Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyák/macskák panelban. Szerinted is állatkínzás? fórum

Kutyák/macskák panelban. Szerinted is állatkínzás? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. okt. 20. 21:18
Miért gondolod, hogy állatkínzás, vagy miért zavar téged ez a dolog ennyire?
19. 3f8f69128b (válaszként erre: 12. - Borian)
2021. okt. 20. 21:17
Tévedsz kedves. Ha nem engeded ki a macskádat, el fog sorvadni. Lagymatag lesz, öreg korára járni sem fog tudni.
18. l.luiselotte (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2021. okt. 20. 19:32
Hogy ő mit érez, nem tudom, ktéségtelenül nagyon szeret bennünket, de én sokkal nyugodtam vagyok, mint amikor szinte reszkettem a kapuig, hogy lesz-e még egyáltalán macskám, amikor hazaérek. Különben 2.5 évig volt kinti - benti macska
2021. okt. 20. 19:28
A mi cicánk 4 éve benti mcska, amikor megharapta egy kutya vagy nagyobb macska. Mindketten eljártunk dolgozni nehezen birta a magányt, de nagyon forgalmas helyen főút mellett lakunk, és féltetük, a szobacicaság volt a legkézenfekvőbb fekvőbb megoldás. A H.O óta lényegesen többet vagyunk itthon- boldog, melegen van, ágyban fekszik tv-t néz, kedvenc kajáit kapja, mindketten szeretjük - ez kölcsönös .igazán jól ápolt gondozott elégedett macska lett belőle. Mint pl most is teliholdkor nagyon kell rá vigyázni, mert akkor minden résen ki akar szökni. Azért npon kimentunk a kert
16. BeauIieu (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. okt. 20. 19:18

Kicsapni a kertbe? Kenelbe vele!


A nagynenemet ketszer jelentettek fel az "allatvedo" szomszedok, akiknek a gyerei kint jatszanak altalaban labdavalal a buszmegallonal.


Az elso egy oreg daganatos vizsla volt. Ket kunzultacio utan nem mutottek meg, mert az altatas tobb kockazattal jarna. Otthon megemnelt talja volt a kutyanak, mert a foldre tett talbol nehez volt neki enni,inni A kuzinom meg a nagynenenem egy felnott vizslat fel meg le cipelt a hulye holland lepcsokon, csak mert nyafogott, hogy mar nem tudott menni. Igy volt ez a kutya elhanyagolva...

Es egy nap kopogtak, hogy jogy jott az allatmentes, bejelentettek oket.


Es volt egy mentett macska, akinek ok kerestek gazdat par het kereses utan.


Es tudok meg jobbat! A macska aki a kornyeken, facebookeon mindenhol hol posztolva, elokerult 1-2 nap utan, es az "allatvedo"k ugy 200-300 eurot akartak bevasalni, mert valaki nem kisiccelte, hanem bezarta, ok begyujtottek, es ennyi az ellatas. Karakan kiallassal, hogy "a rendorsegre megyek, hogy ELLOPTAD A MACSKAM", vegul igyen volt.

15. BeauIieu (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 19:00

Attol fugg, ki mennyit van otthon. Foleg a kutyaknal amig picik, es meg kell tanitani nekik, hogy kint tegyek le a cucccost.


Nekem volt cicam, aki nem nagyon szeretett kijarni. mikor ott volt a lehetoseg sem. Olyan volt, mint en. Max. a terasz vegeig ment. Volt amelyik az ablakbol befogadott cica volt, o ejjel mindig kint volt, nappalra jott aludni. Otthon van a kis vadaszom, aki utal koltozni, de o a testsulyahoz merten magyobb patkanyokay fogott el mar fiatalon.

Az a baj, hogy mikor hazaviszel egy kisallatot ezt meg nem tudod. De a megszokas nagy ur mindig.


Volt patkagyom is, az is mindig ugy vart haza.... Eloszor csak futkosott rajtam, csekkoolt mindent, es utana evett.

Ot elvittem shoppingolni is egy taskaban Olyan edes volt, ahogy kovette hol vagyunk!

14. michelle.r (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 18:51

Most komolyan ezért regisztráltál? A tájékoztatást köszönjük.

😂😂😂

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 18:30

OK. Ezt elég lett volna, ha vallomásként leírod.

Neked az, ne tarts állatot, senki nem fog kényszeríteni rá, ha akarnak , ne engedd!!


Ilyen alapon semmi sem jó, a kerben sokszor kevesebb inger éri, kevesebbet sétáltatják, mint egy lakásban élő kutyát.

A cicák is nagyon boldogok tudnak lenni lakásban is. Kevés udvari cica él 16-18-20 évet, mert nem mindig ússza meg szegény pára, hogy ne csapja el egy kamion.

Erről, majd akkor nyiss fórumot, ha neked is lesz, amíg nincs fogalmad sem lehet, mennyire a gazdi mellett szeretnek lenni ezek az állatok.

12. Borian
2021. okt. 20. 17:35

Nekem van egy négylábú családtagom. Macska. Előtte kintiek voltak, de annyi baj érte őket, minket meg annyi bánat a sérülések, balesetek, mérgezések, eltűnések miatt, hogy úgy döntöttünk, benti cicánk lesz legközelebb. Direkt olyan fajtát választottunk, aki jól érzi magát lakásban, kis mozgásigényű, nyugodt fajta.

Jól érzi magát, az ablakba ki szokott ülni, szellőztetésnél kimegy a párkányra is, de amikor kivittük, hogy nézzen szét, megijedt és bemenekült a házba. Ő itt érzi jól magát, nem hinném, hogy szenvedne.

2021. okt. 20. 17:07
Talán egy nagyobb kutyának az. Amúgy nem tartom állatkínzásnak.
10. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - 9370250d08)
2021. okt. 20. 17:00

Macskánál szerintem erősen természetfüggő inkább. Az én cicám pl. nem tudott benti cicaként működni, totál labilis az idegrendszere. Bezárva agresszív, simán ránk támad, és nem játékból teszi. Ő pl. kijárósként kiegyensúlyozott.


De rengeteg cica tökre jól elvan lakásban, ha megvan a megfelelő macskáknak való élettér meg törődés. :)

9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 16:52

Ismertem egyszer egy spánielt, akit a panel előterébe kizárva tartottak, és naponta 3x vitték le a ház elé elvégezni a dolgát. Séta az nem volt. Na, az állatkínzás volt pl., bár nem a lakás ténye miatt...


Amennyiben a kutya családtagéként van kezelve, és a fajtájának megfelelően ki vannak elégítve a szükségletei, úgy miért is lenne kínzás? :)


Macskánál meg aztán teljesen totál típus kérdése.

2021. okt. 20. 16:36
Még kiderül, hogy nemcsak panelban, társasházban, lakásban hanem a kertesben is bent vannak az állatok. Szomszédomnak 2 macska, 1 kutya és a házban vannak.
2021. okt. 20. 16:33

Szerintem nem állatkínzás, ha igényeinek megfelelően le van mozgatva.

Kicsapni a kertbe, hogy annyit lásson a gazdájából, amíg az hazajön, és bemegy a lakásba, na az az állatkínzás. Kutyának a gazda mellett van a helye. Szerintem és nálunk legalábbis így van.

2021. okt. 20. 16:32

Nem


Örülök, hogy segíthettem:)

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 16:31

Családi házban élünk, mégis itt van bent a kutya.

Picike. Őt nem lehet kitenni.

Mondjuk egy labradort nem tartanék bent. Az kínzás lenne neki, de vannak olyan fajták akik kint elpusztulnának.

2021. okt. 20. 16:28
Szerintem nem.
2021. okt. 20. 16:19
Ennyire nem sarkítanám. Inkább az a véleményem, hogy faj és fajtafüggő. Macskát és kutyát nem lehet egy kalap alá venni. Ahogy nem lehet egy yorkit és egy vizslát sem.
2. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - 3f8f69128b)
2021. okt. 20. 16:19

Tapasztalatból mondom, hogy nem az, de sokkal több erőfeszítésbe kerül, ha valóban azt szeretnénk, hogy a kutya is jól érezze magát.

Macskánál nem tudom... de sokan élnek 1 lakásban, egész életükben -emberek is. XD

2021. okt. 20. 16:15
Nekem az a véleményem, hogy ez az állatkerti szint, ahol bezárják az állatokat ketrecekbe. A sétáltatás nem elég, mert pórázon van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook