Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás tippek fórum

Lakásvásárlás tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. ssueB
2023. márc. 21. 12:43

Nekem van ismerősöm, aki Franciaországban él a párjával, de itthon vett egy lakást, amit rendberakott. Nem adta ki, de inkább abban álljon a pénze, mint ne adj isten egy olyan bankban, ami becsődöl, aztán még ki se fizet annyit, ami bent volt (igen, tudom, ez a legrosszabb eset). Ők ezt használják bázisként, amikor hazajönnek látogatóba és itt töltenek néhány hetet.


Ha én így lennék, és tényleg lenne, aki ránéz rendszeresen, akkor kiadnám. A pénzem jó helyre ment, és még hoz is vmennyit.

34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 33. - Channa*)
2023. márc. 21. 12:36
Türelem.
33. Channa* (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 12:28
Az ingatlan árakon ez még nem látszik.
32. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2023. márc. 21. 12:14

Ez csak az én véleményem.


A magyar gazdaság lehanyatlóban van, hasonló idők jönnek mint pl. 2008-2009 környékén.

ilyenkor befektetési célokból olcsón vásárolni érdemes, nem eladni.

Évekig a tőke holt pénz marad, majd minden hanyatlás után jön a fellendülés, akkor kell eladni.

Most a leszálló ágban van a gazdaság.

De én nem értek hozzá,

2023. márc. 21. 12:07

most hogy meg van ra a penzem hogy vegyek e Magyarorszagon vagy sem. Egy reszt azert vennek mert ad nemi biztonsag erzetet es jobb ha a lakasba all a penzem es nem a bankba es ki is tudnan adni. Koszi a tippeket"


Magyarország elég tág fogalom.

Ózdon egy 2 szobás lakótelepi lakást 3,5- 4 millióért kínálnak.

Ugyanez Veszprémben sok millió.

Ezek csak példák, Fi-től kevés az infó nekem.

Nálam a harmadik szomszéd árulja a házát,telekkel, egy millió az ára.

persze €-ban.

Minden viszonyítás kérdése.

Más országokban is jut az ember egyről a kettőre, sok munkával és türelemmel.

30. vigyefene (válaszként erre: 29. - 55Judit)
2023. márc. 21. 12:07
Az önálló háztól nincs jobb, fiatal koromban szó sem lehetett volna semmi másról, de közben elrepültek az évek, megváltozott az igényem. Elhunyt a feleségem, elköltöztek a gyerekek, a francos szarvasok pedig nem tárgyalnak velem.
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 12:01
Önálló kis házat akar fiam. Néhányat már kinézett, csak választani kell, és még kérdéses, mennyiért megy el itthon a háza. Nagyon tájékozódik egy ideje, reális árat fog kérni, úh. reménykedünk a legjobbakban.
28. vigyefene (válaszként erre: 27. - Simple)
2023. márc. 21. 11:54

A társasház alatt, én is egyedi lakásra gondolok.

Én is nézegetem őket, mert túl nagy nekem a jelenlegi házam.

Itt komoly össegbe kerűlnek, néhány példa.

[link]

27. simple (válaszként erre: 25. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 11:50
Szerintem nincs annyi pénze a kérdezőnek, hogy egy egész társasházat megvegyen. Egy lakásban gondolkodik ha jól értem.
26. simple (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2023. márc. 21. 11:49
Jól teszi. Erről beszélek.
25. vigyefene (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2023. márc. 21. 11:47

Ha társasházat vesz, akkor kint semmi gondja.

A F.I. még nem döntötte el h házat vagy lakást vesz-e.

24. 55Judit (válaszként erre: 16. - Simple)
2023. márc. 21. 11:41
Pont ez van a Kanári szigeteken, Fuerteventurán is. Amit itt elad fiam, annak az árán vesz Fuertén. Hasonlóak az árak mint itthon.
23. 55Judit (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 11:36
Amennyiben szezonálisan adja ki, valóban neki kell gondozni. Vagy felfogad valakit a településen hogy tartsa rendbe. Nálunk ez van. De aki egész évre adja ki, az megegyezés alapján vállalhatja is hogy rendben tartja az ingatlant.
22. 55Judit (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 11:31

Így hogy nem ismerem a körülményeidet és az igényeidet, nem tudnék a kérdésedre válaszolni. Mert hogy én vennék-e, az az én körülményimtől függ.


Fiam most költözik külföldre, most fogja meghirdetni a balatoni kis házát. Új, 2 háló, 1 nappali, nagy terasz, stb. Kis takaros, és nagyon szép. Ő ennek az árából kint tervez.

De a te körülményid is másak, és csak te tudhatod megéri-e itthon venni. Persze ha jó helyen veszel, jó pénzért ki lehet adni. Fiam is gondolkozott azon hogy ezt kiadja-e itt a Balatonon, de az eladás mellett döntött, mert ebből alapozza meg a kinti létet.

21. simple (válaszként erre: 19. - Semleges)
2023. márc. 21. 11:04
Én meg azt látom, hogy komplett lakóparkok állnak üresen, nem lehet eladni a 2.5 3 milliós négyzetméteráron. De ebben nem is az eladás az üzlet, hanem a felépítése. Igen, nagyon lent van az ingatlanpiac jelenleg, én pontosan tudom, mert folyamatosan jelen vagyok a piacon. Barcelonát csak példának írtam, nem azt írtam, hogy ott vegyen. Te honnan tudod, hol él a kérdező? Én nem láttam, hogy írta volna. Ezért írtam, hogy nézzen körül inkább arrafelé, ahol él, és ott vegyen. Számtalan helyen lehet olyan áron kapni ingatlant, mint Budapesten, de ezerszer jobb helyeken. Horvátországban 70 millióért kapsz már tengerpartit például.
20. semleges (válaszként erre: 17. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 10:18
Ez így igaz.
19. semleges (válaszként erre: 16. - Simple)
2023. márc. 21. 10:18
Szerintem mindenhol magasak. Eladni nehéz? Hát nem tudom. Gombamód nőnek ki a 70-80 millától drágább lakóparkok és van rá kereslet. Van ahol még nincs kész a ház de a lakások elkeltek. Barcelona, Budapest, szerintem ahol hamarabb ott van ha ügyet kell intézni. Én nem vennék az otthonomtól ilyen messze. Szívességet sem kérnék senkitől évekig.
18. Channa* (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 10:09

Valahogy nem tudom eldönteni, hogy mit akarsz ténylegesen.


Most csak el akartad újságolni, hogy milyen ügyesen, teljesen egyedül, stb. össze sikerült gyűjtened egy lakásra valót, vagy tényleg akarsz ingatlant venni itthon?


Gratulálok! Ügyes vagy valóban! Itthon ezt nem sikerült volna elérned. Biztos ezért próbálkoztál külföldön.


Minek vennél egy olyan helyen ingatlant, ahol sosem akarsz élni? Passzív jövedelem? Mármint a kiadásból befolyó pénzre gondolok. Ezt másból nem tudnád megtenni?


Ha ingatlan vásárláson gondolkodsz, akkor gondolom több pénzt gyűjtöttél össze, mint 30 millió, mert ugye hitelben nem gondolsz. Gondolom ott, ahol élsz ez az összeg még kevés arra, hogy ott vegyél lakást, ugye?


Szerintem másba fektesd a pénzed. Részvényekbe esetleg. Beszélj ott kint egy jó tanácsadóval. Ebből is van passzív jövedelmed, és majd ha az elhatározásod elég erős lesz, akkor vegyél ingatlant.


Sok sikert!

2023. márc. 21. 08:55

Kedves Szaszy


Én a hetvenes évek végétől nem ott élek.

Budapest belvárosában voltak ingatlanjaim, ma már a nagy részétől megváltam.

A távolság miatt nekem macerás volt a bármilyen távoli ügyintézés, én szeretek ránézni a tulajdonokra.

De persze mindegyik jó befektetés volt anyagilag.

Én vennék a Te helyedben, ha a pénzre nincs szükséged.


"en soha nem koltoznek majd vissza Magyarorszagra ha minden a szamitasaim szerint megy. "


Az élet a legnagyobb rendező.

29 évesen tele vagy tervekkel, vágyakkal ami természetes.

De bármikor fordulhat is az életed kockája, s olyankor mindig jól jön a B terv.

Minden cél eléréséhez takarékoskodni kell.

16. simple (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 08:29
Nem itt vennék az biztos. Egyrészt, ha nem vagy itt, és soha nem is akarsz visszaköltözni, akkor állanódan valaki másra kéne bízni az ügyek intézését. Az egy dolog, hogy most tesódék segítenének, de meddig? Ha meg felveszel erre valakit, az elviszi a hasznot. Most, hogy ennyire magasak lettek az ingatlanárak, sokkal kisebb lett a bérbeadásból származó hozam. Valamint most eladni is nagyon nehéz, mert nincs vevő. Abban igazad van, hogy jó ingatlanba tenni, mert csak felfelé megy az értéke, csak ne Magyarországon. Miért nem veszel ott ahol élsz? Vagy csak hogy példát írjak, amin én is megdöbbentem, Barcelonában ugyanannyiért kapsz lakást, mint Budapesten. Nézzél körül, szerintem külföldön vegyél.
2023. márc. 21. 07:35
Ha van aki felügyelje és megbízható ha kiadod akkor vegyél. Egyébként minek? Vegyél ott ahol a jövődet tervezed. Az sem mindegy hol laksz, mennyire rugalmasan tudsz haza jönni ha szükséges.
14. michelle.r (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 07:18
Én biztosan nem. Nem tudom merre élsz, de én Tenerifén vennék egy olyat amivel airbnb-znék. Ezt persze megteheted Magyarországon is, de ahol a ház még engedélyezi, olyan árak vannak, hogy az agyad eldobod. És bármelyik nap születhet egy olyan jogszabály, hogy ennek is vége.
13. globus (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 06:55

Hát ezt nem volt jó olvasni ☹ Nem tudom miért, rossz érzéseket keltett.

Helyedben egyelőre inkább befektetném a pénzt, valami másba.

2023. márc. 21. 06:55
Én nem vennék Magyarországon lakást a helyedben. Csak a gond van a kiadással is. Most nagyon drágák az ingatlanok, ki tudja, milyen irányba változik ez. Külföldön keresnék befektetési lehetőséget vagy bankbetétbe tenném.
11. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 06:02

Eldöntötted,soha nem költöznél vissza.

Akkor mi a kérdés? Maradj ott ahol vagy,az ott élőket kérdezd mit csinálj.De gondolom életed végéig nem akarsz bérleményben élni.

10. vigyefene (válaszként erre: 9. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 03:26

Kettesben sokkal könnyebb az élet. Párt találni bármikor/bárhol lehet. Pl. én egy barátomnak segítettem költözködni, az elhúnyt feleségem is, 4-hónap múlva pedig összeházasodtunk.

Tudom h nem ez a téme, ezért befejeztem.

9. szaszy88 (válaszként erre: 7. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 03:22
Nem is igazan keresek haha ezert sem vagyok benne biztos h mit szeretnek. Mert kulfoldon egyedul fizetek mindent plusz ez egy nagy kiadas lenne . De koszonom
8. szaszy88 (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 03:21
Igen ez mar mellekes igazabol.
7. vigyefene (válaszként erre: 5. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 03:19
Párt találhatsz majd bármikor.
6. vigyefene (válaszként erre: 4. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 03:18
Van olyan lehetőség is, h a bérlő segít a rendbetartással, pl. fűvágással, hóeltakaritással, és kevesebb bérletet fizet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook