Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakozmetikus szeretnék lenni fórum

Kutyakozmetikus szeretnék lenni (beszélgetős fórum)


13. 6e23363a1d (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 19. 20:45

Szia! :)


Szerintem ha belül úgy érzed, hogy váltanod kell, akkor az a jó döntés és ha ezt akarod csinálni, akkor az ne akadályozzon meg benne, hogy mit szól a szomszéd!


Viszont gyakorolj majd sokat, mert csak akkor lehetsz jó kutyakozmetikus szakember!


Remélhetőleg a tanfolyam és a suli jó lesz, mert nekem az a bajom a mostani képzésekkel, hogy mindegyik csak papírt ad, de a szakmát nem ott lehet elsajátítani, mert mindenhol önálló gyakorlatot kérnek, amit magadnak kell megszervezned/megszerezned. De persze azért a sok pénzt elkérik a semmire....


Te legalább tudod, hogy mit akarsz és akkor már csak tenned kell érte!


Azért kivi lennék, hogy a családod és a kollégáid hogy fogadják a hírt és mikor fogod elmondani nekik! :)


Meg a tanfolyami élménybeszámolódra is kíváncsi vagyok!


Én drukkolok neked, és megértelek..., HAJRÁ!!! :)

12. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 5. 09:11
Először lehet érdemesebb lenne egy kis gyakorlatot szerezni valamelyik kutyakozmetikusnál.
11. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 5. 07:25
Üzletnyitáshoz is tőke kell, nem kevés...
2018. dec. 4. 12:30
Több helyen látom, hogy állatorvosi rendelővel karöltve működik a kutyakozmetika. Szerintem ezzel egymás vendégkörét is bővítik, és - gondolom - a bérleti díjon, rezsin is megosztoznak. Talán így könnyebb nekivágni, persze kellő gyakorlat után. Sok szerencsét!
9. d5bae51d10 (válaszként erre: 3. - 12d083b51b)
2018. dec. 4. 10:42
Szederke jelentkezik :-)
8. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 4. 10:42
Lélektársak vagyunk. Én két dolgom gondolkodom. Kutyaoktató, vagy kutyakozmetika. 52 éves vagyok. Alap végezettségem pedagógus, de irodában dolgozom.
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2018. dec. 4. 09:27
Okos tanács!
6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 4. 09:25

Mindenképpen először csak másodállásban végezd, vagy ne'adjisten feketén kezd. Sok sok idő kell ahhoz hogy az ember kiépítse a klientúráját.


Ha nekem valamiért váltanom kellene akkor csak is a fodrászatot tanulnám ki, és házhoz járnék. Relative kevés befektetéssel napi 4-5 vendéggel azért el lehetne éldegélni. Persze itt is előbb a biztos munka mellett csinálnám és ha már van annyi munka hogy lehessen csak erre alapozni, csak és kizárólag akkor hagynám ott a jelenlegit.

2018. dec. 4. 09:24

Szia Lyra!


Nagyon becsülendő dolog, hogy beláttad nem tudod folytatni a tanári pályát. Az embernek az egész életére kihatnak az iskolai évek.


Kutyakozmetika: Türelem az állatkákhoz is kell és fizikailag is nagyon megterhelő. Akadnak harapós kutyák is és "hülye" gazdik is.

A vendégkört nem olyan nehéz kialakítani, ha valaki jó kutyakozmetikus. Mi már a 4. kozmetikushoz járunk, akivel végre elégedettek vagyunk. Szépen nyírja a kutyát, türelmes, kedves vele. Tiszta, gyors.

Az emberek szeretik annyira a kutyáikat (legalábbis legtöbben), hogy kozmetikushoz és állatorvoshoz is elviszik inkább messzebbre is, ha ott jobb az ellátás.

Remélem, hogy beváltja a pályamódosítás a hozzá fűzött reményeid és örömöd leled benne. :-)

4. Lávli (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 4. 09:01

Pályaváltásról nincs tapasztalatom, én 30 évig megmaradtam a sajatomban, igaz, mindig tovább képezve magam.

De kutyakozmetikust ismerek néhányat.

Az ő elmondásuk szerint nagyon nehéz a vendégkört kialakítani kezdőként, évekbe telt, mire eljutottak oda, hogy napi két három nyírás biztosan meglegyen, és akkor mellette még a drága eszközöket állandóan megvenni, ha az ember igényes és jó munkát akar végezni.

Eszemben sincs lebeszélni, tetszik, hogy nyitott vagy a váltásra. Csak sztem nem ez az a szakma, amiből évekig csak úgy meg lehet élni.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Lyra7)
2018. dec. 4. 08:47

Mintha csak Szederkét olvastam volna. Éppen valamelyik nap beszélgettünk egy ilyen vagy ehhez hasonló irányváltásról, bár az ő konkrét döntése még nem született meg. Bizonyos dolgoknak azért már ő is utána járt.

"Ha nem mondhatom el senkinek..." fórumban olvashatsz róla, ill. ott megtalálod Szederkét is.

2018. dec. 4. 07:39

Szia! Nekem írhatsz nyugodtan. Bátor dolog, hogy változtatsz, sokan nem képesek, vagy nem hajlandóak rá, inkább maradnak a kis megszokott komfortzónájukban, mert azt biztosnak érzik.

A kutyakozmetikus szakma nagyon jó, nyilván sok mindenen függ, hogy mennyi hasznot fog hozni (hol nyitod a szalont, milyen jól marketingeled), de semmi se lehetetlen. :) Egyszer én is agyaltam rajta, hogy pályát váltok, és elmegyek kutyakozmetikusnak, de aztán rájöttem, hogy a saját pályámon belül kell munkahelyet váltanom. :D

2018. dec. 4. 06:21

Sziasztok!

Nem tizenéves pályaválasztó vagyok, hanem már jóval idősebb. Tizenéves tanári pálya van mögöttem. Sajnos mostanra az idegrendszerem kikészült, a gyerekszeretetem már csak nyomokban van meg. Nincs már okom és késztetésem a pályán maradásra.

Évek óta agyalok, hogy mi mást is szeretnék csinálni, ha végre leszállok a katedráról. Most döntöttem. Befizettem egy kutyakozmetikus tanfolyamra. Januárban kezdődik. Fél évig tart. Nyáron levizsgázhatok, utána nyithatok egy üzletet és belevághatok.

Nincs senki a közelemben akinek ezt el merem mondani. Sem a családom sem a munkatáraim...

Itt mondtam csak el. Valakikkel szeretnék beszélgetni erről...hátha más is van, volt, lesz hasonló cipőben...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook