Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyavilág fórum

Kutyavilág (beszélgetős fórum)


1 2
23. Kangaroo (válaszként erre: 17. - C5407291df)
2007. máj. 18. 17:44

Kicsit OFF! :-P

Tényleg van franciád? :-)

Szoktatok járni a bulldogpiknikre is?

22. f124753f33 (válaszként erre: 21. - F62f15f10e)
2007. máj. 17. 12:49
Hát.. az fogós kérdés, én ugyanis kertes házban tartom a majmocskámat, úgyhogy ez nem merült fel sosem.
2007. máj. 17. 10:26
Hello, nekem egy édes keverékem van, picit butuska de nagyon szeretettre méltó. Nehezen tanul, a szobatisztaság nem megy neki, így nem tudjuk beengedni, jelölget. Erről, hogy szoktatnád le?
2007. máj. 17. 10:20
Sziasztok! Nekem egy amerikai bulldogom van. Sajnos elég keményfejű, akaratos kutyu, ezért csak keménykezű gazdiknak való :) De azért imádom :)
19. c5407291df (válaszként erre: 18. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 17. 09:41
Szia! A süni éjszakai állat, ezért az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy éjszakára bezárod a kutyáidat. A barátaimnál is volt ilyen probléma, ők este megkötötték a kutyát a süni miatt. Nincs jobb ötletem...
18. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - C5407291df)
2007. máj. 16. 21:46

Szia!

Szeretném a segítségedet kérni,hogy mit csináljak a kutyáimmal,hogy a süniket ne tépjék szét.

Mindíg éjszaka csinálják,semmit sem tudok tenni.

Nagyon sajnálom szegény állatokat.Azt sem tudom,hogy tartsam távol a süniket.Mit tegyek?

Ha van ötleted,kérlek segíts!

17. c5407291df (válaszként erre: 16. - Kangaroo)
2007. máj. 16. 21:23
Jól mondod, bosszú:)) Mert egyedül hagytad... Az én francia bulldogom kinti kutya, de ha nyitva hagyom az ajtót képes bejönni pisilni:)) Leteszi bent a névjegyét!
2007. máj. 16. 17:00

A szobatisztaság nálunk is eléggé elhúzódik!

Lassan 11 hónapos a francia bulldogunk, de még mindig bepisil, és újabban megint be is kakil, ha egyedül van. Ha itthon vagyunk, akkor nem, legfeljebb csak reggelre. De nagyon sokat is iszik!

Elvégzi a dolgát sétánál is, de kényszert érez rá, h bosszút álljon, amiért egyedül van hagyva pár órára. Pedig teljesen tisztában van vele, h le lesz szídva, mikor hazaérek! Mégis odapiszkít.

Ha hétvégén (mikor egész nap itthon vagyunk) kibírja, akkor hétközbe miért nem? :-(

15. Naomagic85 (válaszként erre: 14. - C5407291df)
2007. máj. 16. 15:11
Az állatorvos azt mondta, nem kell megműteni, de nem fog visszahúzódni:(((
2007. máj. 16. 15:10
Tartsd távol a macskákat tőle! Ha pár nap múlva nincs változás akkor vszínű, hogy sérv, és műtét...
2007. máj. 16. 14:34

Szia!


Vannak újabb kérdéseim! Vannak kismacskáink, pontosabban Anyukámé. Lassan 3 hónaposak. Rászoktak arra, ha együtt alszanak az én 9 hetes kiskutyámmal, szopják a köldökét. Mióta észrevettem, távol tartom őket tőle, de megduzzadt a köldöke. Az állatorvos mondta, hogy köldöksérve van a kiskutyámnak:( de azt nem mondta egyértelműen, hogy a macskák műve-e. Szerinted igen? Illtetve mit csináljak ezekkel az idióta macskákkal?

12. c5407291df (válaszként erre: 10. - Naomagic85)
2007. máj. 7. 21:12

Szia! Sorba válaszolok.

1.A szobatisztaságra neveléshez nagy türelem kell és változó, hogy mennyi idő.Ha egy helyre odapisilt tegyél rá újságpapírt és hagyd ott. Ha megint pisilni indul először szaglászik és szívesen pisil oda ahova már letette a névjegyét. Ha alvás után felébred rögtön ki kell vinni mert az lesz az első dolga. Ilyenkor vidd ki az újságot is a fűbe , hogy kint is megtudja szaglászni. Ha kint pisilt nagyon meg kell dícsérni, ha bent akkor bizony szidás jár.

2.A kutyus 3 oltást kell kapjon.Az elsőt 6 hetes korban, utána 2-3 hét múlva mindig a következőt.A negyedik oltás a veszettség elleni. Ha ezen felül is szeretnéd oltani azt az állatorvossal beszéld meg.

3. A pórázhoz szoktatást nyugodtan elkezdheted de csak fokozatosan, mindig rövid ideig tedd rá.

Amíg nincs meg az összes oltása nem szabad a kutyust sétálni vinni!! Csak tanács, de nagyon jó megfogadni!!!

4.A nevelés nehéz ügy. A tacskó különösen nagy színész, képes akár sántítani, beteget színlelni, vagy megsértődni, hogy a gazdája figyeljen rá. Ezek a turpisságok hamar kiderülnek ha az ember játszani hívja vagy valamilyen finom falattal kedveskedik neki. Sajnos az ő érdekében egy kis szigorra is szükség van.A dorgálást próbáld hasonló hangnemben csinálni, és ő érzékelni fogja rögtön, hogy valami rossz fát tett a tűzre!

Remélem segítettem, ha van még kérdésed írj.

11. 5464505f6a (válaszként erre: 1. - C5407291df)
2007. máj. 7. 17:47
"Kutya nélkül lehet élni de nem érdemes" -hm..ez tetszik.:)
2007. máj. 7. 17:13

Szia!


Nekem is rengeteg kérdésem van:) Nekem egy 8 hetes törpetacskóm van, nagyon rossz kislány:) 1. sehogy sem akarja megtanulni a szobatisztaságot, már alommal és pelenkával is próbálkoztunk, de nem hozott eredményt, néha jó helyre végzi a dolgát, néha meg nem. Mit tegyek? 2. Milyen oltásokat kérjek neki a kötelezőkön felül? 3. Én is kezdjem már szoktatni a pórázhoz? Rövidebb távra el lehet már vinni? 4. Nagyon akaratos, megszokta, hogy ha nyöszörög, én ugrok, nem akarom, hogy a fejemre nőjön. Hogyan neveljem megfelelően?

2007. máj. 5. 19:09
nálunk a hám vált be, a nyakörvtől szintén vinnyogott, de a hámot simán elfogadta. Csak tipp. :)
8. szika (válaszként erre: 5. - C5407291df)
2007. máj. 5. 19:08
Köszönöm...tényleg pár nap alatt megtanulta (előtte kint tartották). :)))
7. c5407291df (válaszként erre: 6. - Alexcheca)
2007. máj. 5. 18:00
Szia! Egyáltalán nincs hozzá korán. Mindennap rakd rá de csak rövid ideig.Próbáld ki, hogy mikor viseli jobban, amikor fáradt vagy amikor tele van energiával. Amelyik beválik akkor csináld.
6. alexcheca (válaszként erre: 1. - C5407291df)
2007. máj. 5. 17:57

Szia!

Nekem most egy 10 hetes törpeuszkárom van.Próbáltam nyakörvet adni rá, hogy szokja,de nyüszített végig, amíg rajta volt.Túl korán kezdtem, vagy valamit rosszull csinálok?

Muszáj, hogy megszokja a pórázt

5. c5407291df (válaszként erre: 4. - Szika)
2007. máj. 5. 17:57
Semennyivel! Kutyaként kell kezelni, de a lakásban tartott család kedvenceknél ez másképp alakul:)))Tapasztalatból tudom:)Meg kell figyelni kit fogad el falkavezérnek.Őrá fog leginkább hallgatni.Általában az a személy aki kicsit szigorúbban bánik vele.A sharpei nagy előnye, hogy a leggyorsabban lesz szobatiszta.Jó nevelést:)
2007. máj. 5. 17:39

köszönöm. a sampont kipróbálom. Még csak 6 hónapos lesz, úgyhogy a doki minden havi oltásánál ad neki féreghajtót is, ezzel biztos nem lehet gond. A cseppet is megkapja majd ajándékba a kis szörnyeteg. :)))))

Én is úgy hallottam, hogy kényes fajta, a húgom kapta a párjától ajándékba, mindenki angy felháborodására. Azóta a gondok ellenére ő otthon Őfelsége Hugó, és mindenki csak az ő kegyeit keresi. :)


még egy kérdés: van e vele valami különleges nevelési feladat, mert már abban sem avgyok biztos, hogy mennyiben kell vele másképp bánni, mint a német juhászokkal...

3. c5407291df (válaszként erre: 2. - Szika)
2007. máj. 5. 17:32
A sharpei elég kényes fajta. többektől hallottam, hogy renszeresen küzdenek bőrproblémával.Étvágyra a kutya béres csepp nagyon jó, állatpatikában vagy kutyafelszerelés boltban tudsz hozzá jutni.Én a yorkimat Nizorál samponnal fürdetem, esetleg próbáld ki, nagyon jó csak drága.A bőrproblémát még okozhatja belső féreg is, évente 3-4 alkalommal féregtelenítsd. Ha régen volt féregtelenítve akkor 2 hét múlva meg kell ismételni a kezelést.Sajnos a túltenyésztés is közre játszik most már ami ellen nem tudunk tenni.Sok sikert:))
2. szika (válaszként erre: 1. - C5407291df)
2007. máj. 5. 17:08
milyen kutyákat tenyésztesz? Amivel nekem problémám van: shar pei. Van mellette 2 német juhászunk, mindig is az volt, gond egy szál se velük. De ez a kisördög nagyon problémás. Nem eszik, vagy csak alig, elképesztően válogat. És allergiás kiütések jönnek ki a bőrén, és sokat viszket. És már 3x fázott meg, volt tüdőgyulladása. Elképesztő. pedig a lakásban tartjuk, van kabátja, havonta visszük a dokihoz, antiallergén kutyasamponnal fürdetem hetente a parancs szerint...nem tudom mit kellene még tennem. Egyébként ő ebből semmit nem érzékel, mert piszok eleven kis dög, és mondanom sem kell, hogy mindenki állandóan őt dajkálja, szórakoztatja. És ezt maximálisan ki is ahsználja. :)))
2007. máj. 5. 16:28

Én 16 éve tenyésztek kutyákat, és ezúton szeretném felajánlani segítségemet a velük kapcsolatos problémák megoldásában. Ha valamire kíváncsi vagy írd meg és ha tudok segítek.

"Kutya nélkül lehet élni de nem érdemes"

(és ha van rá lehetőséged, hogy kutyát tartsál:))

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook