Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyám rákapott a húsra, mi lehet vele? Kell félnünk, hogy megtámadhat? fórum

Kutyám rákapott a húsra, mi lehet vele? Kell félnünk, hogy megtámadhat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. aug. 7. 22:25

Semmi gond nincs azzal, ha megkergeti a tyúkokat, vagy a macskát, ha meg sikerül elkapnia...

A mi labradorunk is vetődik a kertbe tévedő macskákra, és még a rigókat is megkergeti.

Viszont a megkötve, láncon tartás nem tesz jót az idegrendszerének, agresszívebbé válik tőle. Minden láncon tartott kutya zakkant lesz egy kicsit egy idő után. De ez nem jelenti azt, hogy a gyerekeket is bántani fogja.

2009. nov. 18. 16:53

:D:D:D:D

Hogy még mindig van, aki bedől az ősi hiedelmeknek! :D

Azért kapott rá a húsra, mert annak kéne, hogy legyen a tápláléka, ez a természetes eledele. (természetesen nyersen)

2009. nov. 18. 15:33
Azt elfelejtettem: húst nyugodtan ehet, semmi problma nem lesz belőle. Sőt, kell is neki néha.
2009. nov. 18. 15:31
Nem a kutya hibája, hogy így viselkedik. Egy kutyával naponta foglalkozni kell, tanítani, nevelni, és megtanítani, hogy hol a helye a rangsorban. A kutyák a családot is falkának fogják fel, és a falkában meg van, hogy ki a falakvezér. Véleményem szerint a kutyának semmi ilyesmi nem lett magtanítva. Nekem nagyon fáj, hogy a gazdák hülyesége miatt mindig az állat bűnhődik. Kutyát láncon tartani pedig szerintem kegyetlenség. Mit szólnál hozzá, ha egész életedet láncra verve kellene leélned? Ebben az országban sajnos az állatoknak semmi tisztelete nincsen. De hát az emberek egymással is hasonlóan viselkednek, mit kellene várnunk?
2009. nov. 4. 18:03
Csak ha az ember-húsra kapott rá!! :))
2009. okt. 22. 19:46
Ha az élő húsra kapott rá akkor rettegjetek Cujo-tól:)
2009. okt. 13. 12:17

Sexben már volt része,szerencsére a tüzelés utolsó 3 napjára lépett meg.

Még nem tudom,hogy mi lesz,majd eldöntjük.

59. a74de3d08a (válaszként erre: 56. - Russodebby)
2009. okt. 13. 12:09
ez butaság, egyáltalán nem kell.
58. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 56. - Russodebby)
2009. okt. 13. 12:03
annyi állatorvosal beszéltem hogy ki mit mond erről, van akinek ez a véleménye van akinek az, arról, hogy legalább 1X fialjon
2009. okt. 13. 12:02

faternak volt egy csodaszép staffi kanija, olyan szép volt, meg a szuka is, szeretem én is azt a fajtát

ő tenyésztette őket

2009. okt. 13. 11:58
Nálunk is ez a baj,hogy a kanon szét szedték még jobban a kerítést és már nincs egy épp ajtó a házon. Már 5 éves a kis Staffim és ahogy olvastam, 1-szer "nem árt" őket fialtatni.
2009. okt. 13. 11:51

ja mert hogy fajta tiszta a kutyus


mi is kimiskároltattuk a mi kutyusunkat, mi nem vártunk azzal hogy 1X fialjon, azt mondta a doki hogy nem lesz baja, de pont az 1 tüzelése után volt a műtét, de az a pár hét amíg tüzelt maga volt a pokol, a szomszédból átjöttek a kutyák, akkor a lányt bezártuk, a kanik szétrágták a köszöböt meg az ajtót, szóval totál megőrültek, és mióta ki van miskárolva a lány azóta semmi baj nincs

2009. okt. 13. 11:47
Nem szeretnénk "korcsokat",minden igaz jövőre bepároztatjuk és utána kipakoltatjuk szegénykémet.
2009. okt. 13. 11:46
és szeretnétek kiskutyákat?
52. russodebby (válaszként erre: 51. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 13. 11:43
Álltalában igen,de szól,ha "jönni" akar hozzá valaki,hogy el legyen zavarva. :-)
51. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 49. - Russodebby)
2009. okt. 13. 11:40
gondolom mikor tüzel a drága akkor a legrosszabb
50. russodebby (válaszként erre: 38. - Agis)
2009. okt. 13. 11:24
Amíg ott laktunk anyósnál minden nap sétáltunk vele (kivéve,ha dolgoztunk),de most csak anyós van vele. Amikor sétáltatva volt,akkor is szökött,a kis mocsok! :-)
49. russodebby (válaszként erre: 40. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 13. 11:22
Szuka a drágám. :-)
48. Tündi7 (válaszként erre: 47. - Agis)
2009. okt. 13. 11:09
Én is erre gondoltam lehet hogy irigy mivel mikor ide költöztünk akkor azt mondta olyan aranyos meg minden.Nagy maci feje van és az eggyik füle eltört már pici korában mi igy hoztuk de annál édesebb.Mikor hegyezi a fülét olyan cuki:)) de most hogy elmondtam hogy a tyuk meg a macska azota csak szidja a kutyámat.pedig szét nézhetne a saját udvarában neki két kutyája van egy pidpul és egy palota pincsi féle és mind a kettő láncon.a multkor mikor elengedtük a kutyát felhivott hogy a kutyánk szabadon van csukjam be mert átmegy hozzá.én meg mondtam tudom én engedtem el.csináljátok meg a keritést de már 1 éve csinálják de még egy darabig fogják bizti.
47. agis (válaszként erre: 44. - Tündi7)
2009. okt. 13. 11:01
Anno a vidéki kutyám is elkapott egy tyúkot. A kutyában benne van a vadász ösztön...ez nem jelenti azt, hogy egy gyerekre is rátámadna. A szomszédod nagyon buta ember. Lehet hogy utálja a kutyádat, és így akarja elérni, hogy elaltasd.
46. agis (válaszként erre: 42. - Tündi7)
2009. okt. 13. 11:00

Értem-értem :)


Ha jól tudom szomszédos telkeknél mindig a jobb oldalit kell megcsinálni a háztulajdonosnak....


A kutyával kapcsolatban, pedig a séta az soha nem árt. Jó a kutyának is és a gazdinak is.

45. 9c9da7a59a (válaszként erre: 42. - Tündi7)
2009. okt. 13. 11:00
Akkor meg mit panaszkodnak a kutyátokra, ha nekik nem fontos a kerítés?!?! Ilyet! :)))
44. Tündi7 (válaszként erre: 41. - Platty666)
2009. okt. 13. 10:59

Hála istenek a gyerekeket imádja és minket is ha hazajövünk indig oda kell menni hozzá szinte sir.

a szomszéd azt mondta hogy meg ette a tyukot ezután a gyerek jön.de mostmár nem hiszem a gyerekekkel abszolult nem viselkedik agreszivan

2009. okt. 13. 10:58

A kutyát is nevelni kell, ahogy egy kisgyermeket. Ha ez elmarad, akkor nem kell semmin csodálkozni. De én is a saját hibámból tanultam, illetve még szüleim hibájából. Nálunk annakidején mindig minden kutya meg volt kötve, nem volt foglalkozva velük, egyszer-egyszer elengedtük őket, egyből más állatok kergetésébe kezdtek. Persze szegények hogyan is érthették volna, hogy nem szabad, hiszen mindig jóval később kaptak ki, mint ahogy az eset történt, akkor persze már nem értették, hogy miért.

Szóval mikor már benőtt az agyam, és elpusztult a kedvenc kutyánk, a párommal egy saját kutyát fogadtunk be, egy gyönyörű szép fekete golden retrievert (nem fajtiszta, ezért nem kellett senkinek). Kiskora óta sokat foglalkozunk vele, nem mondom, hogy tud kézen állni..stb., de állandóan szabadon van, és érti mikor mit mondok neki, ha egyszer rosszat csinál (pl. múltkor szétszaggatta az új melltartómat :) ) akkor azt garantáltan nem csinálja meg legközelebb. Persze nem szoktam bántani, csak az orrához dörgölöm (jelen esetben a melltartót) és kiabálok. Olyankor mindig olyan édes megbánó képet tud vágni, hogy gyorsan behúzom a csíkot, nehogy még megsimogassam, mert akkor tutira nem ér az egész semmit. :))))

Szóval lehet hogy sokan megköveznek ezért, de minden állat olyan, amilyenre nevelik… Persze egyszerűbb lenne elaltatni, mert nem úgy viselkedik ahogy szeretnénk, mintsem kicsit foglalkozni vele, megtanítani neki, hogyan viselkedjen helyesen.

42. Tündi7 (válaszként erre: 30. - Agis)
2009. okt. 13. 10:54

Sajna azért kel megkötni mert egy éve költöztünk még most végeztünk a benti munkákkal a kerités két oldalát már kicseréltük de még kettő hátra van.És ha elengedem átmegy a szomszédba nem akarok belöle gondot.de minden nap szinte el van engedve ha apárom hazaér akkor kintvan az udvaron és figyel rá.De tavasszal kész lesz a másik két oldal kerités is és akkor ismét szabad lessz.

mondtuk a szomszédnak hogy felesbe csináljuk meg a keritést mert az már az ö dolguk lenne de öket nem érdekli.igy csak a tavasszal lessz rá keret.

2009. okt. 13. 10:53
Sziasztok, kutyások! A régi kutyánkat mi is megkötve tartottuk és ma is bánom, mert nem kellett volna. Inkább a kerítést kellett volna megerősíteni. (Ennek húsz éve) Úgyhogy ma már csak akkor vannak megkötve (két kan), amikor pl. a házat tatarozzák mesteremberek vagy az ács dolgozik, és valamelyiknek nagyon nem tetszik. De ez is csak az első napon, aztán megkérem a mestert, barátkozzon össze velük, és eddig még soha nem volt próbléma ebből. A két kan véletlenül került össze, nem néztem meg, amikor a másodikat hazahoztam kb. 6 hetesen. Amíg kiskutya volt, a nagy nevelgette, aztán túlnőtte a "kicsi" és most ő a bandafőnök. Megegyeztek, ezt rájuk kell hagyni. Viszont a falka sorrendet nagyon betartják, szerintem Tündiéknél is így van: első a gazda, után a a családtagok és csak azután az állatok. Persze, a zsámány nem tartozik a falkába, ezért ehető a tyúk és a macska is. Szerintem még a cicához is hozzá lehet szoktatni, de csak a nem láncon tartott kutyát. Gondold el, mivel így ő védekezésképtelen, nem tud elfutni, hiszen meg van kötve, hát csak egyet tehet: támad. Így szokták vadítani régen a kutyákat... Ettől lehet, hogy jó házőrző lesz, viszont megbízhatatlanná válik. Sürgősen engedd szabadon, legfeljebb keríts le egy részt a kertből neki. A gyerekeket pedig mutasd be neki, engedd megszaglászni, beszélj hozzá, hogy nem szabad bántani, és figyeld, hogyan barátkoznak. A jelekből meg tudod ítélni, elfogadta-e a kutyus a gyerekeket. Azért pár napig legyél a közelükben, de a kutya ha egyszer elfogadja, és a gyerekek is tudják, mit szabad vele megtenni, nem lesz baj.
40. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 34. - Russodebby)
2009. okt. 13. 10:37
kani a kutya?
39. agis (válaszként erre: 36. - Ca2ffaf6c3)
2009. okt. 13. 10:34
Az szüleimnél élő kutya kan. S amikor barátok jöttek hozzánk, szintén kan kutyával, nagyon vígan elüldögéltek egymás mellett, sem a befogadó "háizkutya", sem az érkező "vendégkutya" nem morgott, verekedett a másikkal.
38. agis (válaszként erre: 34. - Russodebby)
2009. okt. 13. 10:32

Míg a szüleimmel laktam, ott is kertben van egy kutyánk. Ha szoktatod az állatot, hogy sétálni viszed, nem akar majd megszökni. A mi kutyánk soha nem akart kisurrani, mert megszokta, hogy reggel-este mennek vele egy kört. Így a kutya is nyugodtabb volt, és a szüleim is mozogtak. Ez mostanában már elmaradt,de a kutya sem fiatal (12 éves)


Szóval szoktassátok rá a sétára, és nem akar majd megszökni. Véleményem szerint egy kertben tartott kutyának is kell sétálnia, mert lehet , hogy nagyobb tere van egész nap mozogni, de a séta mégis csak olyan élmény, tapasztalat, mint az embernek ha újságot olvas.

37. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 33. - Agis)
2009. okt. 13. 10:30
és hidd el hogy ezek a kutyák nevelve vannak
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook