Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárláshoz milyen másik bankkártyára érdemes gyűjteni? fórum

Lakásvásárláshoz milyen másik bankkártyára érdemes gyűjteni? (tudásbázis kérdés)


23. Zsifi1 (válaszként erre: 22. - F.frezia)
2022. febr. 9. 12:57
Köszönöm. Megkérdezem.
22. f.frezia (válaszként erre: 18. - Zsifi1)
2022. febr. 9. 05:26
Szerintem minden banknál lehet nyitni a számlához megtakarítási számlát, ami díjmentes.
21. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 19:33

Nekem a H&H Banknál van lakossági és mellé egy magtakarítási számlám is,ami a Kislányom nevén van. Nincs kezelési költsége,automatikusan be van állítva minden hónap 10. napján egy átutalási megbízás X összegre. Szépen gyűlik rajta a pénz,természetesen hozzá vagyok rendelve,mint szülő!

Senki nem férhet hozzá,mert kiskorú a gyermekem!

Én nagyon meg vagyok vele elégedve,a fizetésem és egyéb juttatások a fő számlára mennek,és mivel automatikus az utalás a társ számára teljesen ingyenes!

Ha lesz lakásod,annak költségeit nyilván te fizeted,és lehet csekken és átutalással is fizetned!

Szívesen :)

2022. febr. 7. 19:16
Van több a lakásvásárlási takarékossági számla.
19. Scherlock (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 18:18

Ha gyűjtögetek, akkor nem kell hozzá bankkártya, hogy költekezni is tudjak. :D


Csak ennyi.

18. Zsifi1 (válaszként erre: 17. - Timycat)
2022. febr. 7. 17:13
Köszönöm.
17. timycat (válaszként erre: 14. - Zsifi1)
2022. febr. 7. 16:27
CIB
16. gabbbicica (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 16:26
Olcsobb 🙂
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Timycat)
2022. febr. 7. 16:18
igaz, ezt nem számoltam. akkor egyszerűbb a sajátomra?
14. Zsifi1 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. febr. 7. 16:16
Megkérdezhetem, hogy ez melyik banknál van? Évek óta ilyenről álmodozok.
13. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 16:07
Mert plusz (felesleges) költség, de te tudod
2022. febr. 7. 16:07

Lehet nyitni alszámlát, amik között pakolhatod át a megtakarítást.

így gondoltam. elnézést ha hülyén fogalmaztam.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ági0830)
2022. febr. 7. 16:06
bankszámlán...így gondoltam.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. febr. 7. 16:06
Mert így szeretném. Nem értem miért probléma..
9. Ági0830 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:47

Én már évek óta nem vittem egyetlen csekket sem a postára befizetni. Mindent lehet online intézni.

A pénzt nem bankkártyán gyűjtöd, hanem bankszámlán. Az első válaszadóval értek egyet: fölösleges két banknál két bankszámlát tartani. Inkább nézz utána, melyik az a bank és számlacsomag, ami a te igényeidnek a legjobban megfelel.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:45

Miért kell 2 bankkártya?


Nekem ahhoz a számlámhoz, amire a fizetésem jön van alszámla, ez teljesen ingyenes. A hónap általam kijelölt napján az összes pénz ami a bankszámlámon van átvándorol az alszámlára. Az alszámlához bankkártyával nem férek hozzá, onnan közvetlen utalni sem tudok, így kvázi megtakarítás lesz belőle, "eldugom a pénzt magam elől". Ha mégis kell akkor mobilappon vagy internetbankon keresztül átvezetéssel pár másodperc alatt újra a főszámlámon van.

2022. febr. 7. 15:43

A pénzed nem a bankkártyán van, hanem bankszámlán. Lehet nyitni alszámlát, amik között pakolhatod át a megtakarítást. Én nem tartanék 2 számlát 2 külön banknál, azt olyankor szoktak, ha valamilyen hitele van az embernek ami a másik banknál kedvezőbb volt. Lehet érdemes lekötni is, ezeknek a dolgoknak érdemes utánanézni.


Én biztos nem rohangálnék csekkekkel a postára, ha van okostelefonod, 10 mp befizetni őket.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:43

A havi rendszeres kiadások, amiket már soroltak az előbbiekben.

Azért annak az összege igen változó mértékű lehet, attól függően, hogy kertes házat, vagy tömb-lakást vásárolsz? És ez utóbbi esetének is változó a havi rezsi, ha egyedi gázkonvektor, vagy távfűtéses radiátoros. És nagyon nagy különbség van, ha liftes, vagy lift nélküli.

Nem tudom mennyit keresel, de azért amikor eldöntöd, hogy melyik lakást veszed meg, előtte a havi rezsi összegére is érdemes rákérdezni.

5. Falipapir (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:41

Víz

villany

gáz

tv

internet

közös költség

lakásbiztosítás

szemétszállítási díj

lehetnek helyi adók is.

2022. febr. 7. 15:36
A másik kérdést úgy értettem, ha már beköltöztem és már rendesen lakható a lakást. :)
3. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:31

Nyitnod kell egy új bankszámlát, neten össze tudod hasonlítani a bankok kínálatát, hogy melyiknek van a legjobb ajánlata számodra.

Fizetned kell majd rezsit, közösköltséget, illetve lehetséges még az ingatlanadó is, ez van ahol van, van ahol nincs.

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 15:26

Nem értem, miert akarsz 2 szamlaert fizetni.


A legtobb szamlahoz tartozik/nyithato hozza megtakaritasi szamla. Es akkor nem kell 2 szamlaert havidijat es egyeb koltsegeket fizetned.


Mit kell fizetni?


Illeték, miutan megvetted.

Rezsi

Kozos koltseg

Minden javitas, felujitas lakason belul

2022. febr. 7. 15:21

Szeretnék a jövőben saját lakást (társasházit) és bőven félre tudok tenni ahhoz, de azt szeretném másik bankkártyára nem arra amire a fizetésem megy. Milyen bankhoz érdemes ez ügyben menni?

Még plusz kérdés: Ha lesz ugye lakásom, milyen pénzügyeket kell magamnak intézni? Gondolok itt rezsire, közös költség ezek ugye alapok, ezen felül miket kell befizetni? Ezekre mindig kapok majd csekket, s beviszem postára kifizetni és ennyi igaz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook