Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáshitel átvállalás bank kihagyásával!Megolható vagy sem? fórum

Lakáshitel átvállalás bank kihagyásával!Megolható vagy sem? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 16. 10:56
Ja! És az benne van a szerződésben, hogy bármilyen ilyen jellegű probléma esetén olyan, mintha albérletben laktak volna.
16. Pankakukac (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2010. jún. 16. 10:50

Mivel én vagyok az eladó, nálam ez a probléma nem merül föl. Én semmiképpen nem vennék így házat, de ő így döntött, másképpen meg most nem tudom eladni az ingatlant, ami csak teher nekem. Ha ő így is bevállalja, az ő döntése, tudnia kell, hogy adott esetben mit bukhat.

Mi a Nővéremmel ketten vagyunk tulajdonosok, ha egyikőnkkel történne valami, a másik még mindíg "viheti tovább" az ügyet.

Senkit nem akarunk átvágni, mondom, nekünk csak teher már az a ház, ha valaki meg így tud boldogulni, akkor miért ne segítenénk rajta. Ha kockáztat, az az ő döntése.

15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 12. - Pankakukac)
2010. jún. 16. 10:10
A bizalom szép dolog. De mi van akkor, ha a tulajdonos, akivel a bank szerződésben áll, a futamidő közben meghal? Miközben az, aki a "sumák" szerződés birtokában évek óta a hivatalos adós helyett fizeti a törlesztőrészleteket? Ebbe belegondoltatok?
2010. jún. 15. 11:19
semmikép sem
2010. jún. 15. 11:13
Én nem mennék bele...nem tudom hogyan tudnátok kifizetni, ha van valamennyi készpénzetek én inkább kipótolnám személyi kölcsönnel és leraknám az egész vételárat és ő fizesse ki a hitelt. Mi is eladjuk a házunk és kifizetjük a tartozást a vételárból. Szerintem nem is tiszta jogilag az a megoldás mindenképp már az elején tulajdonjogotok kéne, hogy legyen.
2010. jún. 15. 11:09

Nagy bizalom kell hozzá. Én ismeretlen embertől nem merném így megvenni.

Nálunk az a szerencse, hogy gyerekkorunk óta ismerjük a családot. Bár így is lehet csalódás, sok olyan esetről lehet hallani, hogy családtagok vágják át egymást.

2010. jún. 15. 11:01
Az ingatlanon lévő jelzálog elidegenítési tilalom is egyben. A bank hozzájárulása nélkül megkötött bármilyen szerződés semmis.
10. Dream8707 (válaszként erre: 6. - Christine81)
2010. jún. 15. 09:38
Ha az eladó ebbe beleegyezik, végülis lehetséges. De nem árt utánanézni a kockázatoknak...
2010. jún. 14. 17:09
Szerintem nagyon kockázatos és jó eséllyel ellent mond a hitelszerződésnek. A kockázatok abból erednek, hogy ha nem fizeted és a bank eladja (mondjuk mert elfogy a pénzed), akkor a vevő kapja a különbözetet, amit te max polgári peres eljárásban követelhetsz tőle. Az eladó oldaláról ugyanebben az esetben, lehet hogy az árfolyam veszteség miatt még pluszba fizetnie kell.
8. J.B.
2010. jún. 14. 16:51
Csak nehogy az legyen, hogy kifizetitek a hitelt, utána jön az ember, hogy az ő nevén van a lakás, mehettek akárhova. Főleg, ha az ügyvéd az ő ismerőse. Nem vagyok gonosz, de hallottam már ilyet.
7. Pankakukac (válaszként erre: 6. - Christine81)
2010. jún. 14. 16:46
Írtam az előbb, hogy igen. Mi is így adjuk el a lakást most.
2010. jún. 14. 15:17
Ma jött egy lehetöség,hogy lakást vehetnénk!Mi fizetnénk tovább a lakás hitelét,de a mostani tulaj nevén maradna a hitel és mikor kilenne fizetve akkor kerülne a mi nevünkre!Írnánk róla szerzödést ügyvéd elött!Nem vagyok ebbe a témában jártas!Megoldható,lehetséges így???
5. Dream8707 (válaszként erre: 1. - Christine81)
2010. jún. 14. 15:13
Tőlünk autóhitelt vállaltak át bank kihagyásával, de ez csak 2 év volt....Szerintem egy hosszabb futamidejű hitelt (pl. lakáshitelt) nem hiszem hogy így át lehetne vállalni.
4. Pankakukac (válaszként erre: 1. - Christine81)
2010. jún. 14. 15:13
Megoldható. Mi éppen most így "adjuk el" a vidéki házunkat.
3. bry083 (válaszként erre: 1. - Christine81)
2010. jún. 14. 15:03
Nem lehetséges.
2. martamay (válaszként erre: 1. - Christine81)
2010. jún. 14. 15:00
szerintem nem! megis hogyan lehetne maskepp, ha van rajta hitel? de ez csak az en velemenyem..
2010. jún. 14. 14:56
Lakáshitel átvállalás bank kihagyásával!Megolható vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook