Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábujj törés? fórum

Lábujj törés? (beszélgetős fórum)


2020. dec. 22. 16:54
Na az orvos óta eltelt másfél hónap és a lábujjam, bár talán már nem piros, de még mindig dagadt, erintesre érzem, olyan mintha egy csomó lenne rajta, ahogy írtam. Ez akkor szerintetek már így marad? Igaz nem kezeltem semmivel, mert úgy voltam vele, nem törés, krémekkel gondolom max kicsit hamarabb gyógyul de ennyi idő alatt azért szerintem illene már eltűnnie magától is. A csomó pedig nem igazán puha, nem tűnik vérömlenynek, a doki szerint a rtg - en nincs semmi más. Mint egy csont amúgy, olyan érzésre. Nem tudom akkor ez marad, vagy egyszer mégis elmulik. Ezzel már nem keresném újra fel a dokit.
19. aileron44 (válaszként erre: 13. - Papája)
2020. nov. 11. 19:14

Nem voltam rest elővettem a biztosításunkat!


Igaz én nem a legdrágábbat fizetem, mert ha kár van, biztos kitalálnak valamit, hogy miért nem fizetnek mégis.


A mienkben törésre 12.450 Ft a kártérítés összege. Amit te írtál, ahhoz elég komoly éves díjat kell fizetni. Nem hinném, hogy megéri!

2020. nov. 11. 18:48

Végül rászántam magam és elmentem ma. Szerencsére nincs törés (bár én szinte fogadni mertem volna), zúzódás, vérömleny, ezeknek a latin megfelelője van a papíron. Nadálytő krém, borogatás, esetleg fájdalomcsillapító. Vicces volt a doki, röntgen előtt meg után is, mikor kérdeztem mi a teendő azt mondta, ahogy említette az előbb, elővesz egy fűrészt.. :)

Köszi a válaszokat!

17. papája (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 16:51
A háztartási biztosítás akkor is fizet, ha te vagy a hibás, sőt a többi is. Ez nem felelősség biztosítás.
16. 083bf9bf2f (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 16:13
Nagyon sokáig volt kék elváltozás és duzzanat a lábán.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - 083bf9bf2f)
2020. nov. 11. 15:15
Meg volt neki is x ideig duzzadva. Nekem a fájdalom elenyésző már, igazából akkor fáj jobban, meg egy ideig, ha picit fogdosom, vizsgálgatom. Csak az zavar, hogy még mindig elég dagadt, mintha mondjuk két csont egymásra tolódott volna.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Papája)
2020. nov. 11. 15:13

Köszi, bár jelenleg pont nincs kötve biztosításom (nemrég felmondtam, sosem történik semmi. Nem is tudom az ilyen esetekre, hogy tulajdonkepp én vagyok a hibás, amúgy fizetne-e).

De mivel tudok rajta járni, nem esek ki a munkából, ez most nem is releváns, csak nem akarom, hogy esetleg így maradjon.

13. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 13:06
Törésre, repedésre a biztosító fizet, ha van lelet. Attól függ milyen biztosításod van, úgy 30-60000 Ft-ot.
12. 083bf9bf2f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 11:48
Anyukám lábujjával tudtak mit kezdeni. Neki eltört. Belerúgott az ágyba. Kezelték, kötözték, kapott gyógyszereket. Pihentetnie kelett. Elég sokáig gyógyult a lábujja és neki sem fájt erősen, ha rá lépett.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Csodapók)
2020. nov. 11. 09:36
Köszönöm, hát akkor lehet, hogy mégis ellátogatok a dokihoz.
10. csodapók (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 09:18
Nyár volt, egy klumpával megoldottam. Ha cipő, szerintem egy kicsit szélesebb fajta és kemény talpú lehet jó, amiben nem hajlanak a lábujjak, de a ragasztás miatt, mert merev, egyben mozog el is fér. Az első heti valódi pihentetés után lényegesen jobb lett!
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Csodapók)
2020. nov. 11. 09:13
Bár több hét elteltével, ha nálam is ez történt, nem tudom, helyre lehet-e tenni..
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Csodapók)
2020. nov. 11. 09:12
Oh, nem hangzik jól. De ugye nem kellett vele otthon maradnod? Tudtál cipőt venni rá?
2020. nov. 11. 09:05
Szia, én mindenképpen orvost javasolnék. Nyáron szinte szóról szóra hasonló történt velem (éppen ez az ujj, fájdalom, színek, majd pirosság, duzzanat), de én a 3 napon elmentem a traumatológiára. És milyen jól tettem, a felső ujjperc ízület kimozdult (megröntgenezték), amit ott helyben helyretett az orvos és rögzítette egymáshoz az utolsó három ujjamat, ami két napi cserékkel három hetes időszakra szólt. Ezalatt tényleg meggyógyult, de hideg időben még most is fájdogál egy picit. Gyors gyógyulást kívánok!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Globus)
2020. nov. 11. 08:58
Igen, ezért is nem mentem orvoshoz, mert hallottam már többször, hogy ezzel nem tudnak mit kezdeni. Csak azt nem tudom, több hét után normális - e még ez a csomó, vagy ez már így marad-e :( hogy tényleg mi lett végül vele.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2020. nov. 11. 08:56
Köszi, vizenyőre nem is gondoltam. Az jutott eszembe (nem tudom, anatómiailag hogy néz ki ott a csont, csontok), esetleg egyik racsúszott a másikra, bár nem lett rövidebb a lábujjam.
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 11. 08:50
Készülhet róla rtg, de csak gazdagabb leszel egy információval. Lábujj törésére nem igazán van más módszer, mint kímélet és idő. Néhány hónapig is érzékeny lehet.
2020. nov. 11. 08:20
Célszerű lenne elmenni a dokihoz, valószínű, hogy az erős ütéstől ott valami mégiscsak begyulladt és nem tud az esetleg felgyülemlett vizenyő, akármi távozni... megmutatnám dokinak.
2020. nov. 11. 08:01
A köröm rész alatti területet úgy értem, hogy nem alatta, hanem maga a lábujjam hosszán van a pukli, a felső porcon, vagy hogy is írjam.
2020. nov. 11. 07:58
Sziasztok. Pár hete kemény dologba rúgtam, és a kislábujjam melletti lábujjam egyből bedagadt, kékült, zöldült. Nem fentről érte az ütés, hanem szemből. Eléggé fájt akkor, rossz is volt ráállni, de pl cipőben, ami tartja a lábam, elviselhető volt. Orvoshoz nem mentem, mert így emlékszem, sokat nem tudnak vele mit kezdeni. Ez néhány hete volt, fáj még azért, de elviselhető, viszont mostanában főleg esténként égő fájdalmat érzek, meleg is a lábujjam, és bár mar jó ideje nem kék, de piros. Ugyanakkor sokkal nagyobb, mint a másik lábamon lévő ujj, egyfajta kemény pukli alakult ki közvetlenül a köröm rész alatti területen, be van dagadva és fáj, éget, ha megnyomom. Anno jegeltem, tegnap is. Igazából tudok vele közlekedni, bár estére picit bedurran, a kérdésem az lenne, hogy ez a duzzanat le fog menni egyszer vagy ez már így marad, esetleg deformálódott? Nem tudom, van-e értelme orvoshoz menni vele. Elég szép, kemény "csomó" lett rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook