Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » L-carnitin tabletta szedése éh gyomorra? fórum

L-carnitin tabletta szedése éh gyomorra? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 7. 18:26
Igen, lehet szedni, reggel futás előtt én is ittam.
2011. júl. 7. 17:46
Ja és nem lehet túlszedni, mert kiürül a szervezetből a felesleg.
3. lola124 (válaszként erre: 1. - AndR3a)
2011. júl. 7. 17:46
Étkezés előtt kell bevenni. És edzés előtt legalább 1 órával, különben nem éri el a megfelelő hatást. Edzés előtt közvetlenül beszedve nem ér semmit.
2011. júl. 7. 17:44

Napi ajánlott mennyiség: 1 tabletta étkezés előtt

Igény szerint edzés előtt 1 órával ismét 1-2db


Az L-karnitin (4-N-trimetil-hidroxi-vajsav) egy aminosavszármazék, az emberi szervezet által is előállított, természetes anyag. Az L-karnitint több mint 100 éve fedezték fel, ekkor izolálták elször izomból és igazolták az izomsejtek működésére gyakorolt hatását.


Azóta számos egyéb élettanilag igen fontos hatását mutatták ki a kutatók, így pl. az idegrendszer és a szívizom megfelelő működésének fenntartásában játszott nélkülözhetetlen szerepét.


Legfőbb szerepét a zsírsavak elégetésében és a sejtek membránjának védelmében igazolták. Tudományos megfontolások alapján ezért táplálék-kiegészítőként immár több évtizede alkalmazzák szerte a világon.

Fogyasztása veszélytelen, nagy mennyiség bevitelénél sem mutattak ki mérgező hatást, hiszen a felesleg kiürül a szervezetünkbl.


Mire jó az L-karnitin?

-Fokozza az izmok erőnlétét és hatékony az izomláz csökkentésében

-Csökkenti a testzsír mennyiségét, mert azt elszállítja az izmokhoz

-Hozzájárul az egészséges szívműködéshez, fokozza a szívizom erőnlétét.

-Termékenység fokozó hatása van férfiakban

-Késlelteti a sejtek öregedési folyamatát

2011. júl. 7. 17:35
sziasztok! azt szeretném megtudni, hogy az L.C. tablettát ti kaja előtt v. után veszitek be? Ezt azért kérdem, mert én reggel tornázom éh gyomorral..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook