Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakás bérlés vagy vásárlás. fórum

Lakás bérlés vagy vásárlás. (beszélgetős fórum)


1 2
57. 2ce679405c (válaszként erre: 56. - Franc22)
2009. jan. 10. 10:36

Szia!

Hát hitelt semmi képpen nem akarunk. Főleg mostanában. Mert mióta kitaláltuk hogy össze költözünk, azóta jött egy gazd. világválság, és most a gáz. Szóval nem kell a hitel. Ha kellene, nem költöznénk össze, mert akkora sz.rba nem akarjuk keverni magunkat.

Azért szeretnék valami jó kis állást. :D

2009. jan. 10. 09:05

amig nincs rá pénzed, addig mindenképp a bérlésre vagy szorulva, mert csak úgy tudsz összerakni, hogy idővel sajátod legyen. Én nem vennék fel házra hitelt, úgyanis az hogy életem végéig nyögjem.....

A páromhoz nem rég költöztem hozzá. Mikor vette a házat 9milliót vettek fel, még jó sokáig kell havonta fizetnünk a 40000.- és kiszámoltuk, majd ha egyszer vége lesz, akkor pontosan 17milliót fizetünk vissza

2009. jan. 9. 22:45
:(
54. 89b99f816e (válaszként erre: 53. - 2ce679405c)
2009. jan. 9. 22:43
Ritkán válaszolnak.. Általában nem.
2009. jan. 9. 22:40

Sziasztok!

Ismét itt! Van lakás! Bi-bi-bííí! :D Annyira örülök neki! 2 hét mulva meg is nézzük! Jipííí!

Annyira boldog vagyok. 32 m2 wc(külön), fürdő, konyha, szoba, meg egy kis előke, ja és terasz. 50.000+rezsi.

Pont nekünk való.

Csak egy állás kéne amiből fizethetjük.

Tegnap be is adtam egy helyre az önéletrajzom, úgy hogy gyomorgörccsel várom a válaszuk!!! Amúgy azért szoktak válaszolni, még ha nem is hívnak interjúra ugye?

52. gyöngyszemü (válaszként erre: 51. - 2ce679405c)
2008. nov. 26. 14:10
Akkor ne gondolkozz egy percig sem!!! Nagyon nehéz manapság, bármiről is legyen szó, a pártalálás sem könnyű, sem egy olyan lehetőség hogy a szülőktől külön lehessen élni! Mérlegelj! Jó a pároddal minden perc, a szex is működik? Minden pasi "egyforma" nem érdemes válani, sőt lehet rosszabb lesz, aztánmeg késő bánat eb gondolat!! Dolgos, nem léhűtö, anyagilag rendben lennétek? Ezeken gondolkozz el! És ne a singli "irígy" barátnők befolyásoljanak!!! Bocs ha hülyeségeket írtam!
2008. nov. 26. 13:51
szingliség! ez a másik amitől félek. az unokanővérem már 28, lassan 29 éves és szingli. pedig ök jó csaj. csak szerelmes egy házas férfibe,aki nem válik az asszonytól. szóval én nem akarok szinglil lenni, meg vénlány sem! :-) furi, de a hideg futkoz a hátamon!
50. gyöngyszemü (válaszként erre: 48. - 2ce679405c)
2008. nov. 26. 13:43
Ha szerted és van lehetőség egy lakásra és hogy kipróbáljátok az együttélést miért ne!!? Nincs veszteni valód, mármint ha úgysem tudsz "beleszállni" anyagilag. Ha minden működik majd lesz valahogy, idővel majd pótlod ha ez neked zavart okoz, de ha nem köttet veled házassági szerződést akkor az úgyis közös "szerzenyénynek" számít. Hameg nem működik még mindíg kilehet szállni belölle! A puding próbája az evés! Manapság meg nenagyon ijedezzenek a lányok mert könnyen szinglik maradnak! A lehetőséget meg kell ragadni! Én is 15 éve a férjem lakásába költöztem, "egyszál bugyiban" magamtól nem jutottam volna semmire az életben "azthiszem". :-(
49. 874eb11dfd (válaszként erre: 48. - 2ce679405c)
2008. nov. 26. 13:05

Szia.

Most olvastam vissza :)

Mi párommal 4 éve vagyunk együtt,eddig Pesten tanult 1 évet, utána Szolnokon tanult ( katona )2 évet, én meg Pesten tanultam.Miután leköltözött Szolnokra,hetente 2 napot találkoztunk hétvégente, és úgy,hogy ő szombaton ment dolgozni.Nem sokat voltunk együtt. Nyáron, télen , szünetekben haza tudott jönni,amugy meg neten beszélgettünk,meg telefonon. Igy tartottuk fent a kapcsolatot :) Végre felavatták, még aznap megkérte a kezem :) És összeköltöztünk albérletbe Pápán:) Persze, mivel katona sokat segít a hovédség ( kifizeti az albérletet+kajacsekket kap). 3 hónapja lakunk együtt, és annyira boldogok vagyunk ,hogy csak na :)

Szerintem ha igazán szereted, akkor ne félj az összeköktözéstől :) Sokkal jobb, mint szülökkel lakni :)

2008. nov. 26. 12:38

Sziasztok! régen írtam már ide!Most némi változást tapasztalhatok, mind anyagilag mind érzelmileg!Ezekben szertném ha megírnátok a véleményeteket!

Először le szeretném írni az anyagiakat:

Szóval megbeszéltük a barátommal, először beköltözünk egy olcsó (talán panel) lakásba, úgymond próba lakáskába. Kipróbáljuk, hogyan is boldogulunk együtt szülők nélkül. Aztán veszünk egy házat Budapest környékén, ha jól sül el az összeköltözősdi! Sajnos engem a szüleim anyagilag nem tudnak támogatni, de ő kap egy nagy összeget, ami talán indulásnak egy nagyobb löket. Ennek nagyon örültünk és meg is beszéltük, hogy ez miatt majd én ne érezzem rosszul magam, hogy nekem nincs anyagi támogatásom szülők részéről. Szóval így minden szép és jó!

DE, VISZONT!Most jön az érzelmi háttér, illetve elbizonytalanodás:

Az történt, hogy a már réges régen látott barátnőkkel találkoztunk egyik este, s ebeszélgettünk....

Az egyikük mesélte, hogy Ő azért dobta fel a kapcsolatát, mert megijedt, hogy majd össze házasodnak meg költöznek meg gyerekek stb., s hogy ő még nem próbálta ki magát az életben, meg más férfiakra is kíváncsi...

Tudni kell hogy én imádom a pasimat, és az első perctől kezdve fülig szerelmes vagyok belé, de elgondólkodtatott a barátnőm felfogása! Lehet hogy még én sem tudok mindent??? Mondjuk a szexel kapcsolatban asszem újat már nem tudnak mondani :-))) úgy hogy ezt a részét nem irigylem...

Szóval most pánikolok egy picit, hogy biztos jó ötlet elköteleznem magam 21-22 évesen??? Viszont elhagyni nem akarom, mert imádom! El sem tudom képzelni azt, hogy ne találkozzunk...

Furcsa, és bonyolult ami most furdal...

2008. okt. 7. 10:11

Mi a párommal albérletben kezdtük, egy mesfél szobás lakás 8 nm-es kisszobájában. Mindketten dolgoztunk már, a fél albérleti díj és a fele rezsi nem vágott földhöz minket. Alig volt több, mintha egy egész rezsit fizettünk volna.


Persze ez a lakva ismerszik meg az ember működött, voltak nehézségek, amik 10 évnyi "járás" után sem jöttek volna ki. És mind a kettőnkben megvolt az, hogy nem vagyunk "erőszakkal összekötve", mint mondjuk egy közös lakáshitelnél, hanem minden nehézség mellett a saját akaratunkból vagyunk együtt és próbálunk összecsiszolódni. Ne becsüld le ezt a fegyvertényt!


Aztán jött a saját lakás, hitellel persze, utána esküvő és baba. Most boldogan élünk és törlesztünk - amíg meg nem halunk... ;)

2008. okt. 6. 11:04

Mi most a barátnőmmel lakunk egy albiban. 2 szintes ház, elvileg miénk az alsó szint, de az öreglány akié a kégli, mindent lent csinál. (főzés, fürdés, vasalás stb.) Nem moshatunk, főzhetünk. Mondjuk mi főiskolások vagyunk és nem gond haza cipelni a szennyest (mert már megszoktuk), de azért jó lenne, ha lehetne mosni és főzni is.

Szóval mi a felmondási időt 30 napban állapítottuk meg. Sztem ez korrekt.

De ha tanácsolhatom, idős hölgyhöz (a miénk egy nyanya) senki ne menjen albérletbe, még ha nem is lakik ott a néni!

Gyomorgöcsöm van mikor hajnali 7-kor neki áll főzni és dobálja az edényeket!Már a hajam is hullik az idegtől.....

Ja és az egyikőnk XXX200 ft-ot fizet. Mi kérdeztük, hogy mi az a 200 ft, de csak annyit mondott, hogy ez a szokás.... Hát normális ez kérem????

45. Mona! (válaszként erre: 42. - APetya)
2008. okt. 5. 20:42

Azt én nem tudhatom :)

De ahogyan írtam a bérleti szerződés kötésekor a szerződés felmondási feltételeit is le kell írni.

44. Mona! (válaszként erre: 40. - APetya)
2008. okt. 5. 20:39
Okok.
43. APetya
2008. okt. 5. 20:38
akkor köszönöm a válaszokat,ennyivel előrébb vagyok,és szerintem ez ideiglenesen a legjobb megoldás
42. APetya (válaszként erre: 41. - Mona!)
2008. okt. 5. 20:36
de gondolom hogy a szerződés nem 20 évre szól!:)
41. Mona! (válaszként erre: 36. - APetya)
2008. okt. 5. 20:34

Bármikor azt sem mondhatod fel.

A szerződéskötéskor illik ezt tisztázni.

40. APetya (válaszként erre: 38. - Mona!)
2008. okt. 5. 20:33
hát nem úgy értettem hogy kibontanék egy két falat, hanem saját bútorok, fűrdőszoba kellékek, stb...
39. Mona!
2008. okt. 5. 20:30
nagyobb renov.
38. Mona!
2008. okt. 5. 20:30
Kaució 2-3 havi előre, működhet hosszabb távra is, de az átalakítás sem úgy működik, hogy fogod a falakat aztán tologatod. Szóval nem a tipli falba helyezéséről írok, de nagyon renovnál a bérbeadóval érdemes vagy kell egyeztetni.
37. APetya (válaszként erre: 35. - Mona!)
2008. okt. 5. 20:15
valami rosszat mondtam?
36. APetya (válaszként erre: 34. - APetya)
2008. okt. 5. 20:15
olvastam hogy más is hasonlón gondolkodik, de én azt mondom ennyi tapasztalat -kevés- után hogy inkább bérelek egy lakást (itt kb. 20-40 között van), és azt fizetem minthogy belevágok egy 5 milliós kölcsönbe 25 évig havi 50ért és akkor azt folyamatosan kell fizetni, mert a bérletet bármikor felmondhatom...
35. Mona!
2008. okt. 5. 20:12
Petya, ez most komoly?
34. APetya
2008. okt. 5. 20:04

tiszteletem!

Párommal, szülöktől távol való összeköltözést tervezünk, és érdekelne egy két dolog. Egyáltalán nem vagyunk otthon ebben a témában.

Elsősorban saját lakás vásárláson gonsolkodtunk, de anyagi helyzet, és egyéb tényezők miatt nem úgy működik ahogy szeretnénk. Hogyan működik a lakásbérlés? Ha pl havi x ezer + rezsiért bérelünk egy lakást akkor azt a lakást úgy alakítjuk ahogy szertenénk, és ez hosszabb távra is működik? Mik a kockázatai az ilyen fajta otthonteremtésnek?

Köszönöm a segítséget válaszokat!

33. 2ce679405c (válaszként erre: 32. - Cucus7)
2008. okt. 1. 10:22

Köszönjük szépen!!! :D

Annyi fajta hitel lehetőség van, mindegyik más-más kínálattal. Ehhez le kell ülnünk és közösben megbeszélni a dolgokat!Nekem nagyon fontos, hogy KÖZÖS döntéséket hozzunk!!!

32. Cucus7
2008. szept. 30. 14:39

Nagyon sok jó és hasznos tanácsot olvastam. pl. mentes hozzászólásait, aki objektíven leírta a hitel előnyeit hátrányait.

Igen egy hitelnél sokkal többet fizet vissza az ügyfél, de hát aki adja az is ebből él, mármint a kamatokból és kezelési költségekből.

Azt is nagyon meg kell nézni mikor és melyik pénzintézettől veszitek fel. Vannak kampányok, amikor elengedig a közjegyzői, értékbecslői, keret beállítási, takar-net lekérdezési, sőt akár a kezelési költséget is. Ekkor kell felvenni a hitelt, mert nincsenek költségei.

A másik nagyon fontos dolog, hogy ha megnézitek a kalkulációt pl. öt év is sokat számít a kamatnál, mert a törlesztő részlet 2-3 ezer forint különbséget jelent, de ha lecsökkentitek a futam időt, akkor nyertek vele. Tehát azt kell megfontolni, hogy inkább fizess 2-3 ezerrel havonta többet, de ne 25 évre hanem csak 20 évre vedd fel.

Ráadásul az államilag támogatott kamat, csak 20 évig szól, tehát az utólsó öt évben amiatt is emelkedik a kiadásod.

A hosszú időtartamra felvett hiteleknél már meggondolandó a deviza megválasztása is, mert azt mondják, 2012-ben talán már Euró lesz nálunk is. Akkor viszont ha Svájci frankban veszitek fel megint ott lesz a deviza mozgás miatti különbség. Ez lehet jó és rossz is, előre megmondani nem lehet.

Sokan használják ki a lehetőséget, hogy lizingeljenek lakást, ennek is vannak hátrányai és előnyei is.

A lizing futamideje alatt nem kerül a nevetekre a lakás, csak ha már ki van fizetve. Ekkor szabadon lehet dönteni, kinek a nevére menjen. Ezt akár vállalkozó is megteheti, közben az ÁFa és kamat leírható költségként ha jól emlékszem 6 millió forintig.

Ez olyan, mintha albérletet fizetnél,de a végén tied a lakás.


Bár ha fiatalokról van szó én mindig a józan paraszti észre hivatkozom, először ismerjétek meg egymást, és ha tényleg tudtok együtt élni, bele lehet vágni.

Nekem lányom van, már vettem neki lakást, - lehet önző módon - de ragaszkodom házassági szerződéshez, még akkor is, ha jogilag nem lehet a másik fél tulajdona a házasság előtt szerzett vagyon, ingatlan.

A szerelem most dul, de mi lesz ha már nem.

Sok vita elkerülhető ezzel a szerződéssel.

Sok sikert a döntésetekhez, bármi is lesz, az lesz a jó, mert a tietek.

2008. szept. 29. 15:07

Szia!

Hát azért 10mill az már valami, de ennek a fényében, annyit még, hogy:

Ha a szülei nem, akkor Ő (Ti) kössétek le azt az összeget fél évre, vagy egy évre is nyugodtan, a kamatok, csökkentik az albira kidobott pénzt. HA már lakást vetetek akkor az a pénz már nem fog dolgozni!!!. Többek között ezért sem vesznek például tőlünk okosabb országokban annyian lakást. Megtartják a pénzt és befektetik. Többet hoz mintha téglában állna.


Az a fizu már jó, ha nem is rengeteg de lehet belőle félre tenni. A fősuli után egyből lehet hogy te nem fogsz ilyen jót találni, de ha van valahol egy kis hátszeled, vagy a párod tud segíteni akár még ez is összejöhet.


Hát ilyen pénzügyi felállásban bizonyos szintig biztos rá fogsz támaszkodni, ha szeret nem fogja zavarni, és ha szereted mindent megteszel, hogy ne zavarja:

- Ha vége a fősulinak irány munkát keresni, lássa hogy akarsz dolgozni, akkor türelmes lesz míg találsz jó melót.

- Amikor komolyan szóbajön a lakásvásárlás, és persze az, hogy az Ő pénze mindenféleképpen kell hozzá, te kezdeményezd, hogy a lakás tulajdoni hányadát hogy fogjátok megosztani.


AZ igazságos elosztás így néz ki:


Csak hogy egyszerű legyen számolni:ha 20MF-t ért vesztek lakást akkor az ő 10 M-je ennek a fele, viszont a törlesztőt már közösen fizetitek vagyis a fennmaradó másik 10M lesz a hitel. Természetesen ez a rész közös. Vagyis papíron övé a lakás 3/4-e (10M + 5M+kamat törlesztő), és tiéd az 1/4-e (5M+kamat törlesztő).


A szeretet beli elosztás így néz ki:

Bármi lehet:D:D:D


Ha nem érzi azt, hogy ki akarod forgatni a pénzéből (és nem is akarod) akkor vagy az igazságos elosztás választjátok, vagy azt mondja hogy közös az egész, de ezt Ő neki kell felajánlani, és többször kérdezd meg (Azért túlzásba ne vidd :D ). Már csak azért is többször mert lehet, hogy a szüleinek nem fog tetszeni a teljes osztozás, hiszen nem neked hanem neki kapargatták össze a pénzt, és ha épp egy rosszabb időszakotok lesz és a fejedhez vágják esetleg ezt az senkinek nem tesz jót. Kinek hiányzik egy harapós anyós:D:D:D


Ami meg még fontos, NE FÉLJ !!! :D:D



Ami fontos, ha elkezditek a lakásvásárlást majd akkor TE mond azt neki először,

30. 2ce679405c (válaszként erre: 29. - Menetes)
2008. szept. 29. 10:52

Szia!

Nem baj!Érdekes...

Pesten néztünk lakást, mert Ő itt él, én viszont vidéken, és vidékre is járok főiskolára.

Az az én bajom, ill. ami nyomja a lelkemet, hogy neki a szülei félretettek 10MFT-ot. Plusz, nagyon jó állása van. 200.000 + egyéb + mobil + kocsi. Minden évben magasabb posztra osztják be, ezért a fizuja is emelkedik. Na most ez per pillanat baromi jól hangzik, de nem szeretnék rá támaszkodni. Ugyebár én "csóró vidéki lány" vagyok, az én szüleim nem tudtak nekem össze spórolni még egy petákot sem és ráadásul még főiskolás vagyok. Az sem biztos, hogy lesz munkám.-ne tudjátok meg, mennyire félek ettől!!!

Szóval, ég a pofim, hogy nekem nincs semmennyi spórolt pénzem....

Tehát szerintem marad az, hogy albérlet, meglátjuk hogy hogyan bírjuk egymás rigojáit, nem nyúlunk a pénzéhez és mondjuk, fél év múlva elkezdhetünk komoly dolgokon törni a fejünket!

2008. szept. 28. 20:39

Örülök, hogy van aki egyetért velem az ismerőseim általában hülyének néznek. (Vagy túl óvatosnak tartanak)


Azt mindenféleképpen kiemelném újra, bár nem szorosan tartozik ide, hogy nem kell kapkodni, sajnos manapság, mindenkibe az diktálják, hogy most és rögtön és mindenáron (TV, reklámok, barátok, csoporttársak). Ahogy emily32 is írta, nekik is lépésről lépésre lett az ami.


De hogy ne csak érzelmi szál legyen:

Tételezzük fel, hogy 5MFt-t kell felvennetek (Pesten ez nagyon kevés, vidék talán elég), és azt is tételezzük fel hogy 0 forintotok van, na meg, hogy így kaptok hitelt.


Most számoltam ki a CIB (ezt találtam meg először) hitelkalkulátorával ha


5.000.000 veszel fel 20 évre

7.920.000 fizetsz vissza ez deviza alapon van (CHF), ami annyit jelent hogy nagy a kockázat akár jól is járhatsz akár rosszul is (Devizák közti árfolyamkülönbség miatt), vagyis a törlesztő nem állandó. A kérdés az, hogy hiszel-e annyira a gazdaság biztos működésében, hogy 20ÉV!!! -re azt mond hogy nem lesz semmi baj.


HA forint alapon veszed fel ugyanezt a pénzt, akkor ugyanennyi idő alatt 9.840.000 FT-ot fizetsz vissza. Jelezném ! Ez közel a kétszerese a felvett összegnek. Mondjuk nem kell félned az árfolyamingadozástól.


Konklúzió:

A lehető legkevesebb hitelt szabad csak felvenni, lehető legnagyobb önerővel. Persze mindenkinek más anyagi háttere van.


Jaj azt hiszem kicsit sokat írtam:D Megint :D


Még egy kicsit vicces, vagy inkább szomorú dolog a végére a 20 éves gazdasági távlatok biztosságával kapcsolatban:


Általános iskola kb 6-ik osztályban (90es évek eleje) egyszer meghívott egy jómódú osztálytársam egy banánra. Máig emlékszem rá, végre nem csak almát eszem - gondoltam.


Hát ugorj le a sarki zöldségesbe és nézd meg most melyik mennyibe kerül. 20év:D


Bocs, hogy kicsit személyes lett remélem nem baj.

2008. szept. 28. 15:25

Mindenképpen elgondolkodtató menetes véleménye!Persze hogy mindenki inkább a sajátját fizeti/fizetné,de csak ha stabil a kapcsolat(szerintem)!Mi is így kezdtük(albiban),egyrészt mert még annyira nem ismertük egymást,másrészt pedig nem volt önerőnk lakáshoz(ami valljuk be,nem egy utolsó szemmpont vásárlásnál!)

Aztán szépen lassan lett lakásunk,most meg gyönyörű házunk...Szóval kitartás!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook