Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás kiadás, ilyen esetben mit lehet tenni? fórum

Lakás kiadás, ilyen esetben mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


2017. jún. 18. 17:59

Az ingatlan bérbeadásra is vonatkozik az inflációval egyenértékű emelés.

Azért mert valaki évekkel ezelőtt kivett egy ingatlant x-összegért az nem jelenti azt, hogy az illető a végtelenségig annyit fizet.

Mi béreltünk 5-évre egyet, és azalatt 2x lett emelve 10.000.-Forinttal.

6. Lonna4 (válaszként erre: 2. - 443b2f0867)
2017. jún. 18. 17:42
Maradj ki ebből, az ő dolguk.Ha minden tiszta jogilag miért félne egy hangfelveteltol?
2017. jún. 18. 17:09
Az lehet, hogy más összeg szerepel a szerződésben, mint amit valóságban (annál többet) fizetnek, és ha most még a ténylegesen fizetendő összegen akar a tulaj emelni, de a szerződést nem akarja hozzá igazítani... nem igazán tud kívülálló segíteni. Vagy ők megoldják egymás között, vagy elszakítják a babaruhát, de kívülállóként nem is próbálnék bele avatkozni. Ha ismerőseid belemásztak egy ilyen helyzetbe, az ő dolguk. Ne tőled várják a megoldást, inkább egy ügyvédhez forduljanak.
4. 443b2f0867 (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2017. jún. 18. 16:31

ezt nem tudom-esetleg arra gondolok,hogy anyagilag máshogy vannak megegyezve,mint a szerződés.

Ha más az összeg,mert másra nem tudok gondolni.

-itt az X Ft bérleti díj..ha ezt felveszik,akkor baj lehet.

Olvastam valahol hogy a beleegyezés nélküli felvétel nem számít

Az ki van kötve a szerződésben hogy távozáskor tisztán,kifestve kell átadni a lakást-ezt tudom,mert emlékszem rá


Tényleg szeretnék segíteni,de többet kellene tudni

3. gabbbicica (válaszként erre: 2. - 443b2f0867)
2017. jún. 18. 16:08
mivel fenyegetőznek? és mit mond, amiről úgy gondolja, vissza lehet élni vele, ha felveszik?
2017. jún. 18. 15:45

Kérdésem lenne,köszönöm a válaszokat

Ismerősöm évek óta ugyanannak a családnak adja ki a lakását,a piaci árnál olcsóbban.

Emelt,a bérlők fenyegetőznek.

Lehet,hogy felveszik a beszélgetést tudtán kívül és visszaélnek vele?

Közjegyzős papírja van,ha sokat ugrálnak,ki tudja őket rakni,de nem ez a cél.Fizessenek rendesen és maradjanak

2017. jún. 18. 15:40
Lakás kiadás- vitás kérdés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook