Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lehet feszültebb a kutyám szeles időben? fórum

Mitől lehet feszültebb a kutyám szeles időben? (tudásbázis kérdés)


7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Pteri)
2022. máj. 25. 23:46

Közben érdekes megfigyelést tettem. Ha kint hagyom a kennelben, ott nem fél.

Lehet, hogy a házban más a zaj, ha fúj a szél.

2022. máj. 25. 23:44
Köszönöm a hozzászólásokat!
2022. máj. 22. 11:04
Gyengébb az idegrendszere. Nekünk az előző befogadott kutyànk mindentől és mindenkitől félt. Ha jött a vihar, előre jelezte . Beengedtük és elbújt, màst nem tudtunk tenni. A mostani szintén befogadott, benti kutya. Ha vihar van, kikéredzkedik és mérgesen ugatja a szelet.
4. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 18:31

Mivel mentett kutyáról van szó, biztos hogy összekapcsolja az előző életével és ez befolyásolja.

Szocializálódnia kell, ehhez viszont sok türelem és odafigyelés kell.


Az én kutyám nem mentett,(hivatásos tenyésztőtől vettem 2 hónaposan, most 4 éves) de pl. a petárda és a tüzijáték hangjától világgá tudna menni. Ilyenkor ki sincs engedve.


Biztos fogsz kapni tanácsot az állatorvotól, de addig is sok odafigyelést és kitartást kívánok!👍


A cikkben amit belinkeltél nagyon érthetően le van írva minden.

3. papája (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 16:43
Jól tetted.
2022. máj. 21. 15:56

Rákerestem a neten:

[link]

2022. máj. 21. 15:53

Sziasztok!


Érdekelne, hogy van-e itt valaki, akinek a kutyája szeles időben feszültté válik és szemmel láthatóan fél, ha kint erős szél tombol. Nekünk borzalmas éjszakánk volt (kutyus bent van a házban velünk), egész éjjel nyugtalan volt, idegesen lihegett, úgy tűnt, mintha egyértelműen extra védelmű vackot keresett volna, de sehol sem volt jó neki. Azóta totálisan ragacs üzemmódban van, ha wc-re megyek, majdhogynem ő ront be hamarabb. Arra is gondoltam már, hogy mivel mentett kutyus, hátha a múltjában történt vele valami, és rossz tapasztalata van a viharos széllel.

Van ötletetek, hogy mit lehetne ilyenkor tenni?

Jövő héten megyünk oltásra, majd az állatorvost is megkérdezem. Köszönöm, ha kapok tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook