Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás értékesítése fórum

Lakás értékesítése (beszélgetős fórum)


1 2
32. Mikrósedény (válaszként erre: 27. - Birebora)
2021. júl. 25. 16:03

Nem sietek, csak az ingatlanosom mondta, hogy vigyük lejjebb az árát. Gondolom minél hamarabb akar ki enni belőle pénzt. Eddig meg van még a kiszemelt lakásom is.

Szóval 3 hét után én még nem szeretném levinni. Budán jó közlekedés mellett van és megnézte a többi hasonlót nincs túlárazva.

31. globus (válaszként erre: 30. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 25. 13:18
Nem vagyok ismerős Pesten. Ez a 13. kerületben van.
30. VendrinerPiroska (válaszként erre: 20. - Globus)
2021. júl. 25. 13:04

Ismerősömék egy hasonló méretű panelt 15M ért adtak el Bpn, kb. akkor. Persze függ attól is, hogy mennyire népszerű helyen van. Ők, ha jól tudom, valahol a Köki környékén adták el.

Az általunk vett lakás, kb. 35 nm, a Városligettől 2 blokkra, a Hermina úthoz közel, nem tobzódott a kisebbség a házban. Akkor még 6-7 millióért lehetett arra ennyiért garzont lakást venni. Mostanra szorozd meg néggyel.

29. birebora (válaszként erre: 25. - Redlady5)
2021. júl. 25. 13:03
Ja bocs, nem neked akartam, csak a témához a FI-nak:)
28. birebora (válaszként erre: 25. - Redlady5)
2021. júl. 25. 13:02

Nem biztos, valóban kevés magán ember jelentkezik. Kérdeztem ingatlanosokat miért? Mert mindenki szereti a kényelmet, bemennek az irodába elmondják mit szeretnének és ők felkutatják nekik. Az ingatlanosokat az eladó fizeti nem a vevő.

Most én is hirdetek ingatlant, de nagyon odafigyelek az ingatlanosokra. Kizárólagost meg úgy tudom már a nem lehet kötni, azt eszedbe ne jusson. Köthetsz ingatlanosokkal csak nagyon nézd meg a szerződést.

27. birebora (válaszként erre: 1. - Mikrósedény)
2021. júl. 25. 12:58

Ha gyorsan akarod eladni, akkor lehet, hogy csak áron alul tudod. Ha van időd várni és nem kell sürgősen a pénz várd ki a vevődet. Mindennek meg van a vevője.

Ingatlanosokra pedig többször ird ki nagybetűkkel, hogy nem kéred a segitségüket. Mondjuk igy is hivni fognak, te pedig elköszönsz tőlük és leteszed a telefont.

26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 13. - Redlady5)
2021. júl. 25. 12:47
XIV kerület, garzon, tisztességes állapotú lakás, tisztességes állapotú házban.
25. Redlady5 (válaszként erre: 22. - Aszparagusz)
2021. júl. 25. 08:30
Egyedül akkor van létjogosultsága, ha más városban laksz és nincs kedved minden lakásbemutatásra odautazni. Egyébként az ingatlanos csak fölösleges pénzkidobás.
24. Redlady5 (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2021. júl. 25. 08:28
Metrónál, Pöttys utca, pöpec kis lakás volt, a hobbim a lakásfelújítás, lakberendezés.
23. timycat (válaszként erre: 18. - Redlady5)
2021. júl. 25. 08:15

Lokáció. Ismerős ha jól emlékszem 6-7 éve vett egy 34nm-es minigarzon 4. emeleti panelt 4 millióért itt nálunk.

Na nem is ér többet, ma se, csak már 10-11 millát lehet érte kérni. Katasztrófa.

22. aszparagusz (válaszként erre: 19. - Be95e6ff22)
2021. júl. 25. 07:52

A dokumentumokat és a szabályosságot majd az ügyvéd felügyeli, aki lebonyolítja az adásvételi szerződést.

Ezért kár ingatlanost fizetni.

Persze elhiszem, hogy vannak becsületes, lelkiismeretes ingatlanosok, de a többség csak a pénzre hajt.

21. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Redlady5)
2021. júl. 25. 07:50

20 éve? Hol? Nem tűnik hihetőnek.

Mi 22 éve vettünk Zuglóban egy kertes tégla társasházban 84 nm-es lakást autóbeállóval, tárolóval, 11,5 millióért.

20. globus (válaszként erre: 18. - Redlady5)
2021. júl. 25. 07:36

4 éve 58 m2-es panel Bp-en már 21,5 volt.

Pár napja néztem ingatlan.com-on, ugyanolyan nagyságú, területű, alaprajzú , ugyabban az utcában 36 M. Lassan megduplázza magát...

2021. júl. 25. 07:30

Nem minden ingatlanos hiéna.

5 évvel ezelőtt adtuk el a bp-i, IX. kerületi kis lakásom, szó szerint 3 nap alatt.Kiválasztottuk azt az ingatlanost, aki szimpatikus volt.Megkérdezte, mi mennyit akarunk kapni a lakásért, es erre rakott rá még annyit, hogy meglegyen a jutaléka.Persze erre lehet mondani, hogyha ő el tudta adni annyiért, akkor mi is el tudtuk volna-de nem így gondolom.Adott egy biztonságerzetet is, hogy ő benne volt a folyamatban, tudta, milyen dokumentumok kellenek, hogy szabályos minden.Bár a párom gyakorlott tárgyaló,értékesítői munkája van és az építőiparban is dolgozott, de azért lakást ő sem ad el hetente.

Nálunk nem volt alkudozás, de hozzá kell tenni, hogy egy nagyon jó időszakban adtunk el egy olyan kategóriájú (35 nm, pár éve épült tarsasházban, nagyon jó helyen) lakást, ami mindig is jól pörög.

18. Redlady5 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2021. júl. 25. 06:05
Lehet. De mi 20 éve adtunk el egy 34 nm-es panelt 8,2-ért.
2021. júl. 24. 08:48

A szüleim meg aludtak volna a nagynéném üres lakásában, és 3 dél-afrukei bevándorló volt ott az éjjel közepén.


Mindkettő a nagy folyónkról elnevezett.

Az ügynököket ki sem rúgták.

16. BeauIieu (válaszként erre: 15. - BeauIieu)
2021. júl. 24. 08:45

A legnagyobb ingatlanos sztorim, mikor az ingatlanos odavitt egy vevőt, miközben a tulaj egy szál semmiben szart, és nem volt ajtó a fürdőn.


Ja, nem ebben állapodtak meg...

És és aztán volt, hogy én kétszer szóltam, valaki van a lakásban, mert láttam a lámpát. A haveromrol meg tudtam, hogy 200 km-rel arrébb van.

15. BeauIieu (válaszként erre: 10. - Katt2)
2021. júl. 24. 08:41
Meg ha messze vagy, esetleg pár napra kiadják vagy használják magán célra.
14. timycat (válaszként erre: 13. - Redlady5)
2021. júl. 24. 07:26
Egy 35-40ezres városban 9 éve 50nm-es használt lakásért ez teljesen reális ár volt. Az a nem reális ami most van.
13. Redlady5 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 24. 07:19
6 milla 9 éve? Hol volt ez, Karakószörcsögön?
12. katt2 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2021. júl. 23. 21:35

Nálunk a szomszéd ház ugyanígy kelt el.


Ha már ingatlanost igénybe veszünk, akkor érdemes legalább 4...5-öt. Mindjárt elkezdenek igazán foglalkozni a dologgal és nagyon vigyáznak az ár letöréssel, mert lehet, hogy valamelyik kolléga viszi el az üzletet. Ezért szeretnék nagyon a kizárólagos forgalmazási jogot. Ez az, amibe nem szabad beleegyezni.

11. VendrinerPiroska (válaszként erre: 5. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 20:48

Nem tudom, hogy hol, mekkora árból lenne a 2 millás csökkenés, és valóban dobna-e rajta akkorát, ha csökkentenétek, de..... pld. lehet, hogy 2 millával kevesebbért jobban elviseli valaki a lakás árnyoldalait, bár nem mindenki, és hamarabb megy el. Persze nem mindenkinek sürgős.

Mi kilenc éve vettünk lakást a DH-n keresztül. Egy 6,5 milliós lakásra tettünk egy 6 millás ajánlatot. Az ingatlanos szerint messze túl alacsonyat, mert az eladó egy nagyobbat visszadobott már. Erre mégis csak elfogadta, mert nem akart többet várni. Az ingatlanos nagyon nem volt boldog.

10. katt2
2021. júl. 23. 16:37

Azért van normális ingatlanos is. A nagy ingatlanforgalmazó cégek 3...5% +ÁFA sikerdíjért dolgoznak, de vannak azért akik nem nagy cégek alkalmazottai ( vagy micsodák ) hanem egyedül dolgoznak. Ezek sokkal olcsóbbak, az enyém 2%-ot kért és ÁFA nélkül. Teljesen hivatalos, számlával. És nagyon sokat köszönhetek neki.

A fiam házát egy ingatlanos cég adta el, a fiam simán lealkudta a sikerdíjat 5 %-ról a felére. + ÁFA. Ez is hivatalos volt, valószínű, az ingatlanos a saját jutaléka egy részéről mondott le.


Ha az eladandó ingatlantól messze laksz, akkor jó lehet az ingatlanos szolgáltatásait igénybe venni, különben előfordulhat, hogy egy nap mondjuk kétszer kell bemutatnod az ingatlant egy esetleges vevőnek.


Ha rendes áron akarod eladni, akkor az időbe telik. Mondjuk legalább fél év.


Az ingatlan.com-on találsz nagyon sok ingatlanost, jó nagy lista van belőlük.

9. timycat (válaszként erre: 5. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 16:15

Ooo nem csak a jutalék miatt.


Nálunk az "ingatlanosok" előadják a nagyhalált, hogy jaj hát ez irtó drága, ha gyorsan el akarod adni engedj 2-3-5 milliót. Aztán hipp-hopp befut a készpénzes vevő. Te örülsz, majd már következő héten fent van a volt házad/lakásod újra hogy eladó, csak épp +2-3-5 millióval többért mint amennyiért eladtad.


Komolyan az ingatlanosok többsége a fizetett ellenséged.

2021. júl. 23. 14:28
Ismerős helyzet. A 10. ingatlanos hívásnál már én azzal kezdtem, hogy ingatlanossal vagy magánszeméllyel beszélek. Aztán ha ingatlanossal beszéltem, elmentettem a számát, és később nem vettem fel, ha újra hívott. Nehezen értették meg, hogy nem akarjuk igénybe venni a szolgáltatásukat.
7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 13:10
Plusz írd oda, hogy DAS ügyfél vagyok
6. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 12:50
Egyszer láttam egy magánhirdetésnél, hogy az illető odaírta, hogy ne keressék az ingatlanosok és valami jogi szöveget is betett, hogy zaklatásnak minősíti és lépéseket tesz, ha a kérése ellenére mégis.
5. Mikrósedény (válaszként erre: 4. - Bichi)
2021. júl. 23. 11:46

Az ár levitelét azért mondta, mert két szoba utcára néz. Akkor két hete miért volt jó az ár? 🙄 Majdnem felröhögtem, hogy 2 millióval kevesebbért nem oda néz vagy nem hangos?

Lehet, hogy módosítom amennyiben ingatlanos, akkor azonnal bontom a vonat-ra

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 11:24

Ennél durvább, hogy valaki meg sem mondja, és mikor odamegy derül ki, hogy ingatlanos.

Ha odaírtad, és az nem elég, akkor semmit nem tudsz tenni sajnos...

Az meg, hogy le akarják vinni az árat, hát naná, előbb eladják, hamarabb megkapják a jutalékot. Én sosem felejtem el, hogy kb 25 éve mikor eladtuk a lakásunkat, 6,3-ért hirdettem, erre jött az ingatlanos, hogy hát ez rém magas, egy forinttal sem fognak adni érte többet, mint 4,5 millió. Hát igazából végül 6,5-ért vitték el...

3. simple (válaszként erre: 1. - Mikrósedény)
2021. júl. 23. 11:21
A hirdetés elejére, és végére is ki kell írni nagy betűkkel, hogy ingatlanosok kérem ne keressenek! Vigyázni kell, mert nagyon trükkösek, nekem többször volt, hogy vevőnek adták elő magukat, volt olyan, hogy az ingatlan megtekintésekor, személyesen fedték fel magukat. Mondanom sem kell, milyen ideges voltam, hogy potyára mentem oda. Én már úgy kezdem, hogy felveszem a telefont és első kérdésem, hogy ingatlanos-e, és ha igen már teszem is le.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook