Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya tulajdonosok ide!! fórum

Kutya tulajdonosok ide!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 60. - Ata06)
2014. márc. 5. 19:34

Nem csak tápot eszik, azért nem számít annyira a minőség. Már két éves, elég sok házi kaját kap, de ha nincs, vagy nincs kedvem vacakolni vele akkor a kutyatáphoz nyúlok.

Amúgy a rendszeres mozgás is nagyon fontos...

74. 1e75b9596c (válaszként erre: 73. - Miss Angel)
2014. márc. 2. 19:22
:)
73. Miss Angel (válaszként erre: 72. - 1e75b9596c)
2014. márc. 2. 19:10
az biztos,kis mandulaszemű:)
72. 1e75b9596c (válaszként erre: 71. - Miss Angel)
2014. márc. 2. 17:52

Remélem én is, hogy nem fogjátok még egyszer átélni azt a borzasztó élményt...


Megnéztem én is a Te kutyusod, és nagyon aranyos. Szép szemei vannak :)

71. Miss Angel (válaszként erre: 69. - 1e75b9596c)
2014. márc. 2. 09:36

istenem,szegényke,nagyon sajnálom:(

én is remélem ,hogy nem lesz többé hasonló az enyémmel,mert én már attól megijedtem.Utána olvastam a neten,hogy zajlik pontosan egy ilyen roham,nálunk ebből "csak"a görcsös hányás volt és az eszméletvesztés úgy fél éve taalán,azóta lekopogom,semmi,és alaposan kivizsgáltattam.Hát meglátjuk,meg reménykedem....

70. Miss Angel (válaszként erre: 68. - 1e75b9596c)
2014. márc. 2. 09:34

én is az enyémet:))))

tényleg nem mondanám meg róla,hogy kóbor kutyus volt,hálistennek:)

nagyon hálásak a szeretetért és tőlük hűségesebb társ a világon nincs...

69. 1e75b9596c (válaszként erre: 63. - Miss Angel)
2014. márc. 1. 18:29

Hát, egy olyan nagy kutyust elég nehéz elvinni dokihoz, és a mi dokink pedig félt tőle, mert nem volt túl barátságos. Teljesen ugyanúgy zajlott a roham, mint embereknél. Sajnos tudom, mert volt a családban epilepsziás, és láttam nem egyszer, mi zajlik ilyenkor le az embereknél :(, és sajnos Ronynál is az zajlott le :(

Aztán ahogyan írtam egy nap volt egy erőteljesebb rohama, és nem állt fel többé :(

Sajnos én nem voltam otthon, és még el sem búcsúzhattam tőle. Nagyon megsirattam :(


Remélem a Te kutyusodnak nem lesz semmi komoly baja. Nem jó az ilyet végignézni.

68. 1e75b9596c (válaszként erre: 67. - Miss Angel)
2014. márc. 1. 18:25

Köszönöm. Talált kutyus. Az út szélén találtam már több, mint egy éve... Nagyon kis soványka volt, és félt mindentől,de kikupálódott. Nagyon hálás, és rengeteg szeretetet áraszt magából :)

Csak túlzottan elkapattuk.. :)

67. Miss Angel (válaszként erre: 59. - 1e75b9596c)
2014. márc. 1. 09:28
most néztem a te kutyusod képeit,nagyon aranyos,ében fekete szépség <3
66. Miss Angel (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2014. márc. 1. 09:27
oké,köszi.akkor kinek hogy...inkább ez az epilepsziás dolog ijesztett meg.És ha véletlenül hány vmitől nagy ritkán,azt is olyan görcsösen,nem is tudom hogy írjam....nem úgy mint általában szoktak,görcsösen hosszan öklendezik előtte és csak aztán....féltem,volt már nagyon beteg,így hamar megijedek ha látok rajta vmi szokatlant....
65. andi6020 (válaszként erre: 62. - Miss Angel)
2014. márc. 1. 09:22

Ne pánikolj. Én évek óta etetem vele az egyik kutyát és tökéletesen működik, semmi probléma, nagyon meg vagyok vele elégedve.

A másik meg hízott tőle. Annak nem adom.

Ki kell tapasztalni.

A ProPlan összességében nagyon jó táp.

64. Miss Angel (válaszként erre: 60. - Ata06)
2014. márc. 1. 09:21
ez nem volt valami olcsó,jó igaz,Fressnapfban vettük/remélem ezt nem törlik,hogy kiirtam/,ahol ugye köztudott,h minden drágább.Az is igaz,hogy az eladó nagyon rámbeszélte,mivel neki ezzel vannak jó tapasztalatai és évek óta ezzel eteti a kutyáját állítólag.Pedig millió féle tápot rámtukmálhatott volna,volt ott annyi féle hogy csak na,meg persze drágábbak is.Végül én döntöttem,hogy próbáljuk ezt ki,kíváncsi leszek.De az is biztos hogy nem fogja minden nap ugyanazt kapni,a Happy Dog zöld zacskósának összetételét is megnéztem/irta vki korábban,h neki bevált/,és elvileg jónak tűnik,sztem azt veszem egyelőre másiknak.De rossz hogy így "kísérletezgetni "kell:(
63. Miss Angel (válaszként erre: 59. - 1e75b9596c)
2014. márc. 1. 09:17

jóég,ő még csak 1 éves múlt:(

ti is kivizsgáltattátok utána?mert a vizsgálatok szerint egészséges,de az a roham...ha visszagondolok a hideg is kiver és bizony egyből az epilpeszia jutott az eszembe,ugye az embernél is hasonlóan zajlik le egy epilepsziás roham.

hát most nem vagyok megvigasztalva,de örülök h leírtad,mert a dokit kifaggatom legalább,úgyis járnunk kell mostanság ..

62. Miss Angel (válaszként erre: 61. - Ata06)
2014. márc. 1. 09:14
pfff.még jó hogy nem vettem nagy kiszerelésben:(
61. Ata06 (válaszként erre: 58. - Miss Angel)
2014. febr. 28. 21:18

Igen én kipróbáltam. Nagyon jó volt... egy ideig. Két hónapig? Gyönyörű volt a szőre tőle, nagyon jól nézett ki, az emésztése is rendben volt, aztán ... komoly bőrgyulladása lett.

Nem tudom, hogy ez okozta -e vagy sem, de azóta nem veszem ezt a márkát.

Sajnos ebben is sok a gabona, ami nem túl jó! Nagyon sok a gabonákra az allergia.

60. Ata06 (válaszként erre: 57. - 65f7d7b2dd)
2014. febr. 28. 21:14
Olvasd el az összetételt és rájössz ,mennyire nem igaz! Az olcsó tápok alig látnak húst. Márpedig a kutya emésztőrendszere révén azt tudja feldolgozni. A növényi fehérjéket nem tudja feltárni, márpedig az olcsó tápokban, nagy részt búza, kukorica és szója van. Hosszú távon kifejezetten rosszat teszel a szervezetének. Ez olyan ,mintha mindennap hamburgert ebédelnél. Nem fogsz éhen halni, de meg lehet nézni, hogy mit okoz majd idővel.
59. 1e75b9596c (válaszként erre: 52. - Miss Angel)
2014. febr. 28. 20:20

Szia!


Nekünk volt egy kaukázusi kutyusunk, és volt pár "roham-féléje" még pár hónapos korában,de aztán elmaradtak ezek. Eltelt nagyjából 3 év, és a rohamok előtörtek. Epilepsziás volt, de olyan mértékű rohamok voltak, hogy nézni is rossz volt...

Sajnos most két éve, hogy kapott egy olyan rohamot, amibe belehalt szegény.


Nem ijesztgetni akartalak ezzel, csak mi is azt hittük, hogy úgymond kinőtte,de sajnos nem. Remélem a Te kutyusodnál nem fognak előjönni ezek a rohamok ismét.

2014. febr. 28. 20:14
ma Purina Pro Plan lazacos tápot vettem a kutyusnak,ezzel a táppal kapcsban van vkinek tapasztalata?nagyon ajánlották,a millióféle tápból ami az üzletben volt nem ez volt a legeslegdrágább,tehát tuti nem azért,de kiv lennék a ti véleményetekre is,vagy ha van,tapasztalatotokra.egyxáltalán nem tartalmaz csirkét,ez biztos,de etette vki ezzel a kutyusát?
57. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2014. febr. 28. 18:49

Mikor az enyém pár hónapos volt, mindenféle márkás kutyatápokat vettem, vegyesen kapott konzervet száraz kutyaeledellel(összekeverve), egy idő után elhagytam a konzervet,mert rettenetesen büdös volt tőle a bundája, szép fényes volt...csak nem bírtam a szagát:)

Ma már inkább az olcsóbbakat veszem, vagy ha akciós valamelyik nevesebb akkor azt, amúgy szerintem nincs sok jelentőssége a márkának.

2014. febr. 27. 17:49
mindenki eltünt innen??? ;)
2014. febr. 27. 14:13

igen rá jöttem közben h nem egyértelműen fogalmaztam :)

Már mint etetés szempontjábol gondoltam.

54. Ata06 (válaszként erre: 53. - Szonja27)
2014. febr. 27. 13:59

Préselt marhabőr csont, jutalom falatok a tanításhoz, esetleg vitamin vagy immunerősítő.

Mire gondoltál még? Játék?

2014. febr. 27. 13:32

szép napot kutya tulajdonosok :)

A tápon kivűl kölyök kutyusnak még mi adható???

2014. febr. 27. 11:43
Egyébként megijedtem,mert szinte biztosra vették,hogy a veséje beteg,vagy a görcsroham miatt még az epilepszia jöhetett volna számításba,de azóta se jelentkezett emmilyen roham+uh is készült,ami a vese egészségét is igazolta...
51. Miss Angel (válaszként erre: 48. - Ata06)
2014. febr. 27. 11:42
sajnos nem szimpla hányás volt,görrohammal és ájulással társult,kaptam ölbe és rohantunk....ott tért magához.rémisztő volt és közösen eldöntöttük akkor az orvossal,hogy kivizsgálás,mert ki tudja mi okozta.....ehhez képest ma sem tudjuk,örök tejtély marad,mert 3 hós kora óta a kutya makk egészséges,elég ránézni....lekopogom,mert nagyon megijedtem akkor:(
50. Miss Angel (válaszként erre: 49. - Miss Angel)
2014. febr. 27. 11:39
*se
49. Miss Angel (válaszként erre: 47. - Ata06)
2014. febr. 27. 11:39
igen,eleinte féltettem mert annyira nem kellett neki ez se,az e hogy inkább arra figyeltem,hogy egyen.Ez kezd múlni,a válogatós időszak,úgyhogy léphetünk tovább...
48. Ata06 (válaszként erre: 45. - Miss Angel)
2014. febr. 27. 10:50

A hányás sok mindentől lehet, nem kell egyből rosszra gondolni. A kutyák különben is könnyen tudnak hányni. Arra kell figyelni, ha két-három napig nem javul, akkor orovos nehogy kiszáradjon.

Egyszeri hányástól nem kell megijedni, lehet, hogy csak elrontotta apociját, mert felevett valamit vagy esetleg túl zsíros ,esetleg nem neki való kajához jutott.

47. Ata06 (válaszként erre: 44. - Miss Angel)
2014. febr. 27. 10:48

Azt se vegyél többet. Tele van színezékkel és ha megnézed az összetételét, abban nem nagyon van hús. 4% állati melléktermék van ezeken a tápokon feltüntetve. Az állati melléktermékbe bele tartozik a szőr, a csőr ,a pata ..stb.

Amiben szinte semmilyen vitamin és kalóriatartam nincs. Szokták mondani "az vagy amit megeszel".

Ez a kutyusokra is vonatkozik. Nem lehet hosszű távon egészséges a kutya, ha vackokat eszik.

Hiába szereti -mi is szeretjük a hamburgert-, de felér a testünk ellen egy merénylettel.

46. Ata06 (válaszként erre: 42. - Miss Angel)
2014. febr. 27. 10:44

Nagyon sok jó minőségű táp van, ami nem horror ár.

De ha ő pici méretű, akkor a jó minőségből sem kell sokat venni. Ha jó aminősége a tápnak ,akkor kevesebbet is kell adni belőle, így valójában akkor nem is olyan drága, mint ahogy az elsőre gondolná az ember.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook