Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyások ide! fórum

Kutyások ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. márc. 30. 17:10
Sziasztok. Hétvégén kitud valami jó kis kutyás programot?
18546. Ata06 (válaszként erre: 18545. - Marlenka70)
2015. márc. 29. 22:47

Szegénykém! :(( Kapott antibiotikumot?

Ezért javasolják, már kicsinek az ivartalanítást.

18545. marlenka70
2015. márc. 29. 15:37
Hazaértünk! Túl van a műtéten szerencsére.Hihetetlenül nagy volt a méhe megtelve gennyel megnéztem.
18544. 3532273647 (válaszként erre: 18543. - Marlenka70)
2015. márc. 29. 14:01
Nálunk-de szerencsére nem saját-,egy 13 éves spánielt műtöttek méhgyulladásal,majd újra műteni kellett,mert a seb begennyesedett.Már jól van
18543. marlenka70
2015. márc. 29. 10:22
Indulnom kell vissza a dokihoz, nagyon félek előre is.
18542. marlenka70
2015. márc. 29. 09:55

Sziasztok! Egész éjjel sirdogált a kutyusom alig vártam hogy hajnal legyen már hívtam is az orvost.

Az ultrahangon kiderült, hogy méhgyulladás tele van gennyel a hasürege. Életveszélyes állapot azonnali műtét 10/45re viszem vissza műtétre. Egy Yorki kutyus. Valaki járt már így? Ezt túl tudja élni?

18541. zinike (válaszként erre: 18540. - 963fbe3141)
2015. márc. 26. 21:24
Én nem vagyok híve az ilyen "újra" kapcsolatnak, az enyémet megviseli ha a múltbéli másik gazdi megjelenik...
18540. 963fbe3141
2015. márc. 13. 22:46
Sziasztok szerintetek mit csináljak.1 éve nincs velem a kutyám meet mikor elköltöztem nem tudtam magammal vinni.DE nem merem elhozni mert félek a régi emlékek eszembe jutnának:((Közben hiányzik.Egyáltalána megismerne?Nem okoznák neki ezzel gondot?
18539. K.andyka (válaszként erre: 18538. - Ata06)
2015. febr. 5. 10:49
koszike szepen
18538. Ata06 (válaszként erre: 18537. - K.andyka)
2015. febr. 4. 21:59

Majd rá fog jönni, csak nagy türelem kell hozzá!

A jutalom falatnál, majd idővel fel lehet állítani egy jutalom piramist és mindig a munkájának megfelelően lehet így jutalmazni.

A száraz tápból sem mindegy milyen minőségűt veszel, ezért kérdeztem a nevét. Csak prémium és szuper prémium tápot szabad megvenni, mert nem mindegy miből származik a fehérje. Hiába sok benne a fehérje, ha növényi és nem állati. Persze nem olcsó ,de ahhoz ,hogy jól fejlődjön a csontozata és minden szerve ,jó minőséget kell kapnia. Persze ,hogy kiköpi, ha megismeri a házi kaját. Nem hülye ő! :D De a házi kaja nem tudja azt fedezni, amit gondos kutató munkával kifejlesztettek egy bizonyos fajta és kor számára. Ha elkezded etetni az asztalnál, magaddal szúrsz ki, mert mindig olyan lelkiismeret furdalást fog okozni a nézésével :D , hogy soha nem tudsz ,majd nyugodtan enni. Arról nem beszélve, ha vendégek jönnek, nem mindenki örül egy nyálzó kutyának az asztalnál. :D

Kutya szalámit ne vegyél, mert abba minden vackot beleraknak, csupa zsír az egész. Nem elég, hogy nem tud fejlődni tőle, még el is rontja a gyomrát. A táptól is azért volt olyan a kakija, mert az a táp nem jó a pocijának. Vagyis átszalad rajta és nem tud felszívódni. Fontos, hogy a táp mellett formált kakija legyen és ne kakiljon naponta sokszor. 2 még elfogadható, ennél több már jelzi, hogy átszalad rajta. Ezen kívül a kutyáknak nem szabad mindenfélét adni, mert az emésztőrendszerük nem olyan ,mint a mienk. Ha nem a megszokott kaját kapja, hasmenéssel reagál rá.

Van játéka? Azt kéne neki venni. Többfélét is,de olyat amit nem tud széttépni és lenyelni.

Így akkor lenne alternatíva és azt rágná, nem a macska kakit.

Ha kell bármilyen segítség, írj ,akár priviben is, segítek!

18537. K.andyka (válaszként erre: 18535. - Ata06)
2015. febr. 4. 10:22

koszonom szepen,megfogadom es probalom meg valositani,hat setalni nem setalunk sokat max felorat de a egnap is kailt aztan meg is dicsertem,pisilni nem pisilt meg kint,a pelust szokjuk,mert az allat kereskedos boltba a tag ilyen kutya edzo es o azt mondta h eloszor ha nem ra pisil azzal ittasam fel,h ereze,reggel meg sikerult felig meddig a pelusra pisilni,a kaki az nem az meg nem jott ossze pelusra.

jutivalit vettem,s kepzeljetek el,elkezdte ragni s kikopte,azt monda a hapsi,h adjak virslit,ok is azt hasznaljak a kutyasuliba.

azt elfelejtettem irni,h Erdelybol vagyok,azon belul,Csikszereda. :)

a vitaminokkal kapcsolatosan,hat szraz tapott olyat vettem,ami kimondottan kiskuyusoknak valo,vettem ilyen kutya szlamit,mert a nyerstaptol enyhen pudingos alagu volt a szeklete s a doki neni azt mondta neadjak,maskajat meg barmi johet,kenyerke,szalami,parizer,virsli,krumpli,amit mi eszuk,nem sokat de mivel ott ul s nez azokal a nagy artatlan szemkkel igy kap.

a macska kaki ragas hat gondoltam arra,h az kemeny es azert ragja,mert allandoan raghatnek.

18536. K.andyka (válaszként erre: 18534. - Andi6020)
2015. febr. 4. 10:05
akkor? :)
18535. Ata06 (válaszként erre: 18533. - K.andyka)
2015. febr. 3. 18:19

K.andyka a kutyusod 2 hónapos,ami emberi évekre átszámolva, annyit jelent, hogy 1.8 éves.

Persze, hogy nem tudja még mit kell csinálnia és nem is tudja tartani, hisz olyan pici a hólyagja, hogy így képtelen rá, hogy visszatartsa.

Először is ideiglenesen szedd fel a szőnyeget, mert így nem csinálsz magadnak problémát.

Rakj le neki az ajtó közelébe kutya pelenkát vagy újságpapírt. Evés és ivás ,alvás, játék után rögtön fogd meg és vidd oda a pelenkához. Meg akkor is ha elkezd szagolgatni vagy forogni maga körül. Ha sikerül a pelusra pisilni, kakilni...nagyon dicsérd meg. Kicsit túlozd is el, hogy értse valami csuda jót csinált. :)

A kutyák így tanulnak, ezt hívják pozitív megerősítésnek.

Ha nem oda sikerül pisilni ahova kellene , akkor nagyon picit fogd össze a nyakán a bőrt és kicsit rázd meg,közben mond, hogy "rrrrrosssz kutya". Ez olyan mintha a mamája morogna rá és rakná őt helyre rendetlenkedésért. Nem az a lényeg hogy fájjon neki, csak hogy tudja, hibát követett el.

De csak akkor dorgáld meg, ha 1-3 másodpercen belül rajta kapod. Ha nem, akkor kár megszidni, mert már nem tudja mivel összekötni a szidást.

Amikor haza mész és találsz valahol pisit vagy kakit, akkor szó nélkül szedd össze, mert többet ártasz vele ,ha leszidod, kiabálsz, mintha csöndben feltakarítanád.

Ha viszed sétálni, akkor is nagyon örülj és adj neki jutalom falatot. Ha már ügyesen megy neki és rájött mit akarsz tőle, akkor ritkítsd a jutalom falatot, de nagyon örülj neki és simogasd meg. Egyre ritkábban jutalmaz, majd szép lassan azt is el lehet hagyni és marad a dicséret, míg megszokássá válik és már nem számít újdonságnak.

Legyél türelmes vele! Az én kutyám nyolc hónaposan vált szobatisztává. Az enyém kicsit későn érő típus, így lehet, hogy nálatok előbb sikerül majd. Most télen különösen nehéz, ezért írtam, hogy tegyél le az ajtó közelébe pelust vagy újságot, így éjszaka és napközben is tud pisilni vagy tojni, mert ő még kizárt ,hogy visszatartsa addig míg felöltözöl és le tudod vinni. Ezenkívül, ha viszed sétálni -de csak ha meg van az összes oltása- akkor, szép lassan megtanulja, hogy azt utcán is csuda jó pisilni meg kakilni, mert akkor a "gazdi örül és még finomat is fogok kapni".:D


Az hogy állandóan enne, annak oka van.

Hányszor adsz neki enni és mit?

A kutyák nem azért eszik a kakit ,mert éhesek, annak más oka van.

Sok elmélet létezik, ezek között van a vitamin hiány is.

18534. andi6020 (válaszként erre: 18533. - K.andyka)
2015. febr. 3. 16:01

2 hónapos kutyától mit vársz? Türelem, türelem, türelem. Ennyi a titok.

Azt nem értem, kivel ne kelljen vitatkozni?


Amúgy a kakit nem azért eszi, mert éhes.

18533. K.andyka
2015. febr. 3. 14:30

sziasztok!

lenne par problemam,remelem segitetek.

Van 1 Cockel spaniel kis kutyusom,holnap lesz 2honapos.Az apukaja is az en kutyusom,csak eppen nem velnk el.Parommal lakunk es egy 4,5 eves nosteny cicaval,Cicuri meg baratkozik a gondolatal,h rajta kivul van 1 kutyus is,meg kopi,meg morog ra,tudni kell,h eddig o volt a kis kedvenc :)

Marley,a kutyuska mult heten csutortok estetol van nalunk,2 szobas lakasba lakunk,tegnap hoztam ki setalni,mert nem volt beoltva,penteken beoltottak az a paraovirus ellen s 13 an megyunk kobinalt oltasra.mivel lakasba van hat nagyon nehez a szoba tisztasagra valo neveles,anno Kokival mas volt ot amikor kaptam 4honapos volt,s ot aprilisbe kaptam es vele is volt baj,de futtem le vele s hamar megszokta,h reggel delbe s este vegzi a dolgat,de marley-nak rettenetes a kaja igenye,ha nem adok kajat kepes a macskaalombol a macska kakit kiszedni,orrara vertem,mondtam,h pfujj,de ejjel,mkor alszunk vagy nem vagyok otthon,na igen a nem vagyunk otthon,hat nincs olyan sok idore egyedul max 1,5-2 orara,de az is ugy,h parom ra szol es akkor kicsi puffogas,nzuszites s aztan a heyere fekszik,ejjel,este eleg kifarsztom,h vegig aludja az ejjelt,de igy is tobbszor ra kell szolni,menjen vissza aludni.A kakilast ugy oldottam meg,h amikor latto szgalaszik meg keresi a helyet egy talal rakok a popsijahoz,a psiles,azmindenhol,ahol csak rajon.

na szoval,annyi nyafogasom ellenere,imadom ,ert nagyon nagyon aranyos kis kutyus es ertelmes,csak szornyen huncut es kihasznalja azt,h en tudok engedni,tudom nem kene,de nem tudok,olyan szigoru lenni.

Azt szeretnem megkerdezni vagy barmilyen tanacsot elfogadnek,h hagyan tudjam megtanitani,h szobatiszta legyen,h maradjon otthon,mikor azt mondom marad nekelljen 1 orat vitazak,j tudom kicsi es turelem kell hozza,de egy utat,egy bevalt modszert szerenek

Az az igazsag,h pl.ma reggel is 6kor nyuszitett,mondja a parom,biztos kell kakaljon,hat mondom,h jo,de mikor kiert a konyhaba mar is kakiklt es utkozbe a szonegere pisikalt.Mivel tudnam minimum 5 percig fentartani,mig en is 1 nadragot,felsot s 1 cipot a labamra huzzok,mert akkor kapnam fel s futtnank le s a kakilast igy megtanulna,tegnap is kijottunk picit setalni kakilt az uton meg dicsertem.

nagyon halas vagyok minden tanacsert,eszrevetelert,akar itt akar privatba.

18532. andi6020 (válaszként erre: 18530. - Enci48)
2015. febr. 3. 14:07
Kik azok az ők? Az orvos? Nem érzi magát felelősnek?
18531. 99279bb06f
2015. febr. 3. 13:22

És hívtál már egy állatvédőrséget? A környékeden is van, hisz ők az egész országban dolgoznak! Tőlük kérj segítséget!

Tudod, én már tuti, hogy LÉPTEM volna, nem pedig hivatalosan intézkedtem volna, hisz nem egy "elvi kérdésről" van szó, amire ráér 5 év múlva is válaszra, hanem A KUTYÁM ÉLETÉRŐL!

18530. enci48
2015. febr. 3. 13:11

Nem, sajnos nem láttam Lencsit. Face to Face sem akart velem találkozni, én nyomoztam ki, ki ez a nő egyáltalán. Úgy mentem be a kocsmájába. Hajthatatlan, ez a kutyus már az övé, állítása szerint a nevére regisztráltatta, max akkor ha másik chipet rakatott bele. Nem találkozhatok a kutyámmal mert akkor bezavarok nála. Nyugodtan vigyem jogi útra áll elébe. Nagyon nagy arca van.

Nem hiszi el, hogy az állatorvos a napokban hívott fel, hogy meg van Lencsi kinél van. Ők is fel vannak háborodva, hogy lehet ekkora lelkitoprongy valaki.

18529. 99279bb06f (válaszként erre: 18527. - Enci48)
2015. febr. 3. 11:47

Az állatvédőrséggel még nem beszéltél? Hisz egy rendőrnek az állat is csak egy eset (az ember is) az csak ideges lesz, mert munkát adsz neki.


A kutyusodnál voltál már?

Kit választott?

Kinek örült?

18528. andi6020 (válaszként erre: 18523. - Enci48)
2015. febr. 3. 10:45

Mi alapján regisztrálták a nevére?

Amúgy az állatorvosod is egy felelőtlen farok, hogy nem regisztrálta be a nevedre a kutyát, miután betette a chippet. Ezt nem mondtad neki véletlenül?

18527. enci48
2015. febr. 3. 07:54
Ez a nő egy lelketlen ember. Kinyomtattam az állatorvossal a regisztrációs lapot. Azzal elmentem a rendőrségre, és majdhogy nem az volt a reakciója, hogy mit akarok én hisz ez a kutya csak egy keverék, értéktelen valami. Javasolta, hogy mutassam meg a hölgynek ezt a reg.lapot, és ha nem boldogulok vele, akkor menjek vissza és akkor felveszik abejelentésemet. El is mentem, meg sem nézte, kategórikusan kijelentette, hogy a kutya az övé, az ő nevére van regisztrálva, meg különben is mit akarok én fél év után. Hiába mondtam neki, hogy pár napja kaptam a telefonhívást, hogy nála van a kutyusom. Tereljem nyugodtan jogi útra a dolgot. Ma délelőtt megyek majd a rendőrségre, és jogtalan elsajátítás címen fogom feljelenteni. Majd írom a fejleményeket. Hali
18526. 99279bb06f (válaszként erre: 18525. - Enci48)
2015. jan. 30. 18:29

Hiába van neki új oltási könyve, ha az eredeti gazdi előkerült, akkor át kell vezetni a régi könyvbe. Azt ennyi! Mit tervez ezzel a kutyussal? Hisz nem is vele él, nem eteti naponta, nem szeretgeti, nem viszi sétálni, nem játszik vele - akkor miért is kell neki? Tán gyűjti őket, hogy továbbadhassa? Ennek azért utána néznék!

Én is befogadtam kutyust, és még két hónapig volt fent a neten, hátha az eredeti gazdája előkerül. Mert belegondoltam, hogy mennyire hiányozhatnak egymásnak. Bármennyire is a szívemhez nőtt a 2 hónap alatt, ha bizonyítani tudta volna az eredeti gazda, hogy az övé - a szívem megszakadt volna - de odaadtam volna neki.

Kitartás, mert ha a kutyusod meg fog látni, akkor nem lehet semmi ellenvetés, hogy kié is a kutyus!

Ha ilyen keménykedő a nő, akkor én vinném magammal az Állatvédőrséget, hogy ne legyen gond.

18525. enci48
2015. jan. 30. 09:49

Köszi a biztatást.

Azért nem értem ezt a hölgyet, mert rátolta a nagymamájára a kutyusunkat, és mellette még van két szintén elkóborolt kutyus. Akkor?

Nyilván a költségeket kifizetem neki, mert elmondsa szerint beoltatta,féregtelenítette, kapott egy oltási könyvet, és azt hiszi hogy ezzel a nevére regisztráltatta Lencsit.

18524. 99279bb06f (válaszként erre: 18523. - Enci48)
2015. jan. 29. 15:05

Ennyi idő után megvan! De szuper!

Simán tudd meg a címet, és menj oda. A kutyusra bízd, hogy ki is az igazi gazdija! Téged fog választani, nyugodj meg!

Ennek a nőnek meg elgurult a gyógyszere, hogy ilyesmiket mond. Ajánld neki a menhelyeket, ott GAZDÁTLAN kutyát tud örökbe fogadni!

Írj a fejleményekről.

18523. enci48
2015. jan. 29. 10:15

Nagyon el vagyok keseredve. Múlt év augusztusában az udvarról kiszökött a kiskutyánk, akit a híd alól szedett össze a lányom pici korában, hozta haza nekem. Hiába kerestük, hírdettük helyi tévében, közösségi portálon nem jelentkezett senki.

Tegnap felhívott egy helyi állatorvos, hogy a chip alapján én vagyok-e a kutyus tulajdonosa.

A megszökött kutyust egy fiatal lány a lakása ajtajából vette magához, elvitte a dokihoz, és kereste a gazdit is szintén közösségi portálon, de mivel nem vagyunk közös ismerősök, így nem találkoztunk.

Mint kiderült amikor bevitte a kutyust, a chiphez nem volt tulajdonos megadva. Ő tömblakásban lakott és nem tudta bevállalni a kutyust, így egy faluba a nagymamához került két másik talált kutya társaságához.

Én is agyaltam közben mit tehetnék. A neten is kerestem a chip alapján de nem találtam. Októberben kértem az állatorvosomat, hogy regisztrálja már fel a kutyust, hátha úgy meglesz.


A napokban az állatorvos ahová a hölgy elvitte a kutyust hátha a chip segít a tulajdonos megtalálásában, kíváncsiságból újra megnézte a chipszámot, és akkor már megadott engem a rendszer.

Így havott fel tegnap, hogy jelezze kinél van Lencsike.

Meg is kerestük telefonon a hölgyet, és kategórikusan kijelentette, hogy a kutyust már pedig nem fogja visszaadni. Már ő a nevére regisztráltatta. Visszamentem az állatorvoshoz, aki egyértelműen elmondta, hogy a chip alapján enyém a kutyus, a hölgy félrebeszél, az én beleegyezsem nélkül nem írják át a tulajdonost.

Mit tudok kezdeni ezzel a hölggyel, aki köti az ebet a karóhoz. Nem hajlandó face to face találkozni velem, mondván az bekavarna a kutyusnál.

Remélem tudtok segíteni, hogy lehetne ezt a hölgyet meggyőzni, főleg úgy, hogy nem ő vele, hanem a nagymamájánál van elhelyezve a kutyusunk.

18522. 37403e3af4
2015. jan. 17. 16:47
Szerintem keverék kutyát bármelyik menhelyen találsz... Nem tudtam megérteni Sosem hogy minek kellenek ezek a keresztezések, hiszen rengetek keverék kiskutya hal meg a menhelyeken vagy az utcán, és ezek is azok...
18521. f3000dc5ef (válaszként erre: 18520. - Mancsi87)
2014. nov. 1. 23:35

Gyorsan megnéztem :D

Cuki az tény :D nekem gyanús, hogy itthon nem fogsz találni :)

18520. Mancsi87
2014. nov. 1. 23:30

Sziasztok!

Ugyan még nincs kedvencünk, de tervben van.

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek "Cavoodle" kutyusa, azaz Cavalier king charles spániel és uszkár /poodle/ keverék. Ma találkoztam vele először az interneten, szerelem első látásra, de érdemleges információt nem találtam róla. Mondhatni semmit...

Tenyésztik egyáltalán itthon? Tapasztalatok vele kapcsolatban?

Előre is köszönöm a segítséget. :)

18519. bencuska
2014. szept. 14. 21:55
Nagyon nem egyszerű a dolgod. Én városban, egy lakótelepen lakom panelban. A házunkhoz közel van egy bekerített kutyafuttató. Én oda vittem néha a kiskutyánkat.De mivel a lakáshoz volt szokva,megugatott ő is minden arra járó embert. A kutyafuttató mellett lakóházak vannak,benne kutyagyűlölő emberek is élnek ,akik kiüvöltöttek állandóan az ablakból,elmondtak bennünket mindennek,mert a kutyánk ugatott.Próbáltam arra nevelni a kiskutyánkat ne ugasson indokolatlanul. Ha valaki jött,rászóltam hogy - csendben legyél,ne ugass,mert akkor megyünk !- A pórázt a szeme elé helyezve nyomatékosítottam hogy nem viccelek. És ha ő ennek ellenére is ugatott,akkor rátettem a pórázt és kihoztam arról a helyről ahol ő imádott szabadon futkosni,játszani.Ezzel büntettem. Sokáig tartott,de már csak néha ugat a futtatóban.
18518. kissbrigit
2014. júl. 13. 15:32
Sziasztok! Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Volt egy tacsi keverék kiskutyánk, sajnos egyszer kiszökött, mivel forgalmas út mellett lakunk elütötte egy autó. Nagyon megviselt minket, főleg a kislányomat, mert nagyon szerettük. Lett egy másik kiskutyánk, ezt már bent tartjuk a házban,nagyon vigyázunk rá, pedig kertes házban lakunk. Csak akkor engedjük ki, ha mi is otthon vagyunk.Ez általában reggel, munkába menet előtt és délután,mikor hazamegyünk akkor van. A gond az, hogy ha reggel kiengedjük zavarja a szomszédot a kutya ugatás. Ha elviszem séteálni, akkor az egész utcán végigkísér a kutyaugatás, ami már nem csak a szomszédot zavarja, hanem többeket is.Mivel olyan munka rendben dolgozunk, kb reggel 5-6 óra körül tudjuk csak kiengedni.Nem tudom mi tegyek, a szomszéddal beszélni nem lehet,sajnos kutya gyűlőlők.Ha rászólunk egy ideig abba hagyja,de ha meglát valamit megint rákezd. Gondoltam rá, hogy a reggeli szaladgálás elmarad, és csak kiviszem a kertbe pórázon, míg letudja a dolgát, és megyünk be. De nagyon sajnálom, mert egész nap otthon van egyedül.Szerintetek?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook