Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakozmetikus tanfolyam fórum

Kutyakozmetikus tanfolyam (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. márc. 24. 09:12

Sziasztok !

Véleményeket, tapasztalatokat várok, melyik céget érdemes választani és melyiket elkerülni ?

Az ország nyugati részében keresek sulit.


Előre is köszönöm !

2021. aug. 25. 08:27

Sziasztok, szeptember 21 vagy 22.-én tartandó kutyakozmetikus vizsgámra keresek nyírós szőrzetű vizsgakutyust Somogy, Fejér megyéből, illetve Budaörs vagy Kelenföld környékéről. Feltétel, hogy legalább 2 hónapja nem járt kozmetikában. A vizsga az André kutyakozmetikában lesz. A kutya kozmetikába, illetve onnan történő hazaszállítását vállalom.

E-mail címem: benczik.zsuzsa@gmail.com

2013. jan. 31. 17:55

Én még nem tudom hova mennék, júniusban szeretném elkezdeni a tanfolyamot. Nagyon várom már hogy elkezdjem. a dog delux tanfolyamot én is néztem, de még biztosat nem tudok.

Te elkezdted már? Ha igen milyen?

60. Dicica
2013. jan. 23. 21:11

Szia!


Én is most fogom elkezdeni. Sokan a Spanitát ajánlották. Nekem helyileg nem annyira jó. :(

Úgyhogy szintén egy olyan sulit kerestem, ahol csak kutyákkal foglalkoznak, szóval én a dog de luxe képzését választottam, remélem beválik!


Te hova mész és mikor szeretnél kezdeni?

2013. jan. 22. 19:13

Sziasztok!


Én is kutyakozmetikusnak készülök. Szeretném megkérdezni hogy melyik iskolát ajánlanátok?

Köszi, Niki

2012. júl. 27. 14:00
Sziasztok!Én jelenleg a gyakorlati képzésre járok.Ha lenne köztetek Nagykanizsa környéki kutyatulajdonos,és kissebb testű kutyája van,szívesen elvinném vizsgakutyának a gyakszi vizsgára Budapestre modellnek.Köszi Móni
2012. júl. 26. 02:21
Sziazstok! 8 általánosom van, de szeretném elvégezni a kutyikozmtanfolyamot!tudnátok segiteni hol lehet igy jelentkezni???????????nagyon köszönöm!!
2010. jún. 18. 11:10

Szia!


Én indítottam annak idején a fórumot.:-)

Hónapokat vártam,h szóljanak az iskolából h mikor is indul a tanfolyam,de még válaszra sem méltattak,mindíg annyit mondtak h szólnak,ha megvan a létszám.Nem tudom,mi volt a valódi oka h nem indult a tanfolyam.

Végül ln elkezdtem dolgozni , szeptembertől meg megyek suliba.Kozmetikusiba:-)


Ha megengeded...:-) szerintem a 4 hónaposra menj.

Sok sikert,szép szakma!;)

2010. jún. 18. 10:38

Sziasztok, elindult a tanfolyam?

Itt nálunk két lehetőségből lehet választani, még nem döntöttem, melyikre menjek. Az egyik 4 hónap, 120 ezer HUF, a másik internetes távoktatás 210 óra gyakszival, közel 200 ezerért. Jövő hétfőn megyek egy gyakorlati helyre "körülnézni", míg a szomszédos rendelőben kigolyózzák az ideiglenesen befogadott collie-mat.

Amúgy ált. iskolás korom óta készülök kutyakozminak, mégis könyvelő lettem, mert szőrallergiám volt. Most kiderült: ha nem eszem tejet+tojást, semmi bajom, még a macskáktól sem...

54. Bucóka20 (válaszként erre: 53. - 9379ff445f)
2010. jan. 18. 16:39

Akkor neked jó lenne ez a szakma,főleg ha szereted a kutyákat.:)

Én ma kaptam meg email-be a jelentkezési lapot,de még nem olvastam..majd mindjárt átnézem,holnap meg elpostázom nekik.:)Utána meg várok.:)

2010. jan. 18. 16:20

hát elég húzós anyagailag! :)

nálunk nincs egyetlen kutyakozmetikus sem, legközelebb is csak kb.50-60 km-es körzetben..

ezért gondoltam, talán érdemes lenne belevágni.

igaz elég tapasztalatlan vagyok, nekünk még kutyánk sincs...

52. Bucóka20 (válaszként erre: 51. - Punku1)
2010. jan. 17. 15:47

Én mondtam volna neki,hogy Na akkor haver egész nap állni fogsz!:D

Mi az hogy??!-Van olyan kutya ami tisztább mint némelyik ember.

Én sajnos nem tehetek semmit ezzel a "rokonnal",de így h már nagyobbacska Baba már nem is megy oda hozzá, csak nagyon nagyon ritkán.

51. punku1
2010. jan. 17. 15:42
Sajnos nekünk is van olyan rokon aki nem bírja a kutyukat . Szerencsére nem lakik velünk és nem is örülök ha ide jön ! Mondjuk ezt tudattam is vele :O Ha mégis erre téved a kutyáim megérzik .Az egyébbként nem ugatós kutyum is egyfolytában ugat pedig olyankor nem is engedem ki a szobából pont azért ,hogy nehogy olyasmi történjen amit észre se veszek . Én mindig azt mondom ,hogy ok ha valaki nem szereti a kutyákat az az ő dolga. Én megtisztelem azzal ,hogy elzárom töle a kutyámat ,hogy ne ugorjon rá stb. De ,hogy miért kell bántani egy állatot ?? Na ezt nem értem meg és volt olyan haverunk aki megjegyezte ,hogy ő nem ül le olyan helyre ahova a kutya is felmehet ...Mondtam neki ,hogy akkor most rossz helyre jött :P
50. Bucóka20 (válaszként erre: 49. - Punku1)
2010. jan. 17. 15:34

Igen,nem láttam így semmit sem tudnék biztosra mondani.

Bízom benne,hogy egyszer ő is egy barátságos kutyu lesz.Vagy legalábbis nem ilyen morcos.:)

Egy szempontból viszont jó,mert nyitott ajtónál is elmernék aludni,mert tuti nem engedne be senkit.:D

Persze ez akkor is megoldható lenne,ha alapjáraton nem ilyen lenne a természete,mert meglehet tanítani,hogy védje a lakást.:)

49. punku1 (válaszként erre: 48. - Bucóka20)
2010. jan. 17. 15:27
Persze így ezt nehéz lenne kitalálni ,hogy mi miatt lett ilyen ,DE NEM KIZÁRT ,hogy történt valami akár anyud barátja által. Lehet olyan is amiről te nem is tudsz mert épp nem láttad stb...
48. Bucóka20 (válaszként erre: 47. - Punku1)
2010. jan. 17. 14:21

Kutyákkal nem, velük nagyon barátságos.

Nekünk csak a porszívótól és az ismeretlen nagy dolgoktól fél.Ugatja,de ennyi.

Nem tudom,egyetlen egy dolog,ami talán..de nem hinném,hogy anyumnak a barátja lehet rácsapott és attól lett ilyen.Ő nem szereti a kutyámat.Én meg őt,de ez már más tészta.:)

47. punku1
2010. jan. 17. 14:09

Kutyákkal is agresszív vagy csak idegenekkel ?

Sokszor olyan kis dolgok is kiválthatják a viselkedésgondokat amire nem is mi emberek nem is gondolnánk. Ilyen lehet pl . egy egyszerü házibuli is .Hangos zene stb. A kutyuban rögződik minden amit mi nem is gondolunk gondnak.

Egy példa a családban fordult elő. A gazdi főzött és bekapcsolta a turmixgépet. a kutyu ott állt mellette és a hírtelen hangtól megilyedt. azóta minden erőssebb hang hallatán ( csak a konyhában ) rohan az asztal alá és ott remeg . Soha nem volt bántva és jó körülmények közt van tartva. Nem nötte ki és nem is fogja :(

Egy gyengébb idegrendszerü kutyusnak ennyi is elég :(

46. Bucóka20 (válaszként erre: 45. - Punku1)
2010. jan. 17. 14:00

Sokat gondolkoztam már ezen,hogy nem e történt akkoriba valami?!De semmi,mindíg eltudtam engedni..szaladgált,ment jobbra ballra...most meg már nem is naon leeht elengedni,csak olya helyen ahol tuti nem jön senki.

Itt ahol lakok 1 ember van aki foglalkozik kuytákkal,hozzá szívesen elmennék.Legközelebb meg csak Miskolcon (20km) van kutyasuli,de oda lehetetlen lenne bevinni.

45. punku1
2010. jan. 17. 12:20

Láttam a képen a kutyusod:)Vannak olyan viselkedési problémák amik nem a szociálással hozhatóak összefüggésbe. Mivel a te kutyusodnál ez a morgós időszak az ivarérettség környékén alakult ki lehet ,hogy öröklött viselkedési probléma. Sajnos az arany szinü spaniknál sürün fordul elő ilyesmi. Egy időben nagyon felkapott fajta volt az arany szinű spani . Szaporita boldog boldogtalan :( Ahogy fent is írtam ezt a kutyuk sinylették meg :( Egy szakembernek azért érdemes lenne megmutatni mert ha nem is 100%-san de valamit biztos tud segiteni.

Próbálj visszagiondolni ,hogy nem történt -e valami akkoriban ami kiválthatta nála ezt a fajta viselkedést.

44. Bucóka20 (válaszként erre: 43. - Punku1)
2010. jan. 17. 09:56

Akkor nem voltak nagy vérengzések.:)Ennek örülök.

Jó,hogy megemlítetted,hogy volt olyan kutyus aki nem bírta az embereket.Az enyém se szereti az idegeneket és ez a legnagyobb gondom vele.Nem harapott meg soha senki.Csak morog meg neki megy az embernek.Vagyis menne,ha nem lenne pórázon.Akiket szeret + ismer azokkal nincs baj.Szerinted hogy tudnám rendre tanítani?Van emberek közt,mikor kicsi volt akkor is simogatták,ez a dolog kb jul.aug. körül kezdődött nála. Ő amúgy egy 1.5 éves szuka (spáni):)


Tudom,hogy nem kutyakiképző vagy,de hátha..:) Vagy valakinek valami ötlet(?)

43. punku1 (válaszként erre: 37. - Bucóka20)
2010. jan. 17. 01:11
Nem harapott meg :) Olyan volt ,hogy a bontókefe nyelét elkapta. Sok kutyu nem szereti ha a lábán bontják a szőrt és ő is egy ilyen kutyu volt. Határozottnak kell lenni és akkor nem lesz gond. A gazdikkal nekem is volt összetűzésem. Volt olyan spanim ami megrázta a fejét és repűlt a genny a füléből :( De találkoztam olyan kutyuval is akit tépni hoztak ....mondván ő egy puli:O Fürdetéskor hívtam be a társam ,hogy most én vagyok a hülye vagy ez egy elhanyagolt uszkár? Miután a gazdát felhívtam ,hogy ezt a kutyát meg kellene nyírni mert be is gombásodhat stb ,és még azt is közöltem vele ,hogy uszkár .....Hááát volt ott minden . Persze voltam én minden ....de szerencsére nem hagyta a dolog nyugodni és elvitte egy állatorvoshoz a kutyáját aki felvilágositotta ,hogy nekem volt igazam :O Így a harapásról még annyi jutott eszembe ,hogy egy kutya volt amit ketten sem tudtunk megcsinálni . egy bobtail volt. Kerti kutya aki csak akkor látott embert amikor enni kapott:( Antiszociális volt és ahogy a gazdija kiment egyből támadóan lépett fel.Olyan hisztit csapott le ,hogy attól féltünk ,hogy valami epilepszilás rohama lesz az idegtől . Inkább nem nyúltunk hozzá :( Késöbb hallottam a kerületben a másik kozban ,hogy ők sem jártak jobban ,pedig ott 3-an is dolgoztak .NEM A KUTYA VOLT A HIBÁS HANEM A GAZDI aki nem szocializálta a kutyáját:( Sajnos sok ilyen van.
42. Bucóka20 (válaszként erre: 40. - Bcicus)
2010. jan. 16. 18:30

Hmm szegény kutyu...vannak állat emberek.

Szerintem minden kutya megérdemli a szeretetet és az ápoltságot..stb..!

Az én kutyum is megkap mindent,egyetlen egy bajom van vele,hogy haszontalan.:S Pedig nevelve volt/van,de úgy látszik valamit elrontottam.:S

41. Bcicus (válaszként erre: 39. - Bucóka20)
2010. jan. 16. 17:01
Én is egyszer még lehet, hogy újra fogom csinálni, de szeretem a mostani munkámat és a sokszorosát keresem miatt kozmetikusként, de ha meguunk visszamegyek, majd a párom eltart úgy is erre vágyik már egy ideje, zavarja egy kicsit, hogy én is dolgozom, mikor imán eltarthatna, de én meg szeretek dolgozni, nem akarom, hoyg eltartsanak.
40. Bcicus (válaszként erre: 39. - Bucóka20)
2010. jan. 16. 17:00

Megmondtam neki, illetve abból amit fizetett vettem a dokinál egy frontlinet és ráraktam a kutyára, mert nem bírtam nézni, pedig egy olyan csupaszív édes kutyi volt.



AZ, hogy el bírsz e vele rajtad múlik. Én elbírtam, de erősebb vagyok egy átlag nőnél (én a kaukázisak is egyedül raktam be a kádba), akinek átadtam a praxist a párjával dolgozik együtt.

39. Bucóka20 (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2010. jan. 16. 16:52

Értem,akkor zuhanykabin szóba se jöhet.Kicsit elijesztett ami írtál,de belevágok,hiszen 1x élünk.:)

Én biztos,h levertem volna egyet az ilyen gazdinak. ""gazdinak""

És elmondtam volna,h soha többé ne hozza hozzám szegény kutyáját.

És 1 ember elbír amúgy a kutyával?Nem kellenek hozzá ketten?Mert én egyedül leszek,vagyis így tervezem.

A mi városunkba amúgy nincs sok kozmetika.2-3 azt hiszem ha van + 1,2 -ről tudok akik lakáson dolgoznak vagy házalnak.Ebből a szempontból nincs telítve a mi városunk.Több lehetőséget,ujjítást látok benne,mint kezdőként 21évesen lassan pl normál kozmetikusként.:)

38. Bcicus (válaszként erre: 34. - Bucóka20)
2010. jan. 16. 16:41

Zuhanykabin nem jó, ha kozmetikus vagy, 2 nap alatt tönkre megy tőle a derekad.

Magasított kad kell.

Szerintem ma egy szalont olyan 800ezerből lehet elindítani, ha bérled a helyet. Én 2004-ben 120ért vettem az asztalt (hidraulikus), én a mozer gépet szerettem a legjobban, de az Andis sem rossz ezek azthiszem 50 körül voltak és minimum 2 kell. A nyírófejek darabja 12-15 ezer, minimum 4-5 féle fej és mindegyikből kett. Jó minőség samponok és balzyamok.

Bontó és tükrös kefék, trimmelők. minimum 40ezer.

Szárító gép 20-30ezer, Vízkicsapató 100ezer. Ketrec30ezer.

Én csináltam, de abbahagytam, mert a gazdikat nem bírtam elviselni. Mikor egy olyan kutyáthoztak amiben legalább 20 kullancs volt az egyik beletokosodva a nyakába és alatt egy teniszlabdanagyságú tájog és a gazdinak szóltam, hogy orvosi kezelés azonnal kell és használjon kullancsrisztót, közölte, hyg minek kint van a kertben így nem viszi be a házba és nekik nem lesz tőle baja, betelt nálam a pohár.

Nagyon sok gazdi elviselhtetlenül igénytelen és csak díszből tart kutyát, persze vannak normálisak is, denekem elegem lett, nem volt kedvem már dolgozni, így bezártam.

Most már csak hobby szinte cisnálom és kerestem egy olyan munkát amiből jobban meg lehet élni.

Nem egyszerű dolog, angyon nagy mázli kell hozzá, hoyg sikerüljön jó helyen nyitnod, mostanában sorra zárnak be a kozmetikák.

37. Bucóka20 (válaszként erre: 36. - Punku1)
2010. jan. 16. 16:32

Én már szövögetem az álmaimat.:D

Téged amúgy harapott már meg munkád folyamán kutya?

36. punku1
2010. jan. 16. 15:48

Sajnos a válság ebben a szakmában is érződik ! :(

Sokan nem azért nem viszik a kutyusukat kozmetikába mert nem akarják hanem mert az 4-5.000 ft is számít:(

Ha jó helyen sikerül üzletet nyitnod és + még meg is vannak elégedve veled a gazdik akkor nincs gond:)A kutyuk ugyan beszélni nem tudnak de egy jó gazdinak a kutyája viselkedése mindent elárúl :P

35. Bucóka20 (válaszként erre: 33. - Punku1)
2010. jan. 16. 15:20

Gondolat olvasó vagy.:D

Amúgy én itt néztem,de nem találtam,hacsak nem itt néztem az asztalokat+szárítókat.

34. Bucóka20 (válaszként erre: 32. - Punku1)
2010. jan. 16. 15:19

És pl mondjuk ha zuhanykabin lenne?

Abba minden méretű kutya elfér és emelgetni se kell,csak lehajolni(!):)

Nem is gondoltam,hogy ilyen drága egy nyíró,bár biztos ez is pénztárca függő.

Tudnál nekem,huh remélem nem minősül reklámnak,olyan oldalt mondani,ahol kimondottan ilyen felszerelések vannak.Pl az asztal,nyírógép,szárító...stb ami kell.Én kerestem,de nem találtam,egyetlen egy oldalon voltak asztalok ööö 60-120E ig plusz egy másikon szárítók azok is több 10E Ft volt.

Jah és még 1 kérdés....Hogy ebből azért aránylag meglehet élni,nemde?:)

Ha nem akarsz nem kell válaszolni...:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook