Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lactogen Harmony tápszer vagy Milumil HA Start Optima? fórum

Lactogen Harmony tápszer vagy Milumil HA Start Optima? (beszélgetős fórum)


2015. szept. 23. 10:44
Mi kezdetben Beba HA Startot használtunk, majd 2 hónap múlva váltani kellett a Sensitive változatra, de nem hasfájás miatt. Nekünk a kórház, a gyerekorvos és a védőnő is azt ajánlotta, hogy újszülötteknek a hipo allergén tápszer kell. 9 hónapos kortól írták csak a Lactogen Harmonyt, most 15 hónaposan is azt használjuk. Jóval sűrűbb, mint a Beba.
2015. szept. 23. 07:43
Mi babavizet használtunk,és villával kavartuk bele a tápszert,így nem csomósodott.és a vizet is csak a kellő hőfokra kellett melegíteni.
2015. szept. 22. 21:40
A lactogen 100ból 100szor csomómentes ha az ember hideg vizben oldja fel. A melegviztől csomósodik. A viz felét hidegen be kell önteni a cumiba, bele a tápot, összerázni pár mp alatt feloldódik, ez alatt a viz másik fele mehet a mikróban langyosra, aztán összeönt, még egyszer összeráz és igatja a bébi. kb 1,5 perc egy adag elkészítési ideje ha van előre forralt hideg viz.
2014. ápr. 1. 22:25

a fiam 14 hónapos és lactogen harmonyt iszik a mai napig, nekem a doki azt mondta 2 éves korig felírja.

nekünk is hasfájás volt a gond, a beba ha ettük elöször, de állandóan sírt a fiam, majd kértem egy másik tápszert és nagy nehezen írták csak ezt fel de bevált. igaz továbra is volt hasfájás de nem annyira drasztikus, 3 hónapot alig vártam és tényleg megszünt a probléma.

az elkészítése tényleg macerás volt az elején, de már belejöttem és nagyon gyorsan elkészül az szükséges mennyiség. én a szükséges tápszer mennyiséget kanalazom bele egy kupakkal zárható cumisüvegbe és a szükséges víz felét jól felmelegítem ezzel felöntöm a tápszert jól összemixelem, majd a maradék vízet már hidegen öntöm hozzá és kész is a csomómentes tápszer.

az ára sem mindegy 980Ft/800gr lactogen receptre (a beba receptre volt 2300Ft/600gr), még most is 3 dobozzal elfogy 1 hónap alatt, pedig csak reggel és este iszik 1-1 üveggel.

8. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2014. márc. 30. 21:20

Nálunk a fermentált a hideg vízben úgy oldódik, hogy csak na!

Mióta megy a fogzás, meg nem enné a fiam a meleg kaját, ez volt a gondom a lactogen-nel.

2014. márc. 27. 14:24
Beba sensitive- vel viszont egy a gond: az ára. Receptre 600 gr 2200 ft mondjuk nem veletlenul. Milumil szinten csomos ő is hasfajos volt es a beba+ az aranyárban lévő espumisan elmulasztotta. Nekunk havi 12.000 be kerult az espumisam, de teny nem szenvedett a gyerek
2014. márc. 27. 14:21
Lactogen es a fermentalt is jó ha van otthon botmixered mert allitom neked ha forrasba levő vizbe raknam bele akkor is csomos maradna. Na ez a gond mind 2-vel. A beba sensitive volt a legjobb!
2014. márc. 26. 21:58

Mi lactogent használunk. Bár 2 éves a kisebbik fiam,még most is vannak puki-gondok,de ugye,ő mindent eszik!

A doki simán felírja (vénnyel 980,nélküle 2100 forint a 800g),bármilyet kérsz. Ezt am 3 éves korig írhatják fel.

2014. márc. 26. 21:56
Ja, a Fermentált is hasfásós babáknak való, illetve mindenféle emésztésiproblémákra. (hasfájás, bukás, székrekedés, puffadás)
3. noozimanoo (válaszként erre: 1. - 12e28010cf)
2014. márc. 26. 21:55

Nekem a Lactogen nem vált be. Törpi se szerette. Mi elejétől fogva Milupa Fermentált-at eszünk, minden téren jobb, mint a harmony (NEKÜNK). Másnak nem tudom, hogy vált be.

Nálunk a doki akart váltani erre a LH-ra, kipróbáltuk, másnap mentem is vissza, hogy kérjük a régit! Simán írta.

2014. márc. 26. 21:32
milumilt ne!!!!
2014. márc. 26. 21:24
Sziasztok! A kisfiam most 2hetes és elég hasfájós. Sajnos nagyon kevés tejem van,igy a kórházban felírt milumil HA tápszert használjuk. Hallottam,hogy a Lactogen Harmony tápszer nagyon jó hasfájós babáknak. Van aki használta mind a 2? Ha kérem a dokí simán felír másik tápszert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook