Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásbérleti szerződés aláírása után a bérlőjejölt nem jelentkezik fórum

Lakásbérleti szerződés aláírása után a bérlőjejölt nem jelentkezik (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. f00f50e709 (válaszként erre: 55. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 13:06

Azt a másik fórumon írta Zsófi aki csak úgy idekeveredett, és egy korábbi sérelmen felbuzdulva gondolta hogy most aztán jól beszólhat. Nem jött össze neki.


Ismét írom: nem lehet lemondatni senkit sem a jogáról, mert az törvénytelen. Ha időközben magához vesz egy gyereket akkor meg végkép kitörölheti a hátsóját a közjegyző által íratott közokirattal a kérdező. Nem tudom ezen mit nem lehet érteni?


Másrészről ha semmi nem jön közbe, akkor is ez alsó hangon 6 hónap... szóval nem egyik napról a másikra megy... (sajnos)

58. d0635eb92a (válaszként erre: 57. - 3532273647)
2014. aug. 25. 13:03
ITT a hoxan van olyan topic hogy albērletet keres-kinàl..Azt hiszem a napokban olvastam egy anyuka kèrèsēt aki a lànyainak keresett kiadó lakàst.Talàn nèzz ott szèt hàtha szerencsèd lesz ès talàlsz megbizható bèrlõket.
2014. aug. 25. 12:57

Beszéltem az ügyvéddel,azt mondta,nem tudunk semmit tenni.Részben a közjegyzős dátum már túlhaladott,tehát a szerződés X. pontja már nem teljesült.Ha jelentkeznének,addig be ne engedjem őket,amíg nincs közjegyzős határozatom.(ezt eddig is tudtam).Pénzt nekem nem adtak,én nem adtam kulcsot.A munkadíjat viszont tőlük kellene bevasalnom.Kicsi az esély,a beköltözéskor adták volna a kauciót is,ott visszakapják és úgy adják nekem(ezt 2 tanú előtt írásban igazolom)-ez volt a szerződésben is,az ő kérésükre.

Felszólítani őket hivatalosan nem lehet,nincsenek a jelenlegi helyre se bejelentkezve.Azt mondták,hogy jó nekik az a 6.kerületi cím,onnan kapnak segélyeket,ott az orvosuk.Na,ezt a címet nem tudjuk

56. 2cc786c515 (válaszként erre: 55. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 12:55

igen :)

Nem értek hozzá, mert nem...de ez a legtisztább dolog ha így készül a szerződés.

2014. aug. 25. 12:52

Egy szóval sem írtam zárcseréről, vagy kétajtós szekrényről...


Szóval (eskü, utoljára, mert kezd migrénem lenni...)


Ha közokiratod van, és az albérlőd nem fizet, fogod magad, besétálsz a közjegyzőhöz, aki elrendeli a kilakoltatást és pont.

Nincs pereskedés.

Nincs bíróság.


Érthető?

54. simple (válaszként erre: 47. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 12:48

Szerintem feleslegesen vitázol. Neki nyilvánvalóan fogalma sincs ennek az egésznek a menetéről, össze vissza beszél, meg feleslegesnek tartja a szerződést is, de ha mégis akkor jó amit a netről tölt le. :D

Hagyd, mert csak beleőrülsz. :D

53. 2cc786c515 (válaszként erre: 48. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 12:47
...az enyém is eltűnt amit írtam...-nemcsak a tiéd. Nyilván Hoxánk szelektál...
52. f00f50e709 (válaszként erre: 51. - Zsófi2014)
2014. aug. 25. 12:46

na nem mondod!!! XD

Tényleg???? XD

Na hallod!!! XD

2014. aug. 25. 12:43
Hallod amit te irsz az tenyleg jogszerutlen de az amit en irtam a masik forumon hogy mikot nincs otthon leltarba veve a holmijait kipakolni az torvenyes. es a zarcsere is. ha nincs oda bejelentve.
50. f00f50e709 (válaszként erre: 48. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 12:41

semmi gond, én emlékszem rá :) nyugi nem, a gyógyszereid gurulnak


(a hülyeségeknek meg ne ülj fel :-))

49. f00f50e709 (válaszként erre: 47. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 12:40

Írom megint, oké:


Jogok és kötelezettségek: az albérlőnek az albérleti szerződés aláírása után keletkezik egy joga, amely sokkal erősebb a kötelmi jognál is. Ezért nem tehető ki sem rendőrrel, sem önhatalmúlag, sem kétajtós szekrényekkel, csakis bírósági végzéssel... az hogy valaki az ajtón zárt cserél (főbérlőként) sem megoldás, az sem ha valaki bemegy és kihajigálja az albérlőket és a cuccait, sőt ezért 5-6 évre börtönbe is lehet kerülni! :/


Sőt az Úptk. márc.15-ei utáni hatálybalépését követően eléggé idegsejtborzoló esetek lesznek még ezentúl is...

2014. aug. 25. 12:38
Na, most már tényleg kezdem azt hinni elgurultak a gyógyszereim... Az előző hozzászólást én válaszként írtam Kkrisz egy másik hozzászólására... Az meg eltűnt.... Meg az előtte levő 2-3 hozzászólás is...
2014. aug. 25. 12:27

Ez abszolút nem terelés volt, és itt szerintem már mindenki megértette, amit mondani szerettem volna...


De erre nem lehet semmi értelmeset írni: "

Elméletileg jogokról nem lehet senkit semmilyen szerződéssel lemondatni __TÖRVÉNYESEN__, ugyanis az eleve semmis.


A közjegyző nem azért kell a képbe, mert az ő aláírása szent és sérthetetlen és így lesz közokirat. A szerződés során jogok, és kötelezettségek is keletkeznek mindkét fél részéről/részére. Ahhoz, hogy azt meg tudd tenni, hogy ha nem fizet az albérlő és te kidobd, ahhoz az kell, hogy lemondasd arról a bizonyos jogáról ... és akkor most olvasd el az első bekezdést :D (na ezért is írtam azt, hogy tök feleslegesen fut köröket... remélem most már így érthető, sőt ha van gyerek a képletben az mindent felül ír)


(a törvényesen-t azért írtam így, hogy ki legyen emelve, nem pedig ordítozás céljából)

"...


Kit kéne milyen jogáról lemondatni???

Ha valaki érti magyarázza már el nekem, mert lehet tényleg bennem van a hiba...


Mi a jogról való lemondás?

Egyszerű (hülye példa:)

Mielőtt férjhez mész, rögzítitek a házassági szerződésben, hogy semmi esetre nem fogsz elválni tőle, még ha pl. agyonüt minden este, akkor sem (lemondasz a válási jogodról).

Ez csak egy példa...


Ezért nem értem, hogy mi közze van a fórum indító problémájához? Gondolom ő nem mondott le arról a jogára, hogy kitehesse a bérlőket, még akkor se, hogyha nem tartják be a szerződésben foglaltakat.

Vagy arra gondolsz, hogy a bérlőknek van joguk az ingatlanban tartózkodni? Csak addig, amíg betartják a szerződést...

46. 2cc786c515 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. aug. 25. 11:08
tényleg? :D :D - mindig így tudtam, de köszi!
45. 3532273647 (válaszként erre: 42. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 10:08

Nem barát,3 hete még nem is ismertem őket.A birtokbavétel napja szept.1.-e,de amíg a közjegyzős papír nincs a kezünkben,nem szívesen(sőt,nem)engedem be őket.Megjegyzem,csodálkoztak,minek a hivatalos papír,ők itt is csak kézbe adták a pénzt,semmi gond nem volt.De beleegyeztek,aláírták.

Hívom az ügyvédet

2014. aug. 25. 09:52
Kkrisz, szívesen érvelnék, magyaráznék, mesélnék (akár saját tapasztalatokat ebben a témában) is, csak itt telefonon pöttyögni nem olyan élvezetes (és k.b.sz.tt hosszú), de ha Budapesti vagy, személyesen szívesen kifejtem ;)
43. 5da0117bbb (válaszként erre: 40. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 09:49
Mármint biztosíték... Már kezdek én is belekeveredni :)
42. f00f50e709 (válaszként erre: 37. - 3532273647)
2014. aug. 25. 09:44

De én komolyan nem értelek: nekem olybá tűnik, hogy ismered őket (barátok?).


Ha barátaid, akkor miért akarod őket közjegyzőhöz cipelni, ennyire nem bízol meg bennük? Akkor milyen barátok? Vagy mit akarsz tőlük?


Ha meg nem akarsz magadnak gondot, akkor egyet ne felejts el: Alapszabály: semmilyen üzletbe nem keverünk barátokat, rokonokat és érzelmi szálakat...etc.Ebből kifolyólag nem értem mit akarsz tőlük?


Szóval döntsd el magadba, hogy barátok maradnak, vagy üzletfelek lesznek. Mert ahogy a kérdésed felevéséből nekem lejön, te már most kevered a kettőt, és hidd el abból soha semmi jó nem sül ki.


Az hogy már egy héttel a beköltözés előtt itt rugózol azon, hogy jönnek-e vagy sem, szerintem felesleges, úgyis kiderül.


Mivel a szerződést itt senkinek sem mutattad meg, így semmit nem tudunk érdemben mondani, csak azt hogy hívd fel az ügyvédedet, és tőle kérdezd meg, vagy menj be egy közjegyzőhöz és ott kérdezd meg. :-)

41. 5da0117bbb (válaszként erre: 39. - Vikucka)
2014. aug. 25. 09:42
Igaz-igaz, köszi :)
40. 5da0117bbb (válaszként erre: 37. - 3532273647)
2014. aug. 25. 09:42

Igazából minden rajtad múlik... Meg a szerződésen :)


Attól még mert nem vette bírtokban az ingatlant, ő már bérlőnek minősül, nem bérlő jelöltnek.

Azt még nem értem, az ügyvéd miért nem szólt hogy az óvadékot (mert az új ptk. szerint már nem kaució) a szerződés aláírásokor kell(ene) kérni (pont az ilyen helyzetek elkerülése miatt).

Illetve hogy lehet olcsóbban kijönni úgy, hogy fizetsz először egy ügyvédnek, utána meg egy közjegyzőnek?? Egy közjegyző általában 1-2-3 ezer forinttal kér csak többet, ha szerződés nélkül mentek, mintha már szerződéssel...


Egyébként: határozott vagy határozatlan időre szólt a szerződés? Ha határozatlan, mennyi a felmondási idő?

Így tudod kikalkulálni, hogy mennyit tudsz rajtuk követelni (ha ezt az utat választod)

39. vikucka (válaszként erre: 34. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 09:36
KülöNbség!
38. Depike (válaszként erre: 22. - 3532273647)
2014. aug. 25. 09:33
a közjegyző nem jegyez ellen...vagy készít nektek a bérleti szerződés alapján egy egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozatot, amiben a bérlő kötelezettséget vállal, hogy fizeti a bérleti díjat pontosan, meg minden egyebet, vagy csak "szimplán" egy kiköltözési nyilatkozatot, amiben a bérlő vállalja, hogy ha megszűnik a bérleti szerződés, vagy bármi ok miatt szerződésszegés következik be és mennie kell, akkor önként elhagyja az ingatlant. Ha ezt nem teszi meg, akkor a bérbeadó kérheti a végrehajtást, ami azt jelenti, hogy a végrehajtó fogja kitenni az ingatlanból.
2014. aug. 25. 09:27
Meglepődnék,ha pénteken hívna,hogy szombaton költöznének(kiskorú nincsen)De akkor már a közjegyzős (szerződésben rögzített)napot lekéstük.
36. f00f50e709 (válaszként erre: 34. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 09:18

Elméletileg jogokról nem lehet senkit semmilyen szerződéssel lemondatni __TÖRVÉNYESEN__, ugyanis az eleve semmis.


A közjegyző nem azért kell a képbe, mert az ő aláírása szent és sérthetetlen és így lesz közokirat. A szerződés során jogok, és kötelezettségek is keletkeznek mindkét fél részéről/részére. Ahhoz, hogy azt meg tudd tenni, hogy ha nem fizet az albérlő és te kidobd, ahhoz az kell, hogy lemondasd arról a bizonyos jogáról ... és akkor most olvasd el az első bekezdést :D (na ezért is írtam azt, hogy tök feleslegesen fut köröket... remélem most már így érthető, sőt ha van gyerek a képletben az mindent felül ír)


(a törvényesen-t azért írtam így, hogy ki legyen emelve, nem pedig ordítozás céljából)

35. 3532273647 (válaszként erre: 10. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 09:07
Mert közjegyzős papír nélkül nem megyek bele a kiadásba.Nem jártam volna a nyakukra,a bérleti díj is a bankszámlámra jött volna,egyszer találkoztunk volna,a közmű fizetésnél.Az óraállásokat ők diktálták volna,persze,néha ellenőrizném,főleg az első időkben.Zárat nem mcseréltetnek,ragaszkodnak hozzá,hogy nekem is legyen kulcsom.
34. 5da0117bbb (válaszként erre: 29. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 09:05

Elárulom: van... De nem magyar, bár az unión belül, sok a külömbség egyes országok jogszabályai között, akkora külömbsége még sincs az alapokban..


Ebben a vonatkozásban mégsem értem a kérdést :)

33. 5da0117bbb (válaszként erre: 30. - F00f50e709)
2014. aug. 25. 09:02
Akkor nem... Nem ment át az üzenet lényege...
32. 5da0117bbb (válaszként erre: 26. - 7e137d638c)
2014. aug. 25. 08:59
Igen, sokat nyom a latban, de attól még magánokirat marad.
31. 3532273647 (válaszként erre: 26. - 7e137d638c)
2014. aug. 25. 08:59
Úgy értve,hogy a szöveg lesz ugyanaz,csak a bérlő nevét kell megváltoztatni és újra írni-pecsételtetni
30. f00f50e709 (válaszként erre: 28. - 5da0117bbb)
2014. aug. 25. 08:59
Nem is ezzel van a "bajom", ha még nem ment volna át az üzenet lényege :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook