Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyabajok- Álmodó kutya.... fórum

Kutyabajok- Álmodó kutya.... (beszélgetős fórum)


2013. márc. 8. 23:00
Mimi itt alszik az ágy mellett és álmában csattogtatja a nyelvét :D
19. 9678a02221 (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. márc. 8. 22:50
A szamitogeped billentyuzeten tobb baci van mint egy kutyan:)Nalunk most vedlik a draga ezert porszivozunk ezerrel,sotetkek a kanapenk a kutya meg hofeher:)Kepzelheted..jo hogy szamojed volt apukaja,olyan pihe puha szore van,meg nem is tapasztaltam ilyet kutyaknak.A gyerekeket az elejen tamadta,volt is belole problemank,de mara mar lenyugodott,felelossegteljes 4 honapos nagykutya lett belole:)Imadnak jatszani egyutt,kergetoznek,bujocskaznak stb..NAGYON JOT TESZ A GYEREKEKNEK..Ha az alapveto higieniai szokasokat betartod a kutyaval kapcsoltaban,nincs semmi gond ..igaz ad egy kis plusz melot a lakasban tartasa de valamit valamiert:)Megeri.
18. 7a23ed9179 (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. márc. 8. 15:13
Szerintem egy rendesen tartott állattal való kapcsolat nem lehet veszélyes, sőt alapvetően még szükséges is lenne.Az én anyukám falun nőtt fel, egy nap megfogott tehenet, lovat, csirkét, kacsát, bogarakat stb, mégsem lett ezektől beteg. Csak ma élnek a gyerekek ilyen agyonsterilizált világban és ez jóval károsabb. Kifejezetten mókás tud lenni, mikor Mimi reggelente mindenki lába alatt van, rettentően szereti az iskolába készülődést (egyszer el is szökött a lányommal, ki is dobták mindkettejüket :D), és nagy igyekezetében feldönti a kisebbik gyereket, mikor a cipőjét húzza stb.Persze, mi sem engedjük, hogy arcon nyalják a gyerekeket, tudják, hogy mossanak gyakran kezet stb, de nem is féltjük őket a kutyáktól ilyen téren sem.
2013. márc. 8. 14:35
Értem. És a kutya-gyerek kapcsolat milyen? Pl. nekem nagyon nem tetszik, amikor a kutya a gyereket nyaldossa, meg a gyerek összeszedi a kutya szőrét. Pl. akármennyire is megtörlöd séta után, még minden vackot összeszed az utcán, aztán azt viszi szét a lakásban, a gyerek meg benne játszik, szájába veszi azokat a játékokat...de ez csak az én privát véleményem.
16. 7a23ed9179 (válaszként erre: 15. - Állólámpa)
2013. márc. 8. 14:27
Hát ez igaz, ha nem lennének bent a kutyák, akkor is kéne porszívózni naponta legalább nálunk is))
15. állólámpa (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2013. márc. 8. 14:20

Nálunk még kicsi a gyerkőc(másfél éves), így ráérek csak velük foglalkozni.

Reggel viszem a kutyát sétálni reggeli előtt, aztán délutáni séta a gyerkőccel, kutyával együtt van, és este újra viszem egy 10 perces sétára. A séták után ugyanannyi megtörölni a kutyát, mint mondjuk levetkőztetni a gyerkőcöt, így az nem nagy idő. A fürdetések, fésülések mindig hétvégén zajlanak, mert annyi időm nekem is csak akkor van erre. De a fürdetés, szárítással együtt nem több egy óránál, tehát ez sem nagy idő, csak ugye akkor mással nem tudok foglalkozni, csakis evvel. A fésülés meg fél óra kb.

Ezek mellett mindennap kétszer porszívózom, de inkább a gyerkőc, és a morzsák miatt, nem a kutya miatt. :)

14. 7a23ed9179 (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2013. márc. 8. 12:55
Nálunk nincsenek sétáltatva,a sajnos nem túl nagy udvarrészünkön vannak, de azért lehet ott is szaladni) Nem mehetnek ki az udvarból, mert aztán megszöknének mindig. Reggel elmennek a gyerekek 7-kor az iskolabuszra, a férjem viszi őket, hazaugrik és mivel ő 8-ra jár dolgozni, felporszívózza a lakást. Mikor elmegy, én felmosok, aztán megyek fürödni stb, én 9-re járok. Hétvégén kicsit borul a rend, de akkor is megoldjuk. Én meglennék a kutyák nélkül, bár persze szeretem őket, de a lányoknak nagyon jót tesz, hogy vannak, egyszerűen gyerek mellé kell valami állatot is tartani, nagyon hasznos sok szempontból. Van egy cicánk is, nagyon beteg éppen:((( ronda vírust szedett össze, naponta viszi a férjem injekcióra, tegnap többet is kapott, meg infúziót is.. egy vagyon :(( de lehet, meg sem marad így sem:(( szegény cica((
2013. márc. 8. 10:58
Örülök, hogy írtatok. Hogyan oldjátok mindezt meg család, munka, háztartás mellett? Naponta etetni, sétálni vinni, kefélni a szőrét, fürdetni, szárítani, felporszívózni, felmosni. Én ezt nem bírnám család, munka mellett, amikor főzni kell, mosogatni, dolgozni, korán kelni, loholni ide-oda, gyereket rendezni...
12. 9678a02221 (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. márc. 7. 23:02
Nekunk szamojed-golden retriver keverek kutyusunk van..A szore szamojed:)Most vedlik.naponta 5-6szor atfesulom,sot porszivozom-imadja:)Havonta 3szor furdetjuk.mivel a tengerpartra jarunk vele es a homok budos mikor hazaerunk setabol atfesulom,vettunk neki szagtalanito spray-t befujom es kesz..Emeletre a haloszobakba nem mehet fol,van neki sajat kis kuckoja a foldszinten ott alszik.Nincs budos,most,hogy vedlik van szor,de egyebkent nincs..Kijar a kertbe vegezni a dolgat,aztan keredzkedik be:)
11. 7a23ed9179 (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. márc. 7. 11:16
Nekünk van két keverék kutyánk. A szomszédok miatt önkormányzati rendelet van, hogy éjszakára a lakásban kell tartanunk a kutyákat. (teljesen jogtalan és idióta rendelkezés, de most mindegy). Egyik kutya ivartalanított szuka, az ő fia a másik, aki kan. (ő 250 km távolságról jött haza hozzánk:)Az anya egész nap lókecol ki-be, neki szabad, a másik éjjel jön be, illetve télen a hidegben. Kópé, a fiú az előszobában alszik egy pokrócon, Mimi az ágyunk mellett a szőnyegen. Szerintünk nem büdösek, kivéve ha pukkantanak:))) Persze, mi meg is szoktuk, lehet, egy idegen érezné, de hozzánk nem járnak vendégek, így nem izgat. Minden reggel porszívózunk, gyakran felmosunk, rendszeresen vannak féregtelenítve, bolhátlanítva. Szőr persze akad itt-ott, de ha meggondoljuk, a házi por 90%-a meg emberi bőr és egyéb maradvány, meg atkaszar, ami minden lakásban van...csak nem gondolunk bele. A kutya alapvetően tiszta állat, amieink is vigyáznak magukra, sáros időben tudják, hogy először a rongyra lépnek és ott ülve megvárják, míg megszáradnak stb.
10. állólámpa (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2013. márc. 7. 10:38

Heti minimum egyszeri fèsülès, havi 2 fürdetès, sèta után törölközès... Nincs kutyaszag, ès szőr sincs. A szobába nagyon ritkán jön csak, akkor sem hempergőzik, az ágyba meg mèg sosem engedtük fel...

Az egèsz attòl függ, hogy mennyire vagy elhivatott kutyatartò. Ha nincs foglalkozva az ebbel, nincs fèsülve, fürdetve, akkor az általad felhozott problèmák èrthetőek. Ha magadra igènyes vagy, gondolom te is fèsülködsz, fürdesz..... Akkor a kutyának mièrt ne adnád meg mindezt. Ha pedig megadod ezeket, akkor a kèrdèsed okát nem èrtem. :) Bár persze egy kinti kutya, ha mindig kint ázik, fekszik mindenbe bele, akkor a fürdès csak ideig òráig megoldás. Viszont a fèsülès tuti, hogy èszrevehető egy kinti kutyuson is.

2013. márc. 7. 10:24
olyankor meg szoktam simogatni,nekem is szokott álmodni még nyüszög is meg rugdos kis drága. azt olvastam régebben hogy a szájától kell gyengéden megsimizni mert ez megnyugtatja, és akár többször is amikor ugy van.
2013. márc. 7. 10:20
Offolok picit, ha nem baj. Nekünk is labradorunk van, de mi kinn tartjuk. Sosem értettem meg a benti kutyásokat. Nem büdös a kutya a lakásban? Nem szőröz mindent össze? Pl. kiviszed sétáltatni, ott bepiszkolódik, aztán megy be a szobába, fel az ágyra, amibe én fürdés nélkül sem fekszek bele, de ő igen. Ez érdekelne.
7. alkonyat (válaszként erre: 5. - 7a23ed9179)
2013. márc. 7. 10:06
Rossz emlékei lehetnek. Az álom az alvás első és ébredés előtti ütemében van. Ha ezt megzavarod, akkor új ütemet kezd, vagyis nem valószínű, hogy ugyanazt fogja álmodni. Maradnék az ébresztés, és a megnyugtatás mellett.
6. állólámpa (válaszként erre: 2. - 7a23ed9179)
2013. márc. 7. 10:04

Utána olvasok, köszönöm. :) Bár nem akarnám èlete vègèig nyugtatózni, de egy pròbát megèr.

Valakinek van szemèlyes tapasztalata evvel?

5. 7a23ed9179 (válaszként erre: 3. - Alkonyat)
2013. márc. 7. 10:02
Csak gondolom, utána visszaalszik a kutyus és kezdődik elölről...
4. állólámpa (válaszként erre: 3. - Alkonyat)
2013. márc. 7. 10:01
Felszoktuk èbreszteni ilyenkor. :) De mire vissza aludnánk, kezdődik előről minden.
2013. márc. 7. 09:58

Te is álmodsz, veled mit szokott csinálni a családod?

Felébreszt, nem? Hát próbáld meg te is felébreszteni, hogy átjusson ezen a rossz álom részen.

2013. márc. 7. 09:57
Ismerősöm kutyájának az állatorvos valami nyugtatót írt fel, attól mélyebben alszik és elmaradtak ezek az álmodásos tünetek. Nem tudom, ez végleges megoldás-e, de tudom, hogy használt.
2013. márc. 7. 09:54

Van egy lassan 4 èves labradorunk. Èjszakánkènt alig alszunk mert folyamatosan álmodik. Álmában pedig ugat, fut, morog, nyüszìt... Tehát mindent tesz, ami hozzátartozik egy kutyához, csak az a gond hogy mindezt álmában, az èjszaka közepèn. Hiába van közöttünt ajtò, fal, mindig felèbredünk rá. A nappalainkat már szinte, zombikènt èljük az èjszakai èbredèsek miatt. Mit lehetne tenni, hogy ne csinálja ezt? Volt már valaki hasonlò helyzetben?

Azt mèg hozzátennèm, hogy próbàltuk már nagyon lefáraztani,ès kevèvbè lefárasztni, pròbáltunk már az ètkezès időpontjával is variálni, orvosilag sincs semmi baja..... Kèrem ha valaki hozzátud szòlni èrdemben a problèmámhoz, tegye meg....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook