Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyavilág fórum

Kutyavilág (beszélgetős fórum)


1 2
53. salabakter (válaszként erre: 50. - A74de3d08a)
2008. dec. 12. 18:25
Pedig a miénk is olyan.Sőt,nincs olyan szűk nyakörv,amiből ki ne bújna.
52. a74de3d08a (válaszként erre: 51. - Da5a93d992)
2008. dec. 11. 21:22

ááááá, dehogyis. :-)

nekem egy gyönyörű keverék kutyusom van. :-)

51. da5a93d992 (válaszként erre: 50. - A74de3d08a)
2008. dec. 11. 20:05

Majd fogsz. Ne csodálkozz ha ilyen történettel találkozol a Fókuszban :)) Azok mi leszünk.

Neked milyen kutyud van?

50. a74de3d08a (válaszként erre: 49. - Da5a93d992)
2008. dec. 9. 09:40
háááát én nem hallottam még olyan kutyáról, aki megfullasztotta volna magát... :-o
49. da5a93d992 (válaszként erre: 48. - A74de3d08a)
2008. dec. 8. 21:00
De sajnos megfullasztja magát inkább. :) De azért megpróbálom a sétáltatást, hátha belejön a fiú.
48. a74de3d08a (válaszként erre: 47. - Da5a93d992)
2008. dec. 8. 12:30

hát biztos jobb lenne, ha gyakrabban vinnéd. :-)

sajnos nem tudok, de vannak kutyás könyvek, amiben le vannak írva. nekem nincs sajnos, de szerintem megtanulja hamar és biztos nem fullasztja meg magát.

47. da5a93d992 (válaszként erre: 46. - A74de3d08a)
2008. dec. 8. 11:30

Köszi a válaszodat. Ezzel én is próbálkoztam, de ha rövid pórázon van is nagyon húz, alig lehet tartani, mindig előrébb akar menni. Erre tudsz vmi megoldást, hogy ne húzzon, mert az nekem is elég kellemetlen. Vagy egyszercsak megszokja? :) Az a baj inkább megfulladna, de akkor is megy előre.....Mikor elfárad már kevésbé húz, de addig....

Amúgy nagyon tanulékony, mikor először voltam vele városban, második piros lámpánál mikor megálltam, már egyből leült és várt. A többi "trükköt" is nagyon hamar megtanulta. De sétálni nagyon szeret. Lehet az is jót tenne neki ha gyakrabban menne.

46. a74de3d08a (válaszként erre: 45. - Da5a93d992)
2008. dec. 7. 09:34

én nem szoktam hosszú pórázra engedni az enyémet és ő is elég nehezen tanult meg sétálni.

én úgy csináltam, hogy mindig bal oldalamon van, egész rövid pórázon, hogy pont a lábam mellett mehet csak, kb fél méteres pórázon. most már tudja, hogy ott kell mennie és ha kicsit hosszabbra engedem a pórázt, akkor is csak a lábam mellet megy, sarkokon megáll, leül, míg nem mondom, hogy mehet.

2008. dec. 6. 16:05

Sziasztok!

3 magyar rövidszőrű vizslám van, kertes házban lakunk falun. Lenne egy kérdésem, hátha van vkinek egy jó tippje. A kuszik 2 évesek múltak és a következőket tudják: ül, gyere ide, nevükre hallgatnak, parancsra maradnak még ha a kedvenc falatuk is van a kezemben, pacsit adnak. Viszont pórázon menni azt nem tudnak :) Ill. csak egyikük, de őt már így "örököltük". A szukámmal nem is lenne gond, de a kan kutyusom 35 kg, szép nagyra nőtt. Össze-vissza fut, húzza a pórázt, kész kínszenvedés sétálni vele, igaz sajnos sokat nem is visszük. Lehet ez a hiba. Hogyan kezdjek neki a pórázon sétáltatásának? Ismerős terepen kezdenék neki ahol nincsen különösebb ingernek kitéve (kutya, ember, stb.)...a falu szélén lakunk tehát ez megoldható. (Visszahúzni nem nagyon tudom menet közben, nem vagyok olyan jó kondiban.) :)

Vkinek van vmi jó ötlete?

44. Cucus7 (válaszként erre: 42. - A74de3d08a)
2008. nov. 9. 01:39

Köszi de nekem csak egy van. Ha kettőt látsz, az egyik a nővéremé az havanese, a másik westie Lujzi a barátnőmé.

Az enyém meg Fanta.

2008. nov. 1. 23:34
Hellotok:))Az én Döncim fél éves kora óta szobatiszta,szerencsére családi házban lakom,jó nagy udvarral,ugyhogy van hely böven!ízig-vérig terrier,nagyon makacs és önfejü,ha megszidom mindig sunnyog,2 lábra áll,és nyujtja a mancsát:))ilyenkor persze nem tudok rá haragudni!imád lopni,pl.használt papirzsepit,zoknit,papucsot,pedig már lassan 2 éves lesz!imádom a kis cukipofát:)
42. a74de3d08a (válaszként erre: 39. - Cucus7)
2008. okt. 30. 09:42
nagyon arik a kutyusaid. :-)
41. Cucus7 (válaszként erre: 40. - Fruzsa003)
2008. okt. 30. 08:51

Imádom a kutyámat, olyan egyéniség, meg kell halni néha a nevetéstől, olyanokat csinál, aztán ártatlan nagy barna szemeivel rám néz, és olvadok.

Mi kb. 5-6 alkalommal megyünk le. A fő séta este 6-7-ig, akkor jönnek a többi westiek, általában hárman itt vagyunk, kettő lány és egy "komoly" 7 hónapos férfi.

Nagyon aranyosak. Most a zsebemből lopkodja a juti falatot, pedig most kapott, az előbb jöttünk fel.

Legközelebb kb. 13 órakor megyünk le.

40. Fruzsa003 (válaszként erre: 39. - Cucus7)
2008. okt. 30. 01:13
Szia! nekem is westie-m van. és ő is egy igazi nő. amíg még panelban laktunk úgy oldottuk meg (meg szerencsére igényelte is) , hogy a vacsi után nemsokkal lementünk sétálni. és így ehez hozzászokott mostmár vacsi után megy is ki elvégezni a dolgát. igaz nekünk is volt másfél év.. Nekem is első kutyám.. Elég nehéz eset egy terrier.. :)
39. Cucus7 (válaszként erre: 38. - A74de3d08a)
2008. okt. 30. 00:44

Igen ezt tudom, ezért nem is büntetem, csak oda szólok neki hogy rossz kutya voltál, de szerintem ezt ő is tudja.

Mivel én alszom, mikor ezt csinálja, nem is tudnám megszidni érte.

Ma nyirtam egy kicsit a pofijából, a fenekénél meg a hasán, aztán fürdés, most nagyon szép lett. De tudja magáról, amikor bejön a hálóba, nézegeti magát a tükörbe. Hiába nőből van.:D))))))))

38. a74de3d08a (válaszként erre: 37. - Cucus7)
2008. okt. 27. 10:22
ha rosszat csinál a kutyus, csak akkor van értelme megszidni, ha rajtakapod, vagy max. pár másodpercen belül észreveszed. utána már nem tudja, hogy miért szidod. :-(
37. Cucus7 (válaszként erre: 34. - Freddie)
2008. okt. 27. 09:31
Nem akarlak elkeseriteni az én westiem, Fanta már másfél éves és minden reggel, legalább kaka vár, ma pisi is, és nem tudom hogyan oldjam meg. Én is mondom neki, hogy csunya rossz kutyus, be is húzza fülét farkát, de másnap ue. Próbáltam én is a vacsiját előbb, később mindenhogyan, már arra is gondoltam, egyik este nem kap vacsit és reggel adok ezután, hogy napközben kakiljon. Nekem is első kutyám, tehát szivesen fogadom a kutyusgazdik tanácsát. Köszi előre is.
36. jujika
2008. aug. 24. 13:42
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne,hogy a francia buliknak nagyon hullik a szőrük?Hogy állnak a gyerekekhez?köszi
35. hajini
2008. aug. 22. 16:34
sziasztok. nekem van egy francia bulldogom, aki most lesz 4 hónapos.Arnie-nak hívják és mindent megrág... a szobatisztasággal már haladunk, csak a pisi megy be néha... de az normális-e, hogy csak most bújnak ki a fogacskái??? első kuszink és nagyon elm van kényeztetve. remlélem nincs baja
34. freddie (válaszként erre: 32. - Anita123)
2008. júl. 31. 09:45

Szia Anita!

Nálunk is ez a probléma. Egy 6hónapos erdélyi kopónk van. Napközben szobatiszta, néha bepisil, de nagyon ritkán, viszont reggelre mindig egy pisi és egy kaki vár minket. Amikor takarítjuk fel elmondjuk neki, hogy rossz kutya, nem szabad bepisilni, stb. Mert szerintem tudja,hogy az ő piszkát takarítjuk, azt tudja, hogy ő csinálta. Persze nem olyan hatásos mintha rajtakapnánk amint csinálja. Nagyon zavaró ez. Nagyon várjuk, hogy szobatiszta legyen!

Most kipróbáltuk azt, ohgy kicsit hamarabb kap vacsorát, így eltelik az esti séta és a vacsi között 4óra. Hátha nem nyomja egész este a hasát a vacsi. Nem tudom...

2008. márc. 12. 13:44
NEKEM EGY NÉMETJUHÁSZ KUTYÁMVAN, NAGYON OKOS.
32. Anita123 (válaszként erre: 30. - 4726e582cf)
2007. szept. 12. 11:25

Mi a helyzet akkor mikor este kakil be a kutya mikor nem lato es nem udom megroni????

Nekem ez a problemam.

31. c5407291df (válaszként erre: 29. - Lepomarika)
2007. júl. 9. 06:44

Ha tenyészteni akarsz először is jó alomból és szép kutyust kell venni.Az ár általában a minőséget is tükrözi. Sajnos többszörös nyertes szülőknek is lehet rossz minőségű kölyke. Ez lehet, hogy így ridegen hangzik, de a tenyésztés egészen más mint a hobbi kutya tartás. Meg kell felelnie a kutyánák a tenyésszemlén és nem árt versenyekre is elvinni.A fajta kiválasztásánál pedig szerintem mindenkinek van egy elképzelése, tehát olyant válassz akivel eltudod képzelni a következő tizen pár évet.Pl ha neked a boxer és a dobermann tetszik, ne vegyél mopsot.

Vannak fajták akik csak szinte császárral tudnak,szülni a kis fajtáknál pedig alacsony az alomszám. Tehát a tenyésztés sem egyszerű de a megfelelő gazdi megtalálása sem könnyű feladat.

30. 4726e582cf (válaszként erre: 21. - F62f15f10e)
2007. júl. 8. 20:52

Nálunk egy dolog vált be, ugyan kertünk nincs, de rendszeresen lejárunk a kutyával.

Sokáig nem volt szobatiszta úgy 7 hónapos koráig.

A módszer, ami segített, nagyon meg kell dícsérni, amikor oda végzi a dolgát, ahova kell és megszidni, ha nem oda. Ez utóbbit csak kicsit, nem szabad túlzásba esni, tehát nem belenyomni az orrát, mert abból nem ért, és nem utólag lehordani, hanem, ha éppen látod, hogy bent végzi a dolgát, akkor, és akkor kihúzni a kertbe. Igaz nekünk ilyenkor kellett lerohanni vele, ami macera volt pont télen :-O.

Aztán voltak kedvenc helyei, pl. a hűtőt oldalba pisilte mindig (kan amúgy), na arról volt nehéz leszoktatni, de ugyanilyen módszerrel ment az is :). Sok sikert!

2007. júl. 8. 20:47

Sziasztok!


Bocs hogy a témához kapcsolódik igazán az én kérdésem, de arra lennék kiváncsi hogy milyen kutyát éri meg tenyészteni. Szeretnék venni pár szukát csak nem tudom milyen fajtát... Van ötletetek?? Köszi előre is

2007. júl. 1. 09:03

A dalmata kb 12-14 évig él, nem kényes fajta. Nagy a mozgásigénye, és érdekességként nem ritka a 15 kiskutyából álló alom sem!

A kutya nagyságánál pedig döntő, hogy hol szeretnéd tartani. Lakásba mindenképp kistestü és nem túl ugatós fajta az ideális. Udvaron, pedig mindenki eldöntheti, hogy melyik fajta tetszik neki tehát szabad a vásár. A kutya másfél éves korára válik igazi felnőtté, ilyenkorra növi ki a gyerekes dolgait, megvannak már a rendes fogai és nem rág mindent szét, nem fogunk az este kint hagyott papucsból csak foszlányokat találni, tehát megkomolyodik.A kisebb testü kutyák a testarányukhoz mérten kevesebb kárt okoznak mint a nagyok felnőtté válásuk során. Tapasztalatból tudom:(

2007. júl. 1. 01:06
Szeretném megtudni, hogy a dalmata kutyák kb. hány évig élhetnek, ill. azt megkérdezni, hogy szerinted a nagyobb vagy a kisebb kutyákat érdemes tartani.
2007. jún. 16. 09:49
A boxer a legrövidebb életű kutya, általában 8-10 évig él de vannak kivételek.Nekem is volt nem érte meg a 10-et, sajnos...
2007. jún. 6. 18:14
Nagyon tetszik a boxer, nem tudod kb meddig él? Állítólag a fajtáknál különböző az élettartam.
24. c5407291df (válaszként erre: 23. - Kangaroo)
2007. máj. 18. 20:45
Igen van, 7 éves szuka és Lulu a neve. Nagyon aranyos, vérbeli gyíkvadász:))) Piknikre nem járunk:(
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook