Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen fórum

Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Küzdelem a PCOS és a hajhullás ellen

1 2 3
55. Tess88
2012. nov. 30. 17:17

Sziasztok!


Magas vékony lány vagyok 24 éves. Van ill. volt köztetek olyan PCOS ill. IR-es beteg akinél "csak" annyi volt a tünet, hogy a petefészekben sok kicsi ciszta volt és ez mellett folyamatos gyenge középerős vérzése volt? Nálam ugyanis nem az a baj, hogy nem jön meg hónapokig, hanem 14 éves korom óta fogamzásgátló nélkül folyamatosan vérzek. Semmi más egyéb tünetem nincs (sem hajhullás, sem hízás, sem szőrösödés) Sajnos nagyon sok orvosnál voltam már és elég bizonytalannak érzem a diagnózisukat. Mást mond a belgyógyász és mást a nőgyógyász!

Előre is köszi, ha tudtok segíteni!

54. ecus (válaszként erre: 46. - Kisr)
2012. nov. 30. 17:12
Mondjuk az én nőgyógyászom azt mondta hogy semmilyen fogigátlót nem szedhetek soha esetleg ha gondolom akkor spirált rak föl de köszi abból nem kérek......úgyhogy nem tudom mit tukmálják minde3n pcos-nak a fogigátlót???
53. ecus (válaszként erre: 44. - Kisr)
2012. nov. 30. 17:10
Hát nem semmi és akkor ha most én D vitamint akarok szedni akkor nem írhatja föl a háziorvos????
52. ecus (válaszként erre: 42. - Katoca5)
2012. nov. 30. 17:08
nem semmi ....ez ám a tuti......
51. ecus (válaszként erre: 41. - Csipkerozsika83)
2012. nov. 30. 17:07
Na akkor te vagy szerintem a világ első pco-sa aki meggyógyult szerintem könyvet kéne írnod róla......még nem is halottam olyat aki meggyógyult volna bármitöl is....gratulálok hozzá
2012. nov. 30. 14:05

Egy D vitamin, ami hasznosul is, nem úgy mint a gyógyszertári szintetikus vackok (én a kislányomnak sem adok gyógyszertári Vigantolt, amit a DRnéni ír fel...). Vannak még a neten más márkájú D vitaminok is, amik tényleg hasznosulnak, ez csak egy közülük.


[link] itok/novenyi-kivonatok/d3-vitamin-cseppek-synregytech.html

49. Manikácska (válaszként erre: 48. - Kisr)
2012. nov. 30. 11:40
Várj csak, mert én Romániában lakom. Itt nagyon más a gyógyszerek rendszere.
48. kisr (válaszként erre: 47. - Manikácska)
2012. nov. 30. 08:52
Hú, ez érdekes. Épp most akartam én is szedni D Vitamint, mert nekem is jól jönne a bőrömre, de a héziorvos azt mondta, nem írhatja csak úgy fel, és a húgoméból sem kaphatok, mert neki is korlátozva van, tehát ha én "lopok" pár szemet az övéből, akkor neki nem lesz elég egy hónapig, márpedig egy hónapban csak 1 levéllel válthat ki. Ez nagyon fura...majd utána járok, lehet, az én háziorvosom szerencsétlenkedik...
47. Manikácska (válaszként erre: 44. - Kisr)
2012. nov. 30. 06:31
Itt csak simán bemegyek a gyógyszertárba és minden nélkül adnak D-vitamint, csak elég drága.
46. kisr (válaszként erre: 45. - Pita17)
2012. nov. 29. 21:20
Szerintem nőgyógyászhoz menj, mert hüvelyi ultrahang segítségével meg tudja állapítani, vannak-e policisztáid a petefészkeken. Ha igen, akkor valószínűleg PCO-d van. És majd rád akarja tukmálni a fog.gátlót, ami nem segít...ezután menj inkább természetgyógyászhoz...
45. pita17
2012. nov. 29. 21:11
Nekem is hullik a hajam és kimaradozik a menzeszem. Szeretnék utánajárni, de nem tudom hogyan kezdjem. Háziorvoshoz menjek előszőr, nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz? Valaki tud jó és megfizethető helyet ajánlani?
44. kisr
2012. nov. 29. 21:00

Nagyon felelősségteljes lány vagy, gratulálok ehhez, ez igazán ritka ilyen fiatalon! :-)

Húgomnak (20 éves) is PCO-ja van, az orvos csak legyintett: "szedjen fogamzásgátlót, attól menstruál majd, aztán ha gyereket akar, nehezebben fog összejönni, mint átlagban, de talán összejön". Hát köszönjük a felvilágosítást! Húgomnak viszont volt olyan szerencséje, hogy a menzesz kimaradáson és a pattanásokon kívül nem volt más tünete. Emellett nem kellett neki beleásnia magát a témába, mert anyósom természetgyógyász, és ő irányította, hova menjen, mit szedjen. Így először lecsökkentette a prolaktin szintjét egy homeós bogyóval. Ennek köszönhetően nem feszült többé a melle. De ettől még nem menstruált rendszeresen. Így anyósom endokrinológiára küldte, ahol ő is D vitamint kapott, amitől aztán elmúltak a pattanásai és a menzesze is kezd helyre állni. Milyen érdekes, hogy D vitamint nem lehet vény nélkül venni! Pedig sok mindenre jó lenne! :S És még a házi orvosod sem írhatja fel...csak szakorvos.

43. 5e0c262058 (válaszként erre: 41. - Csipkerozsika83)
2012. nov. 29. 19:04
Gratula
42. Katoca5 (válaszként erre: 39. - Ecus)
2012. nov. 29. 13:57
Jött Csipkerózsika és felébredt álmából, elmondta a tutit :)
2012. nov. 27. 14:05

Sziasztok!:-)


Nem tudom,hogy a pcos alapvetően megszűntethető-e a paleolit táplálkozàssal,de el kell mondjam,hogy egy ève vagyok paleós és megindult " magától" spontán úton a peteérésem ès màr nem látszik az ultrahangon,hogy valaha is ilyen gondom lett volna!!!!!!!! A menstruációs ciklusom is rendeződött!!!!!!:-):-):-)

40. Peggy73 (válaszként erre: 23. - Ecus)
2012. nov. 26. 18:59
Ezek az ilzsu termékek egész jónak néznek ki! Megtaláltam a krémmánia. hu-n a hajregeneráló készítményének az összetételét, hihetetlen, de tényleg csak természetes összetevők vannak benne! Lehet, hogy kipróbálom! :)
39. ecus (válaszként erre: 36. - Manikácska)
2012. nov. 25. 21:09
:-o jaj bocsi az immunerősítőjét kell inni :-)))
2012. nov. 25. 17:09
Hajhullás közben/ellen a küzdelemben nekem segített: emu olajos sampon, és levendula balzsam. A vékony hajszálakat megerősíti, ha a sampon és a balzsam között egy evőkanál mézet kis meleg vízben elkeversz, és kicsit a hajadon hagyod. A hajvágás is segít picit, minnél hosszabb, annál jobban látszik, hogy ritka. Épüljetek, szépüljetek! ;)
37. Katoca5 (válaszként erre: 34. - Ecus)
2012. nov. 25. 13:48
Ok :)
2012. nov. 25. 07:08
Utánanéztem és az Ilzsu hajregenerálót a fejbőrre kell tenni.
35. Manikácska (válaszként erre: 31. - Ecus)
2012. nov. 25. 06:54
Ja, így már értem! Köszi a felvilágosítást. :)
34. ecus (válaszként erre: 32. - Katoca5)
2012. nov. 24. 17:33
Jajj de jó az oldal.....elolvastam...persze nagyon jó lenne ha tényleg így is lenne akkor nem kellenének sem orvosok sem kórház sem sztk-t fizetni.....örülünk hogy van a paleo....az a sztori kimondottan tetszik hogy elkerülhető a rák...
33. Katoca5 (válaszként erre: 30. - Ecus)
2012. nov. 24. 14:00
Lemaradt a mondat vége: gyógyítanak. :)
32. Katoca5 (válaszként erre: 30. - Ecus)
2012. nov. 24. 13:58

Persze szabad szkeptikusnak lenni. Vicces, de minden úgy van ahogy leírod. :)


Azért küldök egy linket, hátha... Nem meggyőzni akarlak, csak elgondolkodtatni. :)


[link]


Ja, és vannak orvosok, akik már úgymond ezzel gyógyit

31. ecus (válaszként erre: 28. - Manikácska)
2012. nov. 24. 13:00
Mondjuk úgy hogy tiszta gyógynövényből áll amit ha magadhoz veszel az a belső szerveket is gyógyítja és mivel nagyon sok olyan gyógynövény is van ami nyugtat és ellazít ezért ha nyugodt vagy akkor a lelked is gyógyul :-)))Jah és ezt meginni kell nem külsőleg használni :-)))
30. ecus (válaszként erre: 25. - Katoca5)
2012. nov. 24. 12:55
Jah értem akkor a paleo étkezéstől elmúltak a ciszták a petefészekben.....ne viccelj már.....akkor a cukorbetegek is ha peleo étrnden vannak akkor nem kell inzulin ......ha valaki én nagyon hiszek a természetes gyógymódban hidd el de ez már nekem is sok.......nem hinném hogy a pco gyógyítható lenne ezzel.Én voltam homeopata orvosnál és ő is azt mondta hogy sajnos a pco nem gyógyítható csak kezelhető....
2012. nov. 24. 07:49
nekem pl nem vált be a paleo,de ez egyénfüggő
28. Manikácska (válaszként erre: 23. - Ecus)
2012. nov. 24. 06:34
Ha a hajhullás oka belül van, akkor hogy tud segíteni egy külsőleg alkalmazott szer?
27. Manikácska (válaszként erre: 25. - Katoca5)
2012. nov. 24. 06:33
Sokat morfondíroztam a paleo diétán, de nem merek belevágni. Főleg, hogy még több időt kellene a konyhában töltenem, pedig így is sokat forgolódom ott, igaz, szívesen. A legtöbben azt mondják, hogy a paleo csak ront a helyzeten, vannak ilyen és olyan tapasztalatok is.
2012. nov. 23. 17:33

Már lehet, hogy olvastátok ezt is, de hátha jól jön valakinek. Az Antal Vali honlapján a "friss blogbejegyzések"-nél egészen mást kerestem de ráakadtam erre is: Az újabb népbetegség, a policisztás ovárium szindróma (PCOS), ez a címe.

Ebből az egészből én csak a kineziológus résszel nem értek egyet, én nem vele tenném helyre a lelkemet. De mindenki a saját belátása szerinti lelki módszert alkalmazza valakinek pszichológus, vagy pap, lelkész segíthet egy vagy több lelki beszélgetéssel (az a lényeg, hogy emberileg szimpatikus és nyitott legyen akivel ezt akarod megbeszélni akármelyik lélekgyógyász is áll az elveidhez, személyiségedhez közelebb). Hiszen a pozitív energia, kisugárzás ami a segítőből jön, szintén gyógyítja a testet, lelket. Ha nem érzed magad egyedül a problémáddal, az is sokat segít szerintem és sok erőt ad. Főleg ha valakinek nincs még párja, és nem tudja ezt a "terhet" megosztani. Mindenkinek JÓ egészséget vagy jobbulást kívánok!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook