Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyusok:) fórum

Kutyusok:) (beszélgetős fórum)


24. H.Ancsi (válaszként erre: 23. - Bucóka20)
2009. aug. 31. 19:42
sok sikert:DDDDD
23. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - H.Ancsi)
2009. aug. 31. 16:10
köszi,hogy irtál... mindent megteszek a cél érdekébe,hisz a kedvesem kutyusa és én sem lennék boldog ha engem szakitanának el az én kis drágaságomtól.
22. H.Ancsi (válaszként erre: 21. - Bucóka20)
2009. aug. 31. 13:57

jajajaj, ne aggódj, felesleges. Csak egy aberált kan bánt másik szukát. Nekem a pireneusiak hetente összebunyóztak, mikor a kan már nem birta a szuka terrorját, de még egy seb sem volt soha.

higyj a gazdinak, de ha megnyugtat kérdezd meg a kutyasulist.

21. Bucóka20 (válaszként erre: 20. - H.Ancsi)
2009. aug. 31. 13:29

Azért gondoltam,hogy bánthatná..mert az én spánim olyan heves természet:) félek,hogy kihúzná a kan kutyánál vmivel a gyufát,és annak meg nem lenne jo vége.De barátom azt mondja h nem bántaná,meg h mindent eltűr az én kutyámnak az övé,ez igy is van..de mi van akkor ha mégse?! Az lenne a legjobb,ha lenne pénzünk egy kis családi ház bérlésére,de ez szinte lehetetlen.

Mindenképpen mekérdezem a kutyasulis bácsit.:)

2009. aug. 31. 11:25

miért bántaná, ne butáskodj már, ha bántani akarná pórázon is nekimenne, sőt.

Hogy reagál a két kutya egymásra?. Ez a harci kutya dolog kicsit el van ám tulózva, tény van néhány rossz példa, de sokkal több tündéri, családi kutya is van közöttük, én jónéhányat ismerek, szerintem először menjetek el olyan helyre ahol el lehet,őket engedni és próbáljátok ki.

Egy normális, szocializált kutya nem okoz kárt ellenkező neműben, sőt azonosban sem.

Az oktató egyébként nem rossz ötlet ,próbáld meg

19. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - H.Ancsi)
2009. aug. 31. 11:16

Én még soha nem láttam verekedni,mindi pórázon van,ha lent vagyunk vele,mert nem kicsi korátol van barátomnál,hanem 1 éve...és neveltetés hiányába..elszalad.:):S

Az én kutyumat még soha nem bántotta,de nem tudom,tartok nagyon a dologtól.

Ugy gondoltam ezt a kutya oktatós dolgot,h elvinni a bácsihoz a 2 kutyát,legalább látja milyenek,és hátha....csak az a baj,h nem merem őket 1edül hagyni.Túl nagy,erős(mivel harci kutya),bele halnék ha bántaná a kutyusomat.

2009. aug. 31. 11:06

persze ez nem rossz ötlet, de itt elsősorban a kutya egyénisége a dötnő, kéne tudni milyen a staffi, hogyan verekszik, mennyire durvul be, milyen a természete. Normál esetben kizárt hogy a kan bántsa a szukát komolyan, az hogy néha kicsit megneveli, lenyomja a földre, rámorog az ok.

Ha viszont ugymond ha begurul és 'elszáll az agya" akkor nincs az az oktató, aki erről le tudja szoktatni, szerintem

17. Bucóka20 (válaszként erre: 16. - H.Ancsi)
2009. aug. 31. 09:38

Az a baj,hogy kutyusoknál nincs biztos.Őket az ösztön vezérli,ezért is félnék kettőjüket egyedül hagyni.Pedig vhogy meg kell oldani,mert barátom anyuja a lába miatt nem tudja lehordani a staffit (meg nem is övé a kutya),az meg nem vmi jo megoldás h barátom napi 2x szaladgál haza levinni a kutyát,bár lehet h mégis ez lesz a végső megoldás.

Még arra gondoltam,h van 1 bácsi barcikán aki kutyák oktatásával foglalkozik,és talán tőle lehet nem ártana megkérdezni.Hátha tudna valami tanácsot adni.

2009. aug. 31. 08:46

sziasztok, a két kutya közül én valószínütlennek tartom, hogy a spani a főnök. Sokkal inkább azt, hogy a staffi tolerálja a hölgyet.

Azzal egyetértek, hogy néha elszakadhat a cérna, és a staffinál nem lehet, tudni, hogy akkor mennyire tolerál.


Ha a szuka domináns, erről sajnos nem lehet leszoktatni, én azt a megoldást választanám, hogy összehoznám egy olyan szukával, aki nem tolerálja a terrort, viszont biztosan ugy tanitja rendre, hogy nem tesz benne kárt.

15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Bosika)
2009. aug. 31. 04:40
Ez azért nem alap tézis, de az ő esetükben valszeg így van. Nekem a 3 felnőtt kan tök békésen ezsik egymás melett.
14. bosika
2009. aug. 30. 22:47
A kutyák, akármilyen jóban is vannak egymással, a kajánál nem tűrik a másikat, mégha az egyik szuka, a másik pedig kan, akkor sem. Erre figyelni kell.
13. 81f46d06d3 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2009. aug. 30. 21:53
A staffi nem könnyű eset, habár Te a saját kutyusodról írtál több mindent. Mindenesetre egy staffi kan kutyának 3-4 éves korában van a legerőteljesebb akarata...amit érvényesíteni is fog. Én nem tudom, hogy nem lesz e rossz vége a kutyusok együttélésének... A staffi nem mindig elégszik meg azzal, ha a másik megadja magát... :(
2009. aug. 30. 21:22
koszonom.Akkor nem megoldhatatlan a dolog.Ha meg lenne valaki,akinek van ezzel kapcs.ba tapasztalata,akkor irjon legyszi. :)
11. Bcicus
2009. aug. 30. 20:45
Nem lezs gond, de kajáltatásnál figyeljétek őket, hogy ne vehesel el a kaját a másiktól és játéknál is eleinte figyeljetek, hoyg ne legyen gond. Ha a szuka keménykedni akar kapjátok el a grabancát, hoyg ezt nem szabad és valamelyiket ivartalanítassátok, leginkább a szukát.
10. Noniusz (válaszként erre: 9. - 318512f90e)
2009. aug. 30. 20:36

Így van.

Nálunk is a kau a főnök :)

2009. aug. 30. 20:31
szerintem mindig a szuka a dominánsabb, a kanokat elég rendesen nevelik. legalábbis itt a környéken. a kajálást tényleg külön oldjátok meg, a többivel nem lesz gond!
8. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2009. aug. 30. 20:26
Ha hagyja neki akkor nem lesz gond!Akkor már eldöntötték ki a " vezér"!Ha a kan elfogadta őt főnöknek, akkor nem lesz baj!
2009. aug. 30. 20:25

Nekem egy német juhász kan és egy kaukázusi szuka kutyám van.

Semmi gond nem lesz velük,tartsátok tiszteletben hogy az étkezést nem szereti ha zavarják.Ennyi.

Vagy külön helyiségben vagy egymástól távol etessétek őket.

6. Bucóka20 (válaszként erre: 5. - 43a06bd4d9)
2009. aug. 30. 20:15
Ha szabadba vannak akkor az en szukam a fonok,es ez igy nem jo.Elveszi pl rockytol a kajajat.Es kitudja nem e lesz 1x morci a kan.
5. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 4. - Bucóka20)
2009. aug. 30. 20:10
Szerintem ki kellene próbálni, hogy hogyan viselkednek kettesben szabadon.Hamar eldöntik majd egymás között hogy ki a főnök!A spánieled, mivel ő a szuka, nem lesz olyan domináns, így engedni fog a staffordnak!
2009. aug. 30. 20:04
De szoktuk,eleg sokszor.csak az en spanim harapos,marmint a kajara meg a jatekaira ugrik.Bar nem a masikat feltenem,mert nem tud benne kart tenni.De forditva mar nem biztos h igy lenne.
2009. aug. 30. 19:59

Ha kan és szuka lesz együtt nem lesz nagy gond.

Ha két kan lenne, na az...:)

2009. aug. 30. 19:57
nem szoktátok együtt sétáltatni a kutyákat?
2009. aug. 30. 19:56
Nem tudom,hogy van-e valami taktika amivel osszetudnank szoktatni ket kutyust.Az egy stafford 3eves kan a masik 1,5 eves spaniel szuka.Osszekoltozunk baratommal,es vhogy meg kellene oldani. :) ha irna vki,megkoszonnem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook