Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyakaja készítés házilag, ötletek fórum

Kutyakaja készítés házilag, ötletek (beszélgetős fórum)


1 2
36. andi6020 (válaszként erre: 34. - Besszi)
2013. jan. 22. 20:47
Hát ez remek érv.
35. Besszi (válaszként erre: 27. - Miszti3)
2013. jan. 22. 20:36
A kutyák annyiszor ennének, ahányszor ad a gazdijuk nekik! Ha 3x adnék Ropikánknak, akkor 3x enne, ez nem vitás. De nem elhízott kutyát szeretnénk, csak jól lakottat.
34. Besszi (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. jan. 22. 20:33
Lehet, hogy nem kéne, de így is szereti. Amúgy meg családtagként tekintek rá, ezért automatikusan ízesítem az ő ételét is. Talán ezért.
33. agis
2013. jan. 21. 15:10
Az en kutyam is kap tojast, 2x hetente 2 db-ot.
32. Miszti3 (válaszként erre: 31. - Goddess80)
2013. jan. 21. 13:31
2 vizslánk van. A "lány" nagyon keveset eszik, a kan mostanában került csak hozzánk, -mentett kutya- ő nagyon nagy étkű, másodpercek alatt befalja a kaját, és mindig enne... Biztos azért is, mert kan kutya.
2013. jan. 21. 12:34
Attól is fögg milyen kutyának akarsz főzni.Egy ismerősöm bernáthegyinek rendszeresen vette a telepről az elhullott állatokat.Nekem spánielem van neki elég a konyhai maradék,mert minden nap főzök.A száradt kenyér,kifli,zsemlét aprítom össze a konyhai cuccal.Vagy konzerv akjával,mikor mivel.Kap száraz kutyatápot is meg aprytott kenyér tejjel. nekünk semmi bajunk ezzel,szép a kutya.Egészséges,fényxes a szőre.Egy jó tanács időnként a kajájába ha adsz neki nyers tojást,szép szőre lesz tőle.
30. Cs.Petra (válaszként erre: 25. - Miszti3)
2013. jan. 21. 09:08
Halgass a lányodra, jol tudja. Nekem félig meddog a kérdés szakmai, évekig oktattam kutyasulin, s a táplálás is ugymond tananyag volt...
29. githaj (válaszként erre: 28. - Githaj)
2013. jan. 21. 07:10
A egyik etetéskor általában száraztápot kapnak.
28. githaj
2013. jan. 21. 07:07
Az aranyretrieverunk kétszer kap enni, állatorvos tanácsolta.A reggeli 1/3, vacsora 2/3 rész. Mindent megeszik, van hogy száraz kiflivel etetem, kap csontot,áztatott kenyeret és nagyon szereti az almát, szolot, krumplit nem kap. A torpepincsek is mindenevok, csontbol a nyers sertésoldalas csontot kapják, a csirkébol meg a combvégeket.
27. Miszti3 (válaszként erre: 20. - Besszi)
2013. jan. 21. 06:36
Nekem 2x esznek a kutyáim, de az egyik még ezt is kevesli. (a fiú) Egy nap 3x-4x is enne... Szerintem jobb több alkalomra elosztani az egész napra szánt kaját, könnyebben emésztik.
26. Miszti3 (válaszként erre: 23. - Kamillka)
2013. jan. 21. 06:31
Párizsit csak jutalomfalat gyanánt kap, egy-egy szeletet, mert imádja.
25. Miszti3 (válaszként erre: 22. - Cs.Petra)
2013. jan. 21. 06:28

Csöves csontot csak úgy adtam eddig, ha a két végét metszőollóval lenyisszantottam, és a közepét eldobtam.

Hezitálok még azon, hogy adjak-e nekik továbbra is csirke farhátat, mellcsontot, nyakat, lábat levesnek főzve - eddig adtam -, de a lányom nagyon-nagyon tiltakozik. Ő mindenűtt azt olvassa, hogy nem szabad adni szárnyas csontot, semmilyent. (rengeteg kutyás könyvet olvas, erre a témára szakosodik). Nagy marha és sertés csontot is csak ritkán, tévhit, hogy a kutyák csak csontot ennének...

24. Miszti3 (válaszként erre: 18. - Agis)
2013. jan. 21. 06:19
Ezt így nem is tudtam, hogy ennyire nem birják a sót. Én eddig mindent megsózva főztem nekik. (nem túlsózva, csak mint a magunkét) Jó, hogy mostmár ezt is tudom...
23. Kamillka (válaszként erre: 13. - Miszti3)
2013. jan. 20. 22:35

Igen. Egészséges, ha ritkán kapja. És mértékkel. Embereknek sem ajánlott túl gyakran- tekintve, h kiválasztó szerv. Kutyákra visszatérve az állatorvos mondta, h kb ünnepi kaja lehet. Csontmeszesedést okozhat nagy mennyiségben.


Amúgy miért ne ehetne kenyeret? A párizsi szerintem rosszabb. Ki tudja mi van benne...

2013. jan. 20. 21:17
A csontokkal(különös tekintettel a csöves csontokra) óvatosan. Ritkán lesz baja tőle a kutyának, de ha igen, akkor komoly, főleg, ha pld. reggel kapja, a gazdi elmegy dolgozni, a kutya mozog (főleg kertes házaknál), és vagy átszúrja a gyomrát, vagy a beleit. Mire az ember du., este előkerül, már nem lehet segíteni kutyin :(
21. andi6020 (válaszként erre: 20. - Besszi)
2013. jan. 20. 20:54

Áruljátok már el, minek az ételízesítő??

Még sót sem kell tenni bele, nemhogy ételízesítőt. :O

20. Besszi
2013. jan. 20. 20:29
Én állateledelesnél vásárolt csirkelábat, vagy csirkemell csontot főzök 1 ek. ételízesítős vízben. 1 adagra 2 láb, illetve 1 mellcsont jár, valamint a leves levébe 1 vasutas (vastagabb szelet) kenyeret teszek. Csak vacsora van, illetve ilyen téli hideg napokon reggel-délelőtt "lélekmelegítőként" meleg leveslé, vagy meleg tej vízzel felhigítva. Tápot csak rikán kap, szinte jutalomfalatként, 1-1 marokkal néhanapján.
19. agis (válaszként erre: 13. - Miszti3)
2013. jan. 20. 20:04
4 eve ugyanazt eszi a kutyam - meg nem unta meg. Kap melle almat, banant, naracsot, nyers repat, zellert, karalebat (ezeket nyersen es fove is). Maradekot illetve zsirost soha nem kap. (Utobbirol megy a hasa).
18. agis (válaszként erre: 1. - Miszti3)
2013. jan. 20. 20:03
Az en kutyam szaraztapot kap kizarolag. HAvonta 1-2 alkalommal fozok neki rizst es sargarepat, so nelkul. A kutyak NEM BIRJAK A SOT.
17. Miszti3 (válaszként erre: 15. - Labi)
2013. jan. 20. 19:59
köszönöm a válaszod, gondolok majd erre is.
16. Miszti3 (válaszként erre: 14. - Cs.Petra)
2013. jan. 20. 19:56

Tejet csak egy kicsit szoktam ráönteni, fél decit, vagy 1 ek kefirt, éppen csak változatosabbá tenni.


Nemcsak a kenyér, hanem a rizs, meg a tészta is szénhidrát, és csak keveset lehet belőlük, dehát nem lehet csak húst adni...

15. labi
2013. jan. 20. 17:28

Kb 4-5 napi vacsorára valót főzök egyszerre.

A hús kacsaszív,farrészes cs.comb,vagy leárazott,/Aldi,Spar/de még ehető klf.hús,ezek felváltva + rizs+zöldségek só és ízesítés nélkül.

A csontokat természetesen nem kapja meg,lévén öreg kutyáról van szó.


Reggelire a napi adag negyedének megfelelő minőségi tápot eszik.Így egy 15 kg-os zsák fél évig elég.

14. Cs.Petra (válaszként erre: 13. - Miszti3)
2013. jan. 20. 16:32

A sok szénhidrát nem jó, erre doki hívta fel a figyelmünket, egy daganatos betegség kapcsán. Amúgy a rántott leves a kenyérrel nem sok tápag.-t tartalmaz...Régen vidéken ezzel etették őket, meg is látszott szegény ebeken :(

Megunják, persze, ezért is írtam, hogy főzök is nekik.

A tejjel, kefírrel szintén óvatosan, más az ő bélrendszerük...

2013. jan. 20. 16:13

Van, aki rántott levest ad beleáztatott kenyérrel. Szerintetek lehet kenyeret is adni? Én kétlem, illetve nem tudom.


Köszönöm a hozzászólásokat.


Cs Petra, A tápot megunják, ha csak azt kapják, szeretnek ők is változatosabban enni. Bár reggel én is szoktam tápot adni, belekeverve egy kis tejet, vagy kefirt, vagy apróra vágott párizsit, illetve ha maradt, akkor egy kis pecsenye szaftot.


Gevi, a disznó tüdőt és gégét hogyan dolgozod fel ehetőre?


Kamilka, én pont másképp tudom, a máj egészséges...


Vili, zsíros meleg víz, nem f.sat?

12. Kamillka (válaszként erre: 2. - Miszti3)
2013. jan. 20. 15:29
Májat nem szabad túl gyakran adni neki, nem egészséges. Inkább húst főzz a rizshez, de nem kell sózni. A túl sok fehérje sem a legjobb.
2013. jan. 20. 15:01
Én táppal is etetem őket, meg kapnak főtt kaját is. De ami szerintem is nagyon fontos, hogy ugyanúgy, mint mi, egyenek gyümölcsöt, zöldséget. Ezt akár levesbe főzve, akár, ha a Tieitek is szeretik nyersen, akkor úgy.
10. andi6020 (válaszként erre: 9. - F493bbff35)
2013. jan. 20. 11:54
aha, ja.
9. f493bbff35 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2013. jan. 20. 11:53
Nem jó... Tele vannak tartósítószerekkel... :S
8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Tündi66)
2013. jan. 20. 11:53
Ételízesítő minek?
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Miszti3)
2013. jan. 20. 11:52

Csak táppal etetem kedvenceimet. Nyilván nem csepivel meg darlinggal. Mondjuk ha csak ezeket (meg a hasonlókat) ismered, elhiszem, hogy nincs jó véleményed a tápokról.


Oké, kapnak gyümölcsöt, húslevesből répát, de kb ennyi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook