Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás tippek fórum

Lakásvásárlás tippek (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Channa* (válaszként erre: 63. - Timycat)
2023. márc. 22. 08:38
Szerintem, ha lesz is csökkenés, az nem lesz látványos, pont ezért írom, hogy inkább stagnálás lesz.
64. vigyefene (válaszként erre: 62. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 22:41
Válaszom a kérdésedre, én sem tervezek Magyarországra költözni, messzebb élek mint Te, a tengeren túl.
63. timycat (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. márc. 21. 22:34

Ne 20-30 éves árakat hasonlíts össze. Ugyanannyit is keresel, mint 30 éve?


Az ingatlan árak pedig mentek le hasonló szituációban mint most, csak manapság sokkal szigorúbb a hitelezés, így nem lesz akkora az esés, de akinek pénz kell és ingatlanban van a pénze, nem biztos hogy tud várni a megnövekedett eladási időkig, így lehet hogy inkább az árból enged valamennyit. Bukni így sem bukik.


De akkorát tuti nem fognak csökkenni az árak, mint 2008-2009 körül/után, mikor már mindenki jóllakott hitellel, előtte a nagy kereslet nyomta fel az árakat, majd összecsuklott a forint, akik megszorultak, hogy ne rántsa magával a teljes családot (pl mert más ingatlant is bevontak fedezetnek) akár 20-30%-kal olcsóbban adták el az ingatlanjaikat mint amennyiért hitelre megvették és a buktában a hitel költségei lehet nincsenek is benne.

2023. márc. 21. 22:08
Koszonom mindenki hozzadzolasat jok ezeket olvasni . Bar nem lettel sokkal elorebb …. Ki miert venne nagyarorszahon? Es ki miert NEM venne ?
61. vigyefene (válaszként erre: 60. - Vigyefene)
2023. márc. 21. 18:23
Meg persze ott nem nyomok vannak a homokban, hanem homok a nyomokban.
60. vigyefene (válaszként erre: 59. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 18:20

Nekem úgy tűnik h csak akkor volt zajos, amikor vihar volt.

Sokszor voltam Ocean cityben, a board walkon. Reggel korán kimentem kagylókat szedni, amit a dagály/hullámok kidobott.

59. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 57. - 55Judit)
2023. márc. 21. 18:16
szerintem az óceán morajlásával lesz a legkevesebb problémád..-))
58. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Channa*)
2023. márc. 21. 18:11

Mert (Hofy szerint) amikor megkérdezték Kádárt, hogy lehet-e 3,60 a kenyér ára, ő azt válaszolta: Neki mindegy, csak 56!!! ne legyen!

Hát, a 3,60-at még bevettük, "ismételt" '56 nélkül.

57. 55Judit (válaszként erre: 53. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 17:03

Köszönöm, aranyos vagy.

Szerintem bírnám. Nagyon sokat mesélt fiam, engem ismer annyira hogy megmondja, nekem tetszene-e az az élet vagy nem. Itt durcás, szorongó, pletykás, megkeseredett öregasszonyokkal vagyok körülvéve. Azért nem szeretek beszélgetni velük, mert lehúznak. Ennél kint csak jobb lehet. Bár az óceán morajlását biztos szokni kell. De még nincs eldöntve, csak álmodozok.😀

56. globus (válaszként erre: 54. - Channa*)
2023. márc. 21. 16:47
Nekünk biztos, hogy nem volt. Talán harmadik-negyedik osztályba jártam. Tekerős csatornaválasztó, MTV és ORF1. Többin hóesés 🙂
55. Channa* (válaszként erre: 52. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 16:42

Igen, értem!


Én se győzködlek:DDD


De abban biztos vagyok, hogy max. a disel vonat ára megy lejjebb most is, olyan nem, amit egy egyszerű ember vásárol;)


A romlás egy más kérdés. A pénzünk nem ér annyit, ezt érezzük már jó pár éve, és bár ha majd a fizetésünk is eléri azt a bizonyos szintet, akkor valóban azt fogjuk mondani, hogy ahhoz képest olcsóbb lett a 40 millás ingatlan.

54. Channa* (válaszként erre: 50. - Napsugár8)
2023. márc. 21. 16:38

:DDDD

Erre a 70-esre még nem emlékszem. Még kicsi voltam. Lehet, hogy volt már TV-énk, de az biztos, hogy nem néztem híradót;)


És ekkor lett 3,6 a kenyér?

53. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 49. - 55Judit)
2023. márc. 21. 16:38

Minden szavad igaz a hasonlításban.

itt a kérdés csak az, hogy Te bírnád-e?

drukkolok, hogy sikerüljön a terved, komolyan.

52. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. márc. 21. 16:33

A 3,60-as kenyér államilag volt dotálva.-)


Volt amikor az utcán söpörték a milliárdokat, és semmit sem adtak érte.

A pénz vásárló értéke veszik el, de én nem akarlak erről győzködni..-)

Az €-hoz képest, volt az árfolyam régebben mondjuk 200.-Ft, tavaly év végén meg jóval 400.-Ft felett.

Mi ez, ha nem romlás?

51. globus (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. márc. 21. 16:31
Az informatikai, műszaki cikkek olcsóbbak tudnak lenni. Párhuzamosan azzal, ahogy elavulnak.
50. Napsugár8 (válaszként erre: 48. - Channa*)
2023. márc. 21. 16:27
1970.01.01. este a Híradóban bemondták, hogy attól a naptól kezdve az egyes termékek árai átlagosan 10 %-kal emelkedtek, és sorolták: cukor 20 %, kenyér 15 %, tej 13 %... kérdeztem magamban, akkor mi csökkent, ha az átlagos emelkedés csak 10 %??? Mire a legvégén a listán: de a diesel-mozdony ára 20 %-kal csökkent!!! Hurrá! Abból szoktam venni hetente kettőt! Néha-néha előfordul. :))
49. 55Judit (válaszként erre: 43. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 16:27

A helyedben az én fejemben sem fordulna meg a gondolat.

Viszont jobban érthető a tervem a következők ismeretében:

Egyetlen hozzám tartozó se marad az országban. Most 68 vagyok, és egyre több. Egyedül! Bár most egészséges vagyok, de megjártam már a poklot, és bármikor elkaphat ismét a gépszíj. Sokszor költöztem már, simán itt hagyom bármikor ezt a házamat is. Itt a betegellátás és az idősgondozás a béka segge alatt van, rettegek a gondolattól hogy ellátás alá kerülök. Ott pedig színvonalas ellátás van az állami intézményekben is. Nekem már erre is kell gondolni. A hely csodaszép, az emberek nyugodtak, mosolygósak, nem stresszelnek. Jó rájuk nézni. Az élelmiszer ugyanannyiba kerül mint itthon. Ezt mind fiamtól tudom. Persze nem biztos hogy megyek, de eljátszok a gondolattal. Van rá esély.

48. Channa* (válaszként erre: 47. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 16:10

Az biztos, hogy felborul, de olcsóbb már nem lesz semmi.


Vagy volt ilyenre példa?


Én is emlékszem a 3,6 as kenyérre, de amióta felemelték az árát, azóta nem esett vissza sosem erre a szintre, sőt! Még sosem lett olcsóbb, mindig csak drágább.


Minden termékkel ez van. Emelkedés és stagnálás lehetséges, de árcsökkenés nem.


Ja, de!

eszembe jutott valami, aminek lejjebb ment az ára.


1990-ben, vettünk egy 53 cm-es átmérőjű TV-t 52 eFt-ért (1 éves gyesem kb. ennyi volt).

2006-ban szintén vettünk egy ekkora, szinte ugyan olyat, 20 eFt-ért (ha jól tudom, akkor kb. 1 havi gyes volt ennyi).

47. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. márc. 21. 15:48

Minden üzlet alapja a kereslet és a kínálat.

az éppen adott árakban az diktál.

Válság, infláció idején minden felborul.

46. Channa* (válaszként erre: 45. - Globus)
2023. márc. 21. 15:42

Nem fogja lejjebb nyomni.


A bérleti díjak az ingatlan árakkal együtt mennek fel.

Ha kapott már valaki havi 200 ezret a kiadott lakásáért, sosem fogja kiadni fele annyiért, hiszen úgy is kiveszik majd annyiért...


A lakás árak sem fognak lemenni, max. stagnálni fog az áruk és egyszer csak a fizetések is emelkednek olyan mértékben, hogy újra legyen vevő az eladott ingatlanok megvételére.


Ha a csökkenés igaz lenne, akkor vajon miért nem tudok venni mostanság egy fővárosi 1200 nm-es telken egy 100 nm-s házzal 800 ezer Ft-ért? 36 éve a nagymamám ennyiért adta el az ilyen házát. Jelenleg ugyan az az ingatlan 50 milliót ért.

És mondhatnék lakás példát is. 2000-ben 2,9 millióért vettünk egy 66 nm-es panelt, ma ezt 43 millióért árulják és veszik is meg. Már sosem lesz 2,9 millió az ára, hacsak nem lesz eurónk;)


Tehát, le nem fog menni az áruk, csak mérséklődik az emelkedés, majd stagnálni fog.


Olcsóbb már nem lesz semmi.

Tejet sem fogunk már venni 160 Ft-ért és margarint sem 230 Ft-ért, ahogy az olaj sem lesz ismét 360 Ft, hanem minden ára marad így, és örülünk majd, ha nem emelkedik és próbáljuk a meglévő pénzünket beosztani az új árakra...

45. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. márc. 21. 14:32
Nem vettem észre, hogy olcsóbb lenne az ingatlan. 6 éve vettünk lakást. Ugyanabban az utcában, ugyanolyan alaprajz, négyzetmézer több, mint duplájába kerül már. Nem értem, ez a jelenség miért nyomná le a bérleti díjakat, itt olvastam korábban.
2023. márc. 21. 14:19

Édes otthon meleg fészek, nem csapkodnak bele vészek.

Nincsen hom a szvítebb homnál. :)

43. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2023. márc. 21. 14:16

Judit, nagyon helyes a kalandvágy, lásson a gyerek világot.

Ha lenne fiam, én is meglátogatnám, de nem mennék utána.

Az a busz nekem már elment.

Egy nyugdíjas korú tölgyet sem lehet átültetni mert nem élné túl.

Az embernek vannak korszakai az életében, a fiatalság,bohóság, a világot látni, a pénzkeresés,és az öregségre készülés.

Egy más országot, egy más mentalitást 46 évesen is nagy merészség elkezdeni.

Ezeket én nem olvastam, hanem a saját bőrömön tapasztaltam.

Nekem bejött az életem, elégedett vagyok vele.

sok küzdelem is volt benne.

De tényleg, minden eset más és más...tanácsot pedig nem lehet ilyesmiben senkinek sem adni.

42. semleges (válaszként erre: 21. - Simple)
2023. márc. 21. 13:53
Ugyan ezt mondom én is:)
41. 55Judit (válaszként erre: 32. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 13:22

Értesz te eléggé.😀

Akinek a személyes érdeke mint pl. a fiamé azt diktálja hogy most adja el mert nem akkor akar jobb életet mikor fellendül a gazdaság hanem most, akkor lépnie kell. 46 éves. Jól van, van benne lendület, kalandvágy, világot akar látni addig amíg ennyire rendben van. Persze remélem hogy 10 év múlva is ugyanilyen jól lesz, de erre ugye nincs garancia. Még az se lehetetlen hogy én is utána megyek egyszer.😀

40. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 37. - Channa*)
2023. márc. 21. 12:54

A történelem mindig ismétli önmagát.

jó példa erre a 2008-es válság.

aki pénzhez akart jutni, áron alul eladta az ingatlanját.

a muszáj az nagy úr.


ez a Te mondatod:így az ingatlanok sem fognak pörögni, mint az előző 2 évben, hiszen nem lesz vevő.


Ergo, leesik az áruk, hogy vevőre találjanak.

szerintem.

De én nem vagyok gazdasági szakember..-)

39. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 36. - Szaszy88)
2023. márc. 21. 12:48
melyik városban vásárolnál, az nem derült ki.
38. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 35. - SsueB)
2023. márc. 21. 12:47

Pontosan így csinálom én is.

Egyik sincs kiadva, de inkább abban álljon a pénz mint egy bankban.

37. Channa* (válaszként erre: 34. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 21. 12:45

Türelem? És már lejjebb is mennek?;)


Simán lehet, bár nem úgy látszik.


Az biztos, hogy egyre kevesebben tudnak venni még úgy is, hogy hitellel egészítenék ki az önerejüket.

A banki kamatok egyre magasabbak, így a törlesztő részlet is. A fizetések nem igen változnak, azaz egyre kevesebb embernek fér bele a szükséges hitel törlesztése a fizetésébe, így az ingatlanok sem fognak pörögni, mint az előző 2 évben, hiszen nem lesz vevő.


Saját erőből nem igen tud venni egy egyszerű ember lakást...


Ez, lehet, hogy leviszi az ingatlanok árát de...

2023. márc. 21. 12:44
Huu jo sokan irtatok . Nem irok egyesevel . Sokan kerdeztetek szoval megprobalok mindenre valaszolni . Londonban elek tehat lehetetlen itt lakast venni. Inkabb lakast vennek mint hazat. Ha vennek kiadnam . Havonta jonne belole keves penz is plusz sosem lehet tudni ha barmi tortenne van hova mennem . A masik indok meg mindig jobb ha egy lakasban van a penzem es nem a bankba . De tobben irtatok azt hogy ne vegyek mint hogy igen. Mas orszagon is gondolkoztam de az eleg maceras de nem lehetetlen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook