Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyaszőr a lakásban fórum

Kutyaszőr a lakásban (beszélgetős fórum)


1 2
2010. dec. 19. 16:58
Azt gondolom hogy így kutyussal lehet nem annyira baci mentes egy padló mint amúgy, de hát nem fetrengünk a földön, ahol meg olyan hely van, pl babaszoba, oda nem mehet a kutya.
31. nikletty (válaszként erre: 30. - Nikletty)
2010. dec. 19. 16:55
Jah és perpill nálunk nincs szőnyeg, de lesz hely ahol lesz, oda nem mehet majd a kutyus!
30. nikletty (válaszként erre: 29. - Nikletty)
2010. dec. 19. 16:54
Jah és azért is jobb a takarítógép mint a felmosás, mert a felmosó fejre rátapad szőr, és sajnos akkor nem lehet mindent felszedni...
2010. dec. 19. 16:53

Szia nálunk is bent is van a kutyus

De nekem a gondom odáig terjed hogy miatta előbb kell porszívózni, felmosni.

Mi már vettünk vizes, takarítógépet: így amit felporszívózok nem megy ki vissza a légtérbe egyáltalán. Mert sajnos a hagyományos porszívóban ha áll a por, meg szőr annak lehet kellemetlen szaga, ami meg legközelebb kijön... :S

Nálunk a kutya semmit nem rág meg, van egy helye ahol fekhet (kosár) és semmi más, abba sincs semmi ruha, az szagosodik, meg ott mindenféle élősködő megbújhat, az hülyeség hogy kell neki kis puha takaró, máskor hol fekszik a kutya? Nem? ez már épp kényelem neki hogy bent lehet -szerintem is!

Nálunk a ruhák, stb, semmi nem szőrös, soha nem is volt azokra gond, hisz kutyázni más ruhában kutyázunk, ill. sehova nem engedjük fel.

És igen nagyon fontos ilyenkor, mi ha egyedül hagynánk sem bánt semmit, bár ha nem vagyunk otthon kint a helye, de volt már példa hogy egyedül maradt bent. Nem bánt semmit, ez következetes neveléssel érhető csak el. Ha egyszer valamit nem akarunk megengedni azt legközelebb sem, és a másik fél sem - akárcsak a gyereknél.

És igen, még sokat segíthet ha a kutyus többet van kikefélve.

28. Havran (válaszként erre: 3. - 1d1983f461)
2010. dec. 16. 16:12
Ikeába is lehet kapni ugyan olyan jó és szerintem jóval olcsobb.Mi is ezt használjuk.
27. Panni58 (válaszként erre: 25. - Walerii)
2010. dec. 16. 14:59

Szép lehet! :)

Jó ötleteket adtak itt sokan a kikeféléssel, szőr összeszedéssel, porszívózással. Munkás, de megéri. :)

Szerintem ez az erős hullás valószínűleg átmeneti.

2010. dec. 16. 14:53

eddig csak egy rossz dolgot csinált

a lakásban, a párom egyedül hagyta a folyóson és addig szétrágta a papucsomat.:)

25. walerii (válaszként erre: 2. - Panni58)
2010. dec. 16. 14:49
magyar vizsla és német juhász keverék a kis dög:)
2010. dec. 16. 14:48
Ha lesz gyerek, remélem akkora már lesz kertes ház és akkor kint lesz a kutya.
2010. dec. 16. 14:47
Köszönöm a hozzászólásokat és ötleteket.
22. af1fde488c (válaszként erre: 19. - Panni58)
2010. dec. 16. 14:46
Mondjuk, ehhez a mosógép dologhoz csak annyit, hogy nálam az ilyen piszkos cuccok után ált fehéret mosok, és teszek bele hypot, vagy domestost, és akkor tiszta marad a gép, ez után mosok bugyit, ilyesmit.
21. af1fde488c (válaszként erre: 17. - 42af71f255)
2010. dec. 16. 14:42
Ezt öröm "hallani".
20. af1fde488c (válaszként erre: 19. - Panni58)
2010. dec. 16. 14:41
Más az életmódod. De nyílván való, hogy sokkal rendezettebben, és tisztábban éltek, mint az én kedves rokonom.
19. Panni58 (válaszként erre: 16. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 14:35

Nem vagyok felháborodva, csak nem értem, amit írsz.

A kutya lábát miért nem lehet ott lemosni, ahol az összes utcai cipőt? A gyerek utcai ruháját is ugyan az a mosógép mossa, amelyik az alsóneműt, stb. És a saját utcai cipőnkön sokkal nagyobb felületen, és sokkal több helyen tudunk összeszedni mindent, mint egy kutya talpán.


Hidd el nekem, ha nálunk asztmás lenne valaki, vagy allergiás a kutyaszőrre, valószínűleg mi sem élnénk kutyával. Ez meghatározó és elfogadható ellenérv.

A többi viszont nem.

2010. dec. 16. 14:32

Gyerek kérdésben én is úgy látom, hogy ha pici baba van, jobb az állat odakint(már ahol megoldható!). De ha kicsit nagyobbak, és felfogják ésszel, mit szabad az állattal csinálni,akkor szerintem lehet lakásban is tartani.


De ez annyira bonyolult téma, nagyon sokféleképpen lehet gondolkodni...:)

17. 42af71f255 (válaszként erre: 11. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 14:28

Mondom nekem nincs kutyám, de hidd el, láttam már okos kutyatartót. Pici kutya, hallgat a gazdira. Megvárja, míg megmossa a lábait(külön lavór, szóval semmi vérhas.), és csak utána ront a szobába.

Az tény, hogy nem az egész kutyát önti le Domestossal, de mivel nem egy ágyban alszanak( hálóba be sem mehet), nem nyalja-falja, szerintem nem kap el semmit tőle, és a lakása se nem szőrös, se nem kutyaszagú...


De itt a szőr volt a kérdés, és csak azért írtam, hogy elmondjam lehet ezt okosan is csinálni.:)

16. af1fde488c (válaszként erre: 15. - Panni58)
2010. dec. 16. 14:26

Vártam a felháborodásod. A gyerek nem ül le a kinti ruhájában a lakásban. Átöltözik. Kezet mos.


De ismétlem, mindenki úgy él, ahogy akar.


A kedves rokonhoz nem megyek, mert asztmás is vagyok, és allergiás a kutyaszőrre. Náluk meg van 10 kutya.

15. Panni58 (válaszként erre: 11. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 14:19
A gyerekek cipőjét, nadrágját, kesztyűjét...hol mossa le az ember? Elkülönítve? Mert az enyémek leültek az utcán, homokozóban, fűben...pont úgy, ahogy a kutyám is. Akkor ők is épp úgy mindent összeszedtek, mint egy kutya. Vagy gyereket se tartson az ember a lakásban? :D
14. af1fde488c (válaszként erre: 13. - Pancsika37)
2010. dec. 16. 14:18
Mert Te racionálisan gondolkodsz, és felelősséggel. Sajnos nem mindenki ilyen. Nem utolsó sorban intelligencia kérdése is.
13. Pancsika37 (válaszként erre: 12. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 14:14
Hát bennem egyből az volt mikor terhes lettem hogy a kutya megy ki! Ezt meg is mondtam a páromnak, nem tetszett neki de tudta hogy igazam van. Nagyon szeretia kutyust, mintha a gyereke lenne. Először nekem ez nagyon fura volt, de mára már megszoktam. Nehéz dolog ez, kinek mi a fontosabb!
12. af1fde488c (válaszként erre: 10. - Pancsika37)
2010. dec. 16. 14:09

Igen, hát mindenki maga dönti el.

A gyerek kérdést már fel sem mertem hozni.


Mert, mikor én szóltam emiatt a kedves rokonomnak, hogy gyerek mellett ezt a kutya dolgot gondolja végig, azt kaptam vissza, hogy ha sokat okoskodok, nem leszek szívesen látott vendég. Ezzel felmértem a korlátait, és többet nem hoztam szóba.

11. af1fde488c (válaszként erre: 9. - 42af71f255)
2010. dec. 16. 14:04

Jó, nem akarok Beléd kötni, mert Isten ments, hogy bárkit győzködjek. De ugye a kutya egész testével részt vesz a kinti játékban, sétálásban, hempergésben.

Mikor bemegy a lakásba, akkor nem áll meg négy lábon, és várja hibernáltan a következő sétát.

Másrészről, hol mosod meg a lábát? A kádban. Szuper. Nincs az a domestos, vagy Sanytol, ami minden egyes apró részletet minden alkalommal elér...

Szóval, rokonom él így, végig csak dermedten figyeltem, hogy emberek hogy kockáztatnak akár egy vérhast, de ez nem az én dolgom :)

10. Pancsika37 (válaszként erre: 8. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 14:03

Egyetértek veled.

Mikor a párommal megismerkedtem hát nekem is volt ebben részem bőven. Pedig kertes lakás, de a kutya a házban volt. Angol setter, mondanom sem kell mindig hullik a szőre, mindennap porszivoztam, volt hogy többször is. Nagyon idegesitett, hogy mindenem tiszta szőr. Aztán terhes lettem és közöltem a párommal hogy a kutyának kint a helye. Kiszoktattam, elég hamar. Kb. 1 hónapom volt rá a baba születéséig. Mert nem akartam addig amig vendégk vannak a háznál, mert nyáron ki volt adva.

Amúgy még mielőtt valaki kérdezné, azért volt az udvar helyett a lakásban a kutya, mert nem a párom tulajdona a ház, ő a gondnok. Minden növényt kikapart a földből ezért került be a lakásba.

9. 42af71f255 (válaszként erre: 8. - Af1fde488c)
2010. dec. 16. 13:59

Van,aki mindig megmossa a kutya tappancsát, mielőtt az bemegy a lakásba, szóval megoldható a dolog. Nem feltétlenül kell, hogy bevigyen mindent a lakásba.


Mondjuk én könnyen beszélek, nálunk macsek van, az pedig sose jár ki.:)

8. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Walerii)
2010. dec. 16. 13:52

Ez mostantól tizenévig így lesz. Előre meg kell az ilyet gondolni.

Én szeretem, ha valahol kitakarítok, és leveszem az előszobában a cipőt, akkor pl a konyhában, vagy a nappaliban a padlón már nincs semmi az utca piszkából. Ez egy kiskutyánál kizárt, mert nem moshatod meg az egész kutyát, és szegény nem tud átöltözni, kezet mosni, mint egy ember.

Szóval, nekem ez elképzelhetetlen. Talán még kertesházban ok, ahol tudod, hogy a saját kertedben nincs TBC, vagy nem vizel egy hajléktalan a kert hátuljában.

De panelban, csak a környéken tud a szerencsétlen kutya sétálni, ott meg van minden.


Egyszóval a kutyaszőrön kívül van most mindenféle a padlódon, meg ahova a kutya elér.

Nem ok, nem ok, nem ok :) Hogy Kiss Ádámot idézzem.


Most sok kutyamániás elküldhet engem melegebb éghajlatra, de ez van, nálam az ember, és a tisztaság az első.

2010. dec. 16. 13:50
furminátorral két naponta átkeféled és nem lesz szőrös a lakás
2010. dec. 16. 13:47
mindennap (séta közben) jó alaposan kutyakefével végighúzni a bundáján.
5. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Walerii)
2010. dec. 16. 13:46
Mi naponta porszívózunk. Heti általában kétszer, szörhullós szezonban gyakrabban ki van fésülve a bundájuk. Az mindig a szabadban történik. :)
2010. dec. 16. 13:40

Nálunk ez van csak macskákkal..igazából nekünk az jött be, hogy kétnaponta porszívózunk(nem nagyon alaposan, csak úgy nagyjából), a kanapét meg ilyesmit pedig vizes gumikesztyűs kézzel áttöröljük,az összeszedi a szőrt. A ruhát pedig ha nagyon szőrös akkor azzal a ragacsos hengerrel gurigatjuk át!


Eddig senki sem mondta, hogy szőrös lenne a lakás, pedig 2 cica is van.


Szerintem az a lényeg, hogy ne halogassuk(mert utána már nagyon szőrös az egész lakás), nem olyan nagy dolog pár naponta porszívózni.:)

2010. dec. 16. 13:39
Nálunk is kutya macska hullat mindent, ez egy ilyen időszak:( Ruhához azt a görgős vacakot ajánlom (nem tudom mi a neve:)) Én a C&A-ba vettem:D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook