Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyás kérdés fórum

Kutyás kérdés (beszélgetős fórum)


2013. nov. 21. 18:27

Nagyon cuki. Nem tűnik egy vérmes ebnek, de majd ha nagyobb lesz jobban alakulnak a vonásai.

Egyenlőre szerintem kár aggódnod ezen, majd úgyis meglátjátok a viselkedésén, milyen természetet örökölt. De ha nem bántok vele agresszíven, nem hiszem, h gond lesz vele.

27. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - -Maya-)
2013. nov. 21. 13:34
Hát fogalmam sincs ...de nagyon édi:))
26. -Maya-
2013. nov. 21. 12:54
Valóban az apa is lehet keverék, igen mintha a farka vége kicsit meg lenne hajolva. Genetikai vizsgálattal lehetne minden kérdéseinkre választ kapni, de azért ennyire nem mennénk bele. Azért ennyire nem fontos...Valóban sokféle vér csörgedezhet az ereibe. Sok múlik a nevelésen a szereteten :)
25. Ata06 (válaszként erre: 19. - -Maya-)
2013. nov. 21. 12:34

A farok égnek állása elég jellegzetes. Nem sok fajta kutyának áll égnek. Visszakunkorodik, vagy magasan áll a vége késsé meghajolva?

Főleg az északról származó kutyáknak ilyen a farkuk. De ez se mindig mérvadó, mert az apja lehet keverék is, akkor ugye meg sok mindent gondolhatunk.

Genetikai vizsgálatot lehetne esetleg csináltatni. ;) :D

Különben létezik már ilyen-gondolom nem olcsó mulatság. :P

2013. nov. 21. 11:55
Nem tudom, de gyönyörű!!!! :)
23. arrival (válaszként erre: 16. - Puszitolvaj)
2013. nov. 21. 11:53

A retriever es a labrador ugyanaz :)

Labrador retriever. Meg van golden retriever. Meg flat coated retreiver meg meg sok egyeb.

22. arrival (válaszként erre: 6. - 645b490433)
2013. nov. 21. 11:51
Bocsi,de nem korcs, hanem keverek!
21. arrival (válaszként erre: 1. - -Maya-)
2013. nov. 21. 11:50

Tunderi kutyus, gratulalok hozza :)

En elegge ertek a kutyakhoz, de igazabol ezt nehez megmondani. Az elorebicsaklo fule, es a pofija terrier jellegre utal. Igy, max. a tyukokkal kell vigyazni, mert mindket fajta vadaszkutya.

Amugy meg foleg a nevelesen mulik minden, biztos jo gazdijai lesztek!

20. -Maya-
2013. nov. 21. 11:36
Végül is mindegy, szeretni kell és kész, abból pedig sosem lesz hiánya :))
19. -Maya-
2013. nov. 21. 11:35
A szőre eléggé durva de nem annyira mint egy foxié. A farka mindig az égnek áll. Egyébként nekem is foxi volt a tippem de a tesója alapján Beagle jut eszembe, kár, hogy arról nincs képem
18. -Maya-
2013. nov. 21. 11:30
Igen 3-4 hónapos lehet. A kisállat könyvében 08.20. írtunk be a dokival.A doki is azt mondta majd felnőtt korában derül ki, vagy akkor sem :) Hááát eléggé pattogós, de még nagyon kölyök, mindent játéknak vesz és ha rászólok, akkor alázatos, lehasal és farkát az égnek mereszti és csóválja, már egy kicsit szót fogad, de még sokat kell tanulnia. Mindet rág a cipőnk veszélyben vannak , imádja őket. oda huzza a kis szivacsára és azzal alszik :)
17. c6560fb39d (válaszként erre: 15. - Ata06)
2013. nov. 21. 11:01

Ha pattog mint egy labda tuti foxi vér.:)

A labrador lomha a foxihoz képest, igaz egy kiskutya sokat mozog,később azért lejön mennyire zizi.

2013. nov. 21. 11:00

Hali, ez egy labrador-retriver keverek, sot en azt mondom, hogy inkabb retriever mint labrador...

de nagyon aranyos, es amugy meg csak a szeretet es neveles szamit :-)

15. Ata06 (válaszként erre: 13. - C6560fb39d)
2013. nov. 21. 10:57
Nekem is a foxterrier ugrott be a pofiról. :)
14. Ata06
2013. nov. 21. 10:56

Kis korban nem nagyon lehet még megállapítani.

Egy éves kor körül fogjátok majd látni.

Fontos a test alkat, a szőr minősége-durva, drót szőrű, vagy selymes puha. Hogy áll a farka-felfelé kunkorodik vagy lefelé lóg. Mekkora lesz súlyra, marmagasságra. A természet meg függ a genetikától és a neveléstől is. Azt szokták mondani keverék kutyák esetében, hogy 4 hónapos korban lévő súlyt megduplázva kapjátok meg a felnőtt kori súlyt.

13. c6560fb39d (válaszként erre: 1. - -Maya-)
2013. nov. 21. 10:53

Mennyi idős a kutyus? Három,négy hónaposnak tippelem.

A fül,tappancs kicsi,,a pofija/orra vékony ez nem szuka jellemző,labrador szukáknak is robosztus a feje,szerintem keverék volt a kan/apa.

A szőrét nézve nekem egy kicsit drótszőrű, foxi beütés ugrik be, a füle alakja, állása is arra hajaz,a pofija is.Igen képes egy foxi labinak utódokat nemzeni,leguggol a szuka.:)

Mert keverék, szinte csak előnye származik ebből,szívósabb.

12. -Maya-
2013. nov. 21. 10:46
A neveléssel nem lesz gond, jó helyen van és nagyon szeretjük...kutya jó dolga van :)))))
11. d878fb6317 (válaszként erre: 9. - -Maya-)
2013. nov. 21. 10:39

Nem lehet egy-egy fajtára tulajdonságokat ráhúzni.

A lényeg, hogy jó idegrendszerű legyen és megfelelő következetes neveléssel nem lesz gond Vele.

Fajtán belül is nagyon sok eltérő tulajdonsággal rendelkezhetnek.

2013. nov. 21. 10:38
Nagyon aranyos a kutyus, de azt senki nem fogja neked megmondani, hogy milyen lehetett az apja. Külsőre az anya jegyeit hordozza, és hogy hogyan fog viselkedni, az rajtatok, a gazdin fog múlni. Ha okosan, szeretettel nevelitek, biztosan meg fogja hálálni.
2013. nov. 21. 10:33
Csupán a tulajdonsága miatt vagyok egy kicsit kíváncsi, mert ugye gyerekek mellett fog felnőni. Köszönjük :)
2013. nov. 21. 10:31
Igen a szőre már-már néhol fehér és a lábai is eléggé nagyok és akkor az apában is lehetett labrador vér? Sokan meg sem mondanák, hogy keverék, de mi ezt nem titkoljuk, ő így tökéletes ahogy van.Hálás egy kis jószág :)
2013. nov. 21. 10:30
Nem tudom :D De nagyon aranyos!!! Boldog kutyás éveket vele :DDDD
2013. nov. 21. 10:27
Ez valami nagylábú világos szörű kutyafajta lehet.Nem lehet korcs az apuka akiben a labrador vér csörgedezik.
2013. nov. 21. 10:11
Igen, kislány és valóban a testéhez képest a feje kicsi és az egyik füle is, viselkedésre persze még kölyök 3-4 hónapos lehet de eszméletlen energia van benne. A tesója kisebb tőle és a lábai is rövidebbek voltak ( arról nincs képem)
2013. nov. 21. 10:11
Passz, de nagyon-nagyon aranyos. Egyébként meg sokat számít a nevelés szerintem. Ne aggódj! Ha megtehetitek vigyétek kutyaoviba, majd kutyasuliba az nagy segítség és a gyerekek is megtanulják, hogy hogyan bánjanak vele.
2013. nov. 21. 10:07
Nem tudom,kislány?A feje kicsinek tűnik.
2013. nov. 21. 10:06
Szió:)Én passzolom,mert nagyon dominálnak benne a labrador jegyek.De tuti lesz aki segít.
2013. nov. 21. 10:03

1 hónapja boldog kiskutyi gazdija vagyunk. Keverék kutyusról van szó. Anyukája labrador de az apát nem tudták megmondani...3 gyermekem mellé választottuk, rossz sors várt volna rá ha nem hozzuk el....így úgy döntöttünk a miénk lesz :)és azért ha valami vérmes eb volt az apa, azért majd mi is úgy állunk hozzá :)

Szerintetek milyen fajta lehet az apa? Az adatlapomra kattintva tettem fel képet. Hátha egy jó szemű kutya tudós meglát benne valamit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook