Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ebben az esetben lehet menni laborba? fórum

Ebben az esetben lehet menni laborba? (tudásbázis kérdés)


2018. dec. 28. 12:44

Érdemi változásokat nem okoz általánosságban a menstruáció alatti laboratóriumi vizsgálat, de akadnak kivételek azért.


A női nemi hormonok (ösztradiol, progeszteron, FSH, LH). A CA125 és HE4 tumormarkerek értékét, a belőlük számolt ROMA-score-t is befolyásolhatja a menstruáció.(emelkedett értéket okoz a menstruáció)

Széklet,vizelet vizsgálatot is érdemes a vérzéstől eltérő napokon elvégeztetni.

2018. dec. 26. 18:28
Ha nem sürgős a vizsgálat, minek kétszer menni, kell kérni másik időpontot, vagy kinek hogy kell.
2018. dec. 26. 18:04
A vizelet felejtős szerintem.
6. unom (válaszként erre: 5. - Ikres_anyu)
2018. dec. 26. 18:03

Az eredmény már kevéstől is hibás lehet.

Szerintem csináltassa meg a vérvételt, a vizeletet meg később.

2018. dec. 26. 18:00
Legfeljebb szólsz a házidoktornak, hogy megvolt és a vizeletben vvt-k lehetnek. Menzesszel azért nem kerül a vizeletbe olyan sok vvt, ha meg sok van benne, akkor úgyis más okot keres.
4. melindike (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. dec. 26. 17:52
Szerintem azért nem, mert a vizeltvizsgálatnál nézik a vörösvérsejtek számát is, és az így nem lenne reális érték.
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Asztalravissza)
2018. dec. 26. 17:51
Hacsak nem hormonális dolgot néznek, szerintem simán megoldható, otthon mosdás+tampon feltétele után közvetlenül. Mielőtt leadod, a vérvételnél rákérdezel.
2018. dec. 26. 17:50
A vérvétel OK, de vizelet vizsgálatot ilyenkor nem csinálnak.
2018. dec. 26. 17:46
Sziasztok. Holnap kellett volna mennem vérvételre és vizeletvizsgálatra, de megjött. Felejtős a dolog tamponnal is, ugye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook