Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásdekorációs ötlettár ünnepekre fórum

Lakásdekorációs ötlettár ünnepekre (beszélgetős fórum)


2011. nov. 29. 10:45
Ma vettem Aldiban 500-ért 3x3m karácsonyi mintás szalagot, abból lesznek a masnik, meg ha lesz időm csinálok só-liszt gyurmából díszeket, csak festeni, gyúrni, nyújtani...háááát, nincs sok időm :-S
14. bebozi
2011. nov. 26. 16:59
Sziasztok,mi mézeskalácsot szoktunk sütni a gyerekekkel nagyon szeretik díszíteni ők is és isteni illata van. én is teszek girlandokat és most szeretnénk papírsodrással is csinálni díszeket,nálunk a fán nincs szaloncukor,első évben letettem róla a mikor a gyerek magára borította a fát a szaloncukor miatt,alá teszem egy kosárba.A narancsszeletet én nagyon szeretem használni meg a fahéjrudat is,isteni az illatuk.
13. 432d0af620 (válaszként erre: 12. - Lady Blakeney)
2011. nov. 25. 23:16
még nem tudom, de szerintem szárított gyümölcsöket, pl. narancsszelet, vagy szegfűszeg, nem tudom még :-)
12. Lady Blakeney (válaszként erre: 10. - 432d0af620)
2011. nov. 25. 15:11
Jól hangzik ez a saját készítésű képeslap. Elárulod, hogy milyen anyagokat használsz hozzá?
2011. nov. 24. 17:45

Sziasztok!

De jó! Pont ezen gondolkodtam...hogy meg kellen kérdezni másokat, hogy ki miképpen díszíti a lakást karácsonyra.


Megvettem múlthéten a Praktikát. És az tele van ötletekkel. Az egyik, ami nagyon tetszik az a só-lisztből készíthető, formálható motívumok. Bármilyen színűre festheted, és bármilyen formát kihozhatsz belőle. Szerintem én fogok ilyet csinálni, amit persze kellő magasságba helyezek el, hogy a kislányom el ne érje! :D

2011. nov. 24. 14:07
ez ugyan nem lakásdekor, csak ünnepi kreatívkodás, most jutott eszembe, hogy készítek saját kezűleg karácsonyi képeslapokat és azokat küldöm szét, sokkal kedvesebb, mint facebook-on ráírni mindenkire :-)
2011. nov. 24. 09:27
A gyerekekkel is egész sok féle dísz elkészíthető. Pl. ahogyan a papírterítőt szokták kicsipkézni, azzal a módszerrel lehet hópihéket alkotni. Kerek papírt kell félbe hajtogatni, ahányszor csak tudunk, változatosan bevágdosni, és már kész is a hópihe. Én a konyhai átadópult felé akasztgattam. A narancsba szegfűszegekkel szurkáltunk mintákat, és csillogó ajándékszalaggal körbekötve akasztottam fel. És a karácsonyi ablakmatricákat is nagy élvezettel gyártják már a gyerkőceim.
8. 432d0af620 (válaszként erre: 7. - Edynahugi)
2011. nov. 23. 10:29

jó ez a narancsos ötlet :-)

nem teszel fel róla képet?

2011. nov. 23. 10:27
Ajtódíszt csináltam,szárított narancskarikákat összefogtam mint egy kis labdát, lelógnak róla piros szalagok, masnik, különféle ezüst vagy arany zsinórok, pár szem tobozt is füztem rá. 15 perc alatt házilag elkészíthető, nem kerül sokba, / amit otthon találsz minden felhasználható, ilyenkor nem lehet túldíszíteni azt hiszem .
2011. nov. 22. 18:28

Sziasztok!

Nálunk a bejárati ajtóra boltban vásárolt koszorú kerül, az adventi koszorúnkat viszont már én készítettem ezüst-lila színösszeállításban. Az ablakokra is saját kezűleg készítettem díszeket műfenyő ágak, apró gömbök és girlandok felhasználásával. A szobába, előszobába és konyhába pedig készítek még asztaldíszeket is. Egy műanyag tálkába műfenyő ágakat, gyertyákat, szalagokat, saját kezűleg gyűjtött fenyőtobozokat és színes fóliába csomagolt diókat rendezek el ízlésesen. Ezen kívül vannak télapóim is. Az utcára néző ablakba kerül egy nagy 20 centis, a többi pedig a lakás különböző pontjain talál helyet magának. A konyhaasztalra pedig előveszem a télapós edényalátéteket.

2011. nov. 22. 16:08
az úszógyertyákat is szeretem még, csak a kislányom tuti kiborítaná őket :-D
4. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 432d0af620)
2011. nov. 22. 16:03
Ezek tök jók...a mi családunk nem ilyen kreatív és semmi kézügyesség senkinek,így mi csak vásárolt dolgokkal díszítünk,de azok már évek óta megvannak.Az összes szoba ablakán van égősor,jobban mondva van egy "főhuzal",ahonnan kb 10 centinként lógnak le zsinórok és az égőknek hópehely meg csillag alakú "búráik" vannak.A folyosónkon is van végig égősor.Az egyik nagy virágunkra szoktunk apró karácsonyi figurás dolgokat akasztani.Van egy nagy boltívünk,az fölé ívesen szoktunk műfenyős ága tenni,ami jó dús és van rajta égősor,meg karácsonyi díszek.Az asztalokra karácsonyos gyertyát szoktunk tenni.Az ebédlőasztalon van az adventi koszorú.A folyosón a díszkorlátra is műfenyő ágakat szoktunk tűzni,amin masnik vannak. :) Aztán ugye a díszítéshez csatlakozik 24-én a karácsonyfa :)))
2011. nov. 22. 15:56
illatos gyertyák (elírás az előzőben)
2011. nov. 22. 15:56
Hú,ez nagyon klassz, biztosan szép! Én is kidíszítem a lakást, de a konyhát nagyon:), mert ott töltöm a legtöbb időt. Ablakdíszek minden szobában. A konyhában van egy kis világító (nagyon pici) műfenyőm a konyhapulton a sarokban (éjszakai fénynek is tök jó) aztán lógnak itt-ott amott porcelán télapók, van Mikulás-virág a konyhaablakban, ami sokáig szép piros, mert déli fekvésű a konyha, aztán szintén ajtódísz és én még a fürdőszobai tükörre is szoktam hóspray-vel fújni különböző téli mintákat. Szaloncukor kitéve az asztalra, ittatos gyertyák (többnyire narancs és fahéj...) Hát ezek nagyon hangulatos dolgok....
2011. nov. 22. 15:52

Ti hogyan díszítitek fel a lakást?


Én narancskarikákat szárítottam, és füzérre szúrom őket, majd az ajtók fölé lógatom, illetve a kilincsen lesznek karácsonyi hangulatú textíliából masnik kötve, lakásba sok gyertya, bejárati ajtóra ajtódísz (erre nem volt energiám saját kezűleg megcsinálni), és szegfűszeges/fahéjrudas potpurik a lakás különböző pontján.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook