Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kutyaszőr allergia fórum

Kutyaszőr allergia (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Imo (válaszként erre: 60. - Mucucica)
2010. máj. 29. 09:13

ok


köszi

60. Mucucica (válaszként erre: 59. - Imo)
2010. máj. 29. 06:23
Persze, én is ott szereztem be. Majd mesélj az eredményekről.
59. Imo (válaszként erre: 58. - Mucucica)
2010. máj. 16. 08:47

köszke, majd kipróbálom


lehet ezeket a növényeket herbáriában kapni?

58. Mucucica (válaszként erre: 57. - Imo)
2010. máj. 16. 07:13
Egy lábas forró vízbe 1-1 marékkal tettem belőlük, állni hagyom kicsit, majd leszűrve a fürdővízhez adni.
57. Imo (válaszként erre: 57. - Mucucica)
2010. máj. 14. 15:03
és ezt mekkora dózisban vagy hogyan kell a fürdővizet elkészíteni?
2009. ápr. 19. 10:44
Igen, a teknőssel azért kell vigyázni, mert úgy hordozhatja a szalmonellát, hogy neki kutyabaja. Szóval kézmosás, és kész. Igen, hallottam meg láttam is olyan kutyát, nagyon helyes, és jó nagy szőre van, érdekes a természet, nem? Nekünk még a kutya nem megoldható, sajna. De ahogy magunkat ismerem, évek kérdése. De akkor csak is olyan fajtát vennénk. Biztos, ami biztos:)
55. Imo
2009. ápr. 18. 08:45
a teknős tudtommal nem allergizál és vannak hypoallergén kutya is:))))
54. Sznebk2 (válaszként erre: 53. - Imo)
2009. ápr. 17. 22:20
Írtam, hogy teknőseink vannak. Már szeptember óta. Igaz, nem is fogja meg őket, de be-bedobál nekik ételt, mikor etetés van. És semmi pötty. A szőrösöktől távol maradunk, amennyire lehet, aztán kész.
53. Imo (válaszként erre: 52. - Sznebk2)
2009. ápr. 17. 08:11
hát sajnos ezek szerint kerülnie kell minden állattal való érintkezést, bár szerintem ha nem folyamatos az együttlét akkor nem lesz semmi probléma
2009. ápr. 16. 21:59

Na, az már valami. Nagyon,nagyon kívánom, hogy használjon is! :o)

Amúgy nekünk a nyuszis húsvét hihetetlenül alakult:

Viktor, a nyusziszőr allergiás még az ölébe is vette, simogatta, utána kézmosás, semmi baja nem volt az égvilágon. Utána sem. Ellenben Ádi, az ikertesó, aki csak a macsakszőrre allergiás délutánra a szája körül,meg a hasa tele lett apró pici pöttyökkel, amik aztán egyre csúnyábbak lettek. Estére már nagyon csúnya volt neki. Igazából nem kentem be semmivel, mert nem ekcéma volt, hanem egyértelműen kiütés. Reggelre elmúlt, azóta sincs. Létezhet? No csak azért, mert tavaly a váci ligetben simogatott meg egy vadászgörényt, akkor is, mire hazaértünk a hasa tele lett ilyen pöttyökkel. Érdekes, nem? Most már jól van ő is.

51. Imo (válaszként erre: 50. - Sznebk2)
2009. ápr. 16. 19:39
igen írtaak fel krémet, fürdőolajat és cseppet is
50. Sznebk2 (válaszként erre: 49. - Imo)
2009. ápr. 16. 19:07
Hát ez jó hír. És akkor őszig mi lesz? Kaptatok kenőcsöt, vagy valamit? Calcium, stb.?
49. Imo
2009. ápr. 15. 12:58
túlvagyunk az allergiavizsgálaton mindenre negatív lett, ősszel ismételjük meg az egészet mivel a doktornő szerint még nem alakulhatott ki elegendő ellenanyag a szervezetében mivel még csak 4-5 hete vannak erős bőrtünetei
48. c3194ec9c7 (válaszként erre: 47. - Sznebk2)
2009. ápr. 12. 10:02

Nyugodj meg, nyilt terepen nem fullad be a "bérelt" nyuszitól:::))))úgy hogy a puffra nem lesz szükséged.


További szép napot:)

2009. ápr. 12. 09:53
Jól van, akkor két tapasztalat, így teljes a kép. Ja, a calciumot természetesen nekünk is mindig kell itthon tartani, az gyors segítség is tud lenni. Nektek is további szép napot. (amúgy nevetni fogsz, mert most megyünk a nővéremékhez. Szerinted mit "béreltek"? Hát nyulat! Mondtam is a férjemnek, - mert persze, hogy megsimogathatja Viktor -, hogy vigyük a pezsgőtablettát, meg a puff-jait, tudod, a spray-ket a fulladásra. Mondtam is a nővéremnek, hogy jó nehéz helyzetbe hozott.:))
46. c3194ec9c7 (válaszként erre: 45. - Sznebk2)
2009. ápr. 12. 09:49

nem vitázom::)) nem én indítottam a topikot (én csak egy mezei hozzászóló vagyok), és 7,5 év tapasztalata van mögöttem:)


További szép napot:)

45. Sznebk2 (válaszként erre: 44. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 12. 09:44
Ennyit erről. Csak beszélgetünk, nem vitatkozunk. Igen, volt ekcémám és a kisfiamnak elő-előjön, ahogy írtam. Hiába kenegetjük, nem csökken neki a viszketés és a szárazság. Sőt, utálja az egész kenegetést, mert akkor csípi. Persze mondhatjuk, hogy rossz a kenőcs, de a dr.néni keverteti kizárólag gyógyszertárban. Nos, amire egyértelműen allergiás, azt nem hozok a házhoz,nem sok értelme van. Mivel asztmás, semmi kedvem, hogy azért befulladjon, hogy megszeresse az aranyhörcsögöt. DE van saját (ikrek a fiúk, tehát kettő) teknősük, ők gondozzák, etetik, a szomszédban van két kiskutya, a családban is néhány, így abszolút tudják, hogy hogyan lehet egy állattal bánni. Meg azt is, hogy azonnal kezet kell mosni, nem puszilgatjuk, stb. No meg nagyon sokat beszélgetünk, foglalkozom velük. Teljesen tisztában vannak azzal, hogy milyenek az állatok, nem a tv-ből nézik. Bocsánat, ha nem egyezik a véleményünk pl. a kenőcs terén, te is tapasztalatból beszélsz, én is. A 10 pontos teszt nálunk pl. 28 volt, tehát a vizsgálatok, az orvosok is mások, máshogyan gondolkoznak, gyógyítanak. Ha Nektek már azon kimutatta, "szerencsések" vagytok, elég furcsa ezt mondani egy betegséggel kapcsolatban, de jó, hogy Ti már tudjátok az okát. Itt a véleményünket kérdezték és mivel mi már 5 éve küzdünk allergiával, leírtam a tapasztalataimat. Húsvét van, ünnep, ne morgolódj, semmi rossz szándék nem vezérelt. :o) Mindjárt kedd van, vagy szerda, vagy mikor lesz a vizsgálat. Ha esetleg kiderül azonnal, kérlek írj, hogy mi volt. A vérvételnél nem kell éhgyomor, viszont kb. két hétig (vagy egyig?) tart a pontos eredmény megérkezése.
44. c3194ec9c7 (válaszként erre: 43. - Sznebk2)
2009. ápr. 11. 22:33

"két éves koruk óta sem nyulam, sem macskánk, sőt, aranyhörcsögünk sem volt, nem simogatják, mert mondják, "allergiás vagyok"."


Szerintem ki kéne tapasztaltatni velük-és nem elzárni a dolgokat.

Ha én is ezt tettem volna, akkor a gyermekem ma nem szeretné az állatokat, csak tv-ből látná. Ehelyett nagyon óvatosan kitapasztaltuk, hogy mit kell tennünk, hogy úgymond: a "kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon2


a kenőcsről pedig: Neked volt ekcémád? már csak azért, mert tudnod kell, hogy íszonyűan viszket és terjed. Elismerem, hogy előszőr a kíváltóokot kell megszüntetni, de: amit ad a bőrgyógyász krémet-az általános ekcémára való... akkor is ezt fogja adni, ha a 10 pontos allergiavizsgálaton 10 pontossá minősítík a kisembert, viszont csökkented a gyerek szenvedését és megállítod az ekcéma terjedését. Én a saját gyerekem esetében egyetlen napot nem várnék.


Ennyit erről.

2009. ápr. 11. 22:10
A bőrgyógyász szerintem addig felesleges. Felír egy kenőcsöt és passz. Tapasztalat. Ha allergia, akkor a kenőcstől nem fog elmúlni, csak ha "belülről" gyógyítjuk, magát az okot. Mi is kevert, gyógyszertári kenőcsöt kapunk, kenem is, de hiába. Ha elhagyom a tejet meg a szóját, akkor el is múlik. Mert sajna azért az oviban nem tudnak odafigyelni, ezért becsúszik néha, de nem dől össze a világ. Két éves gyereknél nem szokták a Prick tesztet csinálni. Az 20-28 féle allergén anyagot mutat ki. A kisfiaimnak mind a két kezére kellett pötyögtetni, mert még 5 évesen is kicsi volt a kezük hozzá és még akkor is kínszenvedés volt az a 20 perc... Mondjuk én rámenős vagyok és én kértem a vérvételt. Mondom, a teszt nem mutatta ki, a vérvétel viszont IGEN. Különben a mai napig hordhatnám a bőrgyógyászatra és nem tudnám, mi baja. Most, két év után is kértem újat, így most jött ki a mogyoró meg a dió is. A teszt (mert azért azt is megcsinálták, de minek?) megint negatív lett. Szóval én azt mondom, kell a vérvétel. Aztán ha allergia, azt ki lehet küszöbölni, ha meg nem, akkor bőrgyógyászat. A másik, a kutya. Sajnos gondold el, ha allergiás, és valahogy csak érintkezik vele, akkor az baj. Nekem két éves koruk óta sem nyulam, sem macskánk, sőt, aranyhörcsögünk sem volt, nem simogatják, mert mondják, "allergiás vagyok". Odafigyelek az étkezésre és még is asztmás lett. Nem sikerült megelőzni. Szóval, ha kutyaszőr allergia, akkor Nektek kell dönteni, vagy hát az orvos úgy is megmondja, hogy milyen fokú az allergia.
42. c3194ec9c7 (válaszként erre: 40. - Imo)
2009. ápr. 11. 21:40
jó döntés, jobbulást a kicsinek.
41. c3194ec9c7 (válaszként erre: 39. - Imo)
2009. ápr. 11. 21:38
Addig is ad neki valamit, ami enyhití a viszketést a picinek.
40. Imo
2009. ápr. 11. 19:09
de így végiggondolva első dolgom az lesz kedden hogy elviszem és megnézetem bőrgyógyásznál és majd szólok, hogy szerdán allergiavizsgálatra megyek
39. Imo (válaszként erre: 38. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 11. 19:06
azt mondod vigyem el előtte bőrgyógyászhoz, de ahoz meg kellene szűntetni az betegség okát, nem?
38. c3194ec9c7 (válaszként erre: 37. - Imo)
2009. ápr. 11. 19:04
Én a helyedben már kedden a bőrgyógyászaton kezdenék.Azért nem hétfőn, mert munkaszüneti nap-csak ezért. Te vidéken vagy-igy neked kötöttebb.
37. Imo (válaszként erre: 36. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 11. 19:01
ezért jelentkeztem be szerdára, majd a kórházban úgyis megmondják mit kell tennem
36. c3194ec9c7 (válaszként erre: 35. - Imo)
2009. ápr. 11. 18:57
Én elvinném a helyedben és nem halgatnék erre a dokira...De azt teszel amit jónak látsz...
35. Imo (válaszként erre: 33. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 11. 18:53

csak sajnos én Zalaegerszegi vagyok ezért a Heim Pál messze van egy kicsit:)))))


csak az a baj, hogy az elfuserált gyerekdoki azt mondta, hogy fehér a bőre és ezért érzékeny, kenjem a krémmel

és tényleg el is múlt tőle most meg ismét előjőtt főleg hogy meleg lett


Köszönöm a segítséget egy kicsit megnyugodtam

34. c3194ec9c7 (válaszként erre: 32. - Imo)
2009. ápr. 11. 18:48
pasz-nem vagyok orvos... Szerintem igen..
33. c3194ec9c7 (válaszként erre: 29. - Imo)
2009. ápr. 11. 18:47
Mindenképpen vidd el bőrgyógyászatra-Heim Pálban hétfőtől-péntekig vannak reggeltől délutánig. Ott célirányosan kapja receptre a krémet, de az is lehet, hogy csináltatni kell-nálunk csináltatni kellett. A baj az, hogy hagytad, hogy igy elterjedjen. a második ekcémás hely után már vinni kell.
32. Imo
2009. ápr. 11. 18:45
és ilyenkor az egész bőrfelületen jelentkezhet a tünet vagy csak ahol a ruha érintkezik vele
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook