Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kvízek és társasjátékok fórum

Kvízek és társasjátékok (beszélgetős fórum)


2008. márc. 31. 20:34

Sziasztok!

Én is kvíz-és társasjáték rajongó vagyok. Interneten sokszor játszom a Kvízparton és a Kvízkirályon.


Társasjátékozni is nagyon szeretek, bár arra már ritkábban van időm. Sakkozni a telefonomon szoktam. A férjemmel néha ország-városozunk. A picurkánkkal neki való, tehát a három éveseknek megfelelő játékokat játszunk, most pl. az évszakokkal és a formákkal ismertetem meg.

Kártyajátékban a snapszlit szeretem, de amióta a papám meghalt, nem játszottam, mert mindig rá emlékeztet...

Most tervezem viszont újra megvenni a Gazdálkodj okosant. Jó kis nosztalgikus játék!

17. caravell (válaszként erre: 16. - Kaaskopje)
2008. jan. 9. 12:20
Tulajdonképpen szerintem 5-8 éveseknek,de a fiamm 11 és én is elszórakoztam vele.
16. kaaskopje (válaszként erre: 15. - Caravell)
2008. jan. 9. 12:15
Értem, szóval ez inkább gyerekeknek való :)
15. caravell (válaszként erre: 12. - Kaaskopje)
2008. jan. 9. 12:06
Egy műanyag vízesés,amin araszolnak felfelé a halacskák,annak függvényében,hogy hányast dobsz a kockával (játékosonként 3 halat kell felvinni), szemből piranják támadnak (ha valaki azt dob, a kockára van az is festve) és lelökik a halacskákat. A piranják számát szintén dobókocka dönti el (1-4ig) és kis láthatatlan (vízesés alatti) terelők irányítják,nem tudni merre mennek, lehet,h éppen saját halacskát ütnek ki. Szóval kicsit dedós (főleg ennyi pénzért) de az unokatestvérei kaptak ilyet karácsonyra és teljesen beleszeretett.
14. kaaskopje (válaszként erre: 13. - CILUSKA)
2008. jan. 9. 11:50
A Scrabble nálunk is az egyik kedvenc. Csak nálunk meg mostanában a férjem az, akinek nincs hozzá kedve, mert majdnem mindig én nyerek :)
2008. jan. 9. 11:38

Nagyon szeretem a társasjátékokat, rejtvényeket,kártyajátékokat stb.

Csak olyan játékhoz van nagy türelmem, ahol nyerhetek is.

Sakkozni nagyon szerettem, iskolás koromban még versenyekre is mentem, de mióta a Kedvesem midig "megver", azóta hanyagolom ezt a szép játékot/sportot.

Amíg nem volt számítógép, addig sokat játszottunk a SCRABBLE játékkal.

Most már a számítógépes játékok élveznek előnyt.

Csak az a baj, hogy nagyon időigényesek és nem mindig jut idő a HOXA játékok után másra is.

12. kaaskopje (válaszként erre: 11. - Caravell)
2008. jan. 9. 10:44
Na, ezt meg én nem ismerem. Ez milyen játék?
11. caravell (válaszként erre: 10. - Kaaskopje)
2008. jan. 9. 08:29

Köszi,majd utána nézek.

A fiamnak most lesz a szülinapja, Piranját kért, majdnem elájultam,amikor a játékboltos (aki megrendelésre hozta,mert a Karácsony miatt sehol sem lehetett kapni) közölte,h 9000Ft :( de utánanéztem a neten és ott is 7900 + szállítás,szóval tényleg ennyi :(

Ez ugyan nem gondolkodós taktikai játék,de nagyon aranyos és rövid,akkor is lehet egyet játszani,ha kevés idő van.

10. kaaskopje (válaszként erre: 9. - Caravell)
2008. jan. 8. 17:03

Kis kártyák vannak utakkal, városrészekkel, mezõvel, és ezekkel kell építkezni. Egy nagy tábla lesz belõle a végén. Ja és persze vannak bábuk (ha jól emlékszem minden játékosnak 8), azokkal lehet 'földet foglalni', ezáltal pedig pontokat szerezni.


Ezt a neten találtam róla: "Carcassonne egy dél-franciaországi város mely messze földön híres volt impozáns és tekintélyes váráról. A játékosok a lovagok és a kelyhek világába kerülnek, abba a korba, amikor minden elkezdődött. A játékosok a vazallusaikkal (parasztok, lovagok, útonállók, barátok) együtt városokat, utakat, várakat, kolostorokat építenek. Az egyes építmények különböző pontokat érnek s a játék végére kiderül ki terjeszkedett e legügyesebben. A 2001-es Év Játéka!"

9. caravell (válaszként erre: 8. - Kaaskopje)
2008. jan. 8. 16:07

Nem ismerem. Írnál róla bővebben?


A mi családi kedvencünk a Cluedo.

8. kaaskopje (válaszként erre: 1. - Ila)
2008. jan. 8. 15:57
Látom kicsit régi a fórum, de azért írok :) Én is nagyon szeretek játszani. Imádom a társasjátékokat, rejtvényeket, kirakókat. Az interneten is van pár játék, amivel rendszeresen játszok. Az utóbbi idõben pedig a Carcassone nevü társassal játszunk nagyon sokat.
2007. okt. 28. 13:07
IGEN ÉS IGEN ÉS IGEN!!!!!!!!!!!Játék minden mennyiségben.Ennek családi hagyománya már a sját gyerekkoromig húzódik vissza.amikor az olvasás mellett ez volt a legjellemzőbb időtöltésem.
2007. máj. 27. 21:24
Imádom a rejtvényeket.Sok játékot már kprobáltam legjobban a logikait es stratégiai játékokat szeretem.
2007. márc. 28. 23:56
Imádom a kvíz játékokat, rejtvényeket. Itt a fórumon is mindig végig megyek a játékokon. Ahol tudok ott játszok. Keresztrejvényt fejtek stb. Azért játszok a Honfoglalón is, mert az "agyamat", tudásomat egy kicsit felpörgetem. Már rég jártam iskolába és így legalább nem felejtek.
4. leona78 (válaszként erre: 3. - Ila)
2007. márc. 28. 19:33

Szioka Ila!:)

Csak most fedeztem fel,hogy valaszoltal nekem,bocsika!

Nekem mindig van idom egy kis jatekra,plane ha sokat kell gondolkodni rajta.De mostanaban inkabb a kedvem nincs meg hozza,mert idom az van...

3. ila (válaszként erre: 2. - Leona78)
2007. febr. 10. 19:59

Köszi leona78!!!!!!!!!!!

Csak az a baj, hogy az utóbbi időben nem nagyon van rá alkalmam, gondolom, Neked sem. A mai élet nem erről szól.

2007. febr. 10. 00:38

Szia ila!

Egyetertek veled,en is szeretem az ilyen jatekokat.

1. ila
2007. febr. 9. 22:16
Én szeretem a társasjátékokat,a kártyát,a kvízt, és minden olyan játékot, ahol gondolkodni, variálni kell.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook