terheljetek meg a jelzáloggal, mert ha nem tudod fizetni, mindkét lakás elúszhat egyszerre! Akkor inkább gyűjts még egy kis pénzt!

A másik amit takarékosság szempontjából megnézhetsz, az a lakáskassza. Keress rá a neten!

10. Naphal (válaszként erre: 9. - Naphal)
2014. júl. 19. 15:25
Nekünk jelzálog csak a megvásárolni kívánt ingatlanon lesz.
2014. júl. 19. 15:23

A havi fizetés is befolyásolja, hogy mennyi hitelt adnak.

A törlesztő részletnek bele kell férnie úgy, hogy a havi rezsit is fizetni tudd és még az étkezésre, stb is fussa.

Ált az ingatlan forgalmi! értékének max a 30%-a körül adják meg a hitelt (mi is ilyen hitel dologban.vagyunk, ezt egy ügyintéző mondta nekünk), ha a törlesztő részlet belefér a keresetbe. Ha nem, akkor ennél kevesebbet tud felvenni az ember.


Ajánlom az un. Előrelátó hitelt. Ingyenes és ha minden papír be van adva, ki van töltve, kiszámolják, hogy max mennyi hitelt adnak (ezen belül gazdálkodhatunk).

8. norci10 (válaszként erre: 6. - Asdfghjkl)
2014. júl. 19. 14:43
Lehet az is,attól függ,mennyi az önerőd. Nekünk anno semmi önerőnk nem volt,dupla! ingatlanfedezetnek kellett lennie. Sőt többnek,mert,ha jól emlékszem,a dupla fedezet 40%-át kaphattuk meg.
7. simple (válaszként erre: 1. - Asdfghjkl)
2014. júl. 19. 14:39
Ha nagyobb az önerőd mint a felvett hitel, akkor szerintem adnak jelzálog nélkül is. Nézzünk mondjuk egy 10 milliós lakást, csak példának. Ha van 7 milliód, és hármat akarsz felvenni, azt megadják, mert ők azt nézik csak, hogy a pénzüket visszakapják, szóval ha nem tudod fizetni a hitelt el tudják-e adni 3 millióért (plusz nyilván a kamatok). Erre a válasz valószínűleg igen. Bár szerintem nagyon sok múlik magán a lakáson, milyen, hol van helyileg, mert van sok ami alapból eladhatatlan, arra nem hiszem hogy adnak így.
2014. júl. 19. 14:35
Az ingatlanfedezet lehet az a lakás is amit megvásárolni szándékozom?
5. asdfghjkl (válaszként erre: 4. - Fiúsmami)
2014. júl. 19. 14:25
A gondom csak annyi, h nincs bejelentett Budapesti lakcímem, pedig itt élek vagy 6 éve már. :( Ezt a részét nagyon elcsesztem. :(
2014. júl. 19. 14:22
Szerintem ha van némi pénzed a legolcsóbban nem így jutsz saját lakáshoz.Adj be kérelmet önkormányzati lakásra,azt pár év múltán árérték alatt megveheted.
3. asdfghjkl (válaszként erre: 2. - Krisztinke)
2014. júl. 19. 14:20
Köszönöm a gyors választ. Csak nem akarok úgy odamenni, hogy nem tudok semmit. :) De akkor majd a honlapokon áttanulmányozom őket. :)
2014. júl. 19. 14:17
Javaslom, hogy menj el egy-ket bankhoz, erdeklodj a feltetelekrol, kerdezoskodj, meg ha butasagnak is erzed a kerdesedet, mert csak igy kapsz egy atfogo kepet. Minel tobbet kerdezel, annal inkabb lesz elkepzelesed a lehetosegeidrol.
2014. júl. 19. 14:11

Sziasztok!

Tudom, van pár téma már lakáshitellel kapcsolatban, de én itt kérem a segítségeteket.

Budapesten élek albérletben, de rettentően drága egy jobb lakás, jobb környéken. Csak a bérleti díj 55-65ezer Ft.

Ezért úgy gondolom jobb lenne egy saját lakás, de nem tudom miként fogjak hozzá. Teljesen analfabéta vagyok ebben.

30 éves leszek, van bejelentett munkahelyem, sajnos csak minimálbérre vagyok bejelentve, de van egy kis spórolt pénzem is.


Nah már most a kérdésem az lenne, hogy lehet-e hitelt felvenni jelzálog nélkül? Azaz ne kelljen anyukám házát fedezetként biztosítani?

Ha lehetséges, akkor mi kell még hozzá? Önerő? Az hány százaléka a hitelnek?

Melyik banknál érdemes lakáshitelt felvennni?


Előre is köszönöm a segítségeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook