Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakáseladás nehézségei fórum

Lakáseladás nehézségei (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. moonlight13 (válaszként erre: 82. - Claire1990)
2013. nov. 25. 20:39
Megmondom miért nem viszik: mert nagyon nagy túlkinálat van, és egyre alacsonyabb árakon akar már mindenki szabadulni a lakásától.
2013. nov. 25. 13:25
Mi is épp tovább akarunk adni egy lakást, pick-pack tisztaságot csináltunk, szép rendet, gyertyákat gyújtottunk, egy kis vanília illata is volt. Fürdőtó mellett van, közel a bevásárlóközpont...hát...én sem tudom miért nem viszik, 2 érdeklődő volt... az első azt kifogásolta, hogy kicsi (75nm), pedig a hirdetésben egyértelműen le volt irva minden méretadat, rengeteg képpel ellátva. A második meg saját bevallása szerint nincs eleresztve pénzzel, és hát majd visszahív, de ő legalább alkudozott, szóval ő biztosan megvenné, csak nála tényleg nincs miből, úgy érzem. Nehéz ez, mert akinek van pénze, az általában nagyobbat akar, mint amennyije van, és akinek meg nincs pénze, az reménykedik, ahogy te is mondtad, hogy "ingyen" adod...
81. moonlight13 (válaszként erre: 80. - Pahet a vadász)
2013. máj. 31. 06:57
Ha gondolod, priviben is írhatod! Nekem egyébként egy elég erőszakos nő adta el végül a lakásomat. Állandóan győzködött, hogy majd ő eladja.. Gondolkodtam, és a végén azt mondtam, ha ez velem ilyen rámenős, hátha a vevőket is megdumálja... Végül ő adta el.
80. Pahet a vadász (válaszként erre: 79. - Moonlight13)
2013. máj. 31. 06:49

le fogom írni :) Az egy hosszabb lélegzetvételű iromány lesz. Brutális mikre nem képesek :(

De van remény, mert van pár közöttük, akik igazán emberségesek, és korrektek!

79. moonlight13 (válaszként erre: 78. - Pahet a vadász)
2013. máj. 30. 21:05
Milyen negatív tapasztalatod volt? Azon kívül, hogy olyanokat visz, akik fele árat akarnak adni.
78. Pahet a vadász (válaszként erre: 77. - Moonlight13)
2013. máj. 29. 22:57

Nem tudom :) Minden esetre vannak elrettentő példák..:)És elég szomorú...


de tervben van, hogy írok egy monológot az ingatlanosokkal kapcsolatban is.. mert nem kispályások..és ez aktuális, éppen átéljük az egészet, és nagyon nem tetszik, amiket tapasztalunk..

77. moonlight13 (válaszként erre: 76. - Pahet a vadász)
2013. máj. 29. 22:27
És az ingatlanosnak sem volt annyi esze, hogy ne úgy fényképezzen, hogy pont ezek látsszanak! Én úgy láttam pedig, hogy mindig inkább jobbak voltak a képek, mint a valóság!
76. Pahet a vadász (válaszként erre: 75. - Moonlight13)
2013. máj. 29. 08:34

Hát pontosan ez az. Itt is rend van, mert tudom, hogy mennyire finnyás vagyok ezekre a dolgokra, akkor más is lehet olyan. Nem az számít mi mennyire régi, hanem hogy ha belépek valahova, ne h..am el magam.

Nézegettünk neten sok házat, és állítom hogy a felét amik egyébként jók lettek volna árban és alaprajz miatt, azért szórtuk ki, mert arra nem volt képes a tulaj, hogy a bugyogókat beszedje a szoba közepéről, mikor mentek fotózni a lakást az ingatlanosok...De volt olyan, ahol a mosatlan állt nagy halomban a konyhában. Vagy a fürdőkád volt tiszta kosz, meg penész..

Nem hiszem el, hogy ennyire igénytelen legyen valaki, hogy ennyire ne számítson a képek alapján mit gondolnak, meg ki se mennek...

75. moonlight13 (válaszként erre: 73. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 20:10

Nekem egyszer jött egy öreglány a fiával. A nő egyfolytában ócsárolt mindent, majdnem kihajítottam. Folyamtosan mondogatta, hogy mit kell a lakásomból kidobni. Közöltem vele, hogy én egyelőre itt lakom, szerintem nincs disznóól, az meg, hogy egy lakás mennyire van felújítva tisztán pénz kérdése (fürdőszoba, konyha nem volt felújítva, de tiszta, rendes volt a lakás.) A fia kért elnézést tőlem.

Láttam én olyan lakást, hogy öreg néni lakott benne, még minden az első darab volt benne, de enni lehetett volna a padlóról olyan tisztaság volt.

74. moonlight13 (válaszként erre: 62. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 20:01
Na ez ismerős! Nekem is volt olyan, hogy kint szakadt az eső, nálam szőnyegpadló, és pofátlanul végigtrappolt a lakáson.
73. Pahet a vadász (válaszként erre: 72. - Simple)
2013. máj. 28. 13:04

:D hál Istennek nálam azért erre nem volt példa, hogy kotorjanak.. ott biztosan kiakadtam volna. Milyen már ez?

Mi is az az első, hogy húzzuk le a cipőt, és rakjuk a helyére, a szekrénybe.

Nekem épp a mai nézőm mondta, hogy visszajönne sötétben is, megnézni milyen :D Mondtam neki, hogy jöjjön ha akar, hajrá :D

72. simple (válaszként erre: 71. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 12:29
Hát én kivoltam, mert mi azonnal levesszük a cipőt az előszobában, csak papucsban járunk itthon. Így is állandóan takarítani kell. Nálam egyébként nem is ez volt a top, hanem amikor a szekrényekbe elkezd nézelődni. Na ott muszáj volt beszólnom hogy a lakást kell néznie nem a mi holminkat ami a szekrényben van mert azt úgyis elvisszük. Ráadásul olyan szekrényekbe is benéztek ami bútor, és szintén a miénk, tehát nem a konyhaszekrénybe, mert oda nézzen be persze, hogy milyen a kiosztás van-e fiók stb. De az éjjeliszekrényembe meg a ruhásomba? Meg amikor mondom világosban jöjjön mert nem fog látni semmit! Persze hogy mire jön már sötét van... És akkor azt mondja ő megnézné a kilátást meg a kertet... Hát korom sötét volt persze, azt mondja ő nem lát semmit. :DDDDD
71. Pahet a vadász (válaszként erre: 70. - Simple)
2013. máj. 28. 12:21

Azt azért el kell mondanom, hogy vannak normális nézelődők is, akiknek az az első kérdése, hogy húzza-e vagy sem. De tény, sajnos az a kevesebb.

Ilyenkor elgondolkodom azon, otthon nekik biztos volt cseléd, aki takarított utánuk.

Ez pont olyan kérdéskör, hogy mennyire becsülöd meg a más munkáját, vagy mennyire veszed semmibe. Az ilyen akkor a hétköznapi életben is így viselkedik?

Persze ne élezzem ki csak a cipő kérdésre az egészet, mert nem csak ezzel szokott meglepetést okozni néhány ember :)

70. simple (válaszként erre: 69. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 11:41
Ha hiszed ha nem, még volt aki ezen is fennakadt. Volt aki viccelődve, volt aki számonkérően kérdezte mégis miért ez.... Döbbenet. Ja és ez ráadásul szintén télvíz idején.
69. Pahet a vadász (válaszként erre: 68. - Simple)
2013. máj. 28. 11:08
igen, a legjobb és legpraktikusabb ötlet!
68. simple (válaszként erre: 66. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 11:02
Mikor hozzánk jártak, én vettem a gyógyszertárban ilyen cipőre húzható zsákot, mint amit a kórházakban is adnak. 5 pár volt 100 forint ha jól emlékszem. Már rögtön a bejáratban a kezükbe nyomtam és kértem húzzák rá a cipőjükre. :)
67. michelle.r (válaszként erre: 66. - Pahet a vadász)
2013. máj. 28. 10:48
Megértelek és igazad van. Sok embernek nem volt gyerekszobája.
2013. máj. 28. 06:51

Visszatérve a cipő levételre, alapvetően az zavar, hogy eszébe sem jut! Teljesen evidens, hogy a fürdőben a tiszta törölközőn végiggyalogol.

Érted?


még esélyét sem adja meg, hogy azt mondjam, neeem ne vedd le, mehetsz nyugodtan.

Barátnőm rengeteg lakást mutatott, amit a főnökei kiadás céljából újítottak fel. Vadi új fehér szőnyeg, miegymás.. mesélte hogy a legnagyobb sárban is a lakásba beérve, még véletlenül sem kerülte ki a szőnyeget, hanem úgy mocskos lábbal pont középen végiggyalogolt..

Na nekem ezzel van bajom.

65. Pahet a vadász (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2013. máj. 28. 06:46

Általában hoznak ilyen zacskót a lábukra az ingatlanosok, de arra az esetre ha nem, vettünk vendégpapucsokat... de mára feladtam.

Ezeket a bizonyos turistákat igen, én is kifogtam, és azokat soha nem értettem, akik heteket gondolkodnak valamin. Mi a férjemmel megnéztük a házakat, amiket kiválasztottunk, és tudtuk akkor ott hogy igen, vagy nem. És rögtön jeleztük is helyben.

Mindent összevetve remélem, hogy jó sokáig ilyen élmények nem fognak érni, mint ez a mostani vevőkeresés, mert igazán idegőrlő dolog. Sajnálatos módon, magamból magunkból indulunk ki, egy egy dologban, ami nem jó.


Amit viszont egy életre megtanultam, hogy bizonyos ingatlanirodával, irodákkal nem fogok szóba állni. Viszont van kettő, akik maximálisan korrektek voltak eddig. Nem nagy cégek!

64. michelle.r (válaszként erre: 62. - Pahet a vadász)
2013. máj. 27. 22:33

Ezt sajnos csak úgy tudod elkerülni, ha tartasz otthon 'műtős cipőt', tizes csomagolásban pár száz forintért lehet kapni orvosi üzletekben. Ne akard a cipőjét levetetni, mert az kényelmetlen számára, az pedig neked nem jó, ha eleve rosszul érzi magát.


Nagyon sokan nem vevőként mennek, hanem nézelődni, ha pl. van egy hasonló kategóriás lakása, azért nézi meg, hogy lássa, a sajátja piacképes-e másokhoz viszonyítva.

Az is lehet, hogy nagyon az elején van még a folyamatnak. (Lehet, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akik az első megnézett lakást meg is vették :))

2013. máj. 27. 22:09
ja, és mikor rászóltam hogy talán le kellene venni, akkor visszanézett rám a nappali közepén, hogy jaaa, nah már úgyis mindegy.. és ment tovább
62. Pahet a vadász (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2013. máj. 27. 22:08
:D ilyen nekem is van, volt :D sőt olyan, amikor már letisztáztunk mindent, én marha azt hittem, hogy a lakás el van adva, éppen indultunk volna az ügyvédhez, erre visszamondta. De volt olyan is, aki konkrétan erre a lakásra volt kíváncsi, ő kérte az időpontot, majd mikor belépett a lakásba, tett két lépést, akkor visszafordult, rám nézett majd azt mondta, hogy valakinek biztosan jó lesz ez a lakás, csak nem nekem.. majd gyorsan elment. Igazi Tah..k tudnak lenni. Az már csak hab a tortán, hogy egyik sem képes megtörölni a lábát, esetleg lehúzni a cipőjét, mert mi csak papucsban járunk itthon.. neeem ők végig, keresztül kasul nem nézve semmit, a sáros koszos lábukkal az új szőnyegen...
61. moonlight13 (válaszként erre: 60. - Pahet a vadász)
2013. máj. 27. 21:52
Ne aggódj, a vevők mindig is ilyenek voltak! Nekem volt olyan "vevőm", aki már a fél családját áthozta, megmutatt a lakásom, legalább háromszor járt nálam, a végén meg eltűnt. Amikor felhívtam, hogy most akkor mi van, közölte, hogy talált másikat. Na de akkor miért nem szól legalább? Szóval ilyenek...
60. Pahet a vadász (válaszként erre: 59. - Moonlight13)
2013. máj. 27. 21:40

Sürgős.. nagyon.

és már két éve áruljuk..igaz akkor magasabb áron volt.

Az hogy régebben mi volt, mindenki azt mondja felejtsem el. Ma már nem úgy működik az ingatlanpiac. Sajnálom, mert most a bőrünkön tapasztaljuk, hogy a vevők/vevőjelöltek milyenek.

59. moonlight13 (válaszként erre: 58. - Pahet a vadász)
2013. máj. 27. 21:35

Bár annakidején én is 1,5 évig árultam a lakásom, pedig akkor még nem volt ennyire rossz a helyzet.

Bár Te tudod, Neked mennyire sürgős!

58. Pahet a vadász (válaszként erre: 57. - Moonlight13)
2013. máj. 27. 21:30
Örülnék neki, ha ez most is így lenne, hidd el..
57. moonlight13 (válaszként erre: 56. - Pahet a vadász)
2013. máj. 27. 21:16
Amikor én árultam a lakásom, akkor max. 500 ezret lehetett alkudni.
56. Pahet a vadász (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2013. máj. 27. 21:12
A 23.9 miért jóval magasabb a 21-22-nél?
55. moonlight13 (válaszként erre: 53. - Pahet a vadász)
2013. máj. 27. 21:10
A fix ár sem jó, de engem pl. lehet, hogy elriasztana egy jóval magasabb ár.
54. Pahet a vadász (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2013. máj. 27. 21:02

Nem buzdítom, viszont kvázi muszáj. Jelen állapotban máshogy nem megy.

21-et fog kapni, és kell vagy nem alapon.

Nem az én ingatlanosom hozta, akivel szerződésben állok, hanem a kollégája. És neki írták le.. az enyém olyat mondott erre, hogy inkább nem írom le. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook