Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyatartás lakásban? fórum

Kutyatartás lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2
57. acuko (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2013. márc. 5. 11:24
MOPSZ! :)
56. karnevál (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2013. febr. 17. 23:23

2,5 éves bichon havanese kutyusom van,és nagyon jól el van a lakásban.Naponta legalább másfél órát sétálunk,leviszem 4 szer,szeret barátaival játszani és otthon is sokat foglalkozom vele.A szőrét gondozni kell,és figyelni az étrendjére. De egyszerűen imádom!Én mindenkinek azt tanácsolom,h gondolja át minden szempontból h biztos akar-e kutyát.Tudjátok -e vállalni h onnantól vele számolni kell bármilyen programot terveztek,és le kell vinni bármilyen rossz idő s van..stb

Én fél évig készültem rá,és tudtam mit vállalok,de egy pillanatra sem bántam meg,viszont mostanában olyan sokan "rájönnek"h mégsem és megválnak tőlük!

Gondoljátok át,döntsetek jól és ha ti is kutyások lesztek legyen nagyon sok örömötök egymásban!

55. beiglike (válaszként erre: 19. - Cec20e66f6)
2013. febr. 17. 22:34
szia! mondanál nekem több infót rólunk? mozgásigény? mennyit ugatnak? kinti-bentiek? más kutyákkal hogyan viselkednek? szeretnék egy francia buldogot, de hétvégente járok haza, ahol egy kölyök komondorom van, de ahol tanulok, ott lakásban lenne velem, otthon pedig kint is, bent is. mennyire fogja megszokni a két otthont? lehet így egyáltalán? bocsi a sok kérdésért :)
54. Guruljka (válaszként erre: 51. - Cirok_tücsök)
2012. aug. 18. 11:52

Mivel a család tagja, mi a csudáért kellene fagyoskodnia nappal?

Jobban érzi magét, ha a család szaga veszi körül. Nem gondolsz arra, hogy lakásban tartva, nem téliesedik a szőrzete?


Ráadásul kubai fajta, a hazájában nincsenek mínuszok. Mi a bánatnak kellene kínozni?

Én eleve nem csuknám ki.

A garázsban valószínűleg sötét is van, vagy van rajta ablak?

A kutyaháznak milyen a bejárata? Mert láttam olyat, hogy vastagon szigetelik, de a bejárat egy kis függyönnyel van lazán elválasztva a kinti hidegtől.

Ha beöltözteted, beakadhat a rajta levő cucc valamibe, ráadásul be is fülledhet bőre annyi idő alatt.

De a zárt, fűtetlen garázs, akárhogy is nézem, nagyon hideg lehet. Nyilván a beton csak úgy löki a hideget. Ki sem lát az utcára, semmi külvilági kontaktus.... ki fog készülni a kutya.

Én komondort és kis testű pumi keveréket tartok falusi házban, de bejárójuk van az ajtón. Még az a nagy szőrös is bejön ám télen!!! Nem a kályha mellé fekszik, de nem is marad még a verandán sem!

53. agnikk (válaszként erre: 37. - XDiamondX)
2012. aug. 18. 11:42

Teljesen egyetértek Veled és K.G-al! Nekem dobermann van lakásban ;)

Ő is és én is igénylem, hogy benn legyen velem! Napi szinten jól meg van mozgatva, ez neki is és nekem is nagyon jó így. Ennyi :)))

52. Sly7105 (válaszként erre: 51. - Cirok_tücsök)
2012. aug. 6. 16:04
Közvetlen szomszédomnak van bishon-ja, nagyon édes, aranyos, télen is egész nap kint ugrál, de persze van kint kutyaház, ahová be tud menni, viszont, amikor hazaérnek a munkából, iskolából, aki elsőnek érkezik, beengedik a házba és éjjel is bent alszik. Ez a fajta alapvetően lakásba való és ott is érzi jól magát. De szerintem arra az időre, amíg nem vagytok otthon, megfelelő a garázs, benne a kutyaház.
2012. aug. 6. 11:11
Sziasztok, mi is mostanában álltunk kutyavásárlás előtt, és a beagl-t többen is nyomatékosították hogy nagyon izgága, mozgékony (vadász kutya fajákhoz tartozó)szökős fajta, lakásba nem hinném hogy való lenne. Mi bishon havanes mellett döntöttünk, ő nem hullajtja a szőrét, emberközelséget kedveli-gyerekek nagyon szereti, nyugodtabb, kis mozgásterű és igényű jól bírja a magányt is. Hát a miénkre ez mind igaz, baromi jól elvan egyedül is de ha ott vagyunk a közelében nem elég az 1 méter, a lábam mellé kell feküdnie. Reggelente nagy izgalommmal várja az ébredést és a reggelit, ugrosik kb ez 5 perc és aztán egész nap lustálkodik jobbról ballra. Azonban én is némi tanácsot vagy tapasztalatot szeretnék kérni ha van valakinek ilyen fajta, és ha igen, van e valaki aki kint tartja állandóan az udvaron? Jelenleg persze jól elvan kinn hiszen jó idő van. De mi van a téllel? és ha jól be van öltöztetve? elvolna kinn is? nyilván nem hóban fagyban, van egy zárt fűtetlen nagy garázsunk, benne szuper kis szigetelt kutyaház. Várom a tapasztalatokat, tényleg csak akinek van ebben konkrét példája!
50. Anatita81 (válaszként erre: 44. - Tomka1)
2012. febr. 20. 10:12

Zsu, ezt jól meg kell gondolni, 9 óra nagyon hosszú egy kutyának és ha ezalatt bepiszkít, rombolni kezd, csak a bosszúságot okozza. :( Pedig nem lenne csoda, főleg egy terrier keveréknél..

Nagyon szép tőletek, hogy befogadnátok, tényleg! :)

49. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Angellesmera)
2012. febr. 20. 10:05

Kedves Angellesmera, mint te is írtad, fajtán belül is kutyája válogatja. Ha ezek a fajták tetszenek ás nem ragaszkodtok a kölyökhöz, amiről csak később derül ki, milyen lesz, keressétek fel a beagle- vagy foximentőket! Náluk általában ideiglenes befogadóknál laknak a kutyák, ismerik a őket, szobatiszták-e, hogy jönnek ki más kutyával, gyerekekkel, cicákkal, mik az igényeik, tudnak ajánlani nektek megfelelő kutyit! :)

Ha örökbe fogadsz, két kutyát mentesz: egy, akit hazaviszel és egy, aki a helyére mehet, biztonságba!!!

48. Dree
2012. febr. 15. 11:26

Sziasztok!Nekünk egy mopsz kiscsajunk van.Nagyon jól tűri a magányt,szinte egész nap alszik.Persze játékos nagyon,ha foglalkoznak vele.Nagyon ragaszkodó,még séta alatt se megy el tőlünk 10 méternél távolabbra.Jól nevelhető,okos és annyira csúnya,hogy már szép:)))))Én nem bántam meg,hogy ilyen fajta kutyust vettünk.2 havonta szoktam elvinni lenyiratni a bundáját,mert hiába rövidszőrű,akkor is hullajtja.Így meg nem kell naponta porszívóznom.

Másfajta kutyához nem tudok hozzászólni,mert ez az első kutyánk,de a mopszot nagyon tudom ajánlani.

47. Lencsy
2012. febr. 13. 12:05

Konkrétan egyik fajtával kapcsolatban sincs tapasztalatom, de hallomásból van némi fogalmam :) A beagle is és a foxi is nagy mozgásigényű, nyughatatlan fajta , ráadásul a beagle szökős is :)

Nekem közép schnauzerem van lakásban , de Marci alap járaton egy lista disznó ..azért is könyörögni kell, hogy kimenjünk sétálni, így ő baromi jól elvan :)

46. spatifillum (válaszként erre: 28. - Dd874e511d)
2012. febr. 12. 16:25
Bocsi:))))....ez nagyon tetszik:))))
45. bnedora (válaszként erre: 44. - Tomka1)
2012. febr. 12. 13:19
Szerintem, inkább keress neki másik gazdát, ezzel segíts neki, mert 9 óra elég hosszú idő.
44. tomka1
2012. febr. 12. 13:08

Sziasztok!


Mi örökbe szeretnénk fogadni de sajnos nem tudják pontosan milyen keverék, csak azt hogy valószínű terrier keverék lehet. Még 1 éves sincs a gazdija otthagyta a hidegben szegénykét a kölykeivel együtt. (kicsit aggódunk hogy ilyen fiatalon lettek kölykei nem veszélyes ez a későbbiekre nézve?) De szerencsére az állatvédők befogadták. Azt írták 5-6 órát el van a lakásban. Szerintetek ellenne egy pici panellakásban 9 órát egyedül? Mert ez az ami visszatart minket hogy elhozzuk, hogy nem tudnánk eleget foglalkozni vele. Az örökbeadók azt írták, hogy ha a maradék időben elég szeretetet és törődést kap akkor nem lesz semmi gond. Szerintetek?


Köszi:Zsu

43. bnedora (válaszként erre: 42. - Bnedora)
2012. febr. 12. 00:23
... meg fogja hálálni...
2012. febr. 12. 00:22
Nem akarok kiselőadást tartani, de tudni kell, hogy a kutya kb. másfél éves koráig "gyerek", neki is kihullik a tejfoga, maradandó foga lesz, rágni kell neki. Ha nincs vele eleget foglalkozva, talál magának valamit, amivel elszórakozhat. Mivel ösztönében benne van a vadászat, ezt a hajlamát is igyekszik kihasználni. Aki kutyát szeretne tartani, véleményem szerint legyen tisztában a kutya viselkedésével, életvitelével. Egy kutya olyan, mint egy gyerek, csak soha nem nő fel, ezért sokat kell vele foglalkozni. Ha, úgy érzi a leendő gazdi, hogy mindezeket vállalni tudja, csak akkor vegyen maga mellé kutyát, aki szeretetével bőségesen meg fog hálálni a sok törődést.
41. Bcicus (válaszként erre: 40. - Ami.)
2012. febr. 11. 23:37
A tacskó is jól tartható, de ezerrel pörgősebb mint egy beagle.
40. Ami.
2012. febr. 11. 23:26

Lakásban én is tacskót,yorkit,pincsit,ilyeneket tartanék.

Mi mopsz mellett döntünk ha lesz kutyánk.

2012. febr. 11. 23:01

Otthon (szülői ház) a lakásban egy yorki van, kint egy labrador!

A labi első évében mindent tönkretett, szétrágott megevett, összetört... ugatott ha kellett ha nem, nem fogadott szót, nevelhetetlen volt, rengeteget sírtam miatta... betöltötte az egy évet, és mint akit kicseréltek egy mintakutya lett belőle, imádja a gyerekeket, lehet húzni, nyúzni, a lényeg hogy minnél többet legyen vele foglalkozva!

Bent a yorki, ő egy kis tünemény volt az első perctől kezdve, szófogadó, tanulékony.... viszont nagyon makacs... ha te épp megakarod tanítani valamire, és neki nincs hozzá hangulata, akkor sarkon fordul és ott hagy, a másik dolog ami nekem nagy szívfájdalmam volt, hogy rettenetesen féltékeny a gyerekekre, és ezt az váltja ki, hogy ugyan úgy játszana velük mint a felnőttekkel, harapdálná nyalogatná...stb stb... a gyerek megijed, sír! A felnőttek megijednek, hogy mi van a gyerekkel, és leszidod a kutyát,és elkülöníted... ha ezt több alkalommal megcsinálod, a kutyád utálni fogja a gyerekeket! Másrészt a yorki, beagle, a foxi mind makacsak és önfejűek, de kezelhetőek rengeteg szeretettel, odafigyeléssel, sétával játékkal!

Mindegyik kutya kezelhetetlenné válik ha elhanyagolod!

Nekem régen még gyerek koromba volt foxim, imádtam :))) Föleg az 5 kis hógombócot, akiket a világra hozott :)) Nagyon ugrálós, éber,mozgékony!


Szóval röviden tömören: rengeteg játék, foglalkozás, tanítás, séta, szeret! Ja , és persze kajaaaa :DDD

2012. febr. 11. 22:27
szerintem bármilyen kutyát tarthatsz lakásban, ha eleget játszol és sétálsz vele. nekünk labrador-tacskó keverék kutyánk van lakásban és még megvan a berendeézs :)
2012. febr. 11. 22:21

2 boxer,és egy mopsz lakik velünk(90nm)...Korom Gábor bácsi megmondta...a kutya szociális lény,jó neki a lakásban...ha valakinek meg büdös,az hogy elviszi sétálni,annak nem való kutya:)

A két boxer meg is fázna a kertben:/

36. bnedora (válaszként erre: 28. - Dd874e511d)
2012. febr. 11. 21:57
Azért nem kell annak beaglenek lennie, hogy a süniért ne ásson gödröt, vagy ne ugassa végig az éjszakát:-D
35. Bcicus
2012. febr. 11. 21:39
Én 14 éve foglalkozom beagle és tenyésztettem is, mostanában nincs alom, mert babázom, rengeteg beagleöst ismerek és aki beengei a kutyáját azoknak sokkal higgatabbak a kutyái.
34. Bcicus (válaszként erre: 27. - Dd874e511d)
2012. febr. 11. 21:38
Mi a kennel neved? Már ne haragudj de hogy tenyésztessz beaglet ha még a rokon fajta nevét sem tudod. Olyan kutya nincs hogy busset. Az basset hound.
33. Bcicus
2012. febr. 11. 21:36
Ne írjatok már hülyeségeket. A beagle nagyon jól tartható lakásban, sőt a legtöbben akinek kertes van az is beengedi ha otthon vannak, mert szüksége van az ember közelségére.- AZ tény, hogy ki kell mozgatni és feladatot kell neki adni, de kiváló lakás kutya.
2012. febr. 11. 21:28
Persze én csak a saját beaglem által át élt tapasztalatomról beszélek, lehet csak nekem van "mázlim" vele. :)
31. giga455 (válaszként erre: 20. - Angellesmera)
2012. febr. 11. 21:24

Bármely kutya tartható lakásban, ha nagyon akarjuk ;) Láttam én már dán dogot is, 50 m2-es panelban... a gazdinak biztos jó volt, az hogy a kutyának is, az kérdéses... (túl sok izom nem volt rajta :( )

a felső szomszédunk amúgy foxit tart. Egész nyáron kinn ül az erkélyen és ugatja az elhaladó buszokat, autókat, más kutyákat... egyszerűen halálra unja magát :(

30. 1246f1921c (válaszként erre: 28. - Dd874e511d)
2012. febr. 11. 21:21

Érdekes, az enyém lassan három éves, és nem őrült. Nem rág szét semmit, nem kapar semmit.


Egyedül a labdáját rágcsálja lent, és préselt csontokat. Egyáltalán nem nehezen nevelhető. Jutalomfalattal rettentő könnyen motiválható.


Erre a legjobb példa, KÉT NAP ALATT szobapelenka tiszta lett 6 hetesen. Három hónapos kora óta szobatiszta.

Egy éves kora óta nyugodtan elengedhető.


Én akkor is azt vallom, nevelés kérdése és nem a fajtáé.

29. Angellesmera (válaszként erre: 25. - Dd874e511d)
2012. febr. 11. 21:21

Persze ezzel én is tisztában vagyok, nyilván ezért nem hozom el a szüleimtől a kuvaszkutyámat :D

Viszont azért mert nem engedhetünk meg magunknak egy kertes házat nem akarunk lemondani egy négylábú barátról.


Szerintem mint az embereknél, úgy a kutyáknál is mindegyik más és más. Az említett busseteknél is, a két testvér csak aludt egész nap, egyszeri egy órás séta elég volt nekik, ha leengedtem őket aztán tuti rókakakiban fetrengve találtam, de semmi több csínytevést nem csináltak. A harmadik viszont darabokra szedte a játékait, eltűntek a cípők, futni kellett vele intenzíven egy órát így este elég volt neki szintén egy laza órás séta.

2012. febr. 11. 21:15
Nyáron képes a betonkerités aapot aláásni és mert van egy süni a keritésen kivül. A virágaim sose maradnak meg,a cipők szana szét...sorolhatnám,pedig nem neveletlenek, van velük foglalkozva, imádom őket épp ugy mint a bentieket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook