Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásbővítési kedvezmény( félszocpol.)-ki tud nekem részletes felvilágosítást adni róla? fórum

Lakásbővítési kedvezmény( félszocpol.)-ki tud nekem részletes felvilágosítást adni róla? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 16. 19:00
menj be egy bankba
10. fagyongy67 (válaszként erre: 9. - Vassnégyetyinásmonika)
2008. okt. 26. 16:12
Olyan, hogy xy nevű gyermekeidre nem vettél még fel állami támogatást.
2008. aug. 22. 10:34
tudja e valaki a jegyzötöl milyen igazolás kell fél szocpol igénybe vételéhez
2008. máj. 9. 13:15

km.ugyfelinfo@allamkincstar.gov.hu

ide írhatsz konkrét kérdést!

Egyébként ez a www.allamkincstar.gov.hu oldalon található.

Szerintem a kifizető bankok listája is megtalálható itt.

2008. máj. 9. 12:40

Nekem pont tegnap mondták az Erstében, hogy hitel nélkül az idei évetől náluk nem lehet igényleni-mi pedig így szeretnénk.Sok bank elzárkózik ettől-nem tudom jogilag hogy van szabályozva, mert én sehol nem olvastam olyat, hogy muszáj hitelt felvenni hozzá, hiszem ez egy állami támogatás.Mi azért nem veszünk föl, mert a Fundamenta mellé veszünk föl áthidaló hitelt.

Az nagyon jó lenne, ha csak az egy szoba költésvetésével kellene elszámolni.

Megnézem amit ajánlottál, köszi szépen!

2008. máj. 9. 09:48

Ezen az oldalon elég részletes tájékoztatás van; [link]

Lakásbővítés állami támogatása císzóra kattincs.

5. csera (válaszként erre: 4. - Ritamoto)
2008. máj. 9. 09:36
Banktól függ, hogy a melléképület és más felújítási költséget is belevesznek-e az elszámolandóba, mi az Erste-nél vagyunk, Ők nem. Úgy szól az engedély kérelmünk, hogy: Építési engedély módosítása lakóterület bővítésével, ill. melléképület építésével. A beadott költségvetésbe csak a plussz szoba költségei lettek kidolgozva. Én úgy tudom csak 3 vagy több gyerek esetén jár, de most februárban válltozott a törvény, szóval lehet neked van igazad.
2008. máj. 8. 18:29

Én úgy tudom hogy már egy gyerek után is jár(450eFt ), de csak hozzáépítésre(tetőtérre nem) és 1 lakószobával kell bővíteni minimum.

Mi lakásbővítésre vennénk föl- a gondom az, hogy a ház nem csak egy szobával bővül, hanem garázzsal terasszal , ablakcsere , hőszigetelés is lesz-és úgy tudom, hogy a teljes költségvetés 70%ával kell elszámolni.

Azt nem értem, hogy miért nem csak az 1 szoba költségeinek 70%-ával kell elszámolni, vagy a kapott össszeggel( nálunk ez 450eFt), mivel a garázsnak, terasznak semmi köze a szocpol.feltételéhez.A teljes költségvetés elég nagy lesz, így nem biztos hogy megéri felvenni , ha a teljes költség 70%-át el kell számolni, mert sokmindent mi magunknak-számla nélkül- fogunk megcsinálni.

3. csera (válaszként erre: 2. - Ritamoto)
2008. máj. 8. 13:08
Fél Szocpol. 3 gyerek után jár, lakóterület ( legalább 1 szobával ) történő bővitése esetén. Valamelyik pénzintézeten keresztül kell igényelni, ha nem vesztek fel mellé hitelt, akkor költséget számit fel a Bank. Bővítési eng., Költségvetés, Jegyzői Igazolás, Szül.- és házassági anykönyvi kivonat kell hozzá. Legalább a támogatás mértékéig számlával kell igazolni a felhasználás tényét. Írd le konkrétan mire szeretnétek felhasználni!?
2008. máj. 8. 12:35
Több bankban jártam,a neten is utánaolvastam, de még mindíg nem tiszta-leginkább a pénzzel való elszámolás módja érdekelne.
2008. máj. 8. 12:33
Lakásbővítési kedvezmény( félszocpol.)-ki tud nekem részletes felvilágosítást adni róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook