Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya túlélheti, ha patkánymérget evett? fórum

Kutya túlélheti, ha patkánymérget evett? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 12. 15:44
De jó szerencsétek van
24. massalhangzo (válaszként erre: 23. - Dina2)
2017. szept. 9. 21:06
ez jo hir, vigyazzatok ra
23. Dina2
2017. szept. 5. 10:52
Rendbejött a kutyus!!! Vemhes volt, és el is vetélt, rengeteg vért vesztett, de mostmár eleven :)
2017. szept. 1. 15:24
mi a helyzet azota?
2017. aug. 31. 15:50

Remélem meggyógyul.Én is úgy tudom hogy a K vitamin az ellenszere.

A kollaganőm kutyusának azt mondták sokat itassa fecskendővel amennyi belefér.Sajnos ő n maradt meg és a kiskutyák se mert valaki szándékosan mérgezte meg nem csak beleevett.

Szorítok nagyon !🐕💟

20. Dina2 (válaszként erre: 19. - Johannia)
2017. aug. 31. 08:11
Köszönöm! :)
2017. aug. 30. 20:14
Nekunk megmérgezték a kutyankat egyszer.gondolom patkanymereggel. Meg kicsi voltam.de meggyógyult szerencsere.bar cefetül volt szegény. Utana meg jo 10 évet élt. Remelem meggyógyul a kutysod!szoval nem lehetetlen! Drukkolok!
18. Dina2 (válaszként erre: 14. - Andilaci)
2017. aug. 30. 18:58
Köszönöm hogy utánajártál, aranyos vagy!
17. Dina2 (válaszként erre: 15. - Shanalyl)
2017. aug. 30. 18:55

3 féle injekciót kapott, K vitamint is.

Reménykedek.

16. Dina2 (válaszként erre: 14. - Andilaci)
2017. aug. 30. 18:54
Csivava-tacskó keverék...picike, alig 2 kilós...
2017. aug. 30. 18:47
K-vitamin. Abban a minutumban, amint csak a gyanú is felmerül. Nekünk mindig van itthon pár ampulla, mert a kis gyagyás Mimiszem néha megette a mérgezett patkányt, ha talált és attól is simán elpusztulhat. Az állatorvosunk az első ilyen alkalommal mondta a telefonban, h azonnal hozza a K-vitamint, azóta mindig volt itthon. Többször is volt rá szükség, mert akármennyire figyeltünk rá, néha lecsúszott egy-egy patek.
2017. aug. 30. 18:27
Végre válaszolt a volt kollégám,aki mai napig is hivatásos rágcsálóirtó...Nem akarlak elkeseriteni,nem kecsegtetett sok biztató dologgal...Ő is a mennyiségtől és persze a kutyus méretéről tudja esetleg....Azt irta,hogy nagyon nagy mázli kell és szerencse a túléléshez,egyáltalán nem reménytelen.....Úgy legyen...
13. Dina2 (válaszként erre: 12. - Kviki1976)
2017. aug. 30. 13:10

szerencse, hogy időben észrevettétek. sajnos nálunk ez nem így történt, tehát nem akkor került dokihoz, amikor megláttuk, hogy mérget eszik, hanem amikor már jelentkeztek a tünetek: gyengeség, étvágytalanság, megnőtt a pocakja reggelre...

kérdés, hogy ha már belső vérzést okozott az az átkozott méreg, akkor mik a túlélési esélyei?

2017. aug. 30. 13:01

Nekünk pici kutyusként volt ugyanez a szitu, igaz, akkor pár órán belül vittük dokihoz. Ő is kapott valami szurit, de azt mondta a doki, adjunk neki sok tőkehalat, tőkehalmájat, tudod, az a nagyon olajos hal, hogy meghajtsa, tisztuljon ki a gyomra minél gyorsabban.

Nekünk, neki szerencséje volt, élt utána még 13 évig.

11. Dina2 (válaszként erre: 9. - Massalhangzo)
2017. aug. 30. 12:34

mindenképp kikérdezem a dokit, csak mivel 3ig dolgozom, így próbálok infót gyűjteni, hátha valakinek volt hasonló sajnálatos esete...

már átböngésztem a netet is, de mindenhol attól teszik függővé, milyen mennyiséget evett meg és mennyi idő múlva került orvoshoz.

a mennyiséget nálunk nem tudom, mert a szomszédban van a méreg, bedobálva a lyukakba meg az ólakba...

2017. aug. 30. 12:33
Ezt a tipust nem ismerem.10 éve foglalkoztam ilyesmivel,utánanézek...
9. massalhangzo (válaszként erre: 7. - Dina2)
2017. aug. 30. 12:29

sajnos te is csak annyit tudsz tenni, hogy figyeled a kutyust, es ha szukseges, visszaviszed a dokihoz, bar az amugy sem art


ha nem tetted, akkor gyujtsd be minden infot a dokitol, milyen tunetekre kell azonnal orvoshoz vinni, milyen tunetek mutatnak javulast, mennyi ido kabe, mig kiderul, hogy merre halad az allapota stb.

8. Dina2 (válaszként erre: 5. - Andilaci)
2017. aug. 30. 12:27
gél formátumú Ratimor
7. Dina2 (válaszként erre: 6. - Massalhangzo)
2017. aug. 30. 12:25

sajnos csak annyit mondott, hogy majd meglátjuk, ő mindent megtesz.

ez számomra nem hangzik túl megnyugtatóan.

6. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. aug. 30. 12:24
biztos megkerdezted az orvost, o tud erre erdemben felelni, mert o merte fel a kutya allapotat. tulelheti, ha keveset evett es jol reagal a szervezete
2017. aug. 30. 12:20
Milyen tipusú a patkányméreg,amit használsz?
2017. aug. 30. 12:15

Attól félek, hogy késve reagáltunk...Mivel vemhesnek vélem a szentem, azt hittem, attól van rossz kedve. De miután a tejet sem volt hajlandó meginni, már mentünk is a dokihoz.

Kapott egy csomó injekciót, s csak most kezdett el véresedni a széklete-vizelete.

2017. aug. 30. 12:09
Nem kizárt egyáltalán.Mivel a patkánymérget lejárt szavatosságú véralvadásgátlókból készitik javarészt,igy sokkal nagyobbak a túlélési esélyei a kutyusnak.Csak arra kell nagyon odafigyelni,hogy ne sérüljön meg esetleg komolyabban,mert a patkányméreg igy fejti ki hatását és el tud vérezni szegény tőle....De biztosan nem lesz gond....
2. Imisz (válaszként erre: 1. - Dina2)
2017. aug. 30. 12:05
Gyors orvosi segítséggel talán....
2017. aug. 30. 11:50
Kutya túlélheti, ha patkánymérget evett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook