Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » L-karnitin ital és pezsgőtabletta fórum

L-karnitin ital és pezsgőtabletta (beszélgetős fórum)


12. liv17 (válaszként erre: 11. - Liv17)
2015. ápr. 28. 13:12
*a transzferáz beviszi és más enzimek "bontják" a zsírsavakat
11. liv17
2015. ápr. 28. 13:08
Sajnos azt kell mondjam biokémikusként, hogy semmi értelme a karnitinos italoknak max annyi hogy fehérje bevitel, ugyanis a gyomor és bél peptidázai lebontják. A karnitin egyébként a mitokondrium külső és belső membránja között a karnitin aciltranszferázról szállítja a a zsírsavakat egy másik transzferázra ami a mitokondrium mátrixában béta-oxidációval bontja a zsírsavakat. Egy dologgal lehet aktiválni a béta oxidációt: szénhidrát mentes diéta vagy éhezés. (A glükagon nevű hormon indukálja a béta-oxidációt ami csak akkor fejti ki hatását ha nincs inzulin (I.es típusú diabetes és éhezés állapota) ami ugyanis serkenti a zsírok felépítését és gátolja a béta-oxidációt).
2015. febr. 18. 14:16

Rendszeresen iszom a torna előtt legalább 1 órával a karnitin koncentrátumot 3 dl vízben hígítva, nagyon érzem, hogy jó hatása van torna közben :) Jó találmány sztem. :)

Edzés közben pedig iszom a jó kis szénsavmentes vizemet. :)

9. szöszi71 (válaszként erre: 8. - Jujujo)
2015. jan. 12. 07:59
Köszi a tanácsot, már én is gondoltam rá. Ma hoztam a munkahelyre pezsgőtablettát és mielőtt megyek haza megiszok egy pohárral, hogy mire tornázni kezdek (ha elmúlik a fejfájásom).
8. jujujo (válaszként erre: 7. - Szöszi71)
2015. jan. 9. 10:32
Ha közben iszod, kalkuláld be, hogy minimum fél óra, mire a folyékony is elkezdi kifejteni a hatását. Szóval ha nem edzel minimum 1-1,5 órát, akkor szerintem edzés közben nem hatékony még inni pluszban.
7. szöszi71 (válaszként erre: 5. - Jujujo)
2015. jan. 9. 08:14
Tegnap torna előtt és közben is ittam és éreztem, hogy jobb az erőnlétem. :)
6. jujujo (válaszként erre: 3. - Chiron)
2015. jan. 8. 21:38

Olyan nem létezik, hogy bármi is zsírt égessen. Aki elhiszi, hogy elég meginni vagy bekapni ezért valamit, az... nos... :P

Az L-karnitinnek legfőképp energizáló hatása van, tovább bírja az ember, és/vagy jobb teljesítményt tud nyújtani. Továbbá abban is segít, hogy a szervezet az edzés során hamarabb kezdjen el hozzányúlni a zsírtartalékhoz, mint energiaforráshoz. Ez nem azt jelenti, hogy eleve zsírt éget az ember 100%-osan, ha L-karnitinezik, csak az arányt javítja.

5. jujujo (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2015. jan. 8. 21:35
Folyékony formában iszom edzések előtt fél órával. Kb 1,5 g-nyi L-karnitint fogyasztok így, és érezni, hogy energizál. :)
2015. jan. 8. 14:41

Szép. :)

Akkor nem megyek szombaton bevásárolni a BioTech-be az outlet day alkalmával. :D

2015. jan. 8. 11:46
Sziasztok, íme egy cikk - testépítő világbajnok tollából - érdemes elolvasni az L-karnitines részt. :) [link]
2015. jan. 8. 11:33
Szia. L-karnitin +chrome az nagyon jo. Nekünk az bevált. Nem is drága a pezsgötabletta viszont költségesebb és nem olyan hatásos!
2015. jan. 8. 11:08

Sziasztok!

Szeretnék azoktól tapasztalatot kérni az L-karnitin italról, pezsgőtablettáról akik edzés közben használják. Kinek hogyan és mennyire vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook