Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyát törzskönyvvel vagy törzskönyv nélkül? fórum

Kutyát törzskönyvvel vagy törzskönyv nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 15. 22:36
Engem sosem izgatott hogy egy kutya fajtiszta vagy törzskönyvezett legyen. Az a lényeg hogy tetsszen , legyen értelmes és ragaszkodó.
2012. dec. 15. 22:36
Csak törzskönyvvel nem azért kerülnek a sokszorosába mert kiváltották rájuk a törzskönyvet, hanem mert jó minpsőgésű egészséges szülőktől jöl gondozott alombóül van ami nagyon sokba kerül a tenyésztőnek. Vannak szaporítók akik adnak tkv.et de az sem, megbízható helyről kell venni. Aki azzal kezdi, hogy megkérdezi kérsz e tkv.et azt felejtsd el.
4. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2012. dec. 15. 22:36

És akik úgy hirdetik, hogy tk-val ennyi, anélkül meg annyi...nos az tuti akkor sem tud törzskönyvet adni ha kérnéd. Pont ezért van a nagy különbség az ár megadásában, hogy eszedbe se jusson kérni.


Tudniillik a törzskönyv meglétéhez az kell, hogy amikor fedeztet akkor beadja a fedeztető lapot. Amikor megszületnek a kölykök, akkor az alombejelentőt..hány kölyök,milyen neműek stb. Majd ezek után kéri ki a törzskönyvet...tehát miért adná anélkül ha már ezekért mind fizetett?? tehát valószínűleg egyáltalán nincs törzskönyve egyik kölyöknek sem.

3. f3000dc5ef (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2012. dec. 15. 22:30

Szia.

Ha fajtatiszta kutyát akarsz, akkor csak törzskönyvvel. Szépen leírtad miért. Az sem utolsó szempont, hogy így egészségileg is kapsz egyfajta garanciát.

Így soknak tűnik a különbözet, de nem az. Ennek úgyis a többszörösét fogod költeni a kutyára. De ha kapsz egy beteg kutyát, akkor brutális lesz az állatorvosi költség.

Az én kutyám is tk-s, pedig én is abszolút hobbi kutyás vagyok, soha nem fog fedezni. De én ilyen kutyát akartam, ilyen tulajdonságokkal, ilyen kinézettel.

Ha nem így lett volna, akkor mentett kutya. Ahogy a második olyan is lett.

2. f493bbff35 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2012. dec. 15. 22:28
Milyen fajtáról van szó?
2012. dec. 15. 22:26

Kutyát szeretnénk venni, nem tenyésztési céllal, csak kedvencnek. Kinéztünk egy fajtát, majd elkezdtem hirdetések alapján telefonálgatni. Kb úgy néz ki a dolog, h törzskönyv nélkül x Ft, törzskönyvvel a duplája. Ezt abszurdnak érzem, főleg, mivel épp mostanság olvastam egy tenyésztő honlapján, h a tkönyv plusz chip összesen kerül 5500 Ft-ba.

A törzskönyv mégiscsak egy biztosíték arra, h nem fog a kutya cseperedésével néhány hónap múlva kiderülni, hogy mégiscsak keverék, csak épp levettek az illetörölnéhány tízezret, meg esküdöztek fűre-fára, h ez bizony fajtatiszta...(Egyik ismerősöm így járt, megvett egy fajtatiszta mopsznak mondott kutyát törzskönyv nélkül olcsóbban, aztán kiderült, ahogy növekedett a kutyus, h azért max. 50 %-ban mopsz.)


Szóval mit lehet tenni, ha az embernek valójában csak a fent leírt dolog miatt kellene a törzskönyv, viszont nem szeretne 30 e helyett mondjuk 60-70 e-t fizetni?

Tapasztalt kutyásoktól vagy az ügyben jártastól kérnék tanácsot.

Köszönöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook