Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakáselhagyás. Valaki tud bővebben erről valamit? fórum

Lakáselhagyás. Valaki tud bővebben erről valamit? (tudásbázis kérdés)

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Pviki)
2010. nov. 15. 19:34

Volt már kilakoltatási tárgyalás?

A teendő, hogy mielőbb részletfizetési megállapodást kötni a szolgáltatóval, azaz az önkormányzattal, valamint valamilyen támogatást kérni tőlük. Ha a részletfizetés OK, akkor lehet méltányossági alapon kérni a bérleti jogviszony visszaállitását.

7. b4c06bc553 (válaszként erre: 6. - Katus3)
2010. nov. 12. 13:56
Nem kell elhagyniuk a lakást a tél miatt, de attól még minden határozat érvényben marad, csak eltolódik tavaszig a végrehajtása.
2010. nov. 12. 13:42
Ilyen lakásoknál nincs kilakoltatási tilalom március 31-ig???
2010. nov. 12. 12:23

Köszönöm:)

Igazából nem én kerültem ilyen helyzetben,hanem egy közeli ismerősöm,és hát próbálok minél több infót gyűjteni amíg nem tud bemenni intézkedni.

Köszönöm mégegyszer.

2010. nov. 12. 12:10

Általában ez "csak" egy felszólítás. Ha magatoktól nem költöztök ki a megadott időn belül akkor peres eljárást indítanak, ami több hónap is lehet, majd ha van jogerős ítélet, akkor átadják a végrehajtónak.


Ez idő alatt bármikor kérhettek részletfizetést, amit a önkormányzat vagy a bíróság is engedélyezhet, a lényeg, hogy lássák a fizetési hajlandóságot, nem olyan könnyű ez a folyamat, mint ahogy leírják. Lehet velük egyezkedni, nyilván senkinek nem a hosszas procedúra a cél, hanem a tartozás mielőbbi rendezése.


Remélem tudtam segíteni. :)

2010. nov. 12. 11:40
Szerintem be kellene menni az önkormányzathoz és ott megkérdezni, hogy mi lenne a feltétele annak, hogy ne legyen kilakoltatás.
2010. nov. 12. 11:30
Üdv.Szeretnék érdeklődni.Volt már valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?Nem fizette az önkormányzati lakást,jött a felszólítás ,hogy xy ideig el kell hagyni a lakást.Lehet még megoldás?
2010. nov. 12. 11:28
Lakáselhagyás.Valaki tud bővebben erről valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook