Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Napozás után kipattogás mitől lehet? fórum

Napozás után kipattogás mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


14. hoxari
2019. jún. 21. 08:43
Most mivel mifelénk nem igen süt azóta a nap... csak néha így elmúltak, szedek vitamint, és igyekszem nem testápolózni magam,olvastam az sem tesz jót neki.
13. elemző (válaszként erre: 1. - Hoxari)
2019. jún. 15. 19:53

Szia!

Van pár ismerősöm, akik korábban nem igen tudtak a napozni. mert napallergiások voltak, piros, viszkető kiütések jöttek elő. Nekik bevált a stabilizált aloe vara alapú napkrém, az aloe first és pár vitamin fogyasztása és már nyugodtan mehetnek a napra.

Jobbulást!

12. Dite75
2019. jún. 14. 09:23

Nekem napallergiám van. Bokámon, csuklómon, dekoltázson szokott kijönni. E-vitamin szedésével ki lehet küszöbölni.

Én nem kennék rá ilyen drogériás saját márkás naptejet semmiképpen. Nézzél valami természetesebbet ami nem tartalmaz annyi káros anyagot. Sokféle van a neten, mi az Esz..erkrém termékét használjuk.

Remélem sikerül enyhíteni. Ja nekem bevált még viszketés ellen a hideg folyóvizes öblítés.

11. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Hoxari)
2019. jún. 13. 11:28
Húú pedig derékig érő hajat nem felkötni ilyen melegben maximum klímás helységben tudom elképzelni.
10. Æsteria (válaszként erre: 9. - Hoxari)
2019. jún. 13. 09:39
Remélem beválik :))
9. hoxari (válaszként erre: 8. - Æsteria)
2019. jún. 13. 06:29
Köszönom, kipróbálom!
2019. jún. 12. 20:01
A DM saját márkás Sundance naptejei között van "sensitiv" vonal is, ami elvileg alkalmas pikkelysömörös, napallergiás és Mallorca-aknés bőrre is. Egy próbát megér.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Hoxari)
2019. jún. 12. 19:15
Pedig a hajad irritálja...
2019. jún. 12. 19:02

A legelső valamikor májusban történt a legelső forró napon, akkor napoztam, ugyanazon a területen lett aknés,mint most, akkor picit viszketett, próbáltam nem vakarni.

Elmúlt és most megint kiütötte ugyanott, nem viszket és valamennyivel kevesebb kb 5-10 pöttyel mint az elsőnél, nagyon elvagyok keseredve , most nem napoztam de kerti partin voltunk és hát 29 fokba bikini felsöbe voltam, így érte a nap.. nem merem a hajam sem felkötni, szégyenlem a pöttyök miatt a hátam, pedig derékig ér és borzalmasan meleg. :(

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Globus)
2019. jún. 12. 18:58
Áááá, az enyém nem viszket, nem fáj, csak egyszerűen kiütéses vagyok. Néhány éve kezdődött, azóta mindig így nézek ki szinte az egész nyáron. Most csak ott lett kiütés, ami kilógott a trikóból, majd ha csak bikiniben leszek, akkor lesz a hátamon is. Szerencsére az arcomon nem sűrűn jön ki:D
2019. jún. 12. 18:56

Nálam se hat semmi...jelenleg hólyagos a vállam,hátam..

Levendulás testápolóval kenegetjük de semmi..majd elmúlik,utána már nincs gond.

3. globus (válaszként erre: 2. - Channa*)
2019. jún. 12. 18:54
Nekem csak a minden évi első napsütés okoz órákig tartó hólyagosodást, viszketést, vakarózást, kivörösödést. Továbbiakban, ha már picit megfogott a nap, nem történik ilyen. Az első ellen viszont nincs orvosság... bármivel kenhetem, akkor is kialakul.
2019. jún. 12. 18:52

Allergia.

Én pont így vagyok...

Épp most a hétvégén kezdődött. Nekem a karom, a vállaim és a dekoltázsom kiütéses.

Innentől jön a hosszú ujjú, stb. Én a krémekre is allergiás vagyok:S


Ja, Hajat feltűzni, ha odalóg!

2019. jún. 12. 18:43

Napozás után a hátam teteje-közepe egy foltba mindig kipattogzik, hiába kenem be 50-es naptejjel.

(Akkor is előfordul, ha csak kint a napon tevékenykedek.)


Tudnátok esetleg krémet, vagy naptejet javasolni, ami segíthetne a megelőzésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook