Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya vagy nem kutya ? fórum

Kutya vagy nem kutya ? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. rabankari (válaszként erre: 86. - Kittl)
2020. júl. 18. 09:07
Nem magyarázom mi a probléma, mert úgysem értenéd....
91. rabankari (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 18. 09:06

Nem az 50 m2 a gond, hanem, a bezártsággal.

Írta már valaki, olyan mintha állatkert lenne, ezért nem kell állatot tartani.

Nekem is van kutyám, kertem is és mégis velünk van a házban, éjjel is. Szüksége van a közelségünkre.A kutya családtag!

És igen, pici korában ō is rágott, szétugrálta a gyepet stb.,de tudtuk, hogy ez majd elmúlik.

2020. júl. 18. 08:32

Hiába viszitek kutyasuliba,ha egész nap egyedül vagy.Meggondolatlan voltál,hogy ezt engedted a párodnak aki szintén mint egy gyerek végig se gondolta mit csinál.Én odaadnám egy olyan helyre ahol tudnak vele foglalkozni.Keresnék neki egy szerető gazdát.Hiába a szeretet ha nincs vele senki.

Nálunk is van 2 gyerek.

2,5éva halt meg a francia bulldogunk.

Azóta gondolkodtunk a kutya témán.

A gyerekek szó szerint sírtak a kutyáért,hogy legyen.

Majdnem beadtuk a derekunkat.Én is nagyon szerettem volna már.

Tudod miért nem lett ennek ellenére se?

Mert átgondoltuk,ha elutazunk nincs aki foglalkozzon vele,csak etetni tudták volna.

Ha elmegyek dolgozni egyedül lenne.Hétvégén mi szeretünk programozni,ha nem olyan helyre mentünk volna,egyedül lenne.

Pedig ugyanúgy nagy kertünk van,lépcső alatt kialakított nagy hellyel.Nem vállaltuk.

Helyette választottunk egy középutat.

Így lett egy kis szakállas agámánk.

Imádjuk.Ő vele is kell foglalkozni,de közel se annyit mint a kutyával,mégis családtagként szeretjük már most őt.

Szóval felelőtlen döntés volt ez.

Hozzátok helyre egy felelős Új gazdival.

89. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 88. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 18. 08:05

Lefelejtettem, a nagyobb kutyák iskolába jártak, volt

óriás schnauzer, lehet iskola nélkül is nagyon okos lett volna, de iskolával valami csoda volt. Jelenleg egy törpe snaci szuszog a lábamnál.

Azt is tudni kell, hogy, aki szeret utazni, főleg ha külföldre, az már teher is lehet kutyával. Ha nincs családtag, aki a kutyával marad, na az nagy gond.

88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Rabankari)
2020. júl. 18. 07:56

Nem hiszem, hogy az 50 m2 lenne a gond. Az szép nagy terület. Van ahol egy embercsaládnak összesen nincs akkora sem.

A kutyának nem a területre van szüksége, hanem a társaságra. A foglalkozásra, a testközeliségre, a simogatásra.

sokan mondják ne tartson az az ember kutyát, akinek nincs kertje. A frászt. Nekünk 4. kutyánk él lakásban. Mindig olyan helyet választottunk nyaraláshoz ahol nagy kert van, vízközelben. Nem akartak kint maradni sosem, ott jó nekik ahol a család van.

Viszont naponta több órát futottak, úsztak. Jó az gyereknek felnőttnek a nap levezetésének.

87. Garabonciás (válaszként erre: 86. - Kittl)
2020. júl. 18. 00:19
Megfontoljátok a kutyasulit? Legalább az alapvető parancsszavakat megtaníthatnátok neki, hogy érezze foglalkoztok vele, erről biztos vannak videók youtube-on is.
86. kittl (válaszként erre: 85. - Rabankari)
2020. júl. 17. 23:29

Mond csak , vannak lakások ahol a kertrész kevesebb mint 50 M2 !

És addig van ott amíg haza nem érünk ! Mi a te problémád ?!

2020. júl. 17. 22:09

Nem a kutyával van gond, hanem veletek! Téged kéne bezárni 50 m2 - re!

Nem most kéne sopánkodni, hanem gondolkodni kellett volna elōbb, mielōtt belementél.

Egy kutya rengeteg törōdést igényel, sokat kell foglalkozni vele.

Ilyen hozzáállással azt hiszem évekig lehetne a felelōsségteljes állatartásról beszélni neked....

Sokkal jobb lenne szegénynek, ha elajándékoznátok valakinek, aki törōdik vele!

84. michelle.r (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2020. júl. 17. 18:30
Régi vesszőparipám, hogy minimum olyan vizsgát kéne tenni gyerekszülés és állattartás előtt, mint ami ahhoz kell, hogy takarító lehessek 🙃
83. michelle.r (válaszként erre: 78. - Tuskoledi)
2020. júl. 17. 18:28
Parancsol? Házasok. Célravezetőbb a dolgokat megbeszélni, mint basáskodni.
2020. júl. 17. 18:06

Még ezt hozom, ebből kitánik, miért kevés a napi séta és miért probléma az elmulasztott szocializáció:

[link]

2020. júl. 17. 18:02

"De ok most itt ez a kutya, én nem tudom megnevelni és dominàlni mert túl nagy hozzám ! 50 kg kb most."


Simán dominálom a komondort, ő sem kevesebb 50 kilónál.

Ebben nem a fizikai erő az, ami határoz.

De nem kötelező, pláne hogy a férjednek nyilván nem kis rábeszélésébe került, hogy kutya legyen a háznál.

80. Guruljka (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2020. júl. 17. 17:59

Tökéletesen igazad van.

Szerintem sem ismerte a fajtát. Én akkor tartanék ilyen kutyát, ha egy jól kereső családtagom segítségeképpen dolgozhatnék lehetőleg otthon, azaz nem fő keresőként, de lenne sok szabadidőm és elég pénzem prémium tápokra is. A várható egészségi problémák miatt igyekeznék a kutyára állategészségi biztosítást is kötni.

2020. júl. 17. 17:43
Vagy még iskolába vinni sem hülyeség(nem olvastam az előzőeket).
78. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Kittl)
2020. júl. 17. 17:40
Én azt gondolom, te parancsolsz. Elvégre a te házadban laktok.
77. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Globus)
2020. júl. 17. 17:24
Egyértelmű, elképzelni se tudom hogy egy önző id. alak mit nyújthat egy nőnek.
76. Guruljka (válaszként erre: 73. - 346cfad937)
2020. júl. 17. 17:17
Szóval egyetértek veled.
75. Guruljka (válaszként erre: 73. - 346cfad937)
2020. júl. 17. 17:12

Mindamellett, hogy tudom nagyon jól, sok kutya van rosszabb helyzetben, a valóság az, hogy mindegyik kutya a saját életét éli, amennyire sikerül, és nem képes összehasonlítgatni a saját sorsát más kutyákéval.


A nagy nehezen létrejött Állatvédelmi Törvény is azt mondja:


3. § E törvény alkalmazásában:

(...)

8. jó gazda gondossága: az az emberi tevékenység, amely arra irányul, hogy az állat számára olyan életkörülményeket biztosítson, amely az annak fajára, fajtájára és nemére, korára jellemző fizikai, élettani, tenyésztési és etológiai sajátosságainak, egészségi állapotának megfelel, tartási, takarmányozási igényeit kielégíti (elhelyezés, táplálás, gyógykezelés, tisztán tartás, nyugalom, gondozás, kiképzés, nevelés, felügyelet);

(...)

4. § (1) Az állattartó köteles a jó gazda gondosságával eljárni, az állat fajának, fajtájának és élettani szükségleteinek megfelelő életfeltételekről gondoskodni.

74. Guruljka (válaszként erre: 72. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 17. 16:58
Nekem is, mert imádom, ha itt van a közelemben. :D
2020. júl. 17. 16:57

Szerencsétlen, kiszolgáltatott eb.

Nem kap tőletek szeretetet, gondoskodást. Ajándékozzátok el egy olyan embernek, aki megfelelően tud törődni vele.

72. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2020. júl. 17. 16:48
:)))) ez tetszik! ♥
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 17. 16:46
Nálunk a komondor kimegy néha máskor is... :D
70. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2020. júl. 17. 16:41
A mi pulink szobakutya a kertes házban:) Akkor megy csak ki a kertbe, ha mi is kint vagyunk:)
69. michelle.r (válaszként erre: 60. - Kittl)
2020. júl. 17. 16:25
Szereti a lófütyit. Ez a kutya tárasági lény, egy óra séta, egyébként embertől elzárva egész nap, egy kínszenvedés neki.
68. michelle.r (válaszként erre: 54. - Kittl)
2020. júl. 17. 16:23

Gratulálok az esküvőhöz.


Beleegyeztél a kutyatartásba egy éve, most már te is felelős vagy azért az állatért.

67. michelle.r (válaszként erre: 52. - Kittl)
2020. júl. 17. 16:22

Egy család vagytok - ha az vagytok. Most már egyfelé vezet az út, a kutyát elviszitek iskolába, majd a lehető legtöbbet foglalkoztok vele. A bull egy értelmes kutya, és nagyon családbarát. Őt nem lehet esténként megsétáltatni, aztán tojni rá. A rongálással a figyelmet akarja felhívni magára.


A párod valószínűleg nem ismerte a fajtát, csak vett egy divatos, menő, cuki kutyát. Tök mindegy, hogy 50 m2-e van, akkor is be van zárva, és egyedül van.

66. Guruljka (válaszként erre: 65. - 16b5d6ae34)
2020. júl. 17. 16:08
Két teljesen ellentétes igényű kutya, igen.
65. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2020. júl. 17. 15:49

Van kutyám... -puli:)

Bullmasztiff...frászt kapnék tőle:D

64. New(l) (válaszként erre: 62. - Kittl)
2020. júl. 17. 14:42

Biztosan. :)

Ezek azért komoly károknak tűnnek - nekem a fa a gyengém, olyan eszmei értéket képvisel, ami ha elpusztul, nehezen pótolható -.

A lényeg, hogy egyetértsetek ebben a pároddal, gondolom neki sem mindegy, mi megy tönkre az udvaron.

63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Kittl)
2020. júl. 17. 14:29

A kutyasuli felébreszti a kutyában az igényt, hogy igyekezzen a gazda elvárásainak megfelelni.

Remek elfoglaltság a hétvégéken. Ne úgy képzeld el, hogy beadjuk a kutyát és érte megyünk, mert a gazdával tanul a kutya. Lehet családi progam is, de minden hétvégén pár órás elfoglaltság.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook