Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyák otthon fórum

Kutyák otthon (beszélgetős fórum)


12. siba22 (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. okt. 5. 07:39
Egy baba biztonsága függ az állat viselkedésétől,szoba tisztaságától és a gazdi-szülő hozzá állásától.Vagy tud egy szabály rendszert felállítani vagy nem,össze tudod őket szoktatni vagy nem,megtudod-e tanítani a gyerkőcödnek az állattal való bánásmódot avagy sem.Esetleg bedőlsz-e a védőnő vagy a gyerek orvos blőd rémisztgetéseinek avagy sem.A házi állat viselkedése,szobatisztasága,a szabályrendszer,az össze szoktatás,a gyerkőc állatokhoz való hozzáállása mind-mind tőled a szülőtől-gazditól függ.Vagy következetes vagy, vagy vághatsz minden sutba.Ennyi a lényege.
11. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Siba22)
2014. okt. 2. 17:16

Ez eddig oké, de most nem erről volt szó, nálunk az első nagyon sokára lett szobatiszta, a második már úgy került hozzánk, hogy az volt (de érdekes, az első gazdijai pont ezért is, meg a zúzás miatt vitték vissza, ennek ellenére nálunk szobatiszta). Mondjuk ez gondolom, inkább köszönhető annak, hogy egész nap kint vannak, éjfélkor mennek ki utoljára és reggel 6:30-kor engedem ki őket.


Nem hiszem, hogy a kisbabakérdés ezzel kapcsolatos, mert attól még, hogy tiszteli a területemet bent, ugyanúgy fellöki a gyereket, stb. Vagyis nem értem, a fórumot mire írtad ki? Hogy a kutya szobatisztaságáról beszéljünk vagy a kisbaba biztonságáról?:) A husky igen, tudom, hogy még ennél is kevésbé szófogadó, de kevésbé igényli a testi kontaktot is azt hiszem. Úgy gondolom, hogy amit egy bassetthoundtól el lehet várni nevelés terén, mi már elértük, csak összehasonlítva más kutyákkal, ez sokkal kevesebb, mint más kutyáknál. Pl. azt el lehet felejteni, hogy elvisszük magunkkal étterembe és szépen ott csücsül az asztal alatt egy vakkantás nélkül, amíg mi szépen eleszegetünk és cseverészünk. Láttam már étteremben ilyen fegyelmezett kutyust, nem bassetthound volt és erre írtam, hogy kutyafüggő. Nagyon jól elrágicsál egy műcsontot is a dívány előtt, de csakis akkor, ha már tényleg kijátszotta magát, mindenhova felugrott, minden sarkot ellenőrzött, hogy van-e valami szétdobálnivaló, szétcincálni való, elcsórható bármilyen kis dolog (persze mi este minden ilyet eldugunk, így nem találnak már semmit:D). Még mindenkit üdvözölnie is kell úgy, hogy feldönt, felugrik a 45 kilójával. Ennyi, ezek után érthető, hogy nem hagynám egyedül kisgyerekkel. De a tenyésztő éjjelre is kint hagyja az övéket, nekik is van 3 gyerekük, ebből 2 pici, hasonló véleményen van, mint én.

10. siba22 (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2014. okt. 2. 15:01
Cerberosos oktatótól szoktam kérdezni,tanácsot kérni ha esetleg gondom van.Így tőle kaptam azt a megerősítést,hogy oké az egyéniség de nem mindegy ki a falka vezér.Vagy megtudod neki tanítani a szabályokat és elfogad falka vezérnek attól még a blöki személyisége nem változik csak szabályokat tanul meg.Komámba Husky és Akita keveredés van ami egyik / még külön-külön is / legnehezebben kezelhető fajta.A bassett hound még szerencsére a kezelhetőbb fajta :) Ismerek bassettes gazdikat akik szintén örökbe fogadtak 6-7 évesen de a kezdeti nehézségek után már semmi gond nem volt.Következetesnek kell lenni.Neked is én a blökinek tiszteletben kell tartani a máik területét.Ha ezt a blöki nem tudja nevelés útján megtanulni akkor a falka sor rendel van gond.Nálunk is ezzel volt gond az elején.Szóval akárhogy is nézem gazdiknak kell felállítaniuk az alap szabályokat és erre a blökit megtanítani.Ha a lakásba nem piszkíthat be és ennek ellenére megteszi akkor nem tiszteli a Ti/Te területedet.Pitizés meg társai dolgokat minden blöki csak magáért teszi első sorban mert érdekt szolgálja pl juti falat,játék,foglalkozás,simi stb.Ezek a lételemük nekik.
2014. okt. 2. 10:27
Más kutyákkal is volt tapasztalatom, családban, pl cocker spániellel tök jól elvoltak és vizslával is, mert kisebbek, maga a kutyus kisebb, ha játszik, nem olyan mint a mieink, mint elefánt a porcelánboltban. Még el is gondolkodtunk rajta, hogy na, ha cockert vettünk volna annak idején, milyen jól ellennének kint a gyerekekkel játszani, de sebaj, már családtagok és a gyerekek meg úgyis felnőnek, akkor már nem lesz gond:)
8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Siba22)
2014. okt. 2. 10:11

Gazdifüggő is, de kutyafüggő is. Nekünk 2 bassett houndunk van. Egy másik fórumban írta valaki, hogy hát édes, de majdnem ráment a házassága, ezért el kellett vinniük. A mi egyik kutyánk szintén ilyen visszavitt kutyus, egyszerűen nem bírtak vele. Persze, minden kutyát meg lehet nevelni, de a bassett hound a konokságra lett kifejlesztve, ez a tulajdonsága nagyon hasznos, amikor kitartás kell egy nagyon nehezen elérhető zsákmány kikaparásához, követéséhez. Ebből az következik, hogy a bassett hound mindent csak maga miatt tesz, soha nem a gazdiért, nem pitizik, nem fegyelmezett. Viszont nagyon szeretetéhes meg minden, csak nem fogad szót. Nem fog fegyelmezetten ülni a kajás tányér előtt sem, mint a fegyelmezett kutyusok, ha úgy tetszik neki, kifekszik a zebrára és onnan nem mozdul (ez is előfordult már) de nem akarom elemezni neked a fajtát, biztos ismered.


Mi elfogadtuk őket így, nem akarom megváltoztatni a természete lényegét, hiszen nem nevelhetem ki belőle azt, amit évszázadok alatt direkt beleneveltek, kifejlesztettek, hogy ilyen konok legyen mert a vadászathoz meg ez kell. Egyébként a szukánk icipicit nyugisabb de ő is ráugrik a gyerekekre, úgyhogy őrizet nélkül vele sem hagyom őket. Ha futnak, bennük van a versengés, szóval a gyerek után futva nem bírják ki, hogy ne lökjék fel, játékból, ezért is, még pici ehhez a legkisebb gyerekem. Szökés, persze, ők is szökősek de már megoldottuk, viszont a fórum kérdése az volt, hogy újszülöttől távol tartjuk-e/tartottuk-e a kutyákat? Erre írtam, hogy bármennyire szeretjük őket, igen, mert simán feldöntenének a babakocsit stb. Mármint az enyémek. Aztán mindenki maga ismeri a saját kutyáit és aszerint cselekszik:))))

7. siba22 (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2014. okt. 2. 07:16
inkább gazdi függő mint kutya :) tapasztalat!!!!már a második ideiglenes blöki van a gondozásomban.plusz a sajátom.több mint 2 éve fogadtuk örökbe Komát aki egy nagy keverék blöki,igazi kajla mackó.előzőleg első sorban inkább kinti blöki volt aztán lett lakás gyerek.fél év türelem és következetesség kellett az össze és egymáshoz szokáshoz és megtanultunk együtt élni.pedig Koma igazi tomboló " dög " volt ha nem voltunk otthon.mára kezelhető lett.első időszakban az utcán össze evett mindent,nem volt hajlandó otthagyni,ez is változott.egy maximum két rászólás és szájába se veszi.pedig kb 2 évig kóborka volt,a a fajták / ami keveredve van benne / amik benne vannak kukázós hajlamúak.márciusba került párom blökije a szárnyaim alá.előtte csak és kizárólag kinti tartású volt Petike,nem ismerte a lakás életet.páromnak sajnos ideje nem volt a pórázas sétákhoz.teljesen anti szoc viselkedésű,szökős blöki volt.ez is változott.mostanra két kinti-benti,behívható,jól szocializált,a maguk fajtájához képest okos kutyák lettek.két külön egyéniség.egyik nyugodt,megfontolt.a másik kissé hepciás öreg uras blöki aki kicsit féltékeny.de maximálisan jól kezelhetők mind a ketten és ez rajtunk,a gazdákon múlott mivé neveljük őket,tök mindegy a méret mert nem ez a lényeg.ugyan úgy mint a gyerekeknél.ők is olyanok lesznek amilyennek neveled őket.nálunk januárban születik a közös baba,de ettől függetlenül a nap 75%ában benti blökik maradnak.bármikor ki mehetnek amikor ők úgy érzik ki kell menniök.de ha benn vannak tudják a ház nem wécé :) az ideiglenesem aki most van nálunk a szárnyaim alatt ő is tudja mi a helyzet.az első napokban igaz történt baleset,de megtanulta csak kint végezheti a dolgát.Kománál ugyan félő volt nem fogja megszokni az új helyzetet,de csak rajtam múlott a dolog,hogy megszokja és a változás ne okozzon óriási törést.megfelelő gazdinál az adott blöki megtanulja mi a rend.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. okt. 1. 09:25

Nagyon kutyafüggő ez a dolog. Vannak kutyák, akik "tudnak viselkedni", vannak, akik pedig úgy fejezik ki a szeretetüket, hogy mindenkire ráugranak és erről nem lehet leszoktatni őket. Nem azért tartottam távol az újszülöttől mert gyanakszom, inkább azért, mert ismerem a kutyáinkat és túl kajlák. Egy újszülöttet szeretetből agyon is nyomna, a mai napig, hogy már elmúlt 2,5 éves a legkisebb, még mindig az van, hogy csak kísérettel mehet ki megsimogatni. Nem bántanák, csak jaj de szeretem, kicsit rányalok fél liter nyálat, kicsit feldöntöm, játszom vele mint a kutyapajtimmal (kb ez lehet a fejében...) és a gyerek alig több mint 10kg, a kutya meg 45:)


Ennek ellenére vannak ennél sokkal nagyobb kutyák, akik abszolút fegyelmezettek, erre mondom, hogy kutyafüggő, az enyémek túl dinkák. 2 van, kinti-bentiek ők is. Éjjel bent alszanak, nappalra kizárom őket és többször kimegyünk játszani velük, a köztes időben meg együtt játszanak, szerintem ez így van rendjén. Pici kutyát simán beengednék egész nap, vagy nagyobbat, amelyik nem zúz. Mi már kipróbáltuk, milyen az, amikor totál benti kutya és szétzúzta a lakást ahol előtte voltunk, bepisilt, stb. Sehogy nem tanulta meg, hogy ezt nem szabad, így úgy döntöttünk, jobb kint. Bent csak őrizettel. Nem mondom, hogy amikor alszanak, nyugisak mert volt már, hogy hajnalban úgy jöttem le, hogy kiengedjem őket, hogy lecibáltak egy sor könyvet és a nappali beterítve papírral, vagy virág leverve, virágföld mindenhol...ezek után, te ismered a kutyáidat. Ha olyanok, hogy kajlák, feldöntik a babakocsit is, ha meg nyugisak, akkor nem lesz semmi gond, neked kell kitapasztalnod:)))

5. siba22 (válaszként erre: 4. - 99279bb06f)
2014. okt. 1. 09:05
először megy a jó pofi aztán azt hiszik ők z okosabbak,de rá kell döbbenniük ez nem megy nekik.pl a védőnő is okoskodik,aztán pofa zacskóra esik :D én meg jót röhögök rajta.
4. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Siba22)
2014. szept. 30. 20:35
Ezeket az egyéneket ki kell szűrni! :)
3. siba22 (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2014. szept. 30. 12:30
igen,én is így gondolom :) van is ebből össze tűzésem 1-2 beszűkült látókörű egyénnel :D
2. 99279bb06f (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. szept. 26. 09:56
Semmi gond nem lesz. A kutyák (és a cicák is) képesek alkalmazkodni az új családtaghoz. :)
2014. jún. 10. 11:03
Ki mit és hogy tesz ha babát vár és 2 kinti-benti tartású blökije van???Nálunk egy közepes és egy közepes-nagy testalkatú blöki van.Mind kettő keverék.Örökbe fogadott mind a kettő.Én speciel baba mellet nem fogom őket csak azért kizárni a házból őket mert érkezik a törpe. Minél előbb szeretném ha a gyerkőc megtanulná a blökik alapszabályait és a blökik is elfogadják az új jövevényt :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook