Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus hasmenése fórum

Kutyus hasmenése (beszélgetős fórum)


16. diorissimo88 (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 23. 19:16
A dudor tényleg adódhat abból is, hogy túl sovány a kutyus és felfekvése lett.Remélem, nincs semmi komolyabb baja. Majd írd meg, mit mondott az állatorvos.
15. Bodu (válaszként erre: 14. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 23. 13:35

Biztosan rendben lesz.

Ha a dudor felfekvés,akkor egy kényelmes fekhely,és annak sem lesz nyoma.

Sok szeretetet fogtok kapni tőle:-)

14. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 13. - Bodu)
2011. júl. 21. 21:34

Ő másfél éves, és ajándékba hoztuk el. Nagyon okos egyébként. Most adtam neki normaflore-t, meglátjuk mi lesz, de holnap délután megyünk az orvoshoz, megmutatni. Sztem a vele való foglalkozás kimerült a babusgatásban... :(

Olyan bújós, mint egy macska! :) A hátsó lábán is van valami dudor, amire azt mondta a csaj, hogy kb két hete van ott, nem tudja mi az. Hát remélem, hogy semmi súlyos dolog nincs a háttérben. :(

13. Bodu (válaszként erre: 12. - A56fa55821)
2011. júl. 21. 15:11

Nem kényes a gyomra,hanem hajlamos a gyomor-és bélcsavarodásra(mint a legtöbb nagytestű).

Izületi problémája pedig azoknak a szaporító által "termelt" kölyköknek lehet,ahol már a szülőket is réges-rég ki kellett volna zárni a tenyésztésből például csípődiszplázia miatt...

2011. júl. 21. 14:41

A dognál előfordul olyan, mikor növésben van, akkor izületi problémái akadnak, mert hírtelen nőnek és a súlyukat nem bírja a lábuk


Illetve olyan is előfordulhat, hogy a gyomra kényesebb.


Édesanyámék szomszédjában lévő német juhász kutyának volt ilyen problémája.

11. diorissimo88 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 21. 14:37

Szerintem is meg kéne mutatni mielőbb egy hozzáértő állatorvosnak.Ez tényleg nem normális dolog.

Igaza van annak aki azt mondja, sántít a történet(mármint az előző gazdié).Hogy került hozzátok a kutyus? Kaptátok? Vettétek?

10. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 21. 14:32
Ilyen a világon nincs....vagy ha van,akkor beteg.
9. Bodu
2011. júl. 21. 14:15
Mennyi idős a kutya?És kb hány kiló?
8. Bodu (válaszként erre: 7. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 21. 14:12

Gyenge duma...

Más meg a libamájtól,meg a szarvasgombától kap hasmenést,azért nem eszi...Pfff....

A száraz táp:fehérje(sajnos főleg szója,a rossz minőségű tápokban,amit a kutya meg sem tud emészteni),zsír,rost,szénhidrát,kalcium,foszfor,egyéb ásványi anyagok,hamu...Egyetlen dolgot vonnak ki belőle a jobb eltarthatóság miatt:a vizet.

A száraztáp nem gyógyszer.Egyszerűen szar kaját kapott(legyen ez táp vagy más),és ennyi történt.

7. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 6. - Bodu)
2011. júl. 21. 12:15
Állítólag csak száraz tápot kapott, mert minden mástól ment a hasa...
6. Bodu
2011. júl. 21. 09:51
Moslékon nevelt nagytestű kutyák tipikus tünete.
2011. júl. 21. 09:42

Természetesen elviszem dokihoz, csak érdekelt, hoyg esetlge volt e másnak is ilyen jellegű tapasztalata...

Nekem is sántít az egész, és én is azt gondolom, hogy nem kapott elég vitamint kiskorában, ezért nem fejlődött ki rendesen sem a bélflórája, sem a csontozata...

4. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 21. 09:26
Szerintem meg vidd el állatorvoshoz,minél előbb,mert egyik kutyánál se normális az,ha mindentől megy a hasa. (Egyébként az se,ha csak száraztápot kap.)Nekem nagyon sántít a történetnek az a része,hogy mikor felhízlalták,nem bírták a lábai....Vidd el orvoshoz,de tényleg,mert ez az állapot a kutyának se jó.
3. Bodu
2011. júl. 21. 09:26

Jó lenne,ha látná orvos.Krónikus hasmenést idült bélgyulladás is okozhat,meg számos más dolog.

Attól sovány,hogy a hasmenéstől szép lassan kiszárad.

Csoda,hogy él.

A lábai meg max.azért nem bírták,mert már kölyökkorában szarul táplálták,és gondolom nem kapott elég csonterősítőt,ettől meg angolkóros lett.

Orvos!Az egyik legkedvesebb kutyafajta.Segíts neki,kérlek!

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. júl. 21. 09:26
Tényleg vannak kutyák, akik csak a száraz tápot bírják. Maradj is annál szerintem. Viszont egy jó tanács: a táp legyen prémium minőségű és lehetőleg csirkeszármazékoktól mentes. Féreghajtással nem tudom mi a helyzet...mikor volt utoljára. Aztán lehetne még valami probiotikum félét adni neki, hogy tegye rendbe a kis bélflóráját. Ennyi jutott eszembe.
2011. júl. 21. 09:20

Tegnap érkezett hozzánk egy dog, azonban az előző gazdája csak szárazzal etette, mert mindentől megy a hasa állítólag. Kapott jutalomfalatot, és pár más falatkát, és tényleg hasmenése lett tőle. Nagyon sovány is, mert állítólag amikor felhízlalták, nem bírták a lábai. Nekem ez emésztési zavarnak tűnik. Van valakinek valami tippje? Volt valaki hasonló helyzetben?


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook