Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lábujjhegyen járás fórum

Lábujjhegyen járás (beszélgetős fórum)


16. Lencsy (válaszként erre: 15. - Novehaki)
2012. ápr. 2. 11:28
Én is úgy gondolom, hogy jobb ha utána jártok ,mert ez az ő korában már nem természetes .
2012. ápr. 2. 10:56
Köszi a válaszokat, ludtalpa nincs azt már nézték, valószínű hogy csak megszokásból csinálja, de holnap kérek a gyerekorvostól beutalót és elvisszük valahova úgy nézem jobb utána járni
2012. ápr. 1. 18:17

Nézesd meg ortopéd szakemberrel elsőkörben!

Ebből később lehet gondja is.

Unokaöcsém is így kezdett el járni, de hamar kapott egy kis csizmácskát, ami ezt nem teszi lehetővé. Azóta sokat javult, amikor nincs rajta a csizma, akkor is leteszi a sarkát az esetek többségében.

2012. ápr. 1. 14:37

Az egyik ismerosunknel ugyanez volt a gond.

A kislany most 7 eves, kiskora ota igy jar. Sajnos naluk most mutottek meg Gyorben, mert nem fejlodott ki emiatt az achIlles-ina. Szerintem ezt komolyan kell venni!

12. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2012. ápr. 1. 14:11

Oka lehet a feszesebb Achilles-ín is. Ortopédián diagnosztizálják, gyógytornával korrigálható.


Lehet ok a modorosság is :) De ne erre alapozz!

2012. ápr. 1. 14:08
Nincs véletlenül lúdtalpa? A nagyon befelé dőlő boka miatt az achilles feszülhet, talán azért kényelmetlen neki sarokra lépni (gyógytornászunk mondta, mikor megkérdeztem, a fiam unokatesója miért jár folyton így - ráérzett tényleg durva lúdtalpa van, és sajnos nem kezeltetik)
10. Lencsy
2012. ápr. 1. 13:38
Én ilyet még nem is hallottam ! Oké ,hogy a kis gyerekeknél megesik, hogy így jár, mert tetszik neki ..de hogy 7-8 éves gyerekek ?? Én ennek biztosan utána nézetnék, mert hogy nem természetes dolog ..( de ez csak az én véleményem )
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2012. ápr. 1. 12:54
De komolyan állandóan?
2012. ápr. 1. 11:40
én is jártam így sokáig, elmúlt. anyukám a mai napig van mikor úgy jár. semmi baja nem lesz. max. izmos lesz a vádlija. :)
2012. ápr. 1. 11:30
lábujjheygen járás tünete lehet csecsemőkori reflexek fennmaradásának, ezek viszont sokszor gátolják a normál idegrendszeri fejlődést
2012. ápr. 1. 11:28
A bátyámék kislánya is így jár, de csak akkor ha bent van. Ő azóta jár így mióta megtanult járni. Talán most, hogy iskolás lett, majd elhagyja.
5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2012. ápr. 1. 11:22
Ortopéd szakember elsőkörben.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2012. ápr. 1. 11:14
én megnézetném ortopéd szakemberrel
2012. ápr. 1. 11:12

Az én lányom is lábujjhegyezik.Voltam vele ortopédusnál,neurológusnál de semmi.Ő is azt mondja hogy Neki így jó.A háziorvosunk nekünk sem mond semmit csak annyit hogy majd kinövi....

4évesen kezdte és most 8éves.Igaz kevesebbet de azért még mindig csnálja.

2. bionet58 (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2012. ápr. 1. 11:09
Nézesd meg balettossal, ha pedig betegségnek gondolod, akkor kinezológussal.
2012. ápr. 1. 10:54

Legnagyobb kislányunk 7 éves lesz májusban, és állandóan lábujjhegyen jár. azt mondja hogy így kényelmesebb neki, régen rendesen ment, aztán elkezdte gyakorolni a lábujjhegyezést és úgy maradt, most már kb. 2 éve.


Mit csináljunk, a háziorvos nem mond semmit.

Volt valakinek ilyen tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook