Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyagyárak fórum

Kutyagyárak (beszélgetős fórum)


14. 25800e2d09 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2014. júl. 15. 22:08
Hát ha keményen szankcionálnák akkor nem lenne rá igény..
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - 25800e2d09)
2014. júl. 15. 21:45
Ezt a piacot az igény tartja életben. :(
12. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 3ceaf21574)
2014. júl. 15. 16:20
Azért van némileg, ha elvontan is köze a témához. ők is túlszaporodnak és egyetlen faj génállományának sem tesz jót a beltenyészet..
11. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Hnora)
2014. júl. 15. 16:19
nem érdemes. nagyon szeretnék kutyát de nem tudnék idő hiányában érdemben foglalkozni vele így nem hajtom. ehelyett van egy macskám aki az úr a házban és ugrok ha bármi kell neki (mert fanatikus macskásoknál sincs ez másképp mint kutyásoknál :D )
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 6. - Hnora)
2014. júl. 15. 16:18
Bocsi hogy leírtam ugyanazt :) IGEN! ez a jó hozzáállás :)
9. 25800e2d09 (válaszként erre: 3. - Basset)
2014. júl. 15. 16:17
Akkor az ilyen kutyásodni vágyónak ott a rengeteg kölyök (oltva, chipezve egészégesen) menhelyről jelképes összegért, vagy fajtamenők.. ez is le van írva...
2014. júl. 15. 16:17
lemaradt a vége: szóval a kutyázás, ha normálisan csinálja az ember, drága buli. Nem normálisan meg nem tudom, érdemes e...
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 2. - Lilibe)
2014. júl. 15. 16:16
Valahogy így gondolom én is. mert ugye a chip még hagyján de az hogy egymásnak adják át a durva betegségeket és úgy adják el! az már szánalmas.. de ugye minél nagyobb profit minél kisebb befektetéssel...
6. hnora (válaszként erre: 3. - Basset)
2014. júl. 15. 16:16

A menhelyeken, ebtelepeken MINDIG vannak kölyökkutyák is. Igaz, őket viszik el először, mert tényleg mindenki kölyköt akar... De legalább már látta őket orvos, oltva, chipezve kerülnek gazdához (ez persze nem garancia, hogy nem lesznek betegek...), és a dokik meg tudják mondani, hogy kb mekkora lesz majd.


A másik meg az: igen, a kölyökkutya drága. És ha felelős állattartó vagy, legalább ugyanennyit kifizetsz az oltásokért, ivartalanitásért, kutyasuliért, felszerelésért (nem csak póráz, normális lakhatás, kocsiba cuccok, stb.). Később már csak a kaja lesz tétel, meg persze az éves oltás. És az idő, amit nap mint nap vele töltesz (nyaraláskor hova teszed? Szomszéd néni dob pár falatot neki???), mert nem plüssállatnak vetted...

2014. júl. 15. 15:38
Engem is felháborít az ilyen! Gondolom az ilyen, ebből él. Erről meg egyből az ugrott be, hogy van aki meg a családi pótlékra hajt, meg az egyéb juttatásokra és nem is folytatom.De azon túl, hogy felmarkolja, mást nem akar tenni. Na, ez viszont szörnyű!
2014. júl. 15. 15:16

Azt gondolom hogy az ember azt gondolja hogy természet fölött áll,pedig a természet áll fölöttünk,csak mi ezt egyszerűen nem akarjuk tudomásul venni.Egyszerűen túlnépesedtünk.


Tudom úgy tűnik nem a témához szóltam pedig nem is tudtam volna közelebb érinteni az általad felvetett problémát.

2014. júl. 15. 15:11

Én TÖKÉLETESEN egyetértek.

De egy kutyáért, amit csak szeretni veszel (nem terelni, versenyezni, munkakutyának, vagy egyáltalán olyan ügyért, ami jövedelmet hoz) 100e Ft akkor is baromira sok! És megértem azt a "csirkefejűt" is, aki kölyköt akar és nem mer idősebb vagy akármilyen állatot elhozni menhelyről, főleg, ha gyereknek viszi, főleg, ha mondjuk lakásba viszi. És megértem (és tisztelem és elismerem) a (valódi) tenyésztőt is, aki sokat dolgozik és sokat költ a minőségi kölyökkutyára. De egy mezei kutyagazdinak 100e Ft akkor is borzasztóan sok... És meg fogja venni a "kamu" márkát olcsóbban, sajnos.

2014. júl. 15. 15:11
Maximálisan egyetértek a cikkben leírtakkal. Kétdolog kellene, szabályozni és elegendő büntetést kiszabni a kutyagyárosokra, hogy elmenjen a kedvük tőle örökre.
2014. júl. 15. 14:56

[link]


Ez a blogbejegyzés sarkallt arra, hogy megnyissam ezt a fórumot. A cikkben szereplő kölyök elpusztult ma.


Meddig megy még az állatgyártás, a felelőtlenség? Erre kellene szankció nem a chipezésre...


Mit gondoltok erről?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook